Άμεσο χάρισμα και προβλήματα

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Blakkheim
Banned member !!
Banned member !!
4 5
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 14:18
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Άμεσο χάρισμα και προβλήματα

Δημοσίευση από Blakkheim » 12 Οκτ 2012, 23:51

Αγαπητη venybzz που εθεσες το θεμα που ανεβαζει την πιεση μου απο το 1ο λεπτο που μπηκα σε αυτο το Site , ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μου φαινετε τελειως ειρωνικο να συμφωνουν καποια ατομα απο δω μεσα με το Θεμα που εθεσε η venybzz απο την στιγμη που
το εχουν κανει και οι ιδιοι! Δεν προκειται να πω ονοματα κατηγορώντας αλλα ξερετε πολυ καλα ποιοι ειστε!
Μπηκα στον σχολιασμο για να ανεβασω ακριβως τον ιδιο προβληματισμό!
Προς ΟΛΟΥΣ τους admin mod ξεmod του site : ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ !
Δεν ειναι δυνατον τα αντικειμενα να φευγουν στα 3-5 λεπτα!
Εχω σταμπαρει καποια μελη απο θεσ/νικη μονο που χαριζουν και παιρνουν αντικειμενα ΑΒΕΡΤΑ!
και η πλακα ειναι οτι παιρνουν π.χ. ηλεκτρικη σκουπα με χαλασμενη σακουλα ( +1 στα Πηρε)
και δινει π.χ. 1 πλαστικο κουταλι δωρο απο τα nesquick ( +1 στα Εδωσε )
Το μονο που μπορω να καταλαβω ειναι το γεγονος οτι πολλα, και εννοω πολλα μελη ΔΕΝ χρειαζονται αυτα που παιρνουν αλλα
μαλιστα μερικοι τα πουλανε κιολας!
Οι κλίκες ειναι πασιφανεστατες και φτανουν παλι στα δωματια των admin mod και γω δεν ξερω τι.
Σε λιγο θα γινει και επάγγελμα!
ΦΤΑΝΕΙ!
ΚΟΡΑΚΙΑ!


Edit: Ε , ε , ερχεται !
Καλύτερα χέρι-χέρι γιατί η αποστολή με ΕΛΤΑ θα καθυστερήσει λόγω έλλειψης χρόνου!
Thank you, Come again!


Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Άμεσο χάρισμα και προβλήματα

Δημοσίευση από Othon » 13 Οκτ 2012, 00:18

Όπως έχω εξηγήσει και στην venybzz, είναι πολλοί οι παράγοντες που μεσολαβούν στις περιπτώσεις όπου τα αντικείμενα χαρίζονται άμεσα.
Ένας εξ αυτών είναι και το ότι βγαίνεις από τη δύσκολη θέση να πρέπει να απολογείσαι στους υπόλοιπους, όταν σε μια αγγελία σου δείχνουν το ενδιαφέρον τους πολλοί μαζεμένοι.
Παίρνοντας παράδειγμα από πολύ πρόσφατη αγγελία μου, μπήκα στη διαδικασία να χαρίσω ένα ασύρματο σε μόλις 4 λεπτά από τη στιγμή της δημοσίευσής της κι αυτό γιατί το τελευταίο διάστημα έχουν μπει τουλάχιστον 10 αγγελίες χαρίσματος ασύρματων τηλεφώνων, οπότε δεν έγινε και κάτι, ήταν για μένα μια αγγελία στα γρήγορα.
Ξέρεις πόσες παρεξηγήσεις γίνονται όταν κάνεις υπομονή 2-3 μέρες και στο τέλος αποφασίζεις να χαρίσεις κάτι σε έναν;
Άστο καλύτερα, να μην στο εξηγήσω το τι κατάρες τρως...

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9560
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: Άμεσο χάρισμα και προβλήματα

Δημοσίευση από theosve » 13 Οκτ 2012, 00:41

Blakkheim έγραψε:Αγαπητη venybzz που εθεσες το θεμα που ανεβαζει την πιεση μου απο το 1ο λεπτο που μπηκα σε αυτο το Site , ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μου φαινετε τελειως ειρωνικο να συμφωνουν καποια ατομα απο δω μεσα με το Θεμα που εθεσε η venybzz απο την στιγμη που
το εχουν κανει και οι ιδιοι! Δεν προκειται να πω ονοματα κατηγορώντας αλλα ξερετε πολυ καλα ποιοι ειστε!
Μπηκα στον σχολιασμο για να ανεβασω ακριβως τον ιδιο προβληματισμό!
Προς ΟΛΟΥΣ τους admin mod ξεmod του site : ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ !
Δεν ειναι δυνατον τα αντικειμενα να φευγουν στα 3-5 λεπτα!
Εχω σταμπαρει καποια μελη απο θεσ/νικη μονο που χαριζουν και παιρνουν αντικειμενα ΑΒΕΡΤΑ!
και η πλακα ειναι οτι παιρνουν π.χ. ηλεκτρικη σκουπα με χαλασμενη σακουλα ( +1 στα Πηρε)
και δινει π.χ. 1 πλαστικο κουταλι δωρο απο τα nesquick ( +1 στα Εδωσε )
Το μονο που μπορω να καταλαβω ειναι το γεγονος οτι πολλα, και εννοω πολλα μελη ΔΕΝ χρειαζονται αυτα που παιρνουν αλλα
μαλιστα μερικοι τα πουλανε κιολας!
Οι κλίκες ειναι πασιφανεστατες και φτανουν παλι στα δωματια των admin mod και γω δεν ξερω τι.
Σε λιγο θα γινει και επάγγελμα!
ΦΤΑΝΕΙ!
ΚΟΡΑΚΙΑ!


Edit: Ε , ε , ερχεται !
Επομενως το θεμα που θιγεις δεν ειναι το αμεσο χαρισμα.
Συμφωνα με οσα λες, ακομα κιάν αφησω εγω μια αγγελια ανοιχτη 3 μερες, με το που θα μπει η "φιλεναδα" μου και ποσταρει θα το δωσω σ'αυτην (με κληρωση και καλά)
Πες μου σε παρακαλω αν ησουν mod τι θα εκανες. Δεν εχει καμια δοση ειρωνιας αυτη η ερωτηση. Ειλικρινα θελω ν'ακουσω τη γνωμη σου.
Θα ελεγες "Ωπα, οχι σάυτην, δωστο στην αλλη";
Μηπως θελεις να σου στειλω με πμ τι μου σουρνει το καθε τσοκαρο που μπαινει σάυτη τη σελιδα με σκοπο να λεηλατησει οτι βρει;
Οι συστασεις γινονται αρχικα με πμ απο τους συντονιστες. Απο μεριας μου ειναι πολλες. Αν δεις τι ακουω, θα αναρρωτιεσαι πως υπαρχουν ακομα συντονιστες σάυτη την ιστοσελιδα.
Ειμαστε λιγα ατομα και τα μελη χιλιαδες. Ειναι πολυ δυσκολο να αστυνομευεις τον καθενα.
Το που θα χαρισει κανεις τα αντικειμενα του εχει να κανει με πολλες παραμετρους.
Προσωπικα, συνηθως χαριζω πολυ συντομα τα αντικειμενα που βαζω σε αγγελιες γιατι με δυσκολευει παρα πολυ το γεγονος να μου ζητησει κατι π.χ. ο Οθωνας και ακομα 2-3 ανθρωποι που εκτιμω και βλεπω οτι σεβονται το site. Ερχομαι πραγματικα σε δυσκολη θεση.
Αυτος που χαριζει παρανυχιδες και ζηταει λαπτοπ δεν αργει να φανει και εχει αποδειχτει οτι φευγει γρηγορα απο τη μεση γιατι τα περισσοτερα μελη παυουν να του χαριζουν.
Μιας και το εθιξες, θα σου πω οτι αν δε γνωριζω καποια μελη και μου ζητησουν κατι, παντα κοιταω τις αγγελιες τους.
Σε μελη που χαριζουν ζαρια και χαλασμενα ακουστικα και τελειωμενα blanco, εγω δε χαριζω ουτε καρφιτσα.
Δυσκολα ερωτηματα θεσατε και εξισου δυσκολες ειναι οι απαντησεις...
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Άμεσο χάρισμα και προβλήματα

Δημοσίευση από athanasiamak » 15 Οκτ 2012, 10:00

Γεια σε όλους και πάλι και καλημέρα.
Όπως είχα αναφέρει, τον τελευταίο καιρό κρατάω μια αναμονή κάποιων ημερών στις αγγελίες μου. Η αναμονή άνω των 2 ημερών δημιουργεί κάποιες παρεξηγήσεις έχω να σας πω, ευτυχώς όμως έως τώρα όσες δημιουργήθηκαν, με καλή διάθεση και από τα δύο μέρη λύθηκαν.
Δεν ξέρω κατά πόσον βέβαια αυτό θα συνεχίσει να ισχύει στις επόμενες και δε θα ήθελα να παρεξηγηθώ από κανέναν - ιδιαίτερα από αξιόλογα μέλη - ανθρώπους. Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω την αναμονή 1 μέρα. Αυτά είχα να καταθέσω βάση της εμπειρίας από την συγκεκριμένη κίνηση. Σας ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
venybzz
Diamond Member
Diamond Member
94 64
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 21 Ιουν 2010, 03:40
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Άμεσο χάρισμα και προβλήματα

Δημοσίευση από venybzz » 15 Οκτ 2012, 17:40

Τι εννοείς όταν λες ότι δημιουργεί προβλήματα; Τι είδους;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πριν ζητήσετε κάτι, αναρωτηθείτε: "Το έχω πραγματικά ανάγκη";

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Άμεσο χάρισμα και προβλήματα

Δημοσίευση από athanasiamak » 15 Οκτ 2012, 17:58

κάποιοι θεώρησαν πως η αναμονή ήταν πρόφαση για να μην τους χαρίσω και είτε απέσυραν είτε χαλάστηκαν. Τους φάνηκε παράξενο το 2-3 ημέρες και υπέθεσαν αυτό που σου είπα. Μιλήσαμε βέβαια και ξεκαθαρίστηκε αυτό, αλλά δε θα 'θελα να ξαναπαρεξηγηθώ κατ' αυτόν τον τρόπο.

Άβαταρ μέλους
venybzz
Diamond Member
Diamond Member
94 64
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 21 Ιουν 2010, 03:40
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Άμεσο χάρισμα και προβλήματα

Δημοσίευση από venybzz » 15 Οκτ 2012, 18:05

Καλά ότι να'ναι, δηλαδή αν πλήρωναν κιόλας τι θα έκαναν; Τι απαιτήσεις θα είχαν;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πριν ζητήσετε κάτι, αναρωτηθείτε: "Το έχω πραγματικά ανάγκη";

Blakkheim
Banned member !!
Banned member !!
4 5
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 14:18
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Τι θα γίνει με τα ΚΟΡΑΚΙΑ?

Δημοσίευση από Blakkheim » 20 Ιουν 2013, 15:11

ε?τοσο καιρο στο χαρισετο και ακομα δεν υπαρχει καμια αλλαγη απο τους admins.
εχω γνωρισει ατομα τα οποια δεν ασχολουνται πλεον γιατι αντιμετωπιζουν καθε φορα τα ΚΟΡΑΚΙΑ!
γιατι εγω πρεπει να ειμαι 25 ωρες την ημερα καλωδιομενος στο χαρισετο μπας και καταφερω να παρω κατι που μου ειναι
απαραιτητο?
αμα γουσταρουν οι υπευθυνοι αυτη την κατασταση να μας το πουν να μην προσπαθουμε, να μην ξανασχοληθουμε και
να τους αφησουμε ησυχους με τους κολλητους τους να ανταλαζουν πραγματα και να χαιρονται.
ΣΕΚΤΑ εχετε γινει εδω μεσα.


"φιλικα" παντα :D
Καλύτερα χέρι-χέρι γιατί η αποστολή με ΕΛΤΑ θα καθυστερήσει λόγω έλλειψης χρόνου!
Thank you, Come again!

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Τι θα γίνει με τα ΚΟΡΑΚΙΑ?

Δημοσίευση από makis » 20 Ιουν 2013, 16:02

Blakkheim έγραψε:ε?τοσο καιρο στο χαρισετο και ακομα δεν υπαρχει καμια αλλαγη απο τους admins.
εχω γνωρισει ατομα τα οποια δεν ασχολουνται πλεον γιατι αντιμετωπιζουν καθε φορα τα ΚΟΡΑΚΙΑ!
γιατι εγω πρεπει να ειμαι 25 ωρες την ημερα καλωδιομενος στο χαρισετο μπας και καταφερω να παρω κατι που μου ειναι
απαραιτητο?
αμα γουσταρουν οι υπευθυνοι αυτη την κατασταση να μας το πουν να μην προσπαθουμε, να μην ξανασχοληθουμε και
να τους αφησουμε ησυχους με τους κολλητους τους να ανταλαζουν πραγματα και να χαιρονται.
ΣΕΚΤΑ εχετε γινει εδω μεσα.


"φιλικα" παντα :D

τι να κανουν "οι admin" ;
Να πιανουν απο το αυτι σε αυτους που χαριζουν και να τ?ς λεμε να μην χαριζουν στα "κορακια"


Αν βλεπετε κατι να κανετε αναφορα , και αν δεν αλλαξει η κατασταση ΤΟΤΕ πειτε !


Εκτος αν θελετε να λεμε τα μελη να ζητανε μονο καποια ωρα την ημερα (που θα ειστε εσεις στο ιντερνετ ) για να εισαι ο μονος που ζητας !

ε ?
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

palmira
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: 12 Απρ 2009, 21:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: Τι θα γίνει με τα ΚΟΡΑΚΙΑ?

Δημοσίευση από palmira » 20 Ιουν 2013, 16:22

αυτός που προσφέρει το αντικείμενο αποφασίζει.
γιατί θεωρείτε ότι ντε και καλά θα πρέπει να προτιμήσει εσάς, από κάποιον άλλο?
συνήθως παίζουν ρόλο τα στατιστικά του μέλους που ζητάει κάτι ή πόσο κοντά ή πόσο γρήγορα μπορεί να παραλάβει το αντικείμενο. μην νομίζετε ότι σας αγνοούν, απλά διορθώστε τα στατιστικά σας και να είστε πιο προσεκτικός στα σχόλιά σας προς τα μέλη.
αν πάλι δεν σας αρέσει κάτι, απλά μη δείνετε τόση σημασία ή αποχωρήστε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”