Πήρα κάτι και τελικά δεν το θέλω ή είναι άχρηστο, τι κάνω;

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39417
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 23 Ιούλ 2017, 16:46

Δεν μπορουμε να αποδειξουμε οτι το μελος γνωριζε οτι οι παντόφλες δεν ειναι το μέγεθος που εγραφαν. Επομενως θα πρέπει να τις κρατησετε, να βάλετε το ευχαριστώ και να τις ξαναχαρισετε μετα απο μέτρηση του πατου ώστε να ειναι σίγουρος οποιος τις παρει οτι του ταιριάζουν


Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Poudim » 24 Ιούλ 2017, 12:01

polvar έγραψε:
23 Ιούλ 2017, 16:46
Δεν μπορουμε να αποδειξουμε οτι το μελος γνωριζε οτι οι παντόφλες δεν ειναι το μέγεθος που εγραφαν. Επομενως θα πρέπει να τις κρατησετε, να βάλετε το ευχαριστώ και να τις ξαναχαρισετε μετα απο μέτρηση του πατου ώστε να ειναι σίγουρος οποιος τις παρει οτι του ταιριάζουν
"...τοίς κείνων ρήμασι πειθόμενοι " έβαλα το ευχαριστώ . Θα προσπαθήσω να τις ξανα-χαρίσω . Αν γράψω στην αγγελία "ξανα-χαρίζω από την τάδε αγγελία" , είναι χαμένη υπόθεση . Αν εισάγω καινούργια αγγελία , αναλύοντας το πρόβλημά τους , όπως κάνω πάντα και όπως ο καθένας μας έχει υποχρέωση να κάνει , οι πιθανότητες να χαρισθούν είναι από ελάχιστες , έως ανύπαρκτες . Αν λοιπόν , όπως πιστεύω , μετά από 6μήνες δεν έχουν δοθεί , θα επανέλθω . Ασφαλώς και "δεν μπορούμε να αποδείξουμε οτι το μέλος γνώριζε , ότι οι παντόφλες δεν είναι το μέγεθος που έγραφαν" και πιστεύω ότι πράγματι δεν το γνώριζε . Όμως στην ιστοσελίδα δεν χαρίζουμε προθέσεις , αλλά αντικείμενα , οπότε το μόνο που πρέπει να κρίνουμε είναι η αντικειμενικότητα της περιγραφής των...αντικειμένων . Δεν ξέρω αν η άποψή σας , ή και η δική μου , εμπίπτουν σε κάποιον κανόνα της ιστοσελίδας , ή πάσχουν και οι δύο από υποκειμενικότητα . Έχω παραλάβει 94 αντικείμενα , περισσότερα από τα μισά πήγαν στα σκουπίδια . Έχω δώσει 109 , ας κρίνουν οι παραλήπτες την ποιότητά τους . Φιλικά poudim
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39417
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 24 Ιούλ 2017, 12:07

poudim έγραψε:
1) Δεν γίνεται σε μια αγγελία με 27 αντικείμενα να μπουν λεπτομερείς περιγραφές διαστάσεων, βάρους κλπ εκτός αν ζητηθουν. Επίσης όταν ζητάμε κάτι από απόσταση ευνοήτως αναλαμβάνουμε και ένα ρίσκο. Επομένως ή θα παίρνετε μόνο από τον νομό σας ή αλλιώς να ζητάτε όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες, καλύτερες φωτογραφίες , μετρήσεις κλπ
2) Τα αντικείμενα που χαρίζετε να τα κρατάτε σε αγγελία πάνω από 6 μήνες. Είστε σε νομό της περιφέρειας επομένως οι αγγελίες σας μόλις φύγουν από την αρχική σελίδα θα είναι ορατές μόνο σε όσους ψάχνουν τους νομούς ή σε αυτούς που κοιτάζουν την υπογραφή σας ή όταν τις κάνετε ανανέωση οπότε και θα εμφανίζονται στο link Νέες δημοσιεύσεις. Εγώ έχω αγγελίες ενεργες 3-4 χρόνια.
Τέλος, τα αντικείμενα που είναι αζήτητα δεν σημαίνει ότι είναι και για τα σκουπίδια, υπάρχουν εκκλησίες κλπ που τα δέχονται

Άβαταρ μέλους
pgeorgo
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5379
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 19:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Xαρισέ το....μέσα στο xariseto!!!!

Δημοσίευση από pgeorgo » 16 Σεπ 2017, 09:24

Ολοι μας εδώ έχουμε αντικείμενα για χάρισμα.
Πολλές φορές όμως κανείς δεν τα παίρνει τελικά.
Τι τα κάνουμε τότε;
1. Τα κρατάμε στο σπίτι και μας γεμίζουν το χώρο γιατί λυπόμαστε να τα πετάξουμε;
2. Τα πετάμε;

Οργανώσεις που δέχονται μεταχειρισμένα είδη

http://anewlife.gr/min-to-petaxis-charise-to/
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ωφείλω σε:

περιμένω δέμα από :


εστειλα δεμα σε :

εχω να στειλω δεμα σε

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”