ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
wiz
Platinum Member
Platinum Member
11 16
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 23:21
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Ζευγάρι
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από wiz » 23 Οκτ 2015, 15:18

Δυστυχως το προβλημα που ειχα αναφερει σχετικα με το τσατ παραμενει.
Δοκιμασα σε 3 διαφορετικους browsers (a) Chrome (b) Slimjet (c) IE και στους τρεις το προβλημα ειναι το ιδιο.
Παρατηρησα οτι οταν φορτωνει η σελιδα του xariseto, ανοιγει το αναδυομενο παραθυρο του τσατ, κατω κατω γραφει μεσα στη παρενθεση το πληθος των ενεργων μελων αλλα μετα απο 3-4 δευτερολεπτα μηδενιζει απο μονο του. Δε ξερω αν βοηθησα να καταλαβετε καλυτερα και αν εχετε να προτεινετε καποια λυση.
Έχω ενεργοποιημενη javascript και τις τελευταιες εκδοσεις των ανωτερω browsers


Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39605
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 23 Οκτ 2015, 19:17

Δυστυχώς δεν μπορώ να σας βοηθήσω περαιτέρω
Δεν είναι πρόβλημα του site καθώς κανείς άλλος δεν το έχει αναφέρει και σε μένα λειτουργεί κανονικά.
Μήπως έχετε κανένα πρόγραμμα μπλοκαρίσματος;

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 23 Οκτ 2015, 20:59

Ρίξε ένα καθάρισμα στα cookies στον browser και του xarsieto.gr που χρησιμοποιείς κυρίως και θα είσαι τζετ.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από deppieg » 10 Απρ 2016, 12:15

Στην δημοσιευση μου viewtopic.php?f=285&t=144620 δεν με αφηνει να κανω τροποποιηση.
Δεν εμφανιζει το συμβολο με το μολυβακι!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39605
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 11 Απρ 2016, 09:35

Σε εμάς φαίνεται ότι λειτουργούν τα πράγματα κανονικά
Για ξαναδείτε τώρα

Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από deppieg » 11 Απρ 2016, 13:39

polvar έγραψε:Σε εμάς φαίνεται ότι λειτουργούν τα πράγματα κανονικά
Για ξαναδείτε τώρα
Μολυβακι γιοκ!!!!
Ουτε τωρα.... :mm:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39605
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 11 Απρ 2016, 13:43

Δείτε λίγο και σε όλες τις υπόλοιπες αγγελίες σας αν υπάρχει

Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από deppieg » 11 Απρ 2016, 14:49

polvar έγραψε:Δείτε λίγο και σε όλες τις υπόλοιπες αγγελίες σας αν υπάρχει
Σε ολες τις αλλες ειναι οκ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39605
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 11 Απρ 2016, 17:35

Δείτε ξανά τώρα και πείτε μου

Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από deppieg » 11 Απρ 2016, 17:39

polvar έγραψε:Δείτε ξανά τώρα και πείτε μου
Ούτε τώρα..
Μιάς και δεν έχει απαντηθεί μήπως είναι πιό απλό για εσάς να την διαγράψετε.. ή να την κλείσω/κλειδώσω εγω και να την ξαναανεβάσω από την αρχή μετά?
Αν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη λύση για να μην ταλαιπωρείστε... :}
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”