Ελάχιστες διαστάσεις και βάρος δέματος

Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11348
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σημερινή εγκύκλιος στα ΕΛΤΑ σχετικά με διαστάσεις δεμάτων

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 26 Ιαν 2017, 23:39

Α μπερδεύτηκα.νόμιζα αλλιώς τα λογαριάζουμε για άνω των 3 κιλών (άσχετα με το ογκώδες,για το βάρος εννοώ,)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.


ΦΑΝΝΕΑ
Diamond Member
Diamond Member
46 45
Δημοσιεύσεις: 605
Εγγραφή: 03 Αύγ 2015, 14:18
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Δήμος - Κοινότητα: Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

πληροφ.για ελτα

Δημοσίευση από ΦΑΝΝΕΑ » 13 Φεβ 2017, 10:12

χαιρεται!!
στο ταχυδρομειο της περιοχης μου που εκλεισε μου ειπε η ταχυδρομος μου (οποτε τωρα πια δεν θα ειναι ) στο αλλο που θα πηγαινω κ ειναι κοντα στην περιοχη μου, να προετοιμαστω γιατι θα με κανουν μανουρα με τα δεματα εσωτερικου που ειναι μικρα σε μεγεθος...για να τα στελνω αν γραμματα με γραμματοσημα...τι πρεπει να αντιπαντησω στην περιπτωση αυτη αν συμβει?εννοειται πως θα τα κανω μεγαλουτσικα(σαν ενα κουτι δημητριακων) κ οχι μεγεθος σαν την παλαμη μας.
γενικα συταο το υποκαταστημα δεν θελουν κ πολλα παρε δωσε κγιατι εχουν πολυ φορτο μου ειπε...οποτε μπορει να ακουσω κ οτιδηποτε αλλο εκτος αποτ ο προβλημα του μεγεθους.
Εδώ είναι οι ενεργές αγγελίες μου

ΧΑΡΙΖΩ

περιμενω καταθεση:
περιμενω ευχαριστω
ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ
ΖΗΤΑΩ:Ανατομικα παππουτσια 38-39,χαλι(δεκτη κ η ανταλλαγη)
Φτιαχνω ΣΠΙΤΙΚΟ ΤΡΑΧΑΝΑ με αγνα υλικα,κλασσικη αλλα κ μοντερνα εκδοχη με ολικης αλεσεως άλευρα.
ΕΧΩ ΑΙΘΕΡΙΟ ΕΛΑΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΛΕΒΑΝΤΑΣ(hemus)
ΕΠΙΣΗΣ φτιαχνω σακιδια πλατης κ εικονες ΑΓΙΩΝ ή αλλων φωτο πανω σε καμβα μπορειτε να τα δειτε στην σελιδα https://www.facebook.com/%CE%9C%CE%91%C ... 32/?ref=hl

Άβαταρ μέλους
sofia -Διονύσης
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5195
Εγγραφή: 20 Οκτ 2015, 14:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παλλήνης Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: πληροφ.για ελτα

Δημοσίευση από sofia -Διονύσης » 13 Φεβ 2017, 10:21

Από τη στιγμή που είναι στις διαστάσεις που πρέπει και αμπαλαρισμένο σωστά είναι υποχρεωμένοι να σε εξυπηρετήσουν...
Για τις ελάχιστες διαστάσεις για να πάει ως δεμα διάβασε το viewtopic.php?f=305&t=115256&start=20#p1463427
Υπάρχει και τηλέφωνο παραπόνων για υποκαταστήματα που δεν εξυπηρετούν!!!
Αν έχω ξεχάσει κατάθεση ή ευχαριστώ κάπου στείλτε μου πμ
Ρίξτε μια ματιά στις αγγελίες μου μπορεί να θέλετε κάτι ακόμα!
Χρωστάω σε Aspasoula 0,30 €
happinessva 0,30

Άβαταρ μέλους
MarilynThess
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4951
Εγγραφή: 18 Φεβ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: πληροφ.για ελτα

Δημοσίευση από MarilynThess » 13 Φεβ 2017, 10:53

Καλημέρα, αν σου κάνουν μανούρα (ενώ εσύ είσαι οκ με τα δέματα πχ μέγεθος, συσκευασία κλπ...) αρκεί να τους θυμίσεις το εξής :

Η εξυπηρέτηση των πολιτών αποτελεί θεμελιώδη υποχρέωση των δημοσίων υπαλλήλων και η μη εξυπηρέτηση πολιτών συνιστά πειθαρχικό αδίκημα, (άρθρο 107 παρ. 1 περ. ιβ του Δημοσιοϋπαλληλικού Κώδικα)
Αν συνεχίσουν να σε αγνοούν (που δεν νομίζω...) θα μιλήσεις περί υποβολής καταγγελίας πολίτη στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών για μη εξυπηρέτηση...
Από εκεί και πέρα όλα θα τακτοποιηθούν ως διά μαγείας! ;)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Λόγω 4 μικρών παιδιών, ενδέχεται κάποιες φορές να καθυστερώ λίγο με τις συναλλαγές μου... Ζητώ την κατανόησή σας!

Μόνο μεμονωμένες αποστολές
gvtg : οφείλει 0.50
[/bΟφείλει 1.50 ευρώ η Arigata
Οφείλω :1.50 "xxristinoula

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Συμβουλές συσκευασίας δεμάτων

Δημοσίευση από deppieg » 02 Μαρ 2017, 22:35

Ξερει κανεις αν αλλαξε κατι στο βαρος των δεματων ή μας δουλευουν παλι οι υπαλληλοι των ΕΛΤΑ;
Μου ειπε μια συναδελφος οτι δεν δεχτηκαν να παρουν το δεμα της επειδη ηταν κατω απο 2 κιλα προχτες!!!
Της ειπαν οτι μονο σαν επιστολη μπορει να το στειλει!!!
Παλι μας εμπαιζουν;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Μπορούμε να στείλουμε δέματα μικρότερα του ενός κιλου;

Δημοσίευση από polvar » 06 Μαρ 2017, 17:24

Δείτε τις διαστάσεις, πρέπει να είναι πάνω από το ελάχιστο που αναφέρεται στο viewtopic.php?f=305&t=115256&start=20#p1463427
Αν είναι πάνω και δεν το δέχονται τότε να διαμαρτυρηθείτε στη διεύθυνση ή στα κεντρικα

Άβαταρ μέλους
deppieg
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4125
Εγγραφή: 21 Σεπ 2012, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Μπορούμε να στείλουμε δέματα μικρότερα του ενός κιλου;

Δημοσίευση από deppieg » 07 Μαρ 2017, 08:42

polvar έγραψε:
06 Μαρ 2017, 17:24
Δείτε τις διαστάσεις, πρέπει να είναι πάνω από το ελάχιστο που αναφέρεται στο viewtopic.php?f=305&t=115256&start=20#p1463427
Αν είναι πάνω και δεν το δέχονται τότε να διαμαρτυρηθείτε στη διεύθυνση ή στα κεντρικα
Ευχαριστω, τις ξερω τις διαταξεις που αφορουν τα δεματα πολυ καλα.
Το ερωτημα ηταν μηπως αλλαξε το βαρος.
Ετσι κι αλλιως,οπως και την προηγουμενη φορα, επικοινωνησα με e-mail με τα ΕΛΤΑ και περιμενω απαντηση... και να επικοινωνησουν με τα ΕΛΤΑ στην περιοχη μου να τους βαλουν στον ισιο δρομο ξανα.... :lol:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω Paypal, Alpha Bank, Πειραιως.

Για συναντήσεις άμεσα, πολύ κοντά στο μετρό Αμπελοκήπων (καθημερινές, πρωί έως μεσημέρι) ή Γκύζη αργά απόγευμα. Αλλιώς ως συνηθως με ΕΛ.ΤΑ. και κατ' εξαίρεση σε άλλα σημεία συνάντησης.

Καποιες φορες θα εχω αγγελιες πωλησης δικων μου αντικειμενων, σε διαδικτυο και τυπο.

Έχω εθισμό στα αρώματα όλων των ειδών, ανώνυμα και επώνυμα... Όποιος έχει διαθέσιμα ας με ενημερώσει...:bow:Εδώ η μικρή αρχόμενη συλλογή μου...viewtopic.php?f=335&t=166552

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”