Γιατί ενώ συνδέομαι στο xariseto αποσυνδέομαι αμέσως;

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
katerina eyripidis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 20127
Εγγραφή: 28 Φεβ 2012, 12:38
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από katerina eyripidis » 14 Νοέμ 2015, 16:50

ακριβως τα ιδια. και εγω δευτερη φορα εχω κανει εκκαθαριση, εφερα και τεχνικο να το δει, αλλα μονο εδω μου βγαζει ακριβως τα ιδια προβληματα
Eδω ολες οι ενεργες αγγελιες μου

Εχω λογαριασμο σε εθνικη. ΔΕΝ κανω συναντησεις(εκτος αν κριθει απαραιτητο λογω ογκου κτλ)!στελνω με ελτα!

μου χρωστανε0,30 απο ομαδικη:tonia1990,marcor,marialena1992
χρωσταω:alikigr(0,80)
μου χρωστανε:katerina22 (0.40),αποστολια γρεβενα (0.50), Nancy.v(1.50),ΜΕΛΑΓΚΕΛ(0,50),tatis(3.10)
μου χρωστανε ευχαριστω:

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 14 Νοέμ 2015, 17:04

Δοκιμάστε εδώ κάτω κάτω και το παρακάτω που λέει Διαγραφή cookies Δ. Συζήτησης

Όσο για offline καθώς μπείτε να το κλείσετε χωρίς ανοιχτή άλλη καρτέλα,διότι δεν απενεργοποιείται με άλλες ανοιχτές καρτέλες του φόρουμ.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Άβαταρ μέλους
athina d
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15165
Εγγραφή: 09 Μάιος 2012, 18:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από athina d » 14 Νοέμ 2015, 17:11

Dimitris&Alice έγραψε:Δοκιμάστε εδώ κάτω κάτω και το παρακάτω που λέει Διαγραφή cookies Δ. Συζήτησης

Όσο για offline καθώς μπείτε να το κλείσετε χωρίς ανοιχτή άλλη καρτέλα,διότι δεν απενεργοποιείται με άλλες ανοιχτές καρτέλες του φόρουμ.
τα εκανα και αυτα που λετε ολα......και τα προβληματα παραμενουν........δεν μπορω να μπω ουτε στις δικες μου αγγελιες ουτε μελων απο την υπογραφη τους!!!!! το chat δεν δουλευει και ολο πεταγετε!
θα δοκιμασω και με αλλον browser μηπως φταιει κατι στο chrome... :mm:



εχω web banking στην ALPHA BANK και στην ΕΘΝΙΚΗ
Στέλνω με ταχυδρομειο ως δεματα!!!!!
Αποστολές γίνονται καθε 15 μερες!!! ΟΧΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
marstav
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 17:43
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κιλκίς
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Νέα Σάντα Κιλκίς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από marstav » 17 Νοέμ 2015, 17:39

καλησπέρα.
παρακαλώ να ρωτησω.
τις τελευταιες μερες καθε φορα που μπαινω θελει τον κωδικό μου. και αφου μπω, παταω στις αναπαντητες και μου ξαναζηταει τον κωδιο μου και δε με βαζει τελικα μεσα.
εγω εχω το προβλημα ή κατι αλλο φταιει?
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μπορείτε να παραλαμβάνετε και από Δυτική Θεσσαλονίκη όπου μένουν οι γονείς μου.

Η διεύθυνση ειναι όπως σας τη δίνω εξαρχής!
Στέλνω με boxnow.
Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
rubidium
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1283
Εγγραφή: 22 Οκτ 2012, 03:25
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από rubidium » 17 Νοέμ 2015, 21:29

Κι εμένα με αποσυνδέει τις τελευταίες μέρες.
Έχω παρατηρήσει 2 περιπτώσεις: 1ον όταν πατώ στο "Εδώ όλες οι αγγελίες μου" στην υπογραφή μου και 2ον όταν πάω να μπω σε κάποιον δήμο από το χάρτη της αρχικής σελίδας.
Όταν βλέπω την "Προβολή των δημοσιεύσεών σας" και τις νέες αγγελίες της αρχικής σελίδας δεν το κάνει.
Λόγω δύσκολου προγράμματος, θα αναγκαστώ να απέχω απ' το χαρισετο μέχρι και τον Ιούνιο. Αν κάποιο μέλος θέλει κάτι από τις αγγελίες μου, πολύ ευχαρίστως να μου το ζητήσει, αλλά θα χρειαστεί να κάνει λίγη υπομονή, γιατί θα μπαίνω πολύ σπάνια. Ευχαριστώ για την κατανόηση:)
ΧΡΩΣΤΩ: 0,10 guzelina / 1,50 demigian / 1,50 pigglet_gary

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39606
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 17 Νοέμ 2015, 22:42

Εγώ με firefox 42 και Chrome 47 beta δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα

Άβαταρ μέλους
Petros
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 06:23
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κομοτηνής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Γιατί ενώ συνδέομαι στο xariseto αποσυνδέομαι αμέσως;

Δημοσίευση από Petros » 28 Δεκ 2015, 07:12

Έγινε restart στον webserver και στην βάση δεδομένων, Καθώς έκλεισαν 100 μέρες λειτουργίας από το τελευταίο restart. Αναφέρετε αν εξακολουθεί το πρόβλημα. :welcome:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”