ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύση;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lanciateo
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2367
Εγγραφή: 03 Αύγ 2012, 23:31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Βιτσι
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από lanciateo » 15 Ιούλ 2014, 12:29

Την καλημερα μου συμforumιτη byronas. Θα σε ρωτησω κατι μονο για καλυτερη διευκρινηση.
Οταν λεμε ''σκουπιδια''!! Εννοουμε κατι το οποιο ειναι σπασμενο/χαλασμενο/βρωμικο/αχρειαστο για καποιον!!
Γιατι το ρωταω!! Ειχα ενα κινητο με χαλασμενη μπαταρια, και ελαφρως σακατεμενη οθονη, καθως ηταν συρταρωτο.
Για μενα πλεον ηταν σκουπιδι. Για τον πολυ καλο (καθοτι Κρητικος) φιλος vadaris ηταν ενα καλο κινητο για την συλλογη του. Η αξια του κινητου κοντα στα 300ευρω πριν απο 6-7χρονια. Δεν σκεφτηκα ποσο το αγορασα και αν αξιζει να το δωσω.
Εχω μια χαλασμενη τηλεοραση επισης παλια και χαλασμενη. 600.000δρχ αγορασμενη το 2000. Η επισκευη της ειναι στα 30-50 ευρω σημερα. Σκουπιδι και αυτο. Ο λογος!! Ειναι παλια γκουμουτσα και θελει και επισκευη. Ποιος ο λογος να την ζητησεις!!! ---- Εσυ μπορει να μην την ζητησεις γιατι εχεις τηλεοραση καινουρια και δεν σου κανει για ανταλακτικα. Για τον πολυ καλο φιλο trelis σιγουρα ΟΛΟ και κατι θα βγαλει για να παρει ανταλακτικα.
Τωρα εχω ενα ελικοπτερακι που και αυτο δουλευει αλλα με ελλατωμα. Παλι θα μου πεις οτι δεν σου κανει να το παρεις για το παιδι σου ή για καποιον αλλο, γιατι απλα δεν δουλευει πληρως. Καποιος κυριος ομως, καινουριος στο forum, προσφερθηκε να το παρει να το φτιαξει... και στην τελικη να το χαρισει καπου αλλου μετα την επισκευη του.

Φιλικα... παντα. Μην κοιτας ΤΙ προσφερουν, ουτε το ποσο κανει αυτο που προσφερεις. Να κοιτας αυτα που σε ενδιαφερουν να παρεις, ειτε για διασκεδαση, ειτε για να ασχολησε (για να επισκευασεις) ειτε να σε γεμισει....

Εχω παρει πολλα ''σκουπιδια'' αλλων, αλλα για εμενα ηταν θησαυρος.
Ο κανονας μου που ειχα παντα ηταν === Τα σκουπιδια του ενος, ειναι ο θησαυρος για πολλους.===

Φιλικα παντα Θοδωρος.
Δεν θέλω χαρίσματα από elenica.
viewtopic.php?p=1478261#p1478261

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

--Για παραλαβη απο τον χωρο σας, κατοπιν συννενοησης, πιθανον να υπαρχουν καθυστερησεις λόγω δουλειας!!!...Και αν δειτε οτι καθυστερω παααρα πολυ, στειλτε ενα μηνυμα.!!!
--Οσο αφορα σε αποστολες, δεχομαι και στελνω μονο δεματα.

Η συλλογη απο Zippo εδω
Η συλλογή από κινητά εδώ

Εικόνα


Άβαταρ μέλους
byronas
Platinum Member
Platinum Member
15 10
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: 08 Ιουν 2014, 15:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από byronas » 15 Ιούλ 2014, 12:52

χα! καλημερα και σε εσενα!
εχεις δικιο οτι ο ορος σκουπιδια ηταν λιγο βαρυς! καταλαβενω αυτο που λες μιας και εχω καλητεχνικη φλεβα και εχω μαζεψει πολλεσ φορες αντικειμετα απο τα σκουπιδια δινοντας τους μια καινουρια/αλλη ζωη, καποια αλλα μελη μπορεια να εχουν αλλες γνωσεις και να τα επισκευαζουν. μιλησα και με τον πολβαρ οσο αφορα την χρηση ποντων και μου εξιγισε οτι η πλατφομα αυτη δεν μπορει να το υποστιριξει βεβαια θα μπορουσε να υπαρχει ενοτητα μη λειτουργικα/ επισκευασιμα. οσο για τα κινητα εχω και εγω κανα δυο τα οποια εχω σκοπο να να δωσω σε καποιον που κανει συλλογη και οχι να τα ανεβασω σαν αγγελια. τωρα βεβαια αρχιζουμε να "κοστολογουμε" ενα ενα αντικειμενο.

θα προτιμουνται τα μελη που μπορουν να παραλαβουν απο Bύρωνα η Αγ. Δημήτριο (metro mall).
αποφευγω το ταχυδρομειο +δεν εχω λογαριασμο σε τραπεζα.



ΣΥΛΛΟΓΕΣ:
Asterix // Λουκυ λουκ // Isnogood

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από Aria » 15 Ιούλ 2014, 13:11

byronas θα σας το γράψω άλλη μια φορά, το ότι εσείς χαρίζετε "καλά αντικείμενα" όπως λέτε και οι άλλοι "σκουπίδια" (κατά τα κριτήρια τα δικά σας πάντα) , δεν σας δίνει το δικαίωμα σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να προσβάλετε τα μέλη. Χαρίστε και πάρτε αυτά που θέλετε.
ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΌ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Ο καθένας εδώ μέσα είναι ενήλικας και μπορεί μόνος να αξιολογήσει αν αυτό που θα πάρει είναι καλό ή όχι.
ΚΑΝΕΝΑΣ δεν σας υποχρέωσε κατά την εγγραφή σας στην κοινοτητά μας να πάρετε κάτι με το ζόρι και ούτε περίμεναν οι διαχειριστές να έρθετε για να επιβάλετε τους δικούς σας κανόνες.
Την επόμενη φορά που θα μπείτε σε αγγελία μέλους, είτε σε δική σας και κάνετε το ίδιο, θα ισχύσει η προειδοποίηση που σας στάλθηκε.
ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ

Άβαταρ μέλους
lanciateo
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2367
Εγγραφή: 03 Αύγ 2012, 23:31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Βιτσι
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ του ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με διάφορους τρόπους - Ποια η λύ

Δημοσίευση από lanciateo » 15 Ιούλ 2014, 14:47

Οπως και να εχει παντως καλη ΚΑΡΔΙΑ, πανω απο ολα... γιατι αν μη τι αλλο!! μονο για καλο κανουμε αυτο που κανουμε εδω. Απλα παντα θα υπαρχουν και καποιες παρεξηγησεις.... Και παντα θα υπαρχουν και επιτήδειοι, που θα θελουν να βγαλουν κανενα χαρτζηλικι {(δεν θυμαμαι και το τοπικ που ειχε αναφερθει για καποια μελη) και προς Θεου δεν εννοω εσενα}....
Καλυτερα να κοιταμε οτι και οσα αφορουν τον δικο μας κ#λο. Οχι τιποτε αλλο... αλλα για να ειμαστε πρωτα εμεις καλα.
Δεν θέλω χαρίσματα από elenica.
viewtopic.php?p=1478261#p1478261

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

--Για παραλαβη απο τον χωρο σας, κατοπιν συννενοησης, πιθανον να υπαρχουν καθυστερησεις λόγω δουλειας!!!...Και αν δειτε οτι καθυστερω παααρα πολυ, στειλτε ενα μηνυμα.!!!
--Οσο αφορα σε αποστολες, δεχομαι και στελνω μονο δεματα.

Η συλλογη απο Zippo εδω
Η συλλογή από κινητά εδώ

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”