[not a bug] Καθυστέρηση στην αναζήτηση

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 08 Σεπ 2012, 18:41

Ενώ στην αρχή απορρίπτετε τον διαχωρισμό των μελών στο τέλος λέτε να έχουν οι "συνδρομητές" κάτι παραπάνω από τα "απλά" μέλη. Επομένως δεν βλέπω πού είναι η διαφωνία με το site.

Η δική μου άποψη είναι να μην υπάρχουν διαχωρισμοί, όμως αφού το xariseto έχει και έξοδα κάποιος θα πρέπει να τα αναλάβει. Και αυτός ο κάποιος είναι τα μέλη, κι εγώ πιστεύω ότι θα πρέπει ΟΛΟΙ ΕΞΙΣΟΥ ή τέλος πάντων με κάποιο τρόπο κατανομής της δαπάνης.

Όμως ενώ το θέμα έφτασε να συζητηθεί πάμπολες φορές, από τα 40000 μέλη μόνο οι 155 έβαλαν το χέρι στην τσέπη. Αν το έβαζαν όλοι δίνοντας 0,05€ το χρόνο ή έστω οι 2000 δίνοντας 1€ το χρόνο θα λειτουργούσαν όλα ομαλά για όλους.

Γι αυτό δείτε (δεν απευθύνομαι μόνο στον apothiki αλλά σε όλους):
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=302&t=63019
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=302&t=62820
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=216&t=6
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=302&t=44833
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=302&t=34096
http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=302&t=10739


Άβαταρ μέλους
apothiki
VIP Member
VIP Member
86 90
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 11 Σεπ 2008, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέων Παλατίων Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από apothiki » 08 Σεπ 2012, 21:52

polvar έγραψε:Ενώ στην αρχή απορρίπτετε τον διαχωρισμό των μελών στο τέλος λέτε να έχουν οι "συνδρομητές" κάτι παραπάνω από τα "απλά" μέλη. Επομένως δεν βλέπω πού είναι η διαφωνία με το site.
Η περιληπτική ανάγνωση που φαίνεται ότι κάνατε, οδηγεί σε παρανοήσεις. Ξαναδιαβάστε για να δείτε ότι δεν αντιφάσκω πουθενά! Απορρίπτω την παροχή προνομίων προς τους 'δωρητές' του site. Οι δωρεές δεν προϋποθέτουν ανταλλάγματα. Όποιος επιθυμεί περισσότερες ευκολίες ας γίνει συνδρομητής με υποχρεωτική και καθορισμένη οικονομική συμμετοχή. Η διαφωνία με το site είναι ότι μπερδεύει τις δύο αυτές ιδιότητες. Δεν θα το ξανασχολιάσω άλλο, εάν με καταλάβατε έχει καλώς, σας ευχαριστώ.
ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ: ΡΟΛΟΓΙΑ & Άλλα Διάφορα
Τα άλλα Διάφορα είναι: Μινιατουράκια, Φωτογραφικές Μηχανές, Σπιρτόκουτα, Πατάκια της Μπύρας, Στυλό Διαφημιστικά, Μπρελόκ για κλειδιά, Γραμματόσημα, Νομίσματα και άλλα. Παρουσιάζονται ενδεικτικά στο παραπάνω link.

Πολλά και χρήσιμα για τη Διαχείριση και Συλλογή Γραμματοσήμων
Τα ελάχιστα που πρέπει να γνωρίζει, όποιος απoφασίζει να κάνει Συλλογή Γραμματοσήμων



.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 08 Σεπ 2012, 23:50

Στη λεπτομέρεια που τοποθετείτε την διαφορά έχετε απόλυτο δίκαιο. :bow:

Συγγνώμη, δεν της έδωσα την πρέπουσα σημασία, καθώς εγώ όπως περιέγραψα έχω τελείως διαφορετική άποψη, δεν μου αρέσουν οι τάξεις και οι διαχωρισμοί, ούτε στα δικαιώματα (αλλά αντιλαμβάνομαι ότι αυτό συνεπάγεται και το) ούτε και στις υποχρεώσεις.

[Πάντως και οι δωρητές στην εκκλησία απολαμβάνουν προνομίων (μνημονεύονται πρώτοι, αναγράφονται τα ονόματά τους σε εμφανή σημεία) και κατατάσσονται σε κατηγορίες ανάλογα με το ποσό κλπ :lol: :lol: :lol: ]

anastasia poly
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
92 78
Δημοσιεύσεις: 1435
Εγγραφή: 12 Σεπ 2012, 16:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από anastasia poly » 31 Οκτ 2012, 13:55

χαιρεται..να ρωτησω γιατι οταν μπιανω στην ''προβολη δημοσιευσεων'' μου και επιλεγω να μπω στην αλλη σελιδα οπως 2-3 κ.τ.λ μου βγαζει μια ενημερωση οτι τωρα δεν μπορω και να προσπαθησω σε λιγα λεπτα...????......ευχαριστω...
Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων ''Εχω κατοικίδιο''

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 31 Οκτ 2012, 14:40

Βοηθήστε το xariseto οικονομικά (έστω και με 5 ευρώ) για να μην έχετε ... καθυστερήσεις :rofl:
(δείτε http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=268&t=64149)

anastasia poly
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
92 78
Δημοσιεύσεις: 1435
Εγγραφή: 12 Σεπ 2012, 16:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από anastasia poly » 31 Οκτ 2012, 14:53

μαλιστα....καταλαβα και θα διευθετηθει μεσα στις επομενες μερες....ευχαριστω πολυ...
Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων ''Εχω κατοικίδιο''

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από panteleon1 » 31 Οκτ 2012, 14:59

anastasia poly έγραψε:μαλιστα....καταλαβα και θα διευθετηθει μεσα στις επομενες μερες....ευχαριστω πολυ...
δεν περιμένεις λεπτά για να πάς στη δεύτερη σελίδα, νομίζω είναι 20 δευτερόλεπτα
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 31 Οκτ 2012, 15:24

anastasia poly έγραψε:χαιρεται..να ρωτησω γιατι οταν μπιανω στην ''προβολη δημοσιευσεων'' μου και επιλεγω να μπω στην αλλη σελιδα οπως 2-3 κ.τ.λ μου βγαζει μια ενημερωση οτι τωρα δεν μπορω και να προσπαθησω σε λιγα λεπτα...????......ευχαριστω...
εδω ειναι το αναλογο θεμα που λεει τι "κοβει" στην απλη ομαδα

http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=302& ... 00#p456100
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”