ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Το xariseto.gr εξελίσσεται συνεχώς και χρειάζεται... τη βοήθειά σας! Αν βρήκατε κάποιο πρόβλημα ή λάθος αναφέρετέ το εδώ, ανοίγοντας νέο θέμα! Θα προσπαθήσουμε να το λύσουμε άμεσα.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Συντονιστες υπάρχουν πολλοι... admin όμως ένας ! Κατά την πλοήγησή σας στο xariseto.gr ενδέχεται να εντοπίσετε κάποιο πρόβλημα, ασήμαντο, μικρό, ενοχλητικό ή σοβαρό. Κάποια γραφικά ίσως να μην εμφανίζονται όπως έπρεπε. Κάποιες σελίδες ίσως να μη λειτουργούν φυσιολογικά. Μπορεί να βρήκατε ένα ορθογραφικό ή γραμματικό λάθος ή ακόμη και κάποια φράση γραμμένη στα αγγλικά. Δεν έχει σημασία πόσο σοβαρό ή όχι είναι το πρόβλημα που εντοπίσατε. Αυτό που θέλουμε είνα να μας το αναφέρετε, ώστε να διορθωθεί.

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βρήκατε κάποιο πρόβλημα στο site. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε είναι να δημιουργήσετε σε αυτό το forum (Bug Reports) ένα νέο θέμα. Δώστε έναν όσο το δυνατόν περισσότερο περιγραφικό τίτλο και στη συνέχεια στο κυρίως μήνυμά σας αναφέρετε όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, ποια είναι η διεύθυνση της σελίδας στην οποία εντοπίσατε το πρόβλημα, πως πιστεύετε ότι θα μπορούσαμε να αναπαράγουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά και screenshot του προβλήματος εφόσον έχετε αυτήν τη δυνατότητα.

Στο ίδιο θέμα θα συμμετέχουν και οι υπόλοιποι χρήστες εκφράζοντας τυχόν σχόλιά τους για το πρόβλημα. Αργά ή γρήγορα θα ελέγξω και εγώ το συγκεκριμένο θέμα και θα του δώσω έναν χαρακτηρισμό:

* [not a bug] - Το πρόβλημα που αναφέρατε... δεν είναι bug του forum. Ίσως να ευθύνεται κάποιο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε στον Η/Υ σας ή απλά δεν είναι καν πρόβλημα, αλλά δυνατότητα (it's not a bug, it's a feature!).
* [awaiting] - Απαιτούνται περισσότερες πληροφορίες για τον εντοπισμό του προβλήματος και την επίλυσή του. Ίσως να μην είναι καν πρόβλημα και απλά να χρειάζονται ορισμένες διευκρινήσεις.
* [confirmed] - Το πρόβλημα είναι υπαρκτό! Αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε ωστόσο...
* [in process] - Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχουν ξεκινήσει προσπάθειες για την άμεση επίλυσή του.
* [resolved] - Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά πλέον... δεν υπάρχει, καθώς αντιμετωπίστηκε με επιτυχία. Σας ευχαριστούμε!

Όταν ένα πρόβλημα χαρακτηρίζεται ως [resolved] τότε θα κλειδώνει και κάποια στιγμή ίσως και να διαγραφεί.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας και... καλό bug hunting!
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 11 Απρ 2016, 18:28

deppieg έγραψε:Ούτε τώρα..
Μιάς και δεν έχει απαντηθεί μήπως είναι πιό απλό για εσάς να την διαγράψετε.. ή να την κλείσω/κλειδώσω εγω και να την ξαναανεβάσω από την αρχή μετά?
Αν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη λύση για να μην ταλαιπωρείστε... :}
To περίεργο είναι ότι σε εμάς φαίνεται να λειτουργεί κανονικά
Δείτε λίγο τις δημοσιεύσεις σας στο θέμα viewtopic.php?f=285&t=142973 που βρίσκεται στην ίδια κατηγορία (το ξεκλείδωσα για να τις δείτε) και σε αυτές γίνεται το ίδιο;


Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από deppieg » 11 Απρ 2016, 19:24

Αυτή είναι οκ αλλά δεν είναι δική μου η αρχική δημοσίευση (δεν ξέρω αν έχει για εσάς σημασία αυτό).
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 11 Απρ 2016, 19:50

Ναι το ξέρω, αλλά σε εμάς φαίνονται ίδιες οι δημοσιεύσεις
Θα το δούμε κι άλλο και θα σας πούμε

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από Aria » 11 Απρ 2016, 21:44

deppieg
Tώρα είναι εντάξει αλλά ο τίτλος της αγγελίας πρέπει να μείνει ως έχει για να είναι άμεσα κατανοητός από τα μέλη αλλά και να βρίσκει εύκολα κάποιος που ψάχνει κάτι συγκεκριμένο.

Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από deppieg » 11 Απρ 2016, 21:47

Aria έγραψε:
deppieg
Tώρα είναι εντάξει αλλά ο τίτλος της αγγελίας πρέπει να μείνει ως έχει για να είναι άμεσα κατανοητός από τα μέλη αλλά και να βρίσκει εύκολα κάποιος που ψάχνει κάτι συγκεκριμένο.
Απλά ήθελα να βάλω την λέξη ¨Ολοκαίνουργιος" ... :(
Δεν γίνεται λέτε?
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από Aria » 11 Απρ 2016, 21:49

Ποιός ο λόγος αφού το γράφετε ήδη μέσα στην αγγελία?

Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από deppieg » 11 Απρ 2016, 21:58

Aria έγραψε:Ποιός ο λόγος αφού το γράφετε ήδη μέσα στην αγγελία?
Επειδή στον τίτλο φαίνεται αμέσως και είναι προσωπικό είδος υγιεινής οπότε ισως είναι διαφορετικό αν είναι ολοκαίνουργιο... λεπτομέρειες θα μου πείτε... :}
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Άβαταρ μέλους
lilapause
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: 14 Μαρ 2014, 01:27
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από lilapause » 07 Ιουν 2016, 02:10

Υπήρχε πρόβλημα εισόδου στην κοινότητα την Παρασκευή που μας πέρασε;
Προσπάθησα πανω απο 5 φορές να εις έλθω στην κοινότητα για να ενημερώσω οτι παρέλαβα κάποια αντικείμενα.
Μολις τωρα ξανά δοκίμασα απο τότε να μπω απο το κινητό μου κ δειχνει να λειτουργει. Ελπιζω αυριο που θα δοκιμάσω απο το πι σι μου να μην υπάρχει πρόβλημα. Το αναφέρω για να ξερω εαν εχω εγω ή το σίτε μας το πρόβλημα.
Ευχαριςτω για την αναγνωση και καλη εβδομάδα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΟ SITE, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ - ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ
Εαν καθυστερώ να παραλάβω τα δέματα μην μου στεναχωριέστε- μου τα κρατάνε.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ


Δέχομαι μόνο δέματα ΟΧΙ ΠΠΦ -Στέλνω και παραλαμβάνω μαζικά, όταν καθυστερεί ένας καθυστερεί κ τα υπόλοιπα μέλη
Στην κατάθεση ως αιτιολογία να γράφετε ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΤΕΛΗ και το nickname σας στο xariseto.

ΛΟΓΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΕΜΑΤΩΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ

ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ , ΣΤΕΙΛΤΕ Π.Μ+ΛΙΝΓΚ ΑΓΓΕΛΙΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 07 Ιουν 2016, 17:05

Ναι υπήρξε πρόβλημα μερικών ωρων

gia75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2290
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2008, 19:26
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Διονύσου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ !

Δημοσίευση από gia75 » 16 Ιουν 2016, 17:08

Καλησπέρα, τις τελευταίες μέρες με πετάει συχνά απέξω, για να μείνω κανένα 5λεπτο μέσα μπορεί να χρειαστεί να κάνω και 10 φορές login, κανένα hint?
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Χαρίζω Filicine (φυλλικό οξύ) και Resoferon

ΕΔΩ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω web-banking στην Εθνική και την Πειραιώς και στέλνω ως δέματα με ΕΛΤΑ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά σφαλμάτων”