Πως βρίσκετε το xariseto ;

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση

Πως βρίσκετε το xariseto ; (για Αρχή)

Πολυ καλή κίνηση
344
93%
Μέτριο
20
5%
Αχρείαστο
6
2%
Δεν ξέρω , δεν απαντώ
1
0%
 
Σύνολο ψήφων: 371

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευση από makis » 21 Ιουν 2009, 13:41

ΠΑΤΕΡΟΥΛΗΣ έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΤΟ.
Καλως ηρθες ΠΑΤΕΡΟΥΛΗ , γραφεις οτι μας βρηκες στην εφημεριδα ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ !
Σε ποιο φυλλο ; το σημερινο ; Γιατι απο τι ξερω δεν μας εχουν γραψει ποτε στην εφημεριδα ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
anna-maria
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5100
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 17:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θερμαϊκού Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Περαια
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από anna-maria » 21 Ιουν 2009, 23:34

Γεια σου Πατερουλη καλως ηρθες.
Γεια σε όλους.
Έχω τρία παιδιά και περιμένω τέταρτο ,ο χρόνος μου είναι πολύτιμος για αυτο οι παραλαβες ειτε ταχυδρομικά είτε παραλαβή απο το σπίτι μου να γίνονται σύντομα.Προθεσμία 10 ημερών και τα αποσύρω.
Ευχαριστώ!!

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 01 Ιούλ 2009, 12:14

Είναι πολύ καλή κίνηση γιατί εγώ δεν πετούσα ποτέ πράγματα όχι γιατί τα χρειαζόμουν αλλά γιατί τα λυπόμουν και περίμενα πάντα να βρώ κάποιον απο το γύρο περιβάλον να χρειάζεται κάτι για να το δώσω με χαρά και όχι να το πετάξώ με κρύα καρδιά!!!Έκανα κάτι αντοίστιχο μόνη μου με πολύ μικρότερη εμβέλεια.Ελπίζω να μάθει ο κόσμος για τέτοιες κινήσεις και να μην ντρέπεται γιατί εγώ τα παιδιά μου κάπως έτσι τα <<εξόπλισα>>με τα αναγκαία για ευνόειτους λόγους :) :) Όλοι μας έχουμε περισευούμενα και όλοι μας κάποτε χρειαζόμαστε κάτι :wink: :wink: :wink:
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Δημοσιεύσεις: 1748
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 08:43
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από s-stratos » 13 Ιούλ 2009, 11:44

Πολύ καλή κινηση , είναι κάτι που έλειπε απο τον Ελληνικό ιντερνετικό χώρο. Λυπάμαι ομως που το 90% των χρηστών ειναι απο Θεσσαλονικη και Αθήνα. Πρέπει να το διαδώσουμε παντού!!
Να κάνω μια πρόταση για το site ? Στο thread "αξιολόγησεις μελών (θετικά και αρνητικά)" ( http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=216&t=1583 ) θα ήταν καλύτερο,οποιος εχει κάνει ήδη πόστ με κάποια αξιολόγηση,εαν θέλει να προσθέσει καποιο όνομα,να κάνει edit το παλιό του ποστ και να προσθέτει/αλλάζει την γνώμη του. Το λέω γιατί φτιάχνουμε συνεχεια καινούργια posts και στο τέλος αμα ψάχνουμε να βρούμε καποιου αξιολόγηση θα πρέπει να ψάξουμε πολλές σελίδες.Ενω ετσι θα "μαζευτούν" τα usernames σε 2-3 σελίδες.
[EDIT] Επίσης πρέπει να ενσωματωθεί και οι ψήφοι θετικοι/αρνητικοι κατω απο τα avatar μας.Να φαίνονται δημόσια! ενα + - και να πατάμε ανάλογα.Διάβασα οτι πρέπει να κλείσει το site για ενα βράδυ για να γίνουν αλλαγές.Πιστεύω αξίζει..
Πείτε μου την γνώμη σας.
Σας ευχαριστώ
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Άβαταρ μέλους
anthoulita
Platinum Member
Platinum Member
9 18
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 05 Δεκ 2008, 14:20
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Θάσου
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από anthoulita » 27 Αύγ 2009, 10:32

stef έγραψε:πολυ καλή κίνηση αλλά προσοχη λίγο στα ορθογραφικά λάθη...
συμφωνω, εστειλα το λινκ της σελιδας σε εναν φιλο απο το facebοok και οταν εμφανισε κατω απο το μηνυμα τη σελιδα το "πλεον" ηταν γραμμενο "πλεων". οσο καλη και αν ειναι μια σελιδα χανει το γοητρο της οταν εχει τοσο τρανταχτα λαθη
ευχαριστω

nik-xato
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2009, 20:17
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Τοποθεσία: Άρτα και Κόρινθος
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από nik-xato » 27 Αύγ 2009, 22:34

s-stratos έγραψε:Πολύ καλή κινηση. Λυπάμαι ομως που το 90% των χρηστών ειναι απο Θεσσαλονικη και Αθήνα.
Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω λόγια του s-stratos

Άβαταρ μέλους
Spitha
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2860
Εγγραφή: 01 Μάιος 2009, 11:10
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Τοποθεσία: Σύρος
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από Spitha » 06 Σεπ 2009, 08:37

Πως βρίσκω το xariseto?

Θεωρώ ότι μας ήταν αναγκαίο και πολύτιμο συνειδησιακά αλλά και πρακτικά! Συγχαρητήρια σε όσους το είχαν ιδέα και το υλοποίησαν! Συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη που το κρατάνε ζωντανό!

Ας ελπίσουμε ότι θα γίνουμε λιγότερο "Έλληνες" στο θέμα της ανακύκλωσης και περισσότερο Ευρωπαίοι. Ας ελπίσουμε ότι θα μας γίνει καθημερινή συνήθεια, η ανάγκη μας για προσφορά και ανακύκλωση. Ας ελπίσουμε ότι θα εξακολουθούμε να κρατάμε τον σεβασμό μας στην φύση αλλά και στους συνανθρώπους μας.

Ας ελπίσουμε ότι το site αυτό θα είναι η τρανή απόδειξη όλων των παραπάνω.

Συγχαρητήρια και πάλι για την υλοποίηση της ιδέας! :)

Άβαταρ μέλους
nasia55
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 972
Εγγραφή: 20 Μαρ 2010, 11:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από nasia55 » 29 Μαρ 2010, 20:37

Αξιζει πραγματικά συγχαρητήρια όποιος-α είχε αυτή τη φοβερή ιδέα. Είμαι οπαδός της άποψης ότι "τα σκουπίδια του ενός είναι θυσαυρος για κάποιον άλλο". Νομίζω ότι αυτόν τον σκοπό εξυπηρετεί αυτό site. Ποτέ δεν πετούσα εύκολα πράγματα, πάντα προσπαθούσα να τα χαρίσω σε όποιους νόμιζα ότι τα είχαν ανάγκη. Εχουμε το συνδρομο της υπερκαταναλωσης και τώρα οι καιροί είναι δύσκολοι.Ας ανοίξουμε λοιπόν τις ντουλάπες και τα συρτάρια μας, πάντα υπάρχει κάτι να δόσουμε, πάντα υπαρχει κάτι που πραγματικά δεν χρειαζόμαστε, πάντα υπάρχει κάτι που πάλιωσε για μας, αλλά είναι χρήσιμο και καινούργιο για κάποιον άλλο.
Εγώ έμαθα για το site από την αδερφή μου που είναι και εκείνη μέλος. Προσπαθώ να διαδόσω την ιδέα στους γνωστούς μου και να γίνουμε περισσότεροι.
Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας!!!!
Παρακαλώ, όσοι εκτός Θεσσαλονίκης θελήσουν κάτι από τις αγγελίες μου να μου ζητήσουν αριθμό λογαριασμού από τράπεζα Πειραιώς για να μου καταθέσουν τα έξοδα.
Αν σε κάποιο μέλος δεν έχω πατήσει το "ευχαριστώ", ή δεν έχω απαντήσει σε πμ του, μην με παρεξηγήσει..... απλά δεν μπαίνω καθημερινά στο ίντερνετ.
Σε περίπτωση που κάποιο μέλος θέλει να του αφήσω πράγματα στο χαρισομάγαζο, μόλις το ενημερώσω ότι μπορεί να πάει να τα παραλάβει θα μου πατάει το κουμπί "ευχαριστώ" για να κλείνει η αγγελία.
Χριστός Ανέστη!!!!
Οφείλω σε annaprincess 0,5 ευρώ.

AndreasHW
new member
new member
13 1
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 20 Απρ 2010, 05:40
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από AndreasHW » 20 Απρ 2010, 05:45

Η σκεψη σας για ενα τετοιο site ειναι εξαιρετικη. Μπραβο στους πρωτεργατες , μπραβο σε οσους βοηθουν.
Συντομα θα επανελθω με αγγελια πολλων βιβλιων που δεν ηξερα που να τα χαρισω.

25210
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 23 Απρ 2009, 10:25
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Πως βρίσκετε το xariseto ;

Δημοσίευση από 25210 » 20 Απρ 2010, 12:21

Πολύ χρήσιμο site!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”