ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από deana » 01 Απρ 2014, 18:22

Καλησπερα,
Αν αυτο που θελουμε να στειλουμε ειναι λιγα γραμμ, το στελνουμε και αυτο ως δεμα;
Ευχαριστω!
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από polvar » 01 Απρ 2014, 18:33

Αν αξίζει τα παραπάνω χρήματα του δέματος, φυσικά ναι!
ΑΠλά βάλτε το σε μεγάλο κουτί, να μην είναι μικροσκοπικό το δέμα για να χωράει και το voucher που θα επικολληθεί πάνω του

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
7 13
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από socratisv » 02 Απρ 2014, 15:16

polvar έγραψε:Αν αξίζει τα παραπάνω χρήματα του δέματος, φυσικά ναι!
ΑΠλά βάλτε το σε μεγάλο κουτί, να μην είναι μικροσκοπικό το δέμα για να χωράει και το voucher που θα επικολληθεί πάνω του
Κάτι τέτοιο:) σε αυτοσχέδιο
Web Banking σε Eurobank, Εθνική, (Alpha) |Ζητάω παραλαβή με δέμα & οίκοι επίδοση λόγω μακρινής απόστασης από ΕΛΤΑ αφού κάνω κατάθεση.
Προσωρινά μόνο χαρίζω. Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Λόγω προσωπικών θεμάτων, μπαίνω πλέον αραιά στο πόρταλ.
Οι αγγελίες μου Γενικά ό,τι άχρηστο ή μη μπορεί να κάνει για σκύλο

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.[/size]

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
7 13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από socratisv » 02 Απρ 2014, 15:27

Θέλω με τη σειρά μου να κάνω μία ερώτηση:
Παρατηρώ ότι τα περισσότερα ενεργά μέλη βρίσκονται στη Θεσσαλονίκη.
Επειδή έχω πρακτικό θέμα όσον αφορά τις αποστολές λόγω μεγάλης απόστασης από το κατάστημα ΕΛΤΑ και επειδή δεν έχω μεταφορικό μέσο, σκέφτηκα, αν είναι δυνατόν, να στείλω ένα δέμα με όσα χαρίζω αυτή την περίοδο στο χαρισομάγαζο για παραλαβή από εκεί, για όσους το επιθυμούν. Εναλλακτικά και σε εξαιρετικές περιπτώσεις, αν είναι εύκολο, αν γίνεται κάποιο μέλος να κάνει την αποστολή....
(Η προσφορά των ΕΛΤΑ κατεβάζει ιδέες;))
Web Banking σε Eurobank, Εθνική, (Alpha) |Ζητάω παραλαβή με δέμα & οίκοι επίδοση λόγω μακρινής απόστασης από ΕΛΤΑ αφού κάνω κατάθεση.

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.[/size]

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank-TTbank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 02 Απρ 2014, 16:16

Η προσφορα των ελτα ΔΕΝ ειναι για αλλες ιδεες !
Τωρα που τα ελτα εχουν καλες τιμες θα στελνεις σε ΚΑΘΕ μελος χωριστα .

Αν ανεβουν οι τιμες τοτε ΙΣΩΣ συμφερει να γινει μια αποστολη προς χαρισομαγαζο και απο εκει να παραλαβουν.
ΔΕΝ υπαρχει θεμα απο το χαρισομαγαζο , αλλα απο τα μελη που παιζεται ΑΝ θα κανουν παραλαβες.

Ο βασικος λογος ειναι το "μοιρασμα" των εξοδων αποστολης, αν ειναι δεμα για 5 ατομα και ερθουν να παραλαβουν μονο οι 3 !
και διαφορα αλλα προβληματα.

Αλλα προς το παρον 1 δεμα προς 1 παραλήπτη, εκτος αν καποια μελη ειναι στην ιδια περιοχη και σταλθουν μαζι , αρκει να τα βρουνε τα μελη μεταξυ τους !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
7 13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από socratisv » 03 Απρ 2014, 00:59

makis έγραψε:Η προσφορα των ελτα ΔΕΝ ειναι για αλλες ιδεες !
Τωρα που τα ελτα εχουν καλες τιμες θα στελνεις σε ΚΑΘΕ μελος χωριστα .

Αν ανεβουν οι τιμες τοτε ΙΣΩΣ συμφερει να γινει μια αποστολη προς χαρισομαγαζο και απο εκει να παραλαβουν.
ΔΕΝ υπαρχει θεμα απο το χαρισομαγαζο , αλλα απο τα μελη που παιζεται ΑΝ θα κανουν παραλαβες.

Ο βασικος λογος ειναι το "μοιρασμα" των εξοδων αποστολης, αν ειναι δεμα για 5 ατομα και ερθουν να παραλαβουν μονο οι 3 !
και διαφορα αλλα προβληματα.

Αλλα προς το παρον 1 δεμα προς 1 παραλήπτη, εκτος αν καποια μελη ειναι στην ιδια περιοχη και σταλθουν μαζι , αρκει να τα βρουνε τα μελη μεταξυ τους !
Καταλαβαίνω και έσω σκεφτεί τα πρακτικά θέματα που ανακύπτουν. Δεν μπορώ και δε θέλω να " υποχρεώσω" κανέναν να τρέχει για τις δικές μου αποστολές και δεν το κάνω μόνο λόγω τιμής. Σκοπός είναι η καλύτερη και αμεσότερη εξυπηρέτηση των μελών που τυχόν τα θελήσουν, δεδομένης της δικής μου περιορισμένης δυνατότητας να τρέχω κάθε τρεις και λίγο στα ΕΛΤΑ λόγω έλλειψης μεταφορικού και απόστασης 5 χλμ από την πόλη. Μπορώ πχ να πηγαίνω μία φορά το μήνα στα ΕΛΤΑ, απλά σκέφτομαι και αυτόν που τα περιμένει αλλά και τα μέλη που στέλνουν άμεσα όταν παραλάβουν τουςφακέλους ή τα χρήματα...

Άβαταρ μέλους
matou
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
65 85
Δήμος - Κοινότητα: Κηρέως Εύβοιας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από matou » 03 Απρ 2014, 12:28

καλημερα! να ρωτησω κάτι? εχω λάβει εναν φάκελο με γραμματόσημα εδω και καμια δεκαρια μέρες χωρις λοιπά στοιχεία ( ονομα μελους και ειδη ζητησης). περιμένω φακέλους απο 2 μέλη εστειλα πμ σο μέλος που θεωρω οτι είναι πρωτον για επιβεβαιωση στοιχειων ονοματος και δευτερον για να μου πει την διευθυνση του γιατι στον φάκελο που μου εστειλε δεν φαινεται ολοκληρη( ηρθε βρεγμένος :wall: , παλι καλα τα γραμματόσημα ηταν οκ) το πρωτο μου πμ το πήρε δεν μου απάντησε το ξαναστειλα και δεν έχει παραδωθεί? τι προτίνεται να κάνω? ρωτάω γιατι τα ρουχα που ηθελε μου τα εχει ζητήσει και άλλος και τον εχω στην αναμονη και θελω να τα δωσω λογω ελλειψησ χλώρου και όλη αυτη η ιστορια απο την ζήτηση μεχρι τωρα αφορα διάστημα 1,5 μήμα. το λινκ της αγγελιας οπου έγινε η ζητηση ειναι http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=291&t=110063
Περιμένω από:crystallyn
Έστειλα πράγματα σε: abundance(2),ParaskeviM,χριστινα33 ,ελενα79,katerina eyripidis,doritta,pigglet_gary
Περιμένω φάκελο από:pgeorgo(3)
Έστειλα φάκελο σε:miraida ,Anid716
Εκκρεμότητες για να παράδοση σε:klekat(πατρον),Polydefkis (ριγανη),ioulios10(βιβλίο),stathis5,Τανια,alkat

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από polvar » 03 Απρ 2014, 13:01

Για ποιο μέλος λέτε; Το pgeorgo;
Εγώ θα πρότεινα να στείλετε τον φάκελο πίσω και να δώσετε τα αντικείμενα στο άλλο μέλος

Άβαταρ μέλους
matou
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
65 85
Δήμος - Κοινότητα: Κηρέως Εύβοιας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από matou » 03 Απρ 2014, 13:50

polvar έγραψε:Για ποιο μέλος λέτε; Το pgeorgo;
Εγώ θα πρότεινα να στείλετε τον φάκελο πίσω και να δώσετε τα αντικείμενα στο άλλο μέλος
ναι αυτο το μέλος λέω. αυτο σκεφτηκα να κάνω και εγω . απλα θα πρεπει για να γυρισω τον φάκελο πίσω να μου δώσει την διευθυνση γιατι οπως είπα και παραπάνω στον φακελο που εστειλε με το ζορι ξεχωριζω το ονομα. οπότε διαθέτω τα πράγματα και περιμένω να μου πει διευθυνση να της στειλω πίσω τον φάκελο .θα περιμενω βεβαια αλλη μια μερα μπας και...
Περιμένω από:crystallyn
Έστειλα πράγματα σε: abundance(2),ParaskeviM,χριστινα33 ,ελενα79,katerina eyripidis,doritta,pigglet_gary
Περιμένω φάκελο από:pgeorgo(3)
Έστειλα φάκελο σε:miraida ,Anid716
Εκκρεμότητες για να παράδοση σε:klekat(πατρον),Polydefkis (ριγανη),ioulios10(βιβλίο),stathis5,Τανια,alkat

Elef
Diamond Member
Diamond Member
42 28
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Αττικής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elef » 03 Απρ 2014, 16:41

Θα μου δώσει κάποιος που έχει λογαρισμό στην Πειραιώς τα φώτα του;
Πήγα σήμερα στην Πειραιώς για να μεταφέρω χρήματα από το λογαρισμό μου σε 3 μέλη του χάρισέ το.
Στο τέλος του είπα να μου κάνει και μία ενημέρωση βιβλιαρίου.
Φεύγοντας, είδα στην ενημέρωση να λέει στα πρώτα 2:
"Μεταφορά από λογαριασμό" 1.50 (αυτό ήταν από κατάθεση που είχε κάνει σε εμένα κάποιο μέλος)
Προμήθεια -0,15

Η προμήθεια γιατί; :z

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”