Μετάβαση του xariseto.gr σε νέα πλατφορμα

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
trelis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11018
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 03:21
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Μεσσαπίων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto σε νέα πλατφόρμα!

Δημοσίευση από trelis » 11 Φεβ 2016, 01:30

βρε παιδιά προσπαθήστε να αποδεχτείτε κάτι καινούριο,όλο τα ίδια και τα ίδια......ρουτίνα......nba :yikes:


nba>>>> no brain activity :wall:




:hapi: :thank: :hapi:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ορθη χρηση, προϋποθετει εγκαιρη γνωση

Για άμεσα μηνύματα έχω viber το 69406*******

ζεις για να τρως ή τρως για να ζεις ;

Άβαταρ μέλους
gia80
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
26 37
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2013, 00:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto σε νέα πλατφόρμα!

Δημοσίευση από gia80 » 11 Φεβ 2016, 02:14

Επειδή μπαίνω από κινητό θέλω να ρωτήσω. Πλέον δεν εμφανίζει στατιστικά στο άβαταρ όταν ποσταρουμε σε κάποιο θέμα.Ειναι έτσι μόνο στα κινητα;Αν οχι θα αλλαξει;

Άβαταρ μέλους
stathis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 26 Ιαν 2013, 18:52
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Δήμος - Κοινότητα: Τραγανού Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto σε νέα πλατφόρμα!

Δημοσίευση από stathis » 11 Φεβ 2016, 02:59

gia80 έγραψε:Επειδή μπαίνω από κινητό θέλω να ρωτήσω. Πλέον δεν εμφανίζει στατιστικά στο άβαταρ όταν ποσταρουμε σε κάποιο θέμα.Ειναι έτσι μόνο στα κινητα;Αν οχι θα αλλαξει;
Ναι, είναι έτσι μόνο για κινητά.
Πατώντας πάνω στο avatar πηγαίνεις στη σελίδα με τα στατιστικά/προφίλ του χρήστη.

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aliki1984 » 11 Φεβ 2016, 11:26

Aliki1984 έγραψε:Πέσαμε όλοι μαζί πάνω στο κεφάλι σας! Σε κάθε αλλαγή θα υπάρξουν θεματάκια!! Αλίμονο... Κάποια στιγμή λοιπόν, μεταξύ των άλλων, δείτε σας παρακαλώ κι αυτό: Έφτιαξα αυτή την αγγελία: viewtopic.php?f=293&t=141985. Αλλά δεν μου την εμφανίζει πουθενά! Ούτε στις ενεργές αγγελίες μου (όπως ανέφερε ένα μέλος λίγο πιο πάνω) αλλά ούτε και στις δημοσιεύσεις μου. Σαν να μην την έκανα!
Καλημέρα! Μου το ξανακάνει με αυτή την αγγελία: viewtopic.php?f=349&t=142032. Τη χθεσινή τη διορθώσατε χειροκίνητα ή αργεί να πάρει για κάποιο λόγο ενημέρωση; (Στις δημοσιεύσεις μου μπήκε. Στις ενεργές αγγελίες μου αρνείται να μπει!!)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto.gr σε νέα πλατφορμα

Δημοσίευση από polvar » 11 Φεβ 2016, 11:44

Η χθεσινή οφειλόταν σε καθυστέρηση του συστήματος γι αυτό φάνηκε αργότερα
Για την σημερινή, έχετε συμπεριλάβει την κατηγορία "Χαρίσματα-ζητήσεις συλλεκτών" στις κατηγορίες που ψάχνει η αναζήτηση των αγγελιών σας; Αν όχι ξαναφτιάξτε την υπογραφή σας

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto.gr σε νέα πλατφορμα

Δημοσίευση από Aliki1984 » 11 Φεβ 2016, 11:51

polvar έγραψε:Η χθεσινή οφειλόταν σε καθυστέρηση του συστήματος γι αυτό φάνηκε αργότερα
Για την σημερινή, έχετε συμπεριλάβει την κατηγορία "Χαρίσματα-ζητήσεις συλλεκτών" στις κατηγορίες που ψάχνει η αναζήτηση των αγγελιών σας; Αν όχι ξαναφτιάξτε την υπογραφή σας
Μου θυμίζετε πώς το κάνω;;; Γιατί μία φορά το έκανα και έκτοτε όλα γινόντουσαν μόνα τους, οπότε δεν θυμάμαι!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
gia80
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
26 37
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2013, 00:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto σε νέα πλατφόρμα!

Δημοσίευση από gia80 » 11 Φεβ 2016, 12:14

stathis έγραψε:
gia80 έγραψε:Επειδή μπαίνω από κινητό θέλω να ρωτήσω. Πλέον δεν εμφανίζει στατιστικά στο άβαταρ όταν ποσταρουμε σε κάποιο θέμα.Ειναι έτσι μόνο στα κινητα;Αν οχι θα αλλαξει;
Ναι, είναι έτσι μόνο για κινητά.
Πατώντας πάνω στο avatar πηγαίνεις στη σελίδα με τα στατιστικά/προφίλ του χρήστη.
Σ ευχαριστω για την απαντηση

Άβαταρ μέλους
farfalina
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3608
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2010, 19:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto σε νέα πλατφόρμα!

Δημοσίευση από farfalina » 11 Φεβ 2016, 17:11

ΓΙΩΡΓΟΣ1963 έγραψε:
Χριστίνα Τζαβαλιά έγραψε:
farfalina έγραψε:Καλησπερα, εχω μπερδευτεί αρκετά!
Που βλέπουμε όλες τις καινούργιες αγγελίες όπως τις βλέπαμε? μπορει να μου πει κάποιος?
Ναι, αυτή την απορία την έχω και εγώ....
Καλησπερα. Επανω αριστερα εχει τρεις γραμμουλες οριζοντιες και γραφει 'γρηγορες συνδεσεις'.
Αν το πατησετε θα δειτε τις επιλογες.
Ναι, το εχω δει μονο που βγάζει όλες τις αγγελίες που εχουν ενημερωθεί... Εγώ εννοώ όπως παλιά που βλέπαμε ΜΟΝΟ τις τελευταίες καινούργιες κ όχι ανακατεμένα ολα......
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Δεν κανω αποστολές,
λόγω βρέφους μου ειναι δύσκολο.
Παραλαβη απο μέτρο Φιξ η Ακρόπολης.

Εχω αλλεργια στις γατες.
Θα σας παρακαλεσω να με ενημερωνετε οταν καποιο ρουχο ειναι απο σπιτι που φιλοξενει αυτο το κατα τ'αλλα συμπαθεστατο ζωακι.


Ευχαριστώ πολυ.

Άβαταρ μέλους
athina d
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15165
Εγγραφή: 09 Μάιος 2012, 18:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto σε νέα πλατφόρμα!

Δημοσίευση από athina d » 11 Φεβ 2016, 17:30

farfalina έγραψε:
ΓΙΩΡΓΟΣ1963 έγραψε:
Χριστίνα Τζαβαλιά έγραψε:
farfalina έγραψε:Καλησπερα, εχω μπερδευτεί αρκετά!
Που βλέπουμε όλες τις καινούργιες αγγελίες όπως τις βλέπαμε? μπορει να μου πει κάποιος?
Ναι, αυτή την απορία την έχω και εγώ....
Καλησπερα. Επανω αριστερα εχει τρεις γραμμουλες οριζοντιες και γραφει 'γρηγορες συνδεσεις'.
Αν το πατησετε θα δειτε τις επιλογες.
Ναι, το εχω δει μονο που βγάζει όλες τις αγγελίες που εχουν ενημερωθεί... Εγώ εννοώ όπως παλιά που βλέπαμε ΜΟΝΟ τις τελευταίες καινούργιες κ όχι ανακατεμένα ολα......
αν δεν κανω λαθος η δεξια πλεον στηλη recent topics ειναι οι καινουριες αγγελιες οπως αναρτονταν παλια :mm:



εχω web banking στην ALPHA BANK και στην ΕΘΝΙΚΗ
Στέλνω με ταχυδρομειο ως δεματα!!!!!
Αποστολές γίνονται καθε 15 μερες!!! ΟΧΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ δεν προλαβαινω

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Μετάβαση του xariseto σε νέα πλατφόρμα!

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 11 Φεβ 2016, 17:41

athina d έγραψε:
farfalina έγραψε:
ΓΙΩΡΓΟΣ1963 έγραψε:
Χριστίνα Τζαβαλιά έγραψε:
farfalina έγραψε:Καλησπερα, εχω μπερδευτεί αρκετά!
Που βλέπουμε όλες τις καινούργιες αγγελίες όπως τις βλέπαμε? μπορει να μου πει κάποιος?
Ναι, αυτή την απορία την έχω και εγώ....
Καλησπερα. Επανω αριστερα εχει τρεις γραμμουλες οριζοντιες και γραφει 'γρηγορες συνδεσεις'.
Αν το πατησετε θα δειτε τις επιλογες.
Ναι, το εχω δει μονο που βγάζει όλες τις αγγελίες που εχουν ενημερωθεί... Εγώ εννοώ όπως παλιά που βλέπαμε ΜΟΝΟ τις τελευταίες καινούργιες κ όχι ανακατεμένα ολα......
αν δεν κανω λαθος η δεξια πλεον στηλη recent topics ειναι οι καινουριες αγγελιες οπως αναρτονταν παλια :mm:
Κατω απο τις γρηγορες συνδεσεις πατηστε το portal και θα δειτε τι εννοει η athina d
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”