ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 03 Σεπ 2021, 20:09

Tzoulh έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:52
Καλησπέρα μια ερώτηση σχετικά με την PayPal... Κανόνισα με κοπέλα εδώ να κάνω την μεταφορά από δικη μου PayPal σε δίκη της PayPal (μιας και δεν βολευε η τράπεζα) μου έγραψε σημερα ότι κρατήθηκε προμηθεια μήπως γνωρίζετε τον λόγο που έγινε αυτό? Εμένα μου βγήκε το όνομα της τα έστειλα απ ευθείας (από κινητό) ας μου πει κάποιος επειδή είμαι άσχετη γιατί έγινε αυτό με την προμηθεια .. Και αν περνει παραπανω τότε γιατί να την χρησιμοποιουμε εδώ στο χαρισετο
Προμήθεια δεν κρατάει το Paypal όταν αυτός που στέλνει το ποσό έχει αρκετό υπόλοιπο στον λογαριασμό του και δηλώσει ότι η αποστολή χρημάτων πάει σε φιλο ως gift
Αν το ποσό τραβηχτεί από (δηλωμένη) πιστωτική ή χρεωστική κάρτα ή δηλωθεί η μεταφορά ως μεταξύ επαγγελματιών, τότε κρατάει
Δείτε τις λεπτομέρειες της συναλλαγής σας, θα φαίνεται αν κράτησε προμήθεια και πόσο και ποιος την πλήρωσε

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 03 Σεπ 2021, 20:10

giouli34 έγραψε:
03 Σεπ 2021, 18:36
Καλησπέρα. Πάτησα καταλάθος ευχαριστώ στην παρακάτω αγγελία...
viewtopic.php?f=293&p=1950199#p1950199
Παρακαλώ να αφαιρεθει
αφαιρέθηκε

Ioannamarg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1918
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2016, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Ioannamarg » 04 Σεπ 2021, 11:30

Καλημέρα μου έβαλε ευχαριστώ στην αγγελία μου ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ το μέλος zoethessaloniki και κατά λάθος πήγα να γράψω στο μέλος και αντί αυτού έβαλα στο μέλος ευχαριστώ και εγώ σας παρακαλώ να το διαγράψετε ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 04 Σεπ 2021, 13:22

αφαιρεθηκε

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2480
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

ΧΩΡΙΣ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από Poudim » 07 Σεπ 2021, 11:28

4/9 έστειλα το παρακάτω μήνυμα ΧΩΡΙΣ ΕΥΡΩ . Εγκρίθηκε ; Απορρίφθηκε ; Πότε θα το ξέρω ; Ευχαριστώ .
Ανταλλάσσω ημίπαλτο γούνα (L-XL) original silver fox . Αγορασμένη προ 10ετίας σε τιμή ευκαιρίας , αφού το μαγαζί ήταν σε διάλυση , 1.000€ . Φορεμένη ελάχιστα . Το μέγεθος είναι μεγάλο και ποτέ δεν ασχολήθηκα να το φέρω στα μέτρα μου . Εκτός του να την απολαμβάνετε φορώντας την , μπορείτε να την απλώσετε σε μια πολυθρόνα και να έχετε μια «φιλόξενη και υπέροχη ζεστή φωλιά» . Πρόσφατα ανεκάλυψα ότι και στα 2 μανίκια υπάρχει ένα σκίσιμο , το οποίο "θεραπεύεται" συνολικά με 15+15=30€ . Η διόρθωση και το ποσό , είναι βέβαια , αφού τα είδε και τα εξετίμησε δερματάς/γουναράς . Υπάρχει σχετική αγγελία στο Vendora , με την σημείωση : «Επειδή δεν προτίθεμαι να ασχοληθώ με την διόρθωση , κατέβασα την τιμή από 310€ σε 250€» . Οπότε το ζητούμενο είναι κάτι αντίστοιχης αξίας . Δέχομαι προτάσεις ανταλλαγής με οτιδήποτε . Ευχαριστώ .

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΧΩΡΙΣ ΕΥΡΩ

Δημοσίευση από polvar » 07 Σεπ 2021, 12:37

Poudim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 11:28
4/9 έστειλα το παρακάτω μήνυμα ΧΩΡΙΣ ΕΥΡΩ . Εγκρίθηκε ; Απορρίφθηκε ; Πότε θα το ξέρω ; Ευχαριστώ .
Ανταλλάσσω ημίπαλτο γούνα (L-XL) original silver fox . Αγορασμένη προ 10ετίας σε τιμή ευκαιρίας , αφού το μαγαζί ήταν σε διάλυση , 1.000€ . Φορεμένη ελάχιστα . Το μέγεθος είναι μεγάλο και ποτέ δεν ασχολήθηκα να το φέρω στα μέτρα μου . Εκτός του να την απολαμβάνετε φορώντας την , μπορείτε να την απλώσετε σε μια πολυθρόνα και να έχετε μια «φιλόξενη και υπέροχη ζεστή φωλιά» . Πρόσφατα ανεκάλυψα ότι και στα 2 μανίκια υπάρχει ένα σκίσιμο , το οποίο "θεραπεύεται" συνολικά με 15+15=30€ . Η διόρθωση και το ποσό , είναι βέβαια , αφού τα είδε και τα εξετίμησε δερματάς/γουναράς . Υπάρχει σχετική αγγελία στο Vendora , με την σημείωση : «Επειδή δεν προτίθεμαι να ασχοληθώ με την διόρθωση , κατέβασα την τιμή από 310€ σε 250€» . Οπότε το ζητούμενο είναι κάτι αντίστοιχης αξίας . Δέχομαι προτάσεις ανταλλαγής με οτιδήποτε . Ευχαριστώ .

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Η αγγελία απορρίφθηκε εξαιτίας του ότι δεν ακολουθούσε πλήρως τους κανόνες των ανταλλαγών (δεν περιείχε καμιά φωτογραφία και δεν έλεγε με σαφήνεια με τι ανταλλάσσεται)
Αυτό είναι η καταγραφή της απόρριψης στο σύστημα:
Εικόνα
Αυτή η αιτιολογία της απόρριψης, οπως αναγράφεται παραπάνω, σας κοινοποιήθηκε και θα πρέπει να βρίσκεται στις ειδοποιήσεις σας (ucp.php?i=ucp_notifications)

nikoletta27
new member
new member
2
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2021, 14:59
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από nikoletta27 » 11 Σεπ 2021, 03:30

Καλημέρα,
Από λάθος πάτησα ευχαριστώ στο μέλος που απάντησε πρώτο στην αγγελία μου. Μπορεί να αφαιρεθεί?
Δείτε εδώ: viewtopic.php?f=285&t=199420

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 11 Σεπ 2021, 23:25

Αφαιρεθηκε

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 16 Σεπ 2021, 02:58

viewtopic.php?f=19&p=1951299#p1951299
Καλημερα . Απο βιασυνη με το κινητο μπηκε ευχαριστω εδω . Μπορει να αφαιρεθει ;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 16 Σεπ 2021, 22:47

Αφαιρέθηκε

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”