[ΧΑΡΙΖΩ] 3 κινητα με προβλημα

Αγγελίες που έχουν κλείσει.

Συντονιστής: polvar

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: Κινητό Samsung Duos

Δημοσίευση από polvar » 12 Ιαν 2020, 22:16

pantelis85 έγραψε:
12 Ιαν 2020, 17:53
Πάντως, έτσι για να χαλαρώσουμε, εγώ θα σας έλεγα να πάρετε μερικούς φίλους και να πάτε μια βόλτα να κόβετε κλήσεις σε παπάκια :D Κάνουν φασαρία. Και αφήστε τον Admin και τον δωρητή να αποφασίσουν για το τι είναι σωστό.
Ο admin συμφωνει με τα μελη που σας μιλησαν και που ειναι παλια και σας εξηγησαν τους κανονες, κι ετσι η αγγελια που βαλατε εντος αλλης αγγελιας διαχωριστηκε
Υπο αυτους τους ορους, εφοσον συνεχιζετε να θελετε να χαρισετε τα κινητα σας , να διωξω και τις δημοσιευσεις της συζητησης καινα παραμεινουν μονο οι δημοσιευσεις που αφορουν καθαρα τα χαριζομενα αντικειμενα
Αν δεν θελετε τοτε κλειδωστε την να κλεισει

Άβαταρ μέλους
chris kings
Diamond Member
Diamond Member
11 51
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: 23 Μάιος 2016, 15:41
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερέων Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: 3 κινητα με προβλημα

Δημοσίευση από chris kings » 13 Ιαν 2020, 04:52

pantelis85 έγραψε:
10 Ιαν 2020, 20:28
(αποσπαστηκε απο viewtopic.php?&f=3&t=188948)

Επίσης μπορώ να δώσω και τρία κινητά με πρόβλημα :
1)LG KM900, με φορτιστή, το οποίο μετά από πτώση υπολειτουργεί η οθόνη και η μπαταρία,
2) Samsung Galaxy Duos SM-G318H με σπασμένη οθόνη, χωρίς μπαταρία (μάλλον ίδιο της προσφοράς),
3) ZTE Vodafone (663 νομίζω) με πλάγιο πληκτρολόγιο με κουμπιά, το οποίο πιθανώς έχει θέμα στο firmware.
Θα ανεβάσω και μια φωτογραφία αύριο. Η προσφορά αυτή γίνεται απλώς επειδή μόνο έχω λάβει, και διότι για κάποιους μετράνε και τα στατιστικά. Δεν υπάρχει καμία πρόθεση να υπερκαλύψει την ζήτηση των υπόλοιπων ενδιαφερομένων.
Ενδιαφερομαι για τα κινητα ευχαριστω

pantelis85
new member
new member
3
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 17 Μάιος 2010, 03:19
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Τήνου Κυκλάδων
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: 3 κινητα με προβλημα

Δημοσίευση από pantelis85 » 13 Ιαν 2020, 17:00

Αν μου επιτρέπετε θα πω κάτι το οποίο έστειλα και μήνυμα στο Χαρισετο, στο οποίο ίσως να μου απαντήσατε εδώ. Το μήνυμα έγραφε περι αυτων των μελων των οποίων λαβαινουν πράγματα, και δεν ξερουμε τα ειδη που λαβαινουν, παρα έναν μόνον αριθμό π.χ. δωσαν 500 πήραν 500.. όμως τι πράγματα ; και πότε ; Τι μπορεί να συμβουλευτει ο δωρητης ; Μόνο δύο αριθμούς ; Και να πω και κάτι για τα μέλη που ασχολούνται πολύ, αλλά παιρνουν περίπου οσα δίνουν.. όσων βοηθησαν, βοηθηθηκαν, τι το παραπάνω έχουν από τα νέα μέλη, είναι άλλο το πηλίκο ; Και εγώ είμαι εγγεγραμενος, από το 2012 νομιζω, τι πάει να πει "παλαιοτητα", ή "δίνω και παίρνω πολύ", δηλαδή αν ήμουν ενεργό μέλος και δίνω μα και συνέχεια παίρνω ; Εγώ νόμιζα ότι πρόκειται κυρίως περί προσφοράς.. και γι' αυτό θα έπρεπε ανώτερα μέλη να ηταν αυτά που εχουν δώσει πολλά πράγματα παραπάνω απ' όσα έχουν πάρει, π.χ. τουλάχιστον 100, και ανώτατα μέλη αυτά που μόνο πρόσφεραν, ένα πλήθος π.χ. τουλάχιστον 20 πραγμάτων, οι οποίοι είναι τελείως ανιδιοτελείς. Όλοι οι υπόλοιποι είναι μάλλον μια απ' τα ίδια. Στο μήνυμα μάλιστα σας προτεινα και μια λυση για να μην δημιουργουνται τέτοια προβλήματα σαν αυτό που προέκυψε, αλλά και άλλα που έχουμε δει του τύπου "δίνω σε όσους δίνουν..". Σας προτείνω να δημιουργήσετε μια βάση δεδομενων να ξέρουμε ποιος πηρε τι, π.χ. η/υ, ένα tower, κ/τ, smartphone λειτουργικό, scrap, κτλ. και ομοίως για το καθε τι, ειτε μηχανημα ειτε αντικειμενο.. Πιστεύω ειναι αρκετά απλο για έναν προγραμματιστη. Και ας γινεται καταγραφη απο εδω και περα τουλάχιστον. Τέλος, να πω κι αυτό.. επειδή είδα ότι υπήρξαν μέλη που παρεξηγήθηκαν, όχι απαραιτήτως έμποροι ή καιροσκόποι, ίσως συλλέκτες, ή και τιποτα απ' όλα αυτα, ή και εν μέρει αυτά, είτε απλώς ανθρωποι όπως όλοι, με αναγκες, ίσως και επιβίωσης ή και με μια άλλη λογική για τα πράγματα.. θα πω μόνο ότι είναι καλό να μεριμνούμε και για τους υπόλοιπους. Αυτό το λέω γιατί έτυχε να παρατηρείται ότι το σύστημα ωφελεί κατ' επανάληψη τα μέλη, λόγω του τύπου αξιολογησης των μελων και της ελλειψης προβολης των χαρισμάτων. Κάτι το οποίο ευλόγως θα έπρεπε να αποφεύγεται. Θέλω να ζητήσω συγνώμη από όλα τα μέλη που παρεξηγήθηκαν ή και ενοχλήθηκαν από τα μηνύματα, από το πρώτο μεχρι και το τελευταίο, αν αυτο μετράει κάπως, και να 'ναι πάντα καλά. Επίσης ίσως στον διάλογο μας πράγματι να μην υπήρξε αρκετή ανοχή και ελαστικότητα.. αλλά πιστεύω ότι το όλο αυτό πρόβλημα δημιουργηθηκε κυρίως από την λανθασμενη λογική "δίνω σε όσους δίνουν" στην οποία και από λάθος, μα μακαρι προς σωστό, υπέπεσα. Τα υπόλοιπα ίσως να μπορούσαν να τεθούν αλλιώς. Επίσης είναι καλό να δίνεται βάση και προτεραιότητα στους δικαιούχους, αλλά και όσοι επιθυμούν να παρεμβαίνουν, να το κάνουν εγκαίρως, και πραγματικά να επιλύνουν, και όχι να εμπλέκουν.. Και μία ακόμη συγνώμη προς το Χαρισετο και τους διαχειριστές, για το ενδεχόμενο να εγινε λάθος κρίση, και προς τα μέλη αλλά και προς την παρούσα σύνθεση του, η οποία όπως και να 'χει, προσφέρει. Λοιπόν φίλοι, επειδή πράγματι κούρασα πολύ, και λυπάμαι αλλά και χαίρομαι μερικώς (γιατί κατάφερα κι έγραψα το κατεβατό :) ), θα καταληξω στο ότι αυτό το οποίο θα επιθυμούσα όσον αφορά την αγγελία, είναι να συνεχιστεί η προσφορά του μέλους kateuro, εφόσον και το ίδιο το θέλει, εξαιρώντας εμένα (το συνήθισα πλέον εδώ :D ), και η αγγελία να συνεχιστεί ώστε να βρεθεί ένα μέλος που χρηζεται του τηλεφώνου. Καμιά φορά βρίσκουμε και πράγματα κι εκεί που δεν τα περιμένουμε.. Όταν βρω χρόνο και διάθεση πιθανόν να αναρτήσω μια αγγελία ανταλλαγής, ακολουθώντας όπως με διαφωτισατε τους παρόντες κανονισμούς.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: 3 κινητα με προβλημα

Δημοσίευση από polvar » 13 Ιαν 2020, 19:34

Το τι πήρε ο καθένας φαίνεται αν πατήσετε τον κόκκινο αριθμό κάτω από το αβαταρ του
Σε μένα πχ πατήστε το κόκκινο 391 και θα σας βγάλει όλη τη λίστα με τις δημοσιεύσεις στις οποίες πάτησα το 'ευχαριστώ', άρα τα αντικείμενα που πήρα

Από εκεί και πέρα το τι αξία είχε αυτό που έδωσε ο καθένας δεν μπορεί να αποτιμηθεί, θα χρειαζόταν αντικειμενικός αξιολογητής που θα έπρεπε όμως να είχε υπόψη του την πληρη κατάσταση του αντικειμένου, πράγμα αδύνατον

Τέλος, η δική σας προσφορά των 3 κινητών, όπως είπα και παραπάνω, αποκόπηκε από την αγγελία του kateuro (καθώς δεν γίνεται να υπάρχει αγγελία μέσα σε αγγελία) και έγινε μια νέα, δική σας αγγελία.
ΣΤην ερώτηση αν θέλετε να την κρατήσετε ως νέα αγγελία δεν απαντήσατε

pantelis85
new member
new member
3
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 17 Μάιος 2010, 03:19
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Τήνου Κυκλάδων
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΧΑΡΙΖΩ] Re: 3 κινητα με προβλημα

Δημοσίευση από pantelis85 » 13 Ιαν 2020, 20:09

Ναι, όντως, αλλά όμως γράφει τα ονόματα των μελών - post, κάτι το οποίο κάνει μακραν αδύνατο έναν απλό έλεγχο. Είναι περισσότερο μια ας πουμε "thanks giving list" τιμώντας τα μέλη, και καλώς, αλλά δεν λειτουργεί ως σύμβουλος για τον δωρητή. Εγω δεν μιλησα για αξια του αντικειμενου, αλλα για ονομα (π.χ. Οθόνη LG 19") και ημερομηνια. Χρειάζεται ενας κώδικας ο οποίος θα προσαρμοζεται στο text της εν λόγω προσφοράς και θα επικοινωνεί με το ευχαριστώ που δίνεται μεταξύ των δύο χρηστων. Φαντάζομαι ότι θα πρέπει να ξεκινά μια κονσόλα κατα την καταχωρηση της αγγελιας αν εντος της βρισκονται παραπανω απο ενα πραγματα. Για την αγγελία νομίζω ότι σας απάντησα, απλώς την άφησα ανοιχτή μήπως και κάποιος ήθελε να απαντήσει. Αλλά αν όμως υπάρχει πρόβλημα την κλειδωνω όποτε θέλετε.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΚΥΚΛΑΔΩΝ (Κλειστές Αγγελίες)”