To XARISETO.GR αναφέρεται ως επικίνδυνο site!!!!

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
MERSINI
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2009, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Τεμένους Ηρακλείου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΧΑΙΔΑΡΙ ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

To XARISETO.GR αναφέρεται ως επικίνδυνο site!!!!

Δημοσίευση από MERSINI » 31 Μαρ 2011, 14:04

μολις μπαινω στο χαρισετο απο τον υπολογιστη του σπιτιου μου βγάζει μηνυμα danger και δεν μου ανοιγει το site.. μονο στο χαρισετο εχει προβλημα αλλα site απο το internet τ΄ανοίγει κανονικά...έχει σοβαρο προβλημα .. ξέρει κανείς;;;
ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΟΥΦΙΑΖΕΙΣ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΟΥ


Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από vivi-cd » 31 Μαρ 2011, 14:10

Ποιό πρόγραμμα περιήγησης χρησιμοποιείες; Μπορείς να δοκιμάσεις με άλλο πρόγραμμα; Μήπως μπορείς να βάλεις κάποια φωτογραφία του σφάλματος για να καταλάβουμε;

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από gogo » 31 Μαρ 2011, 14:15

σε εμας παντως ανοιγει μια χαρα με mozilla, explorer & chrome που δοκιμασα
στο κανει συνεχεια η μια φορα?

Άβαταρ μέλους
anna-maria
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5100
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 17:09
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θερμαϊκού Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Περαια
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από anna-maria » 31 Μαρ 2011, 14:19

Και σε μενα το κανει στο mozzila.Ακριβώς το ίδιο πραγμα.
Γεια σε όλους.
Έχω τρία παιδιά και περιμένω τέταρτο ,ο χρόνος μου είναι πολύτιμος για αυτο οι παραλαβες ειτε ταχυδρομικά είτε παραλαβή απο το σπίτι μου να γίνονται σύντομα.Προθεσμία 10 ημερών και τα αποσύρω.
Ευχαριστώ!!

SUPER_MARIO_
Platinum Member
Platinum Member
10 20
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009, 21:34
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πολίχνης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από SUPER_MARIO_ » 31 Μαρ 2011, 14:23

κάτι σαν κι αυτο;
Εικόνα

Βάλτε ένα exception στον firefox και λύθηκε το πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
ψαρακι
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4232
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010, 17:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από ψαρακι » 31 Μαρ 2011, 14:33

μου και σε μενα απο μοτζιλα δεν ανοιγει με τιποτα :{ μου βγαζει οτι εχει ιο :< το ανοιγω απο το εχπλορερ και μου βγαζει οτι υπαρχει προβλημα στη σελιδα κατω αριστερα

Άβαταρ μέλους
sonia3
Gold Member
Gold Member
6 13
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 01 Φεβ 2011, 16:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ολύμπου Καρπάθου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από sonia3 » 31 Μαρ 2011, 14:43

Results
Danger: Search-Shield has detected active threats on this page and has blocked access for your protection.
The page you are trying to access has been identified as a known exploit, phishing, or social engineering web site and therefore has been blocked for your safety. Without protection, such as that in the AVG Security Toolbar and AVG, your computer is at risk of being compromised, corrupted or having your identity stolen. Please follow one of the suggestions below to continue.

For additional information click here.

Suggestions:

* Click the “Back” button on your browser to return to the previous page and choose another link (recommended).
* If you would like to ignore the warning and continue to the page, click here (not recommended) Note: AVG will continue to block dangerous content associated with this page.

και μενα απο χτες μου βγαζει αυτο το μυνημα
Δινω χερι-χερι στο κέντρο της Πάτρας και στελνω παντου αφού λάβω προπληρωμένο φάκελο ή με το courier του xariseto !
Όποιος ενδιαφέρετε μετά από δήλωση ενδιαφέροντος στην αγγελία παρακαλώ να στέλνει και π.μ.
Ευχαριστώ Σόνια.
ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......

Δείτε τις υπόλοιπες αγγελίες μου:
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=164&t=39323
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=164&t=39334
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=164&t=38834
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=164&t=39260

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από vivi-cd » 31 Μαρ 2011, 14:47

Το πιθανότερο είναι ότι φταίει το antivirus που χρησιμοποιείτε. Μάλλον το AVG έχετε ε;

Άβαταρ μέλους
MERSINI
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2009, 19:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Τεμένους Ηρακλείου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΧΑΙΔΑΡΙ ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από MERSINI » 31 Μαρ 2011, 14:57

εγώ ναι...
ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΟΥΦΙΑΖΕΙΣ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΟΥ

Άβαταρ μέλους
sonia3
Gold Member
Gold Member
6 13
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 01 Φεβ 2011, 16:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ολύμπου Καρπάθου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια για το xariseto

Δημοσίευση από sonia3 » 31 Μαρ 2011, 15:01

και εγώ αυτό έχω αλλά τόσο καιρό δεν μου έβγαζε τίποτα ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω ? :{
Δινω χερι-χερι στο κέντρο της Πάτρας και στελνω παντου αφού λάβω προπληρωμένο φάκελο ή με το courier του xariseto !
Όποιος ενδιαφέρετε μετά από δήλωση ενδιαφέροντος στην αγγελία παρακαλώ να στέλνει και π.μ.
Ευχαριστώ Σόνια.
ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.......

Δείτε τις υπόλοιπες αγγελίες μου:
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=164&t=39323
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=164&t=39334
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=164&t=38834
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=164&t=39260

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”