[not a bug] Πρόβλημα με τα συνημμένα στα πμ?

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
nik_kost
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[not a bug] Πρόβλημα με τα συνημμένα στα πμ?

Δημοσίευση από nik_kost » 12 Σεπ 2017, 13:56

Κάτι έχει γίνει τον τελευταίο διάστημα και δεν βλέπω πουθενά στα μηνύματα να ανεβάσω φωτογραφία. Πχ όταν κάνω την κατάθεση σε κάποιο μέλος βγάζω μια φωτογραφία την απόδειξη και τη στέλνω για να γίνει η αποστολή. Αυτό έχει φύγει από τα πμ? Και αν ναι πως θα ξέρει κάποιο μέλος που δεν έχει ebaking ότι του κατέθεσαν τα χρήματα? Θα πρέπει να πάει στην τράπεζα για ενημέρωση βιβλιαρίου? Η θα πρέπει να αναρτήσουμε κάθε φορά στις αγγελίες το χαρτί της απόδειξης με τα προσωπικά μας στοιχεία?
ΣΥΝΉΘΩΣ ΖΗΤΆΩ ΠΑΠΟΎΤΣΙΑ, ΡΟΎΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΟΥ ΛΌΓΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΏ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΑΝΆΓΚΕΣ
Ψάχνω ποδήλατο για 3 χρονών

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[not a bug] Re: Πρόβλημα στα μηνύματα?

Δημοσίευση από polvar » 12 Σεπ 2017, 14:14

Δεν δικαιούστε να ανεβάσετε συνημμένο στα πμ ως απλό μέλος, μόνο οι υποστηρικτές (όπως περιγράφεται στο viewtopic.php?f=2&t=63019) και η ομάδα διαχείρισης μπορεί
Το ότι μπορούσατε μέχρι πρότινος οφειλόταν σε μια αβλεψία
Ανεβάστε μέσω άλλης υπηρεσίας φιλοξενίας φωτογραφιών ή αντιγράψτε και επικολλήστε το κείμενο του αποδεικτικού στο πμ (έτσι κάνω εγω)

Άβαταρ μέλους
nik_kost
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nik_kost » 12 Σεπ 2017, 14:18

Ήταν κάτι που φαντάζομαι πολλούς χρήστες εξυπηρετούσε. Τέλος πάντων. Μπορείτε να μου πείτε με ποιο τρόπο κάνετε αντιγραφή επικόλληση? Μιας και δεν θα ήθελα τα προσωπικά μου στοιχεία να τα ανεβάζω σε άλλες σελίδες και από εκεί εδώ κτλ κτλ
ΣΥΝΉΘΩΣ ΖΗΤΆΩ ΠΑΠΟΎΤΣΙΑ, ΡΟΎΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΟΥ ΛΌΓΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΏ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΑΝΆΓΚΕΣ

Άβαταρ μέλους
nik_kost
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nik_kost » 12 Σεπ 2017, 14:20

Ααααα συγγνώμη τώρα κατάλαβα το κείμενο του αποδεικτικού. Ναι σωστά. Δεν ξέρω αν γίνεται από κινητό αλλά θα το κοιτάξω στην επόμενη μεταφορά. Ευχαριστώ πολύ!

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από polvar » 12 Σεπ 2017, 14:29

Και απλά τον αριθμό της συναλλαγής και την ημερομηνία αν γράψετε, το άλλο μέλος μπορεί να τον επιβεβαιώσει
Πάντως με 3-5€ μπορείτε να γίνετε κι εσείς υποστηρικτής και να κερδίσετε τα προνόμια της ομάδας αυτής (περισσότερα πμ, όχι καθυστέρηση στην αναζήτηση κλπ)

Άβαταρ μέλους
nik_kost
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nik_kost » 12 Σεπ 2017, 16:28

Ναι το γνωρίζω είχα κάνει μια μεταφορά όταν ημουν περίπου 6 μήνες στο χάρισε το αλλά ποτέ δεν έγινα χα χα δεν ξέρω ίσως μπέρδεμα με τα μηνύματα κτλ ποιος ξέρει. Τέλος πάντων θα το κοιτάξω γιατί βολεύει όντως.

Άβαταρ μέλους
ktsak5
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
60 69
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Διστόμου Βοιωτίας
Επικοινωνία:

[not a bug] συνημμενα

Δημοσίευση από ktsak5 » 10 Οκτ 2017, 16:02

καλησπερα!!!παντα ανεβαζα φωτογραφιες απο τα συνημμενα ομως τον τελευταιο καιρο δεν μπορω!!!! γιατι????? :?:
συγνωμη για τα χαλια στατιστικα μου,προσπαθω να τα φτιαξω!!!!!

ΠΑΡΤΕ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΔΩ :roll:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

το λογαριασμο μου τον χειριζεται η γυναικα μου!!!!
εχω λογαριασμο σε αλφα,πειραιως,εθνικη και βιβα πορτοφολι

Άβαταρ μέλους
Mariax.
Gold Member
Gold Member
7 8
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Επικοινωνία:

[not a bug] Re: συνημμενα

Δημοσίευση από Mariax. » 10 Οκτ 2017, 16:49

ktsak5 έγραψε:
10 Οκτ 2017, 16:02
καλησπερα!!!παντα ανεβαζα φωτογραφιες απο τα συνημμενα ομως τον τελευταιο καιρο δεν μπορω!!!! γιατι????? :?:
Καλημερα σας! Αρκιβως το ιδιο προβλημα ανεφερα στην αγγελια μου χθες (βλ. Μπλουζοφορεμα large) οταν προσπαθουσα να ανεβασω συνημμεμη φωτοφραφια και μου εμφανίζε ενα τριγωνο με θαυμαστικο. Αν κανω κατι λαθος ενημέρωστεμε παρακαλω, ειμαι καινούργιο μέλος.

Άβαταρ μέλους
gatoulaaaa
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[not a bug] Re: συνημμενα

Δημοσίευση από gatoulaaaa » 10 Οκτ 2017, 16:54

Το ιδιο και εμενα μου βγαζει οταν προσπαθω απο τα συνημμενα .
καταθεση στην πειραιως,εθνικη

Προσπαθω να κανω ομαδικες αποστολες οποτε συγνωμη για οποιαδηποτε καθυστερηση :) .
Αν εχω ξεχασει κατι ενημερωστε με .
περιμενω δεμα απο:Μανθη
έστειλα δέμα σε:Iroo,melomakarono,Ioannamarg
περιμενω καταθεση απο:
θα στειλω δεμα σε:
Θα κάνω κατάθεση σε:,hamazan,Μαρ Αλεξ,κατερινα0184

Άβαταρ μέλους
ktsak5
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
60 69
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Διστόμου Βοιωτίας
Επικοινωνία:

[not a bug] Re: Πρόβλημα με τα συνημμένα στα πμ?

Δημοσίευση από ktsak5 » 14 Οκτ 2017, 20:12

κάποια βοήθεια;;;
συγνωμη για τα χαλια στατιστικα μου,προσπαθω να τα φτιαξω!!!!!

ΠΑΡΤΕ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΔΩ :roll:

το λογαριασμο μου τον χειριζεται η γυναικα μου!!!!
εχω λογαριασμο σε αλφα,πειραιως,εθνικη και βιβα πορτοφολι

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες