φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 65
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από boysmamy » 05 Οκτ 2012, 15:38

!θα ηθελα να θιξω ενα θεμα !!!πολλα μελη στελνουν προπληρωμενους φακελους οι οποιοι ειναι ξανα και ξανα χρησιμοποιημενοι, εχουν σβηστει τα ονοματα με πλανκο και γραφτηκαν ξανα απο πανω , με αποτελεσμα οταν παω στα ελτα επειδη φαινετε ο αποστολεας οτι ειμαι εγω, γινομαι ρεζιλι εγω με το να μου την πουν μπροστα σε κοσμο !!!αν δεν εχουν την οικονομικη ανεση καποια μελη ας το πουν και αν θελει ο αλλος να αναλαβει την αποστολη .Αυτο που γινετε ομως δεν ειναι σωστο οχι για τα ελτα αλλα για αυτον που βρισκεται σε δυσκολη θεση. προσωπικα εγω δεν θα στειλω τιποτα αν λαβω τετοιο φακελο και ουτε θα μπω στην διαδικασια να τον στειλω πισω! μου ετυχε και τωρα με ενα μελος στο οποιο θα στειλω πισω τον φακελο για αλλο ομως λογο , το λεω για να μην νομιζει κατι αλλο !!

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: φακελος α4?????

Δημοσίευση από panteleon1 » 05 Οκτ 2012, 15:45

μπορούσες να το αναρτήσεις εδώ http://xariseto.gr/viewforum.php?f=246

άμα σφραγιστεί ο φάκελος δεν μπορεί να ξαναχρησιμοποιηθεί, οπότε κάτι άλλο συμβαίνει ή γίνονται λάθη αποστολέα παραλήπτη (συνηθισμένο) ή κάποιος που του στείλανε φάκελο για κάτι άλλο τον χρησιμοποίησε σε άλλον χρήστη. Εγώ είμαι πεπεισμένος ότι έχει να κάνει με λάθος αποστολέα παραλήπτη. Όταν στέλνουμε φάκελο αποστολέας μπαίνει πάνω αριστερά και παραλήπτης κάτω δεξια. Στον φάκελο που βάζουμε μέσα ο αποστολέας είναι αυτός που θα μας στείλει όχι εμείς.
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από Aria » 05 Οκτ 2012, 15:46

Το υδατογράφημα που έχει επάνω ο προπληρωμένος δεν έχει σφραγιστεί??? Πως στο στέλνουν να ξαναχρησιμοποιηθεί αν είναι σφραγισμένο???

tulipanek
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2458
Εγγραφή: 28 Αύγ 2011, 20:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αρκαδίας
Δήμος - Κοινότητα: Βόρειας Κυνουρίας Αρκαδίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από tulipanek » 05 Οκτ 2012, 16:01

πραγματικα, μου εχουν στειλει και εμενα προπληρωμενο ασφραγιστο αλλα με σβισμενα στοιχεια με μπλανκο. Τον εστειλα γιατι δεν ειχε σφραγιδα, ομως μερικες φορες στα ταχυδρομεια δεν σφραγιζουν γραμματοσημα και φακελους. Σημερα παρελαβα γραμμα χωρις σφραγισμενα τελη...

Άβαταρ μέλους
tatianoula
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5475
Εγγραφή: 11 Ιουν 2011, 19:23
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Αλιάκμονα Καστοριάς
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από tatianoula » 05 Οκτ 2012, 16:01

Εχει δικιο το μελος καμια φορα δεν βαζουν σφραγγιδα με αποτελεσμα να βαζουν μπλανκο κ να τα ξαναχρησιμοποιουν.....
κ εμενα μου εχει συμβει αρκετες φορες κ μαλιστα το ειχα γραψει καποια στιγμη στην υπογραφη μου!
Ρεζιλη γινετε ο αποστολεας οταν παει τον φακελο....Φενεται ο φακελος που εκανες λαθος στα στοιχεια κ εσβησες κ φακελος ο οποιος εχει ξανα ανοιχτει κ ξαναχρησιμοποιηθει,,εμενα με ειχαν φωναξει κ στα κεντρικα γραφεια τους κ μου εκαναν παρατηρηση κ ειπαν οτι στην ουσια κλεβουμε το κρατος (ενω οταν μας κλεβει το κρατος καλα ειναι)(τεσπα αλλο θεμα αυτο).....


Απλο πλεων οταν λαμβανω ξαναχρησιμοποιημενους φακελους λεω στο μελος η να ξαναστειλει αν θελει η δεν το στελνω! ;)


ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Μαζι με την διευθυνση να γραφετε κ το κινητο σας.το ζητανε στα Ελτα!

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από Othon » 05 Οκτ 2012, 16:04

ar_ia, δεν σφραγίζουν πάντα επάνω στο υδατογράφημα, δεν είναι άλλωστε αυτός ο σκοπός του, αλλά για να φαίνεται η γνησιότητά του.
boysmamy, αν όντως έχουν σβηστεί στοιχεία από παλαιότερη αποστολή, δεν στέλνεις τίποτα, πετάς το φάκελο και άσε το μέλος που στο έστειλε να ψάχνεται.
Εγώ στη θέση σου, θα έγραφα δημόσια στην αγγελία μου το περιστατικό, γιατί αν το αφήσεις να περάσει έτσι, το μέλος θα το ξανακάνει και θα την ξαναπατήσει κι άλλος μετά από σένα.
Δεν το πιστεύω το τι σκαρφίζονται μερικοί, επάνω στη μανία τους να ζητάνε ξανά και ξανά.
Αν δεν είναι σε θέση να αγοράζουν φακέλους, τότε να μην ζητάνε, τόσο απλά είναι τα πράγματα.

Άβαταρ μέλους
calliopez
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3126
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 12:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από calliopez » 05 Οκτ 2012, 16:09

και μενα μου εχει ερθει τετοιος φακελος αλλα υπεθεσα οτι εγινε λαθος στον παραληπτη(ασφραγιστος αλλα χωρις βρωμιες, οποτε λαθος θα ειχε γινει γιατι εμενα οι φακελοι ερχονται παντα ταλαιπωρημενοι)..αν οι υπαλληλοι του ελτα δεν σφραγιζουν τους φακελους τοτε ειναι δικο τους λαθος κ θα επρεπει να ειναι πιο προσεκτικοι στην εκτελεση της εργασιας τους...
Περιμένω πακετ :
Περιμενω φακ αδειο:
εστειλα πακ κ περιμ ευχαριστω :
Εστειλα γραμ/φακελο:
Συναντηση:
αναμονη τραπεζας: εγω:
>> εμενα: VICKY1978, vya (2), ΜαράκιMan

χρωσταω: ` tzenaki(3)
μου χρωστανε φακελο:

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9560
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από theosve » 05 Οκτ 2012, 16:13

Παντως να πω οτι 2 φορες χρησιμοποιησα φακελο σε τετοια κατασταση (με γραμενα στοιχεια) γιατι καποια μελη μου εστειλαν φακελους που ειχαν ηδη γραμενα τα στοιχεια τους πανω, ενω εγω ειχα ηδη ετοιμασει τα πραγματα σε φακελο ετοιμο για αποστολη. :z
Λυπηθηκα πολυ να τους πεταξω γιατι ηταν αχρησιμοποιητοι και εβαλα ετικετουλα πανω στα ονοματα. Δεν ξερω αν εκανα λαθος.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από Aria » 05 Οκτ 2012, 16:17

Τι να πω ρε παιδιά....όντως κι εγώ θα ντρεπόμουν....
Συμφωνώ με τους προλαλλήσαντες, τον πετάς και ζητάς να σου στείλουν καινούριο!

Αυτό μου έτυχε μια φορά εμένα αλλά με γραμματόσημα. Τα είχαν ξεκολλήσει από αλλού (δεν ήταν σφραγισμένα) και μου τα έστειλαν. Και δεν είχα και κόλλα στο γραφείο μου (δεν την χρησιμοποιώ) και πως να τα κολλήσω...? Με τσίχλα? Τα κράτησα λοιπόν επειδή κάνω συλλογή, και αγόρασα νέα και το έστειλα. Βασικά ντράπηκα να το πω στο μέλος (όλο ντρέπομαι γμτ μου), αλλά αποφάσισα μετά από αυτό πως αν μου ξανατύχει δεν θα το ξανακάνω αλλά θα ζητάω καινούρια αλλιώς δεν θα στέλνω τπτ!

Άβαταρ μέλους
vicky_f
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2177
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 05:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσπρωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Ηγουμενίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από vicky_f » 05 Οκτ 2012, 16:39

Παντως πιστευω φαινεται αν ειναι καινουριος ο φακελος ή αν εχει χρησιμοποιηθει ξανα!!!
Εμενα σχεδον παντα οι φακελοι που λαμβανω με πραγματα ειναι στον
επακρον ταλαιωρημενοι εως και σκισμενοι!
Οποτε θεωρω αδυνατο σε τετοιες περιπτωσεις να ξαναχρησιμοπιηθει ο φακελος...
Και επισης παντα υπαρχει η πιθανοτητα λαθους!
Εγω μια φορα πηγα να γραψω τα στοιχεια στο φακελο που στελνω μεσα
και τα εγραψα αναποδα :roll:
οποτε αναγκαστικα μπλανγκο..... :mm:
1.Δεν κραταω παντα σειρα προτεραιοτητας
2.Χαριζω σε ατομα που θα το εκτιμησουν & σε ατομα που ΧΑΡΙΖΟΥΝ


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Χαριζω: Ρουχα, Παλτα, Καρεκλάκι Αυτοκινητου
Ζηταω: βιβλια μελισσοκομιας, Τευχη ΤΕΝ-ΤΕΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”