MEΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

MEΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ

Δημοσίευση από makis » 06 Φεβ 2013, 04:42

Μιας και πολλα μελη μας ειναι σε τετοια site να πω ποια ειναι η διαφορα με ΕΜΑΣ !

Στο xariseto.gr απο την πρωτη μερα , μεχρι σημερα αυτο που κοιτουσαμε ειναι η ασφαλεια , καπως και πολλες αλλες υπηρεσιες !

Φυσικα οσο αλλαζουν οι εποχες μπαινουν καινουργια πραγμτα στην ζωη μας , καποια απο αυτα καλα κρυμενα πισω απο μεγαλους κολλοσους !!

Εδω και καποιους μηνες εχει ξεκινησει ενα site ανταλλαγων , ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΕΓΧΟΝ για τους χρηστες !

Γιαυτο και εμεις ζηταμε στοιχεια κατα την εγραφη (ονομα , επίθετο , τηλεφωνο) που ειναι ορατα ΜΟΝΟ απο τους διαχειριστες (ουτε καν απο συντονιστες) ελενχουμε δειγματοληπτικά καποια απο αυτα και γινετε μονιμος αποκλεισμος σε περιεργα προφιλ η ενημερωση για να βαλουν αληθινα στοιχεια !

Αυτο γιατι ;

Γιατι απλα σε site ανταλλαγων αν και λιγο καιρο με λιγα μελη στο ενεργητικό τους εχουν παρα πολλα κρουσματα με απατες !!!!!

Φυσικα αυτο το "μεγαλο" site ειναι μεγαλης εταιριας , αν και σε διαφήμιση του nescafe το "ΕΔΕΙΧΝΕ" ως site απο παρεα φιλων που κανουν παζαρια εδω και πολλα χρονια !
Η αληθεια ειναι ΔΕΝ ειχε καμια τετοια ενεργεια αυτο το site και ξεκίνησε προσφατα την λειτουργια του !!!!



Δειτε ενα απο τα πολλα αρθρα που υπαρχουν στο διαδίκτυο :
Φυσικά μόλις ο άλλος χρήστης τα ταχυδρομήσει, ο κάτοικος Κεφαλλονιάς διακόπτει την επικοινωνία και δεν στέλνει το αντικείμενο που αναρτεί ο ίδιος!

Μετά από καταγγελία σε χρήστη του SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ, ο οποίος περιμένει μάταια από το χρήστη από την Κεφαλλονιά να του στείλει κινητό SONY ERICSON ARC s ήρθαμε σε επικοινωνία μέσω SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ με το χρήστη από τη Κεφαλλονιά και του ζητήσαμε να μας ανταλλάξει το ίδιο κινητό με κάτι δικό μας.

Αυτός φυσικά δέχτηκε ενώ το είχε ήδη προσφέρει σε άλλο χρήστη και ήδη του είχε αποσταλεί το αντικείμενο ενώ αυτός ποτέ δεν είχε στείλει το κινητό!!!!!!

Μεγάλες απάτες λοιπόν παίζονται σε αυτά τα sites;

Καμία απάντηση δεν έχει λάβει ο χρήστης από τους διαχειριστές του SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ, το οποίο έτσι κι αλλιώς αποποιείται των ευθυνών του για κάθε ανταλλαγή και πρόβλημα που δημιουργηθεί.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
mary_84
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1179
Εγγραφή: 20 Ιουν 2011, 11:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αιγάλεω Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: MEΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ

Δημοσίευση από mary_84 » 06 Φεβ 2013, 10:55

Το γνωρίσω το εν λόγω site και έχω κάνει μερικές πετυχημένες ανταλλαγές... ευτυχώς.
Δεν κρύβω πως κάποια στιγμή ανησύχησα μην κάτι πάει στραβά όπως στον κύριο στο παραπάνω παράδειγμα.
Δυστυχώς όντως δεν υπάρχει κανένας έλεγχος από τους διαχειριστές, ούτε καν υπάρχει η δυνατότητα δημόσιας συνομιλίας μεταξύ των μελών ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορέσει κάποιος να ενημερώσει τους υπόλοιπους χρήστες.
Ελπίζω οι διαχειριστές του να διορθώσουν κάποια βασικά λειτουργικά θέματα ασφάλειας στο άμεσο μέλλον και φυσικά όντως θέλει μεγάλη προσοχή και να προτιμούντε οι ανταλλαγές χέρι με χέρι.
Δεν χαρίζω σε μέλη που δεν έχουν χαρίσει τίποτα, που έχουν μόνο αγγελίες ζήτησης και με μηδέν στατιστικά.
Έχω PayPal

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: MEΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ

Δημοσίευση από polvar » 06 Φεβ 2013, 11:15

Το θέμα είναι ότι ενώ το xariseto κάνει τόση προσπάθεια ώστε να περιορίσει τα φαινόμενα απάτης, ακούει ένα σωρό σχόλια για το ότι "καταπιέζει" τα μέλη με τους υπερβολικούς κανόνες.

Ο καθένας λαμβάνει ό,τι διαλέγει...

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: MEΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ

Δημοσίευση από athanasiamak » 06 Φεβ 2013, 14:33

Ζητώ συγνώμη αν θα φανώ κακιά αλλά δεν δέχομαι άτομο δραστήριο στο xariseto να κάνει ανταλλαγές πραγμάτων σε άλλο site.
Δηλαδή τί;;; Εδώ δίνουμε τα παλιοπράγματα και εκεί ανταλλάσουμε τα ακριβά με άλλα ακριβά; Απαράδεκτο σαν κίνηση για μένα!
Εκτός αν βάλεις αγγελία ζήτησης εδώ... δεν γίνεται τίποτα, (για κάτι που είναι σημαντικό για κάποιον), και παράλληλα το βάλεις και εκεί για ανταλλαγή.
Αλλιώς, λυπάμαι αλλά... το θεωρώ κοροϊδία προς τα υπόλοιπα άτομα του εδώ χώρου!!! :<

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Παθήματα από site ανταλλαγών

Δημοσίευση από echelon2011 » 13 Μαρ 2013, 18:02

Με αφορμή το ότι τον τελευταίο καιρό πληθαίνουν οι ελληνικές αυτοματοποιημένες ιστοσελίδες ανταλλαγών, πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να σχολιάσουμε εδώ τα "παθήματα" από τέτοιες ανταλλαγές. Έτσι θα μπορέσουμε να προειδοποιήσουμε και άλλους χρήστες για τους κινδύνους που ελλοχεύουν. Σας έχει τύχει να ανταλλάξετε ένα λειτουργικό αντικείμενο και να σας δώσουν κάτι ελαττωματικό ή να σας εξαπατήσουν; Ας μην αναφέρουμε τις διευθύνσεις των ιστοσελίδων αυτών, εκτός και αν ο administrator θεωρεί ότι θα ήταν σκόπιμο.

Η δική μου εμπειρία είναι συνοπτικά η ακόλουθη. Έκανα τρεις συναλλαγές (ανταλλαγές) εκτός από την πλατφόρμα του xariseto.
Συναλλαγή πρώτη: Έδωσα κάτι πολύ λειτουργικό και πήρα κάτι αντιστοίχως λειτουργικό που χρειαζόμουν.
Συναλλαγή δεύτερη: Έδωσα κάτι πολύ λειτουργικό και πήρα κάτι που αποδείχθηκε αρχικά ελαττωματικό και ταλαιπωρήθηκα για να επισκευάσω. Αν δεν "έπιαναν" τα χέρια μου, θα είχα απογοητευτεί πλήρως.
Συναλλαγή τρίτη: Προβληματίστηκα πολύ για ένα ακριβό αντικείμενο που θα μπορούσα να δώσω εδώ στο xariseto (αυτό που κάποιοι παραδοσιακά ζητάνε στο πρώτο post). Θεώρησα πως θα "πελάγωνα" στο θέμα της επιλογής - παράλληλα έγινε και η αναστάτωση με τον διαγωνισμό που με είχε απογοητεύσει - και γι αυτό εξέτασα για λίγο το ενδεχόμενο ανταλλαγής. Μου πρότειναν αγορά σε καλή τιμή αλλά αρνήθηκα καθώς με "αρρώσταινε" το να πουλήσω κάτι που ίσως θα χάριζα εδώ. Τελικά μου προτάθηκε ανταλλαγή με μια συλλογή. Έδωσα το αντικείμενο αλλά στο ραντεβού από την συλλογή, μου παραδόθηκε η μισή, έδειξα καλή πίστη και περίμενα την άλλη μισή. Έκτοτε κατέβασε τα τηλέφωνα. Δεν ξέρω αν υπέστην οικονομική βλάβη αλλά σίγουρα υπέστην ηθική.

Για μένα ηθικόν δίδαγμα, xariseto και πάλι xariseto :D

Εσείς τι λέτε;

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Παθήματα από site ανταλλαγών

Δημοσίευση από polina27 » 13 Μαρ 2013, 23:28

πριν ξεκινησω να χαριζω ξεκίνησα με ανταλλαγές δοκιμαστηκά και απλά απογοητευτηκα..
ενιωθα ότι όχι μονο υποτιμουσαν την νοημοσυνη μου αλλα και τα πραγματα που εδωσα..
εχει τυχει να λαβω χαλασμένο μικροφωνο και ποντικι που μου το παρουσιαζαν καινουργιο και μου έκαναν ένα σωρο παζάρια ότι και καλά με αυτά που πρότεινα (που ήταν τρόφιμα βιολογικά δικά μας) τους έριχνα το αντικείμενο..
εχει τυχει να δωσω πράγματα και να μην μου στέιλουν ποτέ τα δικα τους...
εχει τυχει να λάβω πράγματα σε αθλια κατάσταση ή και σπασμένα..
καπου εκεί είπα φτάνει και λέω χιλιες φορες να τα χαρίσω τουλάχιστον τότε θα ξέρω τι μου γινεται και τουλάχιστον θα εκτιμάτε η όλη προσφορα..
ουτως η αλλως βοηθούσα οικογενειες εδώ κοντά μου και οι περρισότερες ανταλλαγές ήταν για αυτές τις οικογένειες και πάνες για το παιδί μου...
σπανια έπερνα κάτι για προσωπική χρήση

ειχα βάλει ένα διαμερισμα που έχουμε που δεν μπορώ να το πουλησω για ανταλλαγή με αγροτεμάχιο εδώ κοντά σε μένα..
τελος πάντων μου στέλνει μια μυνημα να το ανταλαξώ με ένα πατάρι.. ναι καλα ακουσατε πατάρι 15τμ, το διαμέρισμα είναι 63τμ σε αριστη κατάσταση έτσι..
λεω πλάκα κάνει..
μετά ένας άλλος μου έστειλε μυνημα ότι μου δινει αυτοκίνητο.. και μου την είπε κιολας που δεν το θέλω, ο χριστός και η παναγια δηλαδη...
οποτε καταλαβα ότι είναι μεγάααααααααααληηηηηηηη απάτη και ότι δεν υπάρχει κανένας έλεγχος και τελικά το ξαναεβγαλα για πουλημα και αν τελικά δεν καταφερω να το πουλησω θα το δωρισω-χαρισω.. ναι καλά ακουσατε.. για αυτό μην απορισετε αν δειτε καμια μέρα αγγελια μου που θα λεει χαρίζω διαμέρισμα δεν θα κάνω πλάκα...

οποτε το έψαξα το θέμα αλλιως και να πω πως έχω μείνει πολυ πολυ ευχαριστημένη με την αποφαση μου αυτή... παρολες τις τρικλοποδιες που συνάντησα και σε αυτό τον τομέα σε αλλο σαιτ
να πω ότι εδώ με καλοσόρισαν με ανοιχτές αγκάλες πραγματικά , τα μέλη εδώ προσφέρουν απλόχερα όχι μονο τα πραγματα μας αλλά και την βοηθεια τους και εδώ εκτιμάτε ότι γινεται και ότι προσφέρεται..
για αυτό παιδία η προσωπικη μου άποψη για το θέμα είναι ότι απο την στιγμή που έχεις να δώσει κάτι δώστο χωρίς να περιμένεις αντάλλαγμα.. διότι πιστεψτε με δεν υπάρχει τιποτα ομορφοτερο απο ένα χαμογελο και ένα ευχαριστώ...
όλοι έχουμε πλεον τοσα πολλά που δεν χρειαζόμαστε γιατι να μην τα μοιραστουμε με αλλους που τα χρειάζονται ....
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: MEΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ

Δημοσίευση από Aria » 14 Μαρ 2013, 00:27

polina27 έγραψε: αν τελικά δεν καταφερω να το πουλησω θα το δωρισω-χαρισω.. ναι καλά ακουσατε.. για αυτό μην απορησετε αν δειτε καμια μέρα αγγελια μου που θα λεει χαρίζω δοιαμέρισμα δεν θα κάνω πλάκα...
Δηλώνω ενδιαφέρον από τώρα :D

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: MEΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ

Δημοσίευση από PavlitoRT » 14 Μαρ 2013, 00:34

Πλέον έτσι όπως είναι η κατάσταση, για να το ζητήσει κάποιος (αν ο χαρίσεις), χρειάζεται ένα καλό "κομπόδεμα".
Φορολογία βάσει αντικειμενικής αξίας, έξοδα μεταβίβασης κ.τ.λ.
Ούτε να σου χαρίσουν σπίτι δεν είναι εύκολο :wall: :wall: :wall:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: MEΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ SITE ΑΝΤΑΛΛΑΓΩΝ

Δημοσίευση από polina27 » 14 Μαρ 2013, 07:51

PavlitoRT έγραψε:Πλέον έτσι όπως είναι η κατάσταση, για να το ζητήσει κάποιος (αν ο χαρίσεις), χρειάζεται ένα καλό "κομπόδεμα".
Φορολογία βάσει αντικειμενικής αξίας, έξοδα μεταβίβασης κ.τ.λ.
Ούτε να σου χαρίσουν σπίτι δεν είναι εύκολο :wall: :wall: :wall:
ασε ασε τα έχω ψάξει...
η μεταβιβαση που θέλαμε να το ανταλλάξουμε έβγαινε 2500 πάνω κάτω.. :yikes:

απλά επειδή υπάρχει αν τελικά δεν καταφέρουμε να το πουλήσουμε στους επόμενους 3-4 μεινες και επειδη είναι κρίμα να μεινει κλείστο σκεφτόμαστε να βαλουμε μέσα κάποια οικογενεια όπου τα μονα έξοδα που θα έχει θα είναι το ρευμα και το νερο τα κοινοχρηστα ειναι 10 ευρω μονο οποτε δεν υπάρχει θεμα.. δηλαδή θα ειναι κάτι σαν προσφορα στέγης...
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Παθήματα από site ανταλλαγών

Δημοσίευση από makis » 14 Μαρ 2013, 07:56

Να πω οτι το βασικο γνωστο site (με μεγαλο χορηγο) ειναι απο μεγαλη εταιρια , αν και σε τηλεοπτικες διαφημησεις το ΕΔΕΙΧΝΑΝ ως site απο παρεα φιλων που εκαναν και παζαρια !!!!!

Αντιθετα ειναι απο μεγαλη εταιρια και δεν τι ενδιαφερει η ασφαλεια !

Γιαυτο και ΔΕΝ εχει ΟΥΤΕ καν τυπικη αναφορα αγγελιας , πχ ειδικα για περιπτωσης που εχουν ψευτικη φωτο ή που "χαθηκε" ο χρηστης !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κανόνες - Βοήθεια λειτουργίας - Ανακοινώσεις - Σχόλια”