[ΖΗΤΑΩ] Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Αγγελίες που έχουν κλείσει.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από VickyV » 05 Δεκ 2013, 21:14

ζαχαροπαστα μηπως εννοουν την αμυγδαλοπαστα; αν ναι, εχει στα σουπερ μαρκετ
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω


Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από Aria » 05 Δεκ 2013, 21:15

Όχι βίκυ, είναι διαφορετικά.

Κορίτσια υπόμονη, αύριο θα ξέρω και θα σας πω και τιμή και αν μπορείτε να κάνετε συναλλαγή κατευθείαν με τον ίδιο (αν δίνει βέβαια), θα δούμε....

Άβαταρ μέλους
marimari
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4659
Εγγραφή: 01 Μαρ 2011, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από marimari » 05 Δεκ 2013, 21:23

Κοριτσια μου,
ετοιμη ζαχαρόπαστα (σε ολα τα χρωματα) κ λοιπα ειδη ζαχαροπλαστικής,
στέλνει το vefa's house -παραγγελια είτε τηλ/κως , είτε on line-
Ψωνίζω συνέχεια απο εκει.. Το μοναδικό καταστημα της πιυ εχει απομείνει
ειναι στην Νεα Σμύρνη αλλά στέλνει πανελλαδικά!

Επίσης , υπέροχο ειναι αντι να φτιάξετε μόνες σας ζαχαροπαστα (που ειναι λιγο μπελάς για αρχάριους!) να φτιάξετε το "μαγικό γλάσσο" που εχει ίδια χρήση αλλά είναι ευκολότερο κ πολυυυυυ νοστιμότερο....

Από τις συνταγες της παρέας:
http://www.sintagespareas.gr/sintages/t ... lasso.html
Αν εχετε χρονο κ διαβάσετε ολες τις σελίδες, θα ενθουσιάστητε!
Το έχω φτιάξει άπειρες φορες!

Άβαταρ μέλους
andreas-stefi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1039
Εγγραφή: 22 Φεβ 2009, 19:19
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αιγάλεω Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από andreas-stefi » 05 Δεκ 2013, 22:38

[quote=andreas-stefi ]καλησπέρα από stefi οσον αφορα ετοιμη ζαχαροπαστα μπορείς να την πάρεις από το{ http://www.pastryideas}. εγώ την φτιαχνω μόνη μου αλλά βρισκω γλυκερίνη από το φαρμακείο και ζελατίνα μόνο την σκόνη του ΓΙΩΤΗΣ καμμία άλλη δεν κάνει. αν δεν βρεις γλυκερινη στην αμφισσα στείλε μου μηνυμα να σου στείλω από αθηνα. καλη επιτυχία και ότι θες ρωτάς. και για ενημέρωση είμαι κοντοχωριανή από την αγία ευθυμία. :D :D :D [/quote]
Η σύζυγος λόγω ανεργίας ασχολείται με τούρτες γενεθλίων στην καλυτερη δυνατη τιμη! Αν ενδιαφέρεστε επικοινωνήστε με πμ να σας δωσω τηλ.
ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΜΕΤΡΟ ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ Η ΜΕ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΜΕ ΔΕΜΑ
ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ:http://bit.ly/1AjaOJX
ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΕΘΝΙΚΗ.

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από guzelina » 05 Δεκ 2013, 22:51

Και παλι θα σας πω οτι περσι εφτιαξα ζαχαροπαστα πρωτη φορα και εινα πανευκολη.Μαλιστα πηρα και χρωματα ζαχαροπλαστικης και τη χωρισα και εβαλα.Την ηθελα για να δαικοσμησω χριστουγεννιατικα κουλουρακιαι .Παλι απο την τηλεοραση ειχα δει πως να το κανω.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
Sonasia
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
54 65
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2008, 00:57
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Πάτρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από Sonasia » 05 Δεκ 2013, 23:22

Επειδή μερικούς μήνες πριν το είχα ψάξει πολύ, πωλήσεις κάνει και αυτό το κατάστημα http://www.sugarworld.gr/eshop/index.ph ... =2&lang=el

Εγώ πήρα βρώσιμη γλυκερίνη από φαρμακαποθήκη και είναι πολύ οικονομική σε σχέση με τις συσκευασίες που πουλάνε στο διαδίκτυο, το 1 λίτρο έχει κάτω από 10 ευρώ αλλά δεν μπορώ να σε εξυπηρετήσω άμεσα,λυπάμαι.

Αν υπάρχει άτομο στην Αθήνα που μπορεί να σου στείλει, αυτή που έχω πάρει εγώ είναι της εταιρείας "ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ Α.Ε." και γράφει "Φυτικής προέλευσης - ΠΟΣΙΜΗ" με ποσοστό 99,9% καθαρότητα, βρήκα την ιστοσελίδα τους http://syndesmossa.com/index.php?option ... &Itemid=91 και αν κάποιο μέλος είναι εκεί κοντά και σε εξυπηρετήσει... ή πάλι ίσως κάποιο φαρμακείο στην περιοχή σου όμως συνεργάζεται με αυτούς και στη φέρει.

Ελπίζω να σε βοήθησα!
Οι αγγελίες μου : http://1gr.me/8MxwA


Παρακαλώ να βάζετε σημείωμα με το ψευδώνυμο σας και την περιγραφή αυτών που είναι να στείλω...


Για την αποφυγή χαμένων φακέλων,καθυστέρησης και περιττών εξόδων μπορείτε να μου καταθέτετε το αντίτιμο για προπ/νους φακέλους ή γραμματόσημα για έξοδα αποστολής σε αριθμό λογαριασμού Εθνικής Τράπεζας,Eurobank ή σε λογαριασμό paypal, ρωτήστε με σε προσωπικό μήνυμα... ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από polina27 » 05 Δεκ 2013, 23:25

μπες στο sweettends einai e-shop και εγώ απο εκει παίρνω
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

JaneDoe
VIP Member
VIP Member
75 64
Δημοσιεύσεις: 911
Εγγραφή: 06 Αύγ 2013, 01:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από JaneDoe » 06 Δεκ 2013, 01:58

Εγώ έχω βρώσιμη γλυκερίνη από μια φίλη, αλλά βρίσκομαι εκτός Θεσσαλονίκης αυτή τη στιγμή. Αν δεν έχεις εξυπηρετηθεί μέχρι να επιστρέψω και τη θέλεις ακόμα μπορώ να σου την στείλω. Μόνο να πω ότι την έχω πάνω από 1,5 χρόνο, αλλά δεν έχει ημερομηνία λήξης επάνω και θυμάμαι να μην την έχω ανοίξει.

Επίσης, ξέρω μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που έχει έτοιμες χρωματιστές ζαχαρόπαστες, νομίζω της Wilton (ή απλώς είχε προϊόντα της Wilton και η ζαχάρόπαστα είναι άλλη εταιρίας). Μπορώ να ρωτήσω αν έχουν και γλυκερίνη.

Φιλικά,
Άννα.

:!: Παραδίδω μόνο ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ σε Θεσσαλονίκη (κι ενίοτε σε Σέρρες) :!:

Παρακαλώ οι συναλλαγές να γίνονται σύντομα λόγω έλλειψης χώρου.

Άβαταρ μέλους
pigglet_gary
Diamond Member
Diamond Member
64 54
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 21:21
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Ιωνίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από pigglet_gary » 06 Δεκ 2013, 04:29

Αν δεν βρεις ζαχαρόπαστα είναι εύκολο να την φτιάξεις.

Για τη ζαχαρόπαστα:
1/8 κούπας νερό
1 φακελάκι ζελατίνη (10γρ.)
1/4 κούπας γλυκόζη
1 βανίλια
600 γρ. περίπου ζάχαρη άχνη
Πράσινο χρώμα ζαχαροπλαστικής σε μορφή πάστας
Μαλακώστε τα φύλλα ζελατίνης σύμφωνα με τις οδηγίες της συσκευασίας. Σε ένα κατσαρολάκι ζεσταίνετε το νερό σε χαμηλή φωτιά και προσθέτετε σταδιακά τη ζελατίνη, την γλυκόζη και τη βανίλια. Ανακατεύετε μέχρι το μίγμα να γίνει λείο και το ρίχνετε σιγά σιγά σε ένα μεγάλο μπωλ όπου έχετε απλώσει τη μισή ζάχαρη άχνη. Ανακατεύετε αρχικά με το κουτάλι (γιατί το μίγμα είναι ζεστό) και όταν αρχίζει να πήζει, χρησιμοποιήστε τα χέρια. Ρίχνετε σταδιακά και την υπόλοιπη άχνη μέχρι να γίνει ένα μίγμα σφιχτό και ελαστικό που να μην κολλάει.
Για να χρωματίσετε τη ζαχαρόπαστα, θα χρειαστείτε πράσινο χρώμα ζαχαροπλαστικής σε μορφή πάστας. Στο κέντρο της ζαχαρόπαστας, βάζετε λίγο χρώμα με μια οδοντογλυφίδα και πλάθετε καλά μέχρι να απλωθεί ομοιόμορφα. Τυλίγετε τη ζαχαρόπαστα σφιχτά σε μεμβράνη μέχρι να την χρησιμοποιήσετε.
Ανοίγετε τη ζαχαρόπαστα με πλάστη σε λεπτό φύλλο και κόβετε σε σχήμα δέντρου με το ειδικό κουπ πατ ή τη μέθοδο του χαρτονιού, που είπαμε παραπάνω.
Για να «κολλήσει» η ζαχαρόπαστα πάνω στο μπισκότο, θα χρειαστεί να βάλετε λίγο νεράκι πάνω στο μπισκότο με πινέλο.

elxir
Platinum Member
Platinum Member
20 15
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 02 Ιουν 2012, 12:56
Νομός κατοικίας: Ν. Φωκίδας
Δήμος - Κοινότητα: Ανατολής Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Εξυπηρέτηση για ζαχαρόπαστα ή γλυκερίνη

Δημοσίευση από elxir » 06 Δεκ 2013, 10:09

andreas-stefi έγραψε:
andreas-stefi έγραψε:καλησπέρα από stefi οσον αφορα ετοιμη ζαχαροπαστα μπορείς να την πάρεις από το{ http://www.pastryideas}. εγώ την φτιαχνω μόνη μου αλλά βρισκω γλυκερίνη από το φαρμακείο και ζελατίνα μόνο την σκόνη του ΓΙΩΤΗΣ καμμία άλλη δεν κάνει. αν δεν βρεις γλυκερινη στην αμφισσα στείλε μου μηνυμα να σου στείλω από αθηνα. καλη επιτυχία και ότι θες ρωτάς. και για ενημέρωση είμαι κοντοχωριανή από την αγία ευθυμία. :D :D :D

Επιτέλους και κάποια απο τα μέρη μου. Επομένως εσύ καταλαβαίνεις πολύ καλά οτι εδώ δεν βρίσκουμε τίποτα!!!!!! :wall:


Κορίτσια χίλια ευχαριστώ σε όλες. Θα προσπαθήσω σιγά-σιγά απο τα link που μου προτείνατε να δω αν μπορώ να βγάλω άκρη και θα σας ενημερώσω.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΦΩΚΙΔΑΣ (Κλειστές αγγελίες)”