"Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!

Τα μη λειτουργικά ή τα αγνώστου λειτουργικότητας αντικείμενα, θα πρέπει να καταχωρούνται...

Στην κατηγορία που τους ταιριάζει, δεν με απασχολεί αν με εξαπατούν
3
4%
Να μην επιτρέπονται τέτοιες αγγελίες
6
8%
Στην κατηγορία "χωρίς ευχαριστώ"
24
34%
Να δημιουργηθεί ειδική κατηγορία, όπου τα μέλη εις γνώση τους θα αποδέχονται εξαρχής ότι είναι αγνώστου λειτουργικότητας και φυσικά θα προσφέρουν τα ανάλογα "ευχαριστώ" τους
38
54%
 
Σύνολο ψήφων: 71

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

"Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από Othon » 02 Οκτ 2012, 21:08

Έχω κάποια πράγματα στο μυαλό μου, τα οποία και θα συζητήσω με το Μάκη, αυτές τις μέρες που θα τον επισκεφτώ στο χαρισομάγαζο.
Έχω πάρει πολύ πατριωτικά το θέμα των μελών τα οποία εξαπατούν (ή έτσι θέλουν να πιστεύουν) τους υπόλοιπους και θα κάνω ότι περνάει απ' το χέρι μου, προκειμένου να απαλλαγούμε σαν κοινότητα απ' αυτούς.
Στο θέμα που ανοίγω εδώ, θέλω την άποψή σας σχετικά με τις αγγελίες όπου χαρίζονται αντικείμενα τα οποία είτε είναι μη λειτουργικά,
είτε κάποια μέλη υποστηρίζουν ότι δήθεν δεν γνωρίζουν την λειτουργική τους κατάσταση, ενώ στην πραγματικότητα γνωρίζουν πολύ καλύτερα απ' τον καθένα, αλλά χρησιμοποιούν αυτό το τρικ, προκειμένου να τσιμπάνε ανενόχλητοι τα "ευχαριστώ" των υπολοίπων.

Αφού επιλέξετε την απάντηση που σας εκφράζει, αναφέρετε και στο σχόλιό σας αν έχετε υποψίες ότι πέσατε ποτέ θύμα μιας τέτοιας αγγελίας.


emmanikos
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 4441
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 12:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από emmanikos » 02 Οκτ 2012, 21:23

Η κατάσταση είναι δίκοπο μαχαίρι κατά τη γνώμη μου! Και δεν γίνεται μόνο με τις συσκευές τις χαλασμένες αλλά και με τα άλλα πράγματα! Π.χ. χάριζαν ένα ρούχο το οποίο ζήτησα το οποίο είχε έναν ανεπαίσθητο λεκέ τον οποίο εκεί που ήταν σκέφτηκα ότι δεν θα με πείραζε! Το ρούχο όμως τελικά, είχε και έναν άλλο πολύ χειρότερο, ο οποίος δεν "τρωγότανε" με τίποτα!!!
Εγώ συγκεκριμένα, είχα χαρίσει ένα πρεσσοσίδερο πάααααρα πολύ λίγο χρησιμοποιημένο, το οποίο ήταν της πεθεράς μου, είχε χαλάσει, δεν είχα χρήματα να διαθέσω για την επισκευή του, δεν ήξερα τί ακριβώς είχε και το δήλωσα! Το μέλος που το πήρε έχει γιο "ηλεκτρονικό", ήξερε, το διόρθωσε και τώρα χαίρει ενός στην ουσία σχεδόν καινούριου πρεσοσίδερου που στην ξεφτίλα έχει 70-90 ευρώ και εγώ για να το έφτιαχνα ήθελα στην ξεφτίλα 30-40 ευρώ, τα οποία όπως προείπα δεν διέθετα!
Γιατί ας πούμε να αποτρέψουμε τέτοιες "κερδοφόρες" αγγελίες???? :z :z :z
"...επειδή προέκυψε ένα προβληματάκι υγείας, θα καθυστερήσω λίγο τις αποστολές σας! Συγνώμη προκαταβολικά!!!! (27/3/13) "

Προβλήματα:
1) Έστειλα γραμ/μα: tankeax(09/08) (δεν έχει επικοινωνήσει το μέλος μαζί μου!)
2) NightFeather12(26/9): δεν έχω παραλάβει ακόμα



[*] Αν αδικήσω ή στεναχωρήσω κάποιον....συγνώμη προκαταβολικά, μόνο αυτό δεν θέλω!

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από polvar » 02 Οκτ 2012, 21:33

Εγώ δεν ψηφίζω υπέρ ή κατά καμιάς κατηγορίας και αυτό γιατί θα περιπλακεί ακόμα περισσότερο η κατάσταση. Άλλωστε τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά τα θέματα πολλές φορές και κρίμα είναι να αναλωνόμαστε στα ίδια και τα ίδια. Εξηγούμαι:

1) Γενεσιουργός αιτία όλων αυτών είναι το "ευχαριστώ", Θα αρχίσουν πάλι οι συζητήσεις για το γιατί να υπάρχει κλπ. Θυμηθείτε όσοι ήσασταν μέλη την εποχή εκείνη (κι εσύ Othon ήσουν) ότι αυτό το προβλέψαμε από την αρχή της εφαρμογής του. Αποφασίσαμε όμως να προχωρήσουμε γιατί είπαμε ότι έτσι θα ξεχωρίζουν εύκολα οι ζήτουλες.

2) Βαρέθηκα να ζητάμε να μπουν κι άλλοι κανόνες, και άλλη αστυνόμευση. Το έχω ξαναπεί και θα γίνω "γραφικός". Ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του και ας γίνει η κοινότητα αυτορρυθμιζόμενη. Δηλαδή, παρέλαβε κάποιος κάτι εμφανώς αντίθετο με την περιγραφή του; Το αναφέρει δημόσια στην αγγελία εκείνη. Το μαθαίνει η κοινότητα και δεν συναλλάσσεται με το μέλος. Δεν μπορεί να κάθεται να ασχολείται ο διαχειριστής και οι συντονιστές συνέχεια με αυτά τα θέματα προσπαθώντας να βρουν ποια είναι η αλήθεια και τι "ποινή" να επιβάλλουν. Τέλος.

3) Μας χαρίσαν το αντικείμενο, δεν το αγοράσαμε (γι αυτό αντιτάχθηκα στις ελεύθερες ανταλλαγές πριν λίγες ημέρες όπου το αντάλλαγμα θα ήταν πολύ μεγαλύτερο από το 'ευχαριστώ'). Επομένως για ποιο λόγο να κάνουμε φασαρία αν δεν είναι όπως το θέλαμε; Για ένα 'ευχαριστώ'; Για σιγά ρε παιδιά! Αμάν!
ΣΑΝ ΠΟΛΥ "ΦΙΛΑΡΓΥΡΟΙ" και "ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΔΕΣ" ΔΕΝ ΓΙΝΑΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ; ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ;
Και επιτέλους, αν είναι εμφανώς απάτη, τότε απλά δεν παραλαμβάνουμε το αντικείμενο ή δεν βάζουμε το 'ευχαριστώ', εξηγούμε τους λόγους δημόσια (ή κάνουμε αναφορά) και επιστρέφουμε το αντικείμενο ή το έχουμε στην διάθεση του δωρίζοντος.

4) Αν πρόκειται να λάβουμε κάτι από μακριά όπου θα υπάρξουν και κάποια έξοδα μετακίνησης ή αποστολής, τότε ή ζητάμε καλή φωτογραφία ή στο τέλος τέλος, αν φοβόμαστε για την κατάσταση του αντικειμένου ΔΕΝ ΠΑΜΕ/ΔΕΝ ΤΟ ΖΗΤΑΜΕ. ΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΙ ΧΑΣΑΜΕ;;;;;;;;;;;;;;;;; Αλλιώς ας αναλάβουμε και το ρίσκο που στο τέλος, αν υπάρχει ο φόβος να "κράξουμε" αυτόν που τυχόν δεν θα είναι ακριβής στην περιγραφή, θα είναι και ανάξιο λόγου.

5) Τέλος δεν πρέπει να παραλείψουμε το ότι όσο κι αν μας φαίνεται κάτι άχρηστο για κάποιους έχει αξία, είτε γιατί κάνουν συλλογή είτε γιατί μπορεί να το επισκευάσουν ή να το χρησιμοποιήσουν για άλλη δουλειά. Επομένως ποια αντικείμενα θα ορίσουμε εξαρχής για πέταμα ή/και ότι πρέπει να μπουν σε ειδική κατηγορία; Πάλι αυτορρυθμιζόμενοι, σε κάποιες κραυγαλέες περιπτώσεις αντικειμένου χωρίς αξία, απλά δεν εκδηλώνουμε ενδιαφέρον και το μέλος αναγκάζεται ή να αποσύρει την αγγελία ή να την πάει στο 'χωρίς ευχαριστώ'.

Από την αρχή που έγινα μέλος πρότεινα να γίνει το site τύπου ebay απλά με φωτογραφίες και περιγραφή, χωρίς πολλά λόγια, αλλά με μια αξιολόγηση της συναλλαγής στο τέλος και βαθμολογία συμπεριφοράς των μελών. Είναι δύσκολο να γίνει γιατί κοστίζει. Πόσο δύσκολο όμως είναι να το εφαρμόσουμε κάπως εμείς ως μέλη με το υπάρχον λογισμικό;

Τόσο περίπλοκα είναι αυτά που λέω;;;;;
Εκτός κι αν θέλουμε σώνει και καλά να γίνονται κάθε τρεις και λίγο καυγάδες.
Αλλά τα θέλουμε όλα να γίνονται αυτόματα ή να τα κάνει κάποιος άλλος.
Αν όλοι τα τηρούσαμε αυτά που είπα, πιστεύω ότι θα λειτουργούσαμε πολύ καλύτερα...

Άβαταρ μέλους
alkat
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5782
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 23:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από alkat » 02 Οκτ 2012, 21:39

εμενα παντως θα με πειραζε (οχι για το ευχαριστω αλλα για την κοροιδια ) να παρω κατι και να μην ειναι λειτουργικο ενω δεν το αναφερουν στην αγγελια..εγω προσωπικα για να το ζητησω το εχω αναγκη να το χρησιμοποιησω και αμεσα...γιατι λοιπον να μην λειτουργει???ή να ειναι σε αλλη κατασταση απο αυτη που λεει το μελος που το χαριζει???αυτα κι απο μενα....
δειξτε υπομονη...ειναι λιγο δυσκολα λογω χρονου.. . οι αποστολές μου ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ λογω του ότι προσπαθώ να μαζεύω ομαδική......
Μου χρωσταει:eiritsel
. να με συγχωρείτε για τα χάλια στατιστικά μου...οι ανάγκες μεγαλώνουν όσο μεγαλώνουν και τα παιδιά....προσπαθώ να τα διορθώσω 😁...
Για αποστολες εχω μονο εθνική (και ebanking)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
chris1lap
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 28 Μαρ 2010, 14:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Εχεδώρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από chris1lap » 02 Οκτ 2012, 22:03

συμφωνω με τον πολυχρονη. 8)
* Προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση.
* Άμεση παραλαβή από Διαβατά ή κάποια γειτονική περιοχή κατόπιν συνεννόησης.
* στείλτε πμ μετά απο δήλωση ενδιαφεροντος .
* Τα πράγματα που ζητάω δεν ειναι πάντα για δική μου προσωπική χρήση , αλλά & για άτομα που τυχαίνει να γνωρίζω οτι χρήζουν ανάγκης & δεν γνωρίζουν ή δεν εχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο!
Εικόνα

ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
taou
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
59 42
Δημοσιεύσεις: 786
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 19:09
Νομός κατοικίας: Ν. Έβρου
Δήμος - Κοινότητα: Αλεξανδρούπολης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από taou » 02 Οκτ 2012, 22:10

Δυστυχώς, όλα γίνονται για το "ευχαριστώ".
Έχω πέσει κι εγώ θύμα τέτοιας αγγελίας, η οποία είχε ένα αόριστο "δεν ξέρω αν λειτουργεί".
Θα ήταν πάρα πολύ εύκολο, να το δοκιμάσει και να μας πει.
Κανένας δεν έγινε ποτέ φτωχός δίνοντας. Άννα Φρανκ
Εδώ οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από Aria » 02 Οκτ 2012, 22:10

Γενικότερα είναι κοροιδία πιστεύω να μην το δηλώνεις. Πιστεύω πως εάν δεν γνωρίζεις το κατά πόσο είναι λειτουργικό κάτι που χαρίζεις, το δίκαιο είναι να το βάζεις ΔΙΧΩΣ ευχαριστώ!
Προσωπικά αν είχα ένα τηλέφωνο πχ. να χαρίσω το οποίο θα ήταν χαλασμένο, θα το έβαζα από την αρχή δίχως ευχαριστώ. Το έχω κάνει ήδη με δίσκους εξωτερικούς, αν και το μέλος που τους πήρε μου έβαλε από μόνο του το ευχαριστώ και μου είχε πει πως το έκανε απλά και μόνο για την άψογη συνεργασία που είχαμε!
Γενικά δλδ σε ότι χαρίζω, πρώτα το αξιολογώ ώστε να μην "αδικώ" τα μέλη. Έχω χαρίσει παπούτσια π.χ. καινούργια σχεδόν και επειδή είχε ξεκολλήσει λίγο η σόλα στο ένα τα έδωσα δίχως ευχαριστώ.
Έχω δώσει όμως για να είμαι ειλικρινής, αθελά μου βεβαια, ένα ρούχο γδαρμένο σε σημεία που δεν το είχα προσέξει ΚΑΝ. Έστειλα όμως πίσω στο μέλος έναν άδειο φάκελο διότι θεώρησα πως ήταν καθαρά δικό μου λάθος και έτσι ήταν το σωστό.

Δεν ξέρω ποιο θα ήταν το καλύτερο να γίνει....προσωπικά πάααααρα πολλά είδη που πήρα από εδώ τα πέταξα. Και αυτό διότι κάποια άτομα έχουν ένα "θέμα" με την καθαριότητα,και απλά τα σιχάθηκα, ή σε άλλες περιπτώσεις ήταν απλά κουρέλια...
Η αλήθεια όμως είναι ότι ντραπηκα να τους το πω.....λάθος μου το ξέρω, αλλά το έκανα και πιθανότατα να το ξανακάνω.....έτσι είναι ο χαρακτήρας μου τι να κάνω....

Julia21
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3344
Εγγραφή: 11 Αύγ 2010, 10:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Ιωνίας Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από Julia21 » 02 Οκτ 2012, 22:14

Είναι γεγονός οτι κάτι που για εμάς είναι άχρηστο για κάποιον άλλο είναι χρήσιμο,οπότε καλώς μπαίνουν αγγελίες για μη λειτουργίκα αντικείμενα...ενα μόνο δεν καταλαβαίνω..τι πάει να πει "δεν γνωρίζω αν λειτουργεί"?Το βάζεις στην πρίζα, βλέπεις αν λειτουργεί(ισχύει για τα περισσότερα αντικείμενα) και το αναφέρεις!!!Υποτίθεται πως χαρίζουμε κάτι για να βοηθήσουμε κάποιους συνανθρώπους μας και φυσικά να βοηθηθούμε και εμείς με την σειρά μας.Οπότε το να γράφει κάποιος "δεν γνωρίζω αν λειτουργεί" είναι αρχικά ύποπτο ή στην καλύτερη υποτιμητικό για την προσπάθεια που γίνεται εδώ!Σαφώς εξαιρούνται περιπτώσεις που είτε λόγω ιδιαιτερότητας του αντικειμένου είτε αδυναμίας σωστής κρίσης του προσώπου που βάζει την αγγελία(ηλικία,άγνοια του αντικειμένου),δεν μπορεί να καταστεί σαφές το αν λειτουργεί κάτι,αλλά αυτές οι περιπτώσεις πιστεύω πως είναι εύκολα αναγνωρίσιμες!'Ετσι λοιπόν καταλήγω στο να μπαίνουν οι αγγελίες αλλά να μην γίνεται δεκτό το "δεν γνωρίζω" ειδικά για αγγελίες που είναι προφανές οτι μπορεί να τσεκαριστεί η λειτουργικότητα, έτσι ώστε να μην εξαπατούνται τα μέλη απο την μία και να την "κάνουν" σιγά σιγά οι πονηροί(που σίγουρα υπάρχουν) απο την κοινότητα μας απο την άλλη!

emmanikos
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 4441
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 12:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από emmanikos » 02 Οκτ 2012, 22:21

Julia21 έγραψε:Είναι γεγονός οτι κάτι που για εμάς είναι άχρηστο για κάποιον άλλο είναι χρήσιμο,οπότε καλώς μπαίνουν αγγελίες για μη λειτουργίκα αντικείμενα...ενα μόνο δεν καταλαβαίνω..τι πάει να πει "δεν γνωρίζω αν λειτουργεί"?Το βάζεις στην πρίζα, βλέπεις αν λειτουργεί(ισχύει για τα περισσότερα αντικείμενα) και το αναφέρεις!!!Υποτίθεται πως χαρίζουμε κάτι για να βοηθήσουμε κάποιους συνανθρώπους μας και φυσικά να βοηθηθούμε και εμείς με την σειρά μας.Οπότε το να γράφει κάποιος "δεν γνωρίζω αν λειτουργεί" είναι αρχικά ύποπτο ή στην καλύτερη υποτιμητικό για την προσπάθεια που γίνεται εδώ!Σαφώς εξαιρούνται περιπτώσεις που είτε λόγω ιδιαιτερότητας του αντικειμένου είτε αδυναμίας σωστής κρίσης του προσώπου που βάζει την αγγελία(ηλικία,άγνοια του αντικειμένου),δεν μπορεί να καταστεί σαφές το αν λειτουργεί κάτι,αλλά αυτές οι περιπτώσεις πιστεύω πως είναι εύκολα αναγνωρίσιμες!'Ετσι λοιπόν καταλήγω στο να μπαίνουν οι αγγελίες αλλά να μην γίνεται δεκτό το "δεν γνωρίζω" ειδικά για αγγελίες που είναι προφανές οτι μπορεί να τσεκαριστεί η λειτουργικότητα, έτσι ώστε να μην εξαπατούνται τα μέλη απο την μία και να την "κάνουν" σιγά σιγά οι πονηροί(που σίγουρα υπάρχουν) απο την κοινότητα μας απο την άλλη!
Μιλάνε για το "δεν γνωρίζω τί έχει...."!!! Όχι, για το "δεν γνωρίζω αν λειτουργεί"! ;)
"...επειδή προέκυψε ένα προβληματάκι υγείας, θα καθυστερήσω λίγο τις αποστολές σας! Συγνώμη προκαταβολικά!!!! (27/3/13) "

Προβλήματα:
1) Έστειλα γραμ/μα: tankeax(09/08) (δεν έχει επικοινωνήσει το μέλος μαζί μου!)
2) NightFeather12(26/9): δεν έχω παραλάβει ακόμα



[*] Αν αδικήσω ή στεναχωρήσω κάποιον....συγνώμη προκαταβολικά, μόνο αυτό δεν θέλω!

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9560
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: "Χαλασμένα" αντικείμενα και που πρέπει να καταχωρούνται

Δημοσίευση από theosve » 02 Οκτ 2012, 22:22

Για το ευχαριστω γινονται ολα.
ρωτησα κατα καιρους μελη που χαριζουν πραγματα ευτελους αξιας, χαλασμενα, ελλειπή αν θελουν να μεταφερω τις αγγελιες στην κατηγορια "χωρις ευχαριστω" μηπως και ζητηθουν τα αντικειμενα, και καποιοι αρνηθηκαν.
Βεβαια τα αντικειμενα εμειναν στα αζητητα αλλα η ελπιδα (του να βρουμε καποιον να μας βαλει ενα ευχαριστω), πεθαινει παντα τελευταια.
Η περιπτωση της Emmanikos ειναι συνηθως η εξαιρεση.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”