ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
gia80
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
26 37
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2013, 00:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gia80 » 30 Νοέμ 2015, 23:24

ar_ia έγραψε:Μας λέτε ποιά αγγελία είναι και την επαναφέρουμε εμείς.
Αυτή είναι η αγγελία https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=213&t=113889 (πιστεύω να έκανα σωστό κόπο πειστική γιατί είμαι από το κινητο)

Άβαταρ μέλους
gia80
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
26 37
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2013, 00:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gia80 » 30 Νοέμ 2015, 23:26

Επίσης ξέχασα να ρωτήσω παραπάνω. Έχω για χάρισμα μια ζακέτα μια κούπα και ένα ζιπο αναπτήρα του ολυμπιακού.Δε ξέρω σε ποια κατηγορία να βάλω την αγγελια;Πρέπει να ανοίξω ξεχωριστά για το καθενα;

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 01 Δεκ 2015, 09:51

Η αγγελία επαναφέρθηκε

Όσο γι αυτά που θέλετε να χαρίσετε,
είτε τα βάζετε όλα μαζί στην κατηγορία Διάφορα
είτε βάζετε την ζακέτα χωριστά στα ρούχα και τα άλλα δυο μαζί στα οικιακά είδη, είτε περιμένετε να μαζευτούν κι άλλα ομοειδή και τα βάζετε όλα μαζί ανά κατηγορία οπου ανήκουν

Άβαταρ μέλους
gia80
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
26 37
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2013, 00:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gia80 » 01 Δεκ 2015, 11:08

Ευχαριστώ!Σκεφτόμουν να τα έβαζα όλα μαζί επειδή είναι της ίδιας ομάδας αλλά στο διάφορα ίσως και να μη το δουν αυτοί που ενδιαφέροντα πχ για ζακέτα.

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aliki1984 » 06 Δεκ 2015, 13:56

Πάλι έκανα το ίδιο λάθος!! Έβαλα μια αγγελία, είχα άμεση ανταπόκριση και με πήρε ο ενθουσιασμός... Απάντησα αμέσως στα δύο πρώτα μέλη... Τώρα; Να φτιάξω αυτά που υποσχέθηκα ήδη (πρόκειται για κεριά κατόπιν παραγγελίας) , να υπολογίσω πόσα θα περισσεψουν και να απαντήσω στα υπόλοιπα μέλη αύριο ανάλογα με τα υλικά μου;; Ζητώ συγνώμη προκαταβολικα για το νέο μπέρδεμα...
Και θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Θα ήθελα να φτιάξω μια αγγελία που να ζητήσω πληροφορίες για το που μπορώ να βρω μια σειρά (τηλεοπτική). Σε ποια κατηγορία πρέπει να τη βάλω; Με ευχαριστώ ή χωρίς; (γιατί νομίζω τέτοιες αγγελίες που έχω δει κατά καιρούς είναι χωρίς ευχαριστώ, αλλά δεν θυμάμαι κατηγορία)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από GeorgeF » 06 Δεκ 2015, 21:01

Aliki1984 έγραψε:Πάλι έκανα το ίδιο λάθος!! Έβαλα μια αγγελία, είχα άμεση ανταπόκριση και με πήρε ο ενθουσιασμός... Απάντησα αμέσως στα δύο πρώτα μέλη... Τώρα; Να φτιάξω αυτά που υποσχέθηκα ήδη (πρόκειται για κεριά κατόπιν παραγγελίας) , να υπολογίσω πόσα θα περισσεψουν και να απαντήσω στα υπόλοιπα μέλη αύριο ανάλογα με τα υλικά μου;; Ζητώ συγνώμη προκαταβολικα για το νέο μπέρδεμα...
Και θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Θα ήθελα να φτιάξω μια αγγελία που να ζητήσω πληροφορίες για το που μπορώ να βρω μια σειρά (τηλεοπτική). Σε ποια κατηγορία πρέπει να τη βάλω; Με ευχαριστώ ή χωρίς; (γιατί νομίζω τέτοιες αγγελίες που έχω δει κατά καιρούς είναι χωρίς ευχαριστώ, αλλά δεν θυμάμαι κατηγορία)
Αφού αντιλαμβάνεστε το λάθος σας θα αποδώσουμε τον αυθορμητισμό σας στον "οίστρο του καλλιτέχνη" και δεν θα σας επιβληθεί κάποια ποινή.Απλώς να είστε πιο προσεκτική την επόμεη φορά.

Λοιπές συζητήσεις εδώ: https://www.xariseto.gr/viewforum.php?f=79
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aliki1984 » 06 Δεκ 2015, 21:25

Πράγματι χάρηκα που μου δόθηκε η ευκαιρία να φτιάξω κάτι και να πιάσει τόπο!! Σκεφτείτε ότι πρώτα άρχισα να φτιάχνω και μετά απάντησα!! Σας ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2480
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Poudim » 11 Δεκ 2015, 16:35

Προτίθεμαι να πουλήσω καινούργια αντικείμενα , επιβεβαιωμένης αξίας 780 ευρώ , μπορώ στην ιστοσελίδα , ή πρέπει να τα ανταλλάξω ; Καί πώς ; Ευχαριστώ .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 11 Δεκ 2015, 18:02

Πωλήσεις στην σελίδα δεν γίνονται δεκτές παρά μόνο αν κάποιος έχει επιχείρηση δική του και πουλήσει από αυτήν προς τα μέλη με γενναία έκπτωση.

Σε κάθε περίπτωση δεν δεχόμαστε πωλήσεις ατομικών ειδών καθώς θα είχαμε αυτόματα ακυρώσει τον τίτλο της ιστοσελίδας

Καταχρηστικά δεχόμαστε ανταλλαγές για την εξυπηρέτηση των μελών αλλά υπό όρους όπως αναγράφονται στο viewtopic.php?f=2&t=35838 και στο viewtopic.php?f=304&t=28323

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2780
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aliki1984 » 16 Δεκ 2015, 18:27

Να ρωτήσω κάτι, λίγο άσχετο με το θέμα. Στο χαρισομαγαζο παίρνει ο κόσμος πράγματα δωρεάν; καταλήγω στο συλλογισμό μου. Έχω δει εδώ μέσα άτομα που φτιάχνουν πράγματα. Θα μπορούσαμε να στείλουμε κάποια σε ένα τύπου μπαζαρ και με τα έσοδα να στηριχτεί το σαιτ και ίσως κάποιες οικογένειες που έχουν ανάγκη... Δεν ξέρω αν είναι εφικτό, αλλά το σκέφτομαι καιρό
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”