[ΕΚΛΕΙΣΕ] ηλεκτρική συσκευή θερμανσης

Οι Κλειστές αγγελίες
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] ηλεκτρική συσκευή θερμανσης

Δημοσίευση από roula1990 » 10 Δεκ 2019, 00:24

Ζηταω μια οποιαδήποτε θέρμανση με ρεύμα. Έστω ένα αερόθερμο αν το λέω σωστά. Έχω μια σόμπα χαλαζίας με τέσσερις λάμπες αλλά η τρίτη έσπασε ακούμπησε στην τέταρτη και έβγαλε φωτιά. Και έτσι με το στρογγυλό την ρυθμίζω μόνο στην πρώτη και την περνούμε αγκαλιά. Δεν ζεσταίνει καθόλου ούτε ένα δωμάτιο. Έχω και τζάκι, δεν έχω κάτι άλλο να κάψω. Έχω καθαρίσει όλο το κήπο. Και ότι σπασμένο έπιπλο ειχα. Πριν τα Χριστούγεννα μπαίνει το επίδομα των παιδιών, έστω αν ξέρετε και κάποιον από Βοιωτία με οικονομικά ξύλα, εννοείται να αγοράσω. Από ρούχα ζεστά, παπούτσια είμαστε κομπλέ. Κουτσα στραβά κάτι μαγειρεύω κάθε μέρα. Μέχρι και τους διακόπτες που βρέθηκαν τους περνάω σιγά σιγά και θα ενημερώσω και στο ποστ το ανάλογο σύντομα. Και συγνώμη αλλά θελω να το πω: σας ευχαριστώ που είμαι εδώ, γιατί σας θεωρώ οικογένεια και ότι έχω πάρει ξέρω από ποιον και τι, και νιώθω ότι δεν είμαι μόνη μου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος roula1990 την 13 Ιαν 2020, 19:15, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39411
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Θερμανση

Δημοσίευση από polvar » 10 Δεκ 2019, 10:04

Το ρεύμα θα το πληρώσετε ακριβά και το τζάκι δεν αποδίδει θέρμανση παρά μόνο αν είναι ενεργειακό
Το καλύτερο θα ήταν να μπορέσετε να βρειτε και να τοποθετήσετε μια ξυλόσομπα , θα ζεσταθείτε πολύ περισσότερο και με λιγότερα χρήματα

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Θερμανση

Δημοσίευση από roula1990 » 10 Δεκ 2019, 11:22

Το ρεύμα έτσι κι αλλιώς είναι απλήρωτο, αυτο που με σώζει και δεν μου το κόβουν είναι το κοινωνικό τιμολόγιο. Γιατί το καλοκαίρι δεν καίω και έτσι χρεισιμοποιουν τους δωρεάν κιλοβατορες που μένουν και καλύπτουν το χειμερινό. Δεν έχω ενεργειακό τζάκι, και πέρσι 1 ηλεκτρικό σώμα είχα και το είχα στο δωμάτιο των παιδιών. Το γνωρίζω ότι η ξύλοσομπα είναι πιο οικονομική, αλλά δεν μπορώ να ανταπεξέλθω στα χρήματα που μου είχαν ζητήσει να ανοιχτούν τρύπες και σωλήνες. Εννοείται πως το έχω ψάξει το θέμα πάρα πολύ καλά. Και προς το παρόν κάνω υπομονή με τα ηλεκτρικά μέχρι να δω στο μέλλον τι μπορώ να κάνω. Σας ευχαριστώ
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Άβαταρ μέλους
piano123
Platinum Member
Platinum Member
26 20
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: 26 Μαρ 2018, 23:38
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαϊδαρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ηλεκτρική συσκευή θερμανσης

Δημοσίευση από piano123 » 11 Δεκ 2019, 20:43

Έχω εγώ ένα μεγαλούτσικο αερόθερμο διαθέσιμο. Ευχαρίστως να σας το στείλω.

Εικόνα
Το ένα ποδαράκι είναι ελαττωματικό αλλά επιδιορθωνεται. Θέλει απλά ένα παξιμάδι γιατί κόπηκε.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Είμαι συγγενής με το μέλος Daffodil
Κάποτε είχα βάλει αντικείμενα προς πώληση στο fb και στο car.gr
Έχω σκυλάκια και γατάκια στο σπίτι
Έχω λογαριασμό ταχυμεταφοράς

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ηλεκτρική συσκευή θερμανσης

Δημοσίευση από roula1990 » 11 Δεκ 2019, 22:22

piano123 έγραψε:
11 Δεκ 2019, 20:43
Έχω εγώ ένα μεγαλούτσικο αερόθερμο διαθέσιμο. Ευχαρίστως να σας το στείλω.

Εικόνα
Το ένα ποδαράκι είναι ελαττωματικό αλλά επιδιορθωνεται. Θέλει απλά ένα παξιμάδι γιατί κόπηκε.
Σας ευχαριστώ παρα πολύ, εννοείται και ενδιαφέρομαι, να στε καλά..
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39411
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Θερμανση

Δημοσίευση από polvar » 11 Δεκ 2019, 23:07

roula1990 έγραψε:
10 Δεκ 2019, 11:22
Το ρεύμα έτσι κι αλλιώς είναι απλήρωτο, αυτο που με σώζει και δεν μου το κόβουν είναι το κοινωνικό τιμολόγιο. Γιατί το καλοκαίρι δεν καίω και έτσι χρεισιμοποιουν τους δωρεάν κιλοβατορες που μένουν και καλύπτουν το χειμερινό. Δεν έχω ενεργειακό τζάκι, και πέρσι 1 ηλεκτρικό σώμα είχα και το είχα στο δωμάτιο των παιδιών. Το γνωρίζω ότι η ξύλοσομπα είναι πιο οικονομική, αλλά δεν μπορώ να ανταπεξέλθω στα χρήματα που μου είχαν ζητήσει να ανοιχτούν τρύπες και σωλήνες. Εννοείται πως το έχω ψάξει το θέμα πάρα πολύ καλά. Και προς το παρόν κάνω υπομονή με τα ηλεκτρικά μέχρι να δω στο μέλλον τι μπορώ να κάνω. Σας ευχαριστώ
Δεν υπάρχουν δωρεάν κιλοβατώρες στο κοινωνικό τιμολόγιο αλλά κιλοβατώρες με μειωμένη τιμή οι οποίες ισχύουν μέχρι κάποιο ύψος κατανάλωσης, όχι για απεριόριστες καταναλώσεις
Ούτε συμψηφίζονται κιλοβατώρες του χειμώνα με αυτές του καλοκαιριού
Σας το λέω μόνο και μόνο για να μην επαναπαύεστε και σας έρθει σε κάποια στιγμή τεράστιος λογαριασμός μαζί με τόκους
Διαβάστε το https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/ ... ologio-kot

Τα έξοδα για τη σόμπα και τα μπουριά ισοφαριζονται από το ρεύμα που θα κάψετε σε μια διμηνία ή έστω τετραμηνία

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Θερμανση

Δημοσίευση από roula1990 » 11 Δεκ 2019, 23:37

polvar έγραψε:
11 Δεκ 2019, 23:07
roula1990 έγραψε:
10 Δεκ 2019, 11:22
Το ρεύμα έτσι κι αλλιώς είναι απλήρωτο, αυτο που με σώζει και δεν μου το κόβουν είναι το κοινωνικό τιμολόγιο. Γιατί το καλοκαίρι δεν καίω και έτσι χρεισιμοποιουν τους δωρεάν κιλοβατορες που μένουν και καλύπτουν το χειμερινό. Δεν έχω ενεργειακό τζάκι, και πέρσι 1 ηλεκτρικό σώμα είχα και το είχα στο δωμάτιο των παιδιών. Το γνωρίζω ότι η ξύλοσομπα είναι πιο οικονομική, αλλά δεν μπορώ να ανταπεξέλθω στα χρήματα που μου είχαν ζητήσει να ανοιχτούν τρύπες και σωλήνες. Εννοείται πως το έχω ψάξει το θέμα πάρα πολύ καλά. Και προς το παρόν κάνω υπομονή με τα ηλεκτρικά μέχρι να δω στο μέλλον τι μπορώ να κάνω. Σας ευχαριστώ
Δεν υπάρχουν δωρεάν κιλοβατώρες στο κοινωνικό τιμολόγιο αλλά κιλοβατώρες με μειωμένη τιμή οι οποίες ισχύουν μέχρι κάποιο ύψος κατανάλωσης, όχι για απεριόριστες καταναλώσεις
Ούτε συμψηφίζονται κιλοβατώρες του χειμώνα με αυτές του καλοκαιριού
Σας το λέω μόνο και μόνο για να μην επαναπαύεστε και σας έρθει σε κάποια στιγμή τεράστιος λογαριασμός μαζί με τόκους
Διαβάστε το https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/ ... ologio-kot

Τα έξοδα για τη σόμπα και τα μπουριά ισοφαριζονται από το ρεύμα που θα κάψετε σε μια διμηνία ή έστω τετραμηνία
Δεν επαναπαυωμαι εννοείται, τα ψάχνω, έτσι μου έχουν πει έτσι σας λέω. Και προστοπαρον το κοινωνικό τιμολόγιο είναι τεράστια βοήθεια για εμενα
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Άβαταρ μέλους
roula1990
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
55 88
Δημοσιεύσεις: 964
Εγγραφή: 11 Δεκ 2016, 02:00
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Τανάγρας Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ηλεκτρική συσκευή θερμανσης

Δημοσίευση από roula1990 » 18 Δεκ 2019, 22:02

roula1990 έγραψε:
11 Δεκ 2019, 22:22
piano123 έγραψε:
11 Δεκ 2019, 20:43
Έχω εγώ ένα μεγαλούτσικο αερόθερμο διαθέσιμο. Ευχαρίστως να σας το στείλω.

Εικόνα
Το ένα ποδαράκι είναι ελαττωματικό αλλά επιδιορθωνεται. Θέλει απλά ένα παξιμάδι γιατί κόπηκε.
Σας ευχαριστώ παρα πολύ, εννοείται και ενδιαφέρομαι, να στε καλά..
Παρέλαβα την επόμενη κιόλας μέρα αλλά όσες φορές προσπάθησα να μπω με πέταγε. Κάνει τα κόλπα του το κινητό μου. Σας ευχαριστώ θερμά για την άμεση βοήθεια σας.
Κάνω αποστολές, δύο φορές το μήνα. Γιατι δεν έχουμε ταχυδρόμο και πηγαίνω στην πόλη. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Η συλλογή μου με παζλ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΒΟΙΩΤΙΑΣ (Κλειστές αγγελίες)”