ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΟ ΣΤΟ XARISETO.GR

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΟ ΣΤΟ XARISETO.GR

Δημοσίευση από pisicasissy » 22 Οκτ 2011, 19:11

Καθε φορα που μπαινω να δω ενα πμ μου εμφανιζεται κοκκηνη σελιδα και μου λεει

Περιεχόμενο αυτής της τοποθεσίας Web έχει αναφερθεί ως μη ασφαλές
google-banking.com
Φιλοξενείται από: http://www.xariseto.gr

Συνιστούμε να μην συνεχίσετε σε αυτήν την τοποθεσία Web.
Μετάβαση στην αρχική σελίδα μου αντί αυτού

Αυτή η τοποθεσία έχει αναφερθεί στην Microsoft ότι περιέχει απειλές για τον υπολογιστή σας που αφορούν την πιθανή αποκάλυψη προσωπικών ή οικονομικών στοιχείων.


Μπορει κανεις να μου εξηγησει?
Αυτο το μηνημα αρχησε να εμφανιστει μετα απο ενα πμ απο το μελος φωτης,δεν πηστευω να εχει καμμια σχεση. :?
Y.G. Αυτη τη στιγμη δεν μπορω να διαβαζω κανενα πμ χωρις να κυνδηνευσει ο υπολογηστης μου.Σας το κανει και εσας αυτο?
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Άβαταρ μέλους
mengre
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6266
Εγγραφή: 12 Μάιος 2010, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από mengre » 22 Οκτ 2011, 19:22

Βιργινιακι και εμενα το ιδιο μηνυμα βγαζει.
Πιθανον να αργω στις παραλαβες λογω μωρου και λογω κλεισιματος των ελτα της περιοχης μου πουμε γινοταν η επιδοση των δεματων με αποτελεσμα να τα στελνουν αλλου μακρια..

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Προσφορά για ιδιαίτερα μαθήματα!

Άβαταρ μέλους
_evoulini_
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 27 Ιαν 2010, 10:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από _evoulini_ » 22 Οκτ 2011, 19:26

μηπως μπαινετε με τον google chrome?? πριν απο λιγο καιρο ειχα θεμα με τον chrome οταν εμπαινα στο χαρισετο,δεν μου εμφανιζε τις "γραμμουλες" για το nickname και το password οποτε δε μπορουσα να κανω log in! μπορει να ειναι θεμα του chrome λοιπον

Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από pisicasissy » 22 Οκτ 2011, 19:28

Αληθεια Μενια μου? Γιατι αραγε? Αυτο συμαινει οτι εχουν αναφερει τη σελιδα ως μη ασφαλης. Ποιος θα το εκανε αυτο? Δηλαδη...τι να ρωτησω πια? Ζητουσε ενας ενα λαπτοπ της προαλλες και απειλησε ολους αν δεν θα το παρει :x Εχει τρελαθει ο κωσμος πια.
Οχι,δεν εχω Google,εχω Explorer
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Άβαταρ μέλους
katterin
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
43 23
Δημοσιεύσεις: 531
Εγγραφή: 23 Φεβ 2009, 10:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μεταμορφώσεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από katterin » 22 Οκτ 2011, 19:31

Tώρα μου εμφάνισε και μένα alert το Avast μου. Στη σελίδα των μηνυμάτων βγάζει ιό (αλλά μπλοκάρεται από το αντιβιοτικό).

Όσο το μπλοκάρει το αντιβιοτικό, δεν υπάρχει πρόβλημα. Φαντάζομαι ότι σε λίγο θα το φτιάξει ο Μάκης :)

Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από pisicasissy » 22 Οκτ 2011, 19:33

Μενια μου'στειλες πμ αλλα δεν μπορω να το διαβαζω κουκλα μου,με σταματαει :x παιδια μαλλον κολησε ιο το inbox σε ολους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pisicasissy την 22 Οκτ 2011, 19:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Άβαταρ μέλους
linampoura
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5524
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 02:17
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Ζίτσας Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από linampoura » 22 Οκτ 2011, 19:34

xmm..μεχρι πριν καποια ωρα εμπαινα κανονικα στ inbox..τωρα μου γ=βγαζει το ιδιο... :z :z
θα δειξει! :D
ΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΙΜΗ ACS 3,5 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ 2 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΝΗΣΙΑ 3,70 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ 2 ΚΙΛΑ.AN ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΤΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

(Δεν μπαίνω συχνά στο site λόγω προσωπικών υποχρεώσεων γι'αυτό το λόγο και λόγω χώρου και τις αγγελίες θα τις κρατάω λίγο και μετά θα δίνονται εκτός)

Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από pisicasissy » 22 Οκτ 2011, 19:36

Ναι,και'γω εμπαινα κανονικα αλλα τωρα με σταματαει.Παντος εγω εστειλα αναφορα στη Microsoft να τη βγαλουν τη σελιδα απο τα υποπτα.Καντε και'σεις να ξεμπερντευσουμε πιο γρηγορα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pisicasissy την 22 Οκτ 2011, 19:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

Άβαταρ μέλους
mengre
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6266
Εγγραφή: 12 Μάιος 2010, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από mengre » 22 Οκτ 2011, 19:37

pisicasissy έγραψε:Ναι,και'γω εμπαινα κανονικα αλλα τωρα με σταματαει.
τελικα οταν μπαινεις στα πμ βγαζει αυτο το μηνυμα, οτι υπαρχει ιος!
Πιθανον να αργω στις παραλαβες λογω μωρου και λογω κλεισιματος των ελτα της περιοχης μου πουμε γινοταν η επιδοση των δεματων με αποτελεσμα να τα στελνουν αλλου μακρια..

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Προσφορά για ιδιαίτερα μαθήματα!

Άβαταρ μέλους
hega
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4550
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 00:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Μεταξουργείο και Περιστέρι
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] βοηθεια με το inbox μου !!!!!!

Δημοσίευση από hega » 22 Οκτ 2011, 19:39

εμενα σε οτι και να πατησω μου το βγαζει.... τα νευρα μου :wall:
Προτιμώ τις παραδόσεις χέρι με χέρι. Η πιο άνετη στάση μετρό για μένα είναι η στάση Μεταξουργείο αλλα μπορω και σε διαφορα αλλα μερη οποτε συνενοουμαστε με π.μ.! Στέλνω και με ελτά (κυριως με προπλρωμενους) και με Κουριερ του Χαρισέτο. Γενικα επειδη εχω αρκετα τρεχαματα τον τελευταιο καιρο να μου θυμιζετε γιατι ξεχναω!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”