ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από athanasiamak » 19 Οκτ 2012, 21:40

polvar έγραψε:Ούτε το διαγραφή φίλου εμφανίζεται;
Ούτε! Μόνο το "μήνυμα" και το "αναφορά χρήστη".

Ξανά εδώώώώώώ :D
Όπως είπα, εμφανίζονται μόνο αυτές οι 2 επιλογές.
Και κάτι άλλο.... μου έγινε αίτημα φιλίας. Πατάω το αποδοχή αλλά δε γίνεται τίποτα.... :{
Όπως φυσικά και εδώ και το "επιλογή/αποεπιλογή όλων" δεν ανταποκρίνεται...

numismat
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 18:46
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από numismat » 12 Νοέμ 2012, 14:54

athanasiamak έγραψε:
polvar έγραψε:Ούτε το διαγραφή φίλου εμφανίζεται;
Ούτε! Μόνο το "μήνυμα" και το "αναφορά χρήστη".

Ξανά εδώώώώώώ :D
Όπως είπα, εμφανίζονται μόνο αυτές οι 2 επιλογές.
Και κάτι άλλο.... μου έγινε αίτημα φιλίας. Πατάω το αποδοχή αλλά δε γίνεται τίποτα.... :{
Όπως φυσικά και εδώ και το "επιλογή/αποεπιλογή όλων" δεν ανταποκρίνεται...
Σημερα επιτελους βρηκαμε τον τροπο "να γινουμε φιλες" γιατι μεχρι τωρα μονο εγω ειχα την Αθανασια στην λιστα μου και η Αθανασια εμενα - οχι.
Επειδη την πρωτη φορα η προσθηκη φιλου δεν εγινε με τον τροπο που περιεγραψε ο Πολυχρονης (η Αθανασια μου εστειλε το Αιτημα, το οποιο εγκρηνα...μετα κατα λαθος μ'εσβησε απο τους φιλους...και εγινε αυτο που εγινε), αλλα με Αιτημα Φιλιας...μετα δεν υπυρχε αλλη δυνατότητα να με προσθεσει ως φιλη με κανενα τροπο. Οποτε σημερα απλα εσβησα την Αθανασια απο την λιστα μου, και την εστειλα εγω το Αιτιμα και αμεσως εμφανιστηκαμε και οι 2 μας στην λιστες των φιλων μας.
Ουφ, πολυ περδεμα και τελικα ηθελε κατι απλο :oops:
Καλη συνεχεια και χωρις προβληματα στην λειτουργια του σαιτ!

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6990
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από panteleon1 » 25 Νοέμ 2012, 22:44

δεν ξέρω άμα είναι δισλειτουργία αλλά δεν παίρνει τα λίνκ απο το youtube ενώ το έχεις σαν επιλογή
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39713
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 25 Νοέμ 2012, 23:15

Μια χαρά το παίρνει αλλά πρέπει να προσέξετε και να βάλετε όχι όλο το link (πχ όχι το http://www.youtube.com/watch?v=5FdSHbuR9GM) αλλά μόνο τον κωδικό του βίντεο (δηλαδή το 5FdSHbuR9GM - το γράφει ως οδηγίες στο popup που βγαίνει όταν το ποντίκι περάσει πάνω από το κουμπί "youtube")


Άβαταρ μέλους
apothiki
VIP Member
VIP Member
86 90
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 11 Σεπ 2008, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέων Παλατίων Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από apothiki » 18 Δεκ 2012, 07:06

Εδώ και αρκετές ημέρες έχουν αρχίσει να εμφανίζονται διαφημιστικά banners άλλα στο πλάι της οθόνης και άλλα οριζόντια ανάμεσα στα πεδία των θεμάτων. Μία θέση εμβόλιμης εμφάνισης είναι και αυτή κάτω από την αρχική ανακοίνωση σε κάθε θέμα με αποτέλεσμα να διακόπτει την αρχική από τις υπόλοιπες ανακοινώσεις, το ίδιο συμβαίνει σε κάθε νέα σελίδα του θέματος Αν και δεν συμφωνώ με αυτό, το αφήνω ασχολίαστο μιας και το site χρειάζεται κάποια έσοδα. Αυτό όμως που θεωρώ ως bug που θα έπρεπε να διορθωθεί, είναι ότι το banner εμφανιζόμενο στο ΠΡΩΤΟ ακριβώς πεδίο κάτω από την πρώτη-πρώτη ανακοίνωση , αποχωρίζει από αυτήν, μαζί με τις υπόλοιπες ανακοινώσεις και το πεδίο του «ευχαριστώ» που αναντίρρητα αυτό ανήκει οπωσδήποτε ακριβώς κάτω από την ανακοίνωσή του και όχι ως επικεφαλίδα στην δεύτερη ανακοίνωση. Επειδή πεδίο «ευχαριστώ» δεν υπάρχει όσο δεν υπάρχουν δοσμένα «ευχαριστώ», ώστε το banner να ξέρει πού από κάτω να εμφανιστεί, δηλ κάτω από το δεύτερο, μπορείτε να δημιουργήσετε ένα μόνιμο δεύτερο πεδίο γράφοντας μόνο τον τίτλο, π.χ. ‘Μέλη που παρέλαβαν και ευχαρίστησαν’ στο οποίο και θα εμφανίζονται αργότερα όσα μέλη δίνουν «ευχαριστώ», το δε banner θα είναι πάντα κάτω από αυτό. Αν αυτό δεν μπορεί να ισχύσει μόνο για την πρώτη-πρώτη ανακοίνωση αλλά εμφανίζεται σε κάθε επόμενη σελίδα, υπάρχει πάλι τρόπος να σας πω. Τέλος θα ήθελα να προτείνω, το banner να μην διακόπτει καθόλου τα θέματα αλλά να πάει πάνω από την πρώτη αγγελία της κάθε σελίδας. Ευχαριστώ.
ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ: ΡΟΛΟΓΙΑ & Άλλα Διάφορα
Τα άλλα Διάφορα είναι: Μινιατουράκια, Φωτογραφικές Μηχανές, Σπιρτόκουτα, Πατάκια της Μπύρας, Στυλό Διαφημιστικά, Μπρελόκ για κλειδιά, Γραμματόσημα, Νομίσματα και άλλα. Παρουσιάζονται ενδεικτικά στο παραπάνω link.

Πολλά και χρήσιμα για τη Διαχείριση και Συλλογή Γραμματοσήμων
Τα ελάχιστα που πρέπει να γνωρίζει, όποιος απoφασίζει να κάνει Συλλογή Γραμματοσήμων



.

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από athanasiamak » 19 Απρ 2013, 19:27

έχω ένα θέμα. Παρακαλώ προς βοήθεια.
Κάθε φορά που ανοίγω μια κατηγορία γα να δω αγγελίες ε΄ναι αυτό μα τα τσεκαρισμένο(κάτω κάτω) στο πεδίο Τελευταία θέματα: το "1 μήνα".
Έτσι δεν βλέπω όλες τις αγγελίες. Πρέπει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που μπαίνω σε μια κατηγορία να επιλέγω χειροκίνητα την επιλογή "Όλα τα θέματα".
Το κάνει και σε σας ή μόνο σε μένα; :z
Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39713
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 19 Απρ 2013, 19:49

Έχεις κάτι πειράξει στον Πίνακα Ελέγχου Μέλους (μου φαίνεται απίθανο να έγινε από μόνο του)!

Θα πας Πίνακας Ελέγχου Μέλους - Ρυθμίσεις Κοινότητας - Επεξεργασία Επιλογών Εμφάνισης και θα επιλέξεις στο Εμφάνιση θεμάτων προηγούμενων ημερων: Όλα τα θέματα
και στο Εμφάνιση δημοσιεύσεων προηγούμενων ημερών: Όλες τις δημοσιεύσεις

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15983
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από athanasiamak » 19 Απρ 2013, 19:56

Γεια σου βρε Πολυχρόνη, να 'σαι καλά! Και έψαχνα τις αγγελίες τόσο καιρό και δεν τις έβρισκα! :wall: :wall: :poze:

Elef
Diamond Member
Diamond Member
45 29
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: 15 Σεπ 2013, 19:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από Elef » 08 Φεβ 2014, 05:10

Στην αρχική σελίδα λέει
Βρες βοήθεια για το xariseto.gr νεα αγγελία , καταχώριση φωτογραφίας , κουμπί ευχαριστώ .

Στο "καταχώριση φωτογραφίας" έχει μπει το λινκ της καταχώρησης αγγελίας.

ΚΑΙ

Σήμερα που χρειάστηκε να δω την εικόνα με τις τιμές για μια αποστολή που θέλω να κάνω, ανοίγει το eikona.info αλλά δε φορτώνει την εικόνα - τιμοκατάλογο

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από makis » 10 Φεβ 2014, 00:11

Θα τα αλλαξω τα LINK !
Δεν ξερω γιατι χαθηκε η φωτο απο το eikona !! Πιστευω να την εχω και να μην χρειαστει να την ξανακανω ;)
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”