[ΕΚΛΕΙΣΕ] [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Αγγελίες που έχουν κλείσει.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
pizzicarella
Banned member !!
Banned member !!
47 46
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: 08 Φεβ 2013, 10:09
Νομός κατοικίας: Ν. Φωκίδας
Δήμος - Κοινότητα: Γραβιάς Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Φωκίδα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από pizzicarella » 23 Απρ 2013, 09:15

Κορίτσια μου επειδή δεν θέλω να απογοητευτεί καμιά με την μυρωδιά ούτε και να αντιμετωπίσετε καποιο πρόβλημα υγείας από τα αιθέρια έλαια που έδωσα θα σας γράψω αυτά που έγραψα σε πμ και σ'ενα από τα μέλη που παρέλαβε και απογοητεύτηκε όπως μου είπε από την μυρωδιά. Η μυρωδιά του αιθεριου ελαιου οταν είναι στο μπουκάλι των 25ml που σας έδωσα - που σημειωτεον για όσους έχουν αγοράσει από τα καταστήματα της λιανικής είναι μια μεγάλη και ακριβή ποσότητα-δεν είναι η ίδια με αυτήν που απελευθερώνει το έλαιο όταν ανακατεύεται με το έλαιο βάσης ή το νερό του μπάνιου. Αυτό γιατί σ'ενα μπουκάλι καθαρού αιθέριου ελαίου των 25ml είναι παρα πολύ πυκνό και άρα βαρυ σαν μυρωδιά γι'αυτό και δεν πρέπει να εισπνέεται κατευθείαν γιατί μπορεί να προκαλέσει ζάλη έως και λιποθυμία σε πιο ευαίσθητα άτομα. Υπάρχει ειδική διακασία εισπνοής ενός αιθέριου ελαίου που ακολουθείται από τους αρωματοθεραπευτές. Ειναι σαν να αδειάζετε ενα μπουκάλι κωλόνιας πάνω σας και ακόμα περισσότερο δεν νομίζω οτι θα μυρίζετε πολύ ωραία μετά από αυτό! όσο ωραία κι αν είναι η κωλόνια. όπως σας είπα και αρχικά τα αιθέρια έλαια είναι και επικίνδυνα στα χέρια κάποιου που δεν γνωρίζει πως να χρησιμοποιησει μπορεί να προκαλέσουν εγκαύματα αν τα βάλετε κατευθείαν πάνω σας και θέλου πάντα αραίωση σε λάδι βάσης ή μπορειτε να προσθέσετε μερικές σταγόνες στο νερό του μπάνιου για να σας δώσω μια αναλογία 10-15 σταγόνες στο λάδι βάσης, στη μηχανή διαχυσης 3-5 (σαν αρωματικό χωρου) και στο λάδι βάσης 8-10 συγνωμη που έγραψα τόσα πολλά αλλά δεν θέλω να πάρω κι αλλα πμ να μου λένε οτι η μυρωδιά απογοήτευσε. Αν εχετε απορίες ρωτηστε με.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pizzicarella την 23 Απρ 2013, 12:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μένω μακρια απο ταχυδρομειο κ τραπεζα αποστολές κ καταθέσεις γινονται ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑτην εβδομαδα

Άβαταρ μέλους
pizzicarella
Banned member !!
Banned member !!
47 46
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: 08 Φεβ 2013, 10:09
Νομός κατοικίας: Ν. Φωκίδας
Δήμος - Κοινότητα: Γραβιάς Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Φωκίδα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από pizzicarella » 23 Απρ 2013, 09:16

10- 15 εννουσα στο νερό του μπάνιου
Μένω μακρια απο ταχυδρομειο κ τραπεζα αποστολές κ καταθέσεις γινονται ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑτην εβδομαδα

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από polina27 » 23 Απρ 2013, 09:25

καλημέρα
καλά έκανες και τα έγραψες για όσους δεν γνωρίζουν..
ιδιως τα χειροποιητα είναι ακόμα πιο βαρια απο του εμπορίου για αυτό και θέλει πολύ προσοχή..
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
pizzicarella
Banned member !!
Banned member !!
47 46
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: 08 Φεβ 2013, 10:09
Νομός κατοικίας: Ν. Φωκίδας
Δήμος - Κοινότητα: Γραβιάς Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Φωκίδα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από pizzicarella » 23 Απρ 2013, 09:33

ευτυχως στα άλλα μέλη άρεσαν πολύ απλά αν δεν ξέρεις λογικό είναι γι'αυτό και είχα γράψει και αρχικά καποια πραγματα, απλά τωρα τα έκανα ακόμη πιο κατανοητά για να μην υπάρχουν ούτε ατυχήματα ούτε παρεξηγήσεις. εγω να δώσω ήθελα σε κάποιους που δεν μπορούν να δίνουν για μια κουτσιλιά μπουκάλι των 5μλ = 5 ευρώ μπορεί και παραπάνω. Επίσης να πω οτι δεν το χρησιμοποιουμε στην εγκυμοσύνη και στον θηλασμό και φυσικά μακριά από παιδιά! Ευχαριστώ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pizzicarella την 23 Απρ 2013, 12:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μένω μακρια απο ταχυδρομειο κ τραπεζα αποστολές κ καταθέσεις γινονται ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑτην εβδομαδα

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από cactus » 23 Απρ 2013, 10:33

Καλημέρα! Ας πως και εγώ την εμπειρία μου σχετικά με το αιθέριο έλαιο του μέλους που το παρέλαβα εχθές και το δοκίμασα κι όλας χθες βράδυ! Να τονίσω πως είμαι άσχετη σχετικά με αιθέρια έλαια, λάδια βάσης κτλ. :z Αλλά πάντα μου άρεσαν σαν ιδέα και ας είναι καλά και το google που διάβασα αρκετές σημαντικές πληροφορίες! ;)

Εχθές όταν παρέλαβα το αιθέριο έλαιο και άνοιξα το μπουκαλάκι είχε όντως έντονη μυρωδιά (λογικό) γιατί είναι το απόσταγμα ενός φυτού!!!!! Επειδή δυστυχώς δεν έχω κάποιο λάδι βάσης να το αραιώσω, το μόνο που έχω είναι μια συσκευή αρωματικού χώρου κεραμική (αυτή που βάζεις νεράκι και ρίχνεις 2-3 σταγόνες αιθέριο έλαιο) Το δοκίμασα λοιπόν χθες βράδυ και μοσχοβόλισε το σπίτι!

Τι θέλω να πω, όπως όταν στα γλυκά βάζουμε ανθόνερο-ροδόνερο κτλ η συνταγή λέει 2-3 σταγόνες μέσα στο μίγμα! Αν δεν είχε έντονο άρωμα, θα μας έλεγαν αδείαστε όλο το μπουκάλι!!!!Και στα αρώματα, που όταν εμείς φοράμε το άρωμα μας μας λέμε ότι 2-3 ψεκασιές είναι αρκετές (εμείς δεν το μυρίζουμε πάνω μας, αλλά οι άλλοι ανάλογα και το άρωμα μπορούν να το μυρίσουν από αρκετά μέτρα μακρυά)! Γιατί πολλοί κάνουν το λάθος επειδή δεν μυρίζουν το άρωμα τους, να αδειάζουν ένα μπουκάλι πάνω τους και δυστυχώς έχει τα αντίθετα αποτελέσματα! Άρα με τι λογική αυτή είναι και τα αιθέρια έλαια! Πόσο μάλλον που είναι καθαρό απόσταγμα ενός φυτού και όλη η μυρωδιά θα είναι συσσωρευμένη σε ένα μικρό μπουκαλάκι. Αλλά για κανένα λόγο, δεν χρησιμοποιούμε το αιθέριο έλαιο απευθείας πάνω στο σώμα μας!!!! Πάντα πρέπει να το διαλύσουμε με κάποιο λάδι βάσης!

Που θέλω να καταλήξω με όλο αυτό, ότι καλό είναι αν κάποιος δεν γνωρίζει, ας διαβάσει πρώτα, ας ρωτήσει το μέλος (που απ'ότι φαίνεται έχει αρκετή γνώση πάνω σε τέτοια θέματα) και μετά ας κάνει τα παράπονα του!!!! Γιατί απ'ότι κατάλαβα το μέλος που παραπονέθηκε δεν έχει καμία εμπειρία σχετική με τα αιθέρια έλαια και ίσως η μυρωδιά του φάνηκε έντονη ή περίεργη. Αν πάλι το άρωμα που ζήτησε δεν ήταν όπως το φανταζόταν, μπορεί να ήταν λάθος επιλογή, οπότε πάνω σε αυτό δεν νομίζω να φταίει το μέλος που το χάρισε! Αν πάλι η δυσαρέσκεια του μέλους είναι για άλλους λόγους που δεν γνωρίζω, τότε και πάλι μπορεί να βρεθεί λύση νομίζω. Ας μην είμαστε καχύποπτοι και το πρώτο πράγμα που θα κάνουμε είναι παράπονα! Ας δούμε και τη θετική πλευρά! Τα αιθέρια έλαια είναι πολύ ακριβά, γι'αυτό άλλωστε τα πουλάνε σε μικρά μπουκαλάκια! Να πω την αλήθεια, επειδή γνωρίζω ότι είναι ακριβά, νόμιζα ότι το μέλος θα έστελνε ένα μικρό μπουκαλάκι των 5ml και αυτό όχι γεμάτο, γιατί είναι πολύ ακριβά και επειδή ζητήσαμε αρκετά άτομα! Αλλά διαψεύστηκα πανηγυρικά χθες και χαίρομαι ευχάριστα, γιατί το μέλος όχι μόνο δεν έστειλε ένα μικρό μπουκαλάκι, αλλά έστειλε πολύ μεγαλύτερο (υποψιάζομαι των 20-25ml) και ήταν και γεμάτο!!!! Οπότε θέλω να πιστεύω ότι το έκανε με όλη την καλή διάθεση και όχι με άλλο σκοπό!


Χίλια συγνώμη που σας κούρασα, αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου!


Καλό Πάσχα σε όλους μας!!!!!!!!!!! :D

Φιλικά,

Μαριάννα
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





Άβαταρ μέλους
pizzicarella
Banned member !!
Banned member !!
47 46
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: 08 Φεβ 2013, 10:09
Νομός κατοικίας: Ν. Φωκίδας
Δήμος - Κοινότητα: Γραβιάς Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Φωκίδα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από pizzicarella » 23 Απρ 2013, 11:59

ευχαριστώ πολύ cactus για τα καλά σου λόγια όντως αυτό ηθελα όπως ειπα και παραπάνω και όπως είπες και εσυ επειδη τα αιθέρια ελαια ειναι ακριβα ηθελα να κάνω ένα δωρακι σε όσους θέλουν αλλά δεν μπορούν αποκτήσουν ενα καθαρό αιθέριο έλαιο λογω κόστους. Και επειδή δεν μου αρέσει να δίνω κατι που τελικά ειναι κοροϊδία π.χ. 5ml από τα τζαμπο ειπα να δωσω ενα μπουκαλακι γεμάτο και μαλιστα των 25ml σε όσους είχα την δυνατότητα. Το μελος δεν γνωριζε και είναι λογική η δυσαρέσκεια του προφανως είχε μυρισει καποιο χημικό υποκατάστατο μη καθαρο αιθεριο έλαιο και η μυρωδιά δεν ταιριαζε με αυτό που εστειλα εγω δεν κατηγορώ κανέναν απλά ενημερώνω γιατι σκέφτηκα οτι για να μου λέει οτι του φανηκε καπως μη αναμενομενη η μυρωδιά προφανως δεν γνωριζε ακριβώς την χρήση του και δεν είχε μυρισει ακριβως την ίδια μυρωδια. Εγω ευχομαι σε όλους σας από καρδιάς να ευχαριστηθείτε με το δωράκι μου και όταν μπορέσω θα βαλω και επομενη αγγελία να σας χαρίσω κι άλλα.
Μένω μακρια απο ταχυδρομειο κ τραπεζα αποστολές κ καταθέσεις γινονται ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑτην εβδομαδα

Άβαταρ μέλους
pizzicarella
Banned member !!
Banned member !!
47 46
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: 08 Φεβ 2013, 10:09
Νομός κατοικίας: Ν. Φωκίδας
Δήμος - Κοινότητα: Γραβιάς Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Φωκίδα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από pizzicarella » 24 Απρ 2013, 09:12

Παιδιά επειδή πιθανότατα έχει δημιουργηθεί παρεξήγηση και μάλιστα χωρίς λόγο θα ήθελα να κάνω μια διευκρίνηση. Οτι έχω γραψει παραπάνω για αυτό που συνέβει με το μέλος το έγραψα μόνο και μόνο για να σας ενημερώσω και εσας τα υπολοιπά μελη που παραλάβατε ή που πρόκειται να παραλάβετε το συγκεκριμένο προϊόν, για το ποια είναι η σωστή χρήση του. Δεν είχα ούτε και έχω σκοπό να κατηγορησω κάποιον επειδή δεν ήξερε. Το θέμα το δημοσιοποιησα μόνο και μόνο για να σας ενημερωσω όλες για την χρηση των ελαίων και λυπάμαι αν δεν έγινα απόλυτα κατανοητή. Το μέλος ειναι πάντα ενταξει στις συναλλαγες που είχαμε στο παρελθόν αλλα και στην τωρινή και δεν έχω ούτε και εκεινη εχει πιστευω πρόβλημα μαζί μου. Νομιζω όμως πολύ το κουράσαμε και για αυτό το σταματώ εδω γιατί τελικα από μια απλή ενημερωση που πήγα να κάνω κοντεψαμε να παρεξηγηθούμε ανευ λόγου και αιτίας. Σας ευχομαι να χρησιμοποιησετε τα λαδάκια μου και να τα χαρείτε.
Καλό Πασχα σε όλες σας.
Μένω μακρια απο ταχυδρομειο κ τραπεζα αποστολές κ καταθέσεις γινονται ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑτην εβδομαδα

Άβαταρ μέλους
pizzicarella
Banned member !!
Banned member !!
47 46
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: 08 Φεβ 2013, 10:09
Νομός κατοικίας: Ν. Φωκίδας
Δήμος - Κοινότητα: Γραβιάς Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Φωκίδα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από pizzicarella » 24 Απρ 2013, 14:53

ελαβα σημερα φακέλους από pennykostas και polina27 σας τα στελνω το συντομοτερο κοριτσια
Μένω μακρια απο ταχυδρομειο κ τραπεζα αποστολές κ καταθέσεις γινονται ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑτην εβδομαδα

Άβαταρ μέλους
LittleSmilingMonster
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2371
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 23:32
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αιθήκων Τρικάλων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από LittleSmilingMonster » 25 Απρ 2013, 13:19

ο φάκελος είναι στο κουτί!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Με συγχωρείτε για τις όποιες καθυστερήσεις είναι λόγω εξεταστικής!
Σε όσους έχω να καταθέσω χρήματα θα το κάνω την Δευτέρα 28/7.
Σε όσους πρέπει να στείλω πακέτο επίσης θα το κάνω την Δευτέρα 28/7.

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Αιθέρια έλαια και λαδάκια για κυτταρίτιδα

Δημοσίευση από polina27 » 29 Απρ 2013, 15:16

καλησπέρα και χρόνια πολλά
να σε ειδοποιήσω ότι ακόμα δεν έλαβα κάτι .. απλά μαλλον έχει αργήσει λίγο μολις λάβω θα σε πω... (το ταχυδρομειο μας έιναι λίγο τα ζα μου τα αργά... :) )
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΦΩΚΙΔΑΣ (Κλειστές αγγελίες)”