Χάθηκε το δέμα με ευθύνη των ΕΛΤΑ. Τι να κάνω;

Άβαταρ μέλους
skrissos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6540
Εγγραφή: 15 Μαρ 2010, 14:12
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Χάθηκε το δέμα με ευθύνη των ΕΛΤΑ. Τι να κάνω;

Δημοσίευση από skrissos » 21 Δεκ 2018, 16:20

Πως μπορώ να απαλλαγώ από τους βλάκες που περιστοιχίζουν ??????????????????????????????????
Και αυτό το γράφω γιατί σήμερα το πρωί πήρα SMS στο κινητό μου ότι έχω δυο δέματα στα ελτα της περιοχής μου. Το CP358557113GR και το CP363930408GR Έτρεχα από το πρωί με τη δουλειά μου και με τη ψυχή στο στόμα κατάφερα στις 14,45 να περάσω από τα ελτά να τα πάρω αλλα η απάντηση του πανίβλακα ταχυδρόμου ήταν ότι μαζεύτηκαν πολλά εδώ και πήγε και τα άφησε έξω από τη πόρτα του σπιτιού μου. Σημειωτέον είναι ότι σήμερα στις γύρο οδούς είχαμε τη λαϊκή αγορά με πληθώρα κόσμου. Φυσικά άνοιξα το βοθροστομά μου και άκουσε τα σκολιανά του. Η απάντηση του ήταν έλα μωρέ πάνε σπίτι και θα τα βρεις.Ήρθα αλλά πέρασαν άλλοι χρυσοχέρηδες και δεν άφησαν τίποτα. Από τότε κατεβάζω καντήλια και βρισιές .......τι να πω τώρα στα παιδιά που περιμένουν απάντηση στις αγγελίες τους ??????????????????????????
ΧΑΡΙΖΩ σ'ολους τους νομους ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ εξυπηρετω και χαριζω μονο σε φιλικα προς εμενα προσωπα απο εδω μεσα γιατι η γαιδουρια ορισμενων μελων δεν εχει ορια. ΔΙΑΤΗΡΩ BLACK LIST... Δε σκαω πλεον αλλα χαριζω επιλεκτικα εκει που θελω..........................................................ΔΕ ΚΑΝΩ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εικόνα Εικόνα


Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από GeorgeF » 21 Δεκ 2018, 23:43

Τα δέματα είναι σαν συστημένα, δεν μπορεί να τα πάρει μαζί του και να τα αφήσει όπου να ναι.Από τη στιγμή που δεν υπάρχει πουθενά η υπογραφή σου ότι τα παρέλαβες τη Δευτέρα το πρωί πήγαινε κάνε καταγγελία στον προϊστάμενο του ταχυδρομείου σου.
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
skrissos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6540
Εγγραφή: 15 Μαρ 2010, 14:12
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από skrissos » 22 Δεκ 2018, 09:24

σωστό είναι αυτό που λες αλλά εδώ στη περιοχή μου υπάρχει ένα κατάστημα ελτά με μία κοπέλα υπάλληλο και έναν βλάκα διανομέα. Για να γίνει αυτό που λες πρέπει να κατέβω στα κεντρικά να μη ξέρω που να παρκάρω και να φάω όλη τη μέρα μου σε ατέλειωτες ουρές κόσμου (λόγο των ημερών) Όπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο μου είναι απαγορευτικό γιατί ξεκινάω από τις 07.00 από το σπίτι και στη καλύτερη των περιπτώσεων στο διάστημα 15.00 με 17.00 επιστέφω. Σας έγραψα τα νούμερα των δεμάτων και θα συνηγορήσω φυσικά εγώ πρώτος αν κάποιος ξεκινήσει κάποιο θέμα με τους πανίβλακες των ελτα
ΧΑΡΙΖΩ σ'ολους τους νομους ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ εξυπηρετω και χαριζω μονο σε φιλικα προς εμενα προσωπα απο εδω μεσα γιατι η γαιδουρια ορισμενων μελων δεν εχει ορια. ΔΙΑΤΗΡΩ BLACK LIST... Δε σκαω πλεον αλλα χαριζω επιλεκτικα εκει που θελω..........................................................ΔΕ ΚΑΝΩ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εικόνα Εικόνα

maria2015
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4614
Εγγραφή: 23 Φεβ 2015, 13:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από maria2015 » 22 Δεκ 2018, 09:47

Καλημέρα, δείτε εδώ θα μπορούσατε να κάνετε αναφορά και να τη στείλετε συστημένη στα κεντρικά
http://www.yme.gr/index.php?tid=461
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

“Η ζωή είναι μια ηχώ. Ό,τι εκπέμπεις, στο επιστρέφει”
κινέζικη παροιμία

-----------------------------------------------------------------------
Αποφεύγω να δίνω σε μέλη που δεν έχουν χαρίσει κάτι
και σε μέλη που τα στατιστικά τους είναι στο κόκκινο
για να μη τους τα χειροτερεύω.

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από panteleon1 » 22 Δεκ 2018, 09:51

αποζημιώνονται τα δέματα που χάνονται, μπορείτε να διεκδικήσετε εώς 235€

Εικόνα
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από GeorgeF » 22 Δεκ 2018, 11:30

skrissos έγραψε:
22 Δεκ 2018, 09:24
σωστό είναι αυτό που λες αλλά εδώ στη περιοχή μου υπάρχει ένα κατάστημα ελτά με μία κοπέλα υπάλληλο και έναν βλάκα διανομέα. Για να γίνει αυτό που λες πρέπει να κατέβω στα κεντρικά να μη ξέρω που να παρκάρω και να φάω όλη τη μέρα μου σε ατέλειωτες ουρές κόσμου (λόγο των ημερών) Όπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο μου είναι απαγορευτικό γιατί ξεκινάω από τις 07.00 από το σπίτι και στη καλύτερη των περιπτώσεων στο διάστημα 15.00 με 17.00 επιστέφω. Σας έγραψα τα νούμερα των δεμάτων και θα συνηγορήσω φυσικά εγώ πρώτος αν κάποιος ξεκινήσει κάποιο θέμα με τους πανίβλακες των ελτα
Δεν μπορεί να είναι κατάστημα χωρίς προϊστάμενο,εκτός και αν είναι πρακτορείο.
κάνε καταγγελία εδώ: https://www.synigoros.gr/?i=submission- ... aforasform
και μετά στείλε μύνημα εδώ: https://www.elta.gr/el-gr/%CE%B9%CE%B4 ... CE%B1.aspx
ενημερώνοντας τους ότι έχεις κάνει καταγγελία.Από τη στιγμή που υπάρχει καταγγελία στο συνήγορο είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν.
Τα αντικείμενα δε νομίζω να βρεθούν,αλλά τουλάχιστον θα αποζημιώσουν τα δέματα.
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
skrissos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6540
Εγγραφή: 15 Μαρ 2010, 14:12
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από skrissos » 22 Δεκ 2018, 16:38

GeorgeF αν βρω χρόνο και κάνω όλα αυτά πως θα γνωρίζω το ποσό που πρέπει να τους πω γιατί τα αντικείμενα δεν ήταν δικά μου και δε ξέρω τη λειτουργικότητά τους. Ας μη ξεχνάμε ότι το ένα ήταν παπούτσια χωρίς ευχαριστώ και το άλλο κινητό με σπασμένη οθόνη
ΧΑΡΙΖΩ σ'ολους τους νομους ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ εξυπηρετω και χαριζω μονο σε φιλικα προς εμενα προσωπα απο εδω μεσα γιατι η γαιδουρια ορισμενων μελων δεν εχει ορια. ΔΙΑΤΗΡΩ BLACK LIST... Δε σκαω πλεον αλλα χαριζω επιλεκτικα εκει που θελω..........................................................ΔΕ ΚΑΝΩ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από GeorgeF » 22 Δεκ 2018, 17:21

Δεν χρειάζεται να σε απασχολεί η λειτουργικότητα και στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν τους πέφτει και λόγος .Θα τους πεις ακριβώς αυτό που είχανε,ένα ζευγάρι παπούτσια και ένα παλιό κινητό. Να αποζημιώσουν τουλάχιστον το minimum που ορίζει ο κανονισμός τους.
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
GiorgosCollect
Silver Member
Silver Member
4 7
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2018, 17:53
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Δήμος - Κοινότητα: Κέρκυρας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από GiorgosCollect » 23 Δεκ 2018, 09:43

Το δέμα το είχα στείλει εγώ. Το κινητό ήταν λειτουργικό πέρα από την οθόνη. Σε αυτή την περίπτωση τι συμβαίνει με τα "ευχαριστώ"; ποιος διεκδικεί την αποζημίωση;

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 23 Δεκ 2018, 10:46

Το "ευχαριστώ" δεν πατιέται και την αποζημίωση την διεκδικείτε εσείς, ο ιδιοκτήτης και αποστολέας του δέματος

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”