Παρέλαβα αντικείμενο χαλασμένο. Τι να κάνω;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
katerina.s
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
42 55
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011, 10:19
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Ευρυμενών Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ & ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ!!

Δημοσίευση από katerina.s » 21 Νοέμ 2012, 08:25

Othon έγραψε:Το μέλος το οποίο αναφέρεις πως σε γέλασε, νομίζω πως είναι από τα πιο αξιόπιστα εδώ μέσα και αν υπήρχε θέμα, θα το ανέφερε άμεσα.
Το γεγονός πως είχε φωτογραφίες με το ξήλωμα, επιβεβαιώνει πως η κατάσταση στην οποία το χάριζε, δεν ταιριάζει με αυτό που μας αναφέρεις εδώ.
Εφόσον δεν έμεινες ευχαριστημένη, μπορείς να της ζητήσεις να της το επιστρέψεις, αν και γνώμη μου είναι πως θα έπρεπε να ζητήσεις και συγγνώμη, γιατί ενώ είχες την ευκαρεία να αναφέρεις το πρόβλημα όταν πόσταρες την παραλαβή του παντελονιού, εσύ προτίμησες να την κατηγορήσεις ανοίγοντας θέμα.
Συγγνώμη για το στράβωμά μου, απλά έχω καλή μνήμη και από τότε με την πονηριά με την τσάντα, δεν σε ξέχασα...

Για ποια πονηριά μιλας? δε νομίζω να σου έχω δώσει κάποιο δικαίωμα προσωπικά, ούτε να σε έχω ενοχλήσει ποτέ. Η φωτογραφία με τη τσάντα δεν μου ανοίγει ακόμα. Ήταν κακό που το ανέφερα? Είναι πονηριά? Με ποιά έννοια. οΣο για την αγγελία που κάνω παράπονο μάθε ότι άλλο είναι το ξίλωμα και άλλο το σκίσημο. Ξίλωσε κάτι που ήταν προν ραμμένο. Το σκίσημο είναι σκίσημο δεν παίρνει επιδιώρθωση.
Θα σε παρακαλέσω εφόσον δε με ξέρεις, να μη με χαρακτηρίζεις!
Μην ξεχνάτε:
**. σε κάθε φάκελο που μου στέλνετε να σημειώνετε το ψευδώνυμό σας και τί ζητάτε!
**. να πατάτε το "ευχαριστώ" για να κλείνω τις αγγελίες μου.

Ευχαριστώ


Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ & ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ!!

Δημοσίευση από makis » 21 Νοέμ 2012, 13:22

1. Μιλησες πρωτα με το μελος οτι εχεις θεμα . για να τα βρειτε μεταξύ σας ;
2. Αν ειχε στην περιγραφη και το "ελλατωμα" μπηκες στην διαδικασια να ρωτησεις τι ακριβως ειναι ;
3. Κακος εκανες θεμα γιατι αν με καθε τρυπα-ελλατωμα εκανε καποιος νεο θεμα θα ειχαμε αλλα τοσα ποστ !
4. Αφου εκανες το θεμα γιατι δεν ανεβαζεις και μια φωτο να δουμε ;
5. Ανοιξες θεμα για να κατηγορήσεις (καλος η κακος ενα μελος) αρα ΔΕΝ υπαρχει λογος να κλειδωνεις το θεμα επειδη ενα μελος σε εκανες μια υπενθύμιση-ενημερωση .
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ & ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ!!

Δημοσίευση από PavlitoRT » 21 Νοέμ 2012, 16:40

Επειδή στην αγγελία αναφερόταν το πρόβλημα που υπήρχε στο παντελόνι, η λύση σε αυτήν την περίπτωση είναι συγκεκριμένη!
Μιλάτε με το μέλος και κανονιζετε να το επιστρέψετε να αφαιρέσετε το ευχαριστώ και να σας επιστραφούν τα έξοδα αποστολής!
Αν δεν συμφωνήσει το άλλο μέλος τότε απευθύνεστε σε μένα ή σε κάποιον συντονιστή!

Το να δημιουργείτε δημόσια θέμα που τελικώς ξεφτιλίζει ένα μέλος κάποιες φορές δεν είναι ορθό και δίκαιο. Γιατί αρκετές φορές δεν γίνεται εσκεμμένα!!! Εσείς πως θα νιώθετε αν διευκρινίζατε για ένα ρούχο ότι έχει κάποιο σκίσιμο και μία εβδομάδα μετά την παραλαβή δημιουργούσε ένα παρόμοιο θέμα;;;

Θα παρακαλέσω να είστε όλοι πιο προσεκτικοί! Το xariseto.gr έχει ένα συγκεκριμένο σκοπό και σίγουρα το συγκεκριμένο θέμα δεν αρμόζει, παρά μόνο βλάπτει αυτήν την σπουδαία κίνηση που γίνεται από τόσες χιλιάδες μέλη!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Bella19
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
56 73
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 13:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Bella19 » 26 Ιαν 2013, 10:26

Καλημέρα σας!
Θέλω να πω ότι 2 μπότες που έχω πάρει τώρα από το χάρισε το δεν άξιζαν ευχαριστώ!
Στην αγγελία έγραφε ότι είναι καινούριες και όταν τις έλαβα ήταν ξεφλουδισμένες! Δεν φοριούνται για να γβω έξω.....
Κάποιες άλλες που μου είχαν στείλει πάλι (τρίτο χέρι) έτριβε από μέσα το εσωτερικό και πέφτανε όλα κάτω στο πάτωμα!!!
Δυστυχώ τις ξαναχάρισα κι εγώ χωρίς να πω τι πρόβλημα υπάρχει... Δεν είμαι κι εγώ καλύτερη αλλά έχω βαρεθεί αυτή την κουτοπονηριά κ να δίνω ευχαριστώ έτσι....!! Λίγο σεβασμός... μην κυνηγατε απλα τα ευχαριστώ. Σε λίγο θα χαρίσετε και προφυλακτικά που θα λέτε ότι είναι κλειστά και είναι χρησιμοποιημένα...!!! τι να πω κι εγώ.....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μονο χερι με χερι σε στασεις μετρο κ τραμ. Σε οσα μελη δινω το κινητο μου, εχω Viber

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Παρέλαβα αντικείμενο χαλασμένο. Τι να κάνω;

Δημοσίευση από polvar » 26 Ιαν 2013, 11:24

Κακώς που τα ξαναχαρίσατε, έτσι διαιωνίζετε το πρόβλημα :evil:

Διαβάστε το http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=264&t=84627#p683474

Χριστίνα
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9017
Εγγραφή: 15 Ιουν 2010, 14:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Νεαπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Χριστίνα » 27 Φεβ 2013, 19:36

Bella19 έγραψε:Καλημέρα σας!
Θέλω να πω ότι 2 μπότες που έχω πάρει τώρα από το χάρισε το δεν άξιζαν ευχαριστώ!
Στην αγγελία έγραφε ότι είναι καινούριες και όταν τις έλαβα ήταν ξεφλουδισμένες! Δεν φοριούνται για να γβω έξω.....
Κάποιες άλλες που μου είχαν στείλει πάλι (τρίτο χέρι) έτριβε από μέσα το εσωτερικό και πέφτανε όλα κάτω στο πάτωμα!!!
Δυστυχώ τις ξαναχάρισα κι εγώ χωρίς να πω τι πρόβλημα υπάρχει... Δεν είμαι κι εγώ καλύτερη αλλά έχω βαρεθεί αυτή την κουτοπονηριά κ να δίνω ευχαριστώ έτσι....!! Λίγο σεβασμός... μην κυνηγατε απλα τα ευχαριστώ. Σε λίγο θα χαρίσετε και προφυλακτικά που θα λέτε ότι είναι κλειστά και είναι χρησιμοποιημένα...!!! τι να πω κι εγώ.....
Πολύ κακώς τα ξαναχάρισες. Έτσι δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις παράπονα για μέλη που δίνουν χαλασμένα πράγματα ενώ εσύ την ίδια στιγμή κάνεις το ίδιο. Αυτό που πρέπει να γίνει στην περίπτωση αυτή - μου έχει τύχει δύο φορές μόνο και τις δύο αυτό έκανα - είναι να μην πατήσεις το ευχαριστώ, εξηγώντας και τους λόγους. Είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις. Συμπληρωματικά ζητάς από το μέλος να σου στείλει την αξία των γραμματοσήμων που χρεώθηκες, διαφορετικά και αν δεν το κάνει, κάνεις αναφορά, αναφέροντας συγκεκριμένα το μέλος ώστε να αναλάβει κάποιος συντονιστής. Πρέπει να αναφέρονται οι περιπτώσεις σκάρτων αντικειμένων, διαφορετικά το πρόβλημα θα διαιωνίζεται και τα μέλη θα χαρίζουν χαλασμένα αντικείμενα κατ' εξακολούθηση. :<

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”