ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
randy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1467
Εγγραφή: 03 Σεπ 2009, 15:35
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από randy » 15 Ιαν 2011, 01:22

WoofNiaou έγραψε:Από τη στιγμή που απενεργοποιηθηκαν οι λογαριασμοι, σκεφτηκα οτι αυτα τα ατομα δεν θα μπορουσαν να στειλουν πμ να δικαιολογηθουν, την περιπτωση του mail να σου πω δεν την σκεφτηκα και ισως δεν την εχουν σκεφτει και αυτες. Τεσπα είπα αφου ξερω κατι για την περιπτωση να το πω γιατι ειναι κριμα να σβηνονται ατομα που θελουν να δωσουν (γιατι και απο τις 2 ειχα παρει) απο παρεξηγηση.
Υπάρχουν άτομα που δεν είναι καν μέλη και επικοινωνούν μέσω των πληροφοριών που δίνονται στην "Επικοινωνία" (τηλ, φαξ, μέιλ). Το όλο θέμα ξεκίνησε ακριβώς επειδή ο ένας από τους δυο λογαριασμούς δεν ήταν συνεπής (jewelry handmakerdk) μιας και χρωστούσε 13 "ευχαριστώ" για πράγματα που παρέλαβε, συν μερικά γραμματόσημα. Προφανώς αν ήταν κάποιος/-οι που δεν δημιουργούν προβλήματα, δεν θα γινόταν όλο το θέμα. Πριν από κάθε αποκλεισμό υπάρχει μελέτη και σκέψη. Τίποτα δεν γίνεται χωρίς λόγο. ;)

Άβαταρ μέλους
Scarlet
Silver Member
Silver Member
3 2
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010, 18:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Scarlet » 16 Ιαν 2011, 18:14

Πατάω ή όχι το ευχαριστώ αν μεσολαβήσω...

Καλησπέρα, θα ήθελα να μου διευκρινήσετε κάτι. Μεσολάβησα ώστε ένα μέλος να στείλει ταμπλέτες ασβεστίου για σκύλους στο καταφύγιο αδέσποτων ζώων Κορωπίου. Διευκόλυνα την αποστολή τους ταχυδρομώντας της τα γραμματόσημα και ένα φάκελο που αναγράφει τη διεύθυνση του καταφυγίου και τα στοιχεία της υπεύθυνης που θα τα παραλάβει. Σε αυτή την περίπτωση, όταν παραλάβουν στο καταφύγιο το πακέτο, εγώ πρέπει να πατήσω το κουμπί "ευχαριστώ" σα να χαρίστηκε σε εμένα το αντικείμενο ή να πω στην υπεύθυνη του καταφυγίου να ανοίξει λογαριασμό στο φόρουμ και (αν δεχτεί) να το πατήσει εκείνη ως ΜΚΟ; :please:
:thank:

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 16 Ιαν 2011, 18:37

Scarlet έγραψε:Πατάω ή όχι το ευχαριστώ αν μεσολαβήσω...

Καλησπέρα, θα ήθελα να μου διευκρινήσετε κάτι. Μεσολάβησα ώστε ένα μέλος να στείλει ταμπλέτες ασβεστίου για σκύλους στο καταφύγιο αδέσποτων ζώων Κορωπίου. Διευκόλυνα την αποστολή τους ταχυδρομώντας της τα γραμματόσημα και ένα φάκελο που αναγράφει τη διεύθυνση του καταφυγίου και τα στοιχεία της υπεύθυνης που θα τα παραλάβει. Σε αυτή την περίπτωση, όταν παραλάβουν στο καταφύγιο το πακέτο, εγώ πρέπει να πατήσω το κουμπί "ευχαριστώ" σα να χαρίστηκε σε εμένα το αντικείμενο ή να πω στην υπεύθυνη του καταφυγίου να ανοίξει λογαριασμό στο φόρουμ και (αν δεχτεί) να το πατήσει εκείνη ως ΜΚΟ; :please:
:thank:
Θα πρεπει να μπει ευχαριστω στο μελος ,
αρα απο εσενα ή αν κανει εγραφη σαν ΜΚΟ να απαντηση οτι παρελεβε και να πατησει το ευχαριστω .

Nα ξερεις αν ομως κανει εγραφη και ποστ απο τον ιδιο υπολογιστη (χωρις αδεια) , θα διαγραφουν αυτοματα οι λογαρισμοι.

Οταν ειναι ΜΚΟ που μπορουμε να ελενξουμε βαζει το μελος xariseto
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Scarlet
Silver Member
Silver Member
3 2
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 14 Οκτ 2010, 18:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Scarlet » 16 Ιαν 2011, 18:43

Θα το πω στην υπεύθυνη του καταφυγίου σε περίπτωση που θέλει να γραφτεί, σίγουρα κάθε δωρεά είναι χρήσιμη.
Πώς γράφεται ως ΜΚΟ; Τι να της πω να κάνει;

Από τον ίδιο υπολογιστή δεν θα είναι πάντως, είμαστε πολύ μακριά.

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gogo » 16 Ιαν 2011, 19:00

Scarlet έγραψε:Θα το πω στην υπεύθυνη του καταφυγίου σε περίπτωση που θέλει να γραφτεί, σίγουρα κάθε δωρεά είναι χρήσιμη.
Πώς γράφεται ως ΜΚΟ; Τι να της πω να κάνει;

Από τον ίδιο υπολογιστή δεν θα είναι πάντως, είμαστε πολύ μακριά.
κανονικα γραφετε σαν ολα τα μελη

Άβαταρ μέλους
stella3
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5735
Εγγραφή: 18 Μαρ 2010, 06:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ερυθρών Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από stella3 » 19 Ιαν 2011, 10:23

θελω να ρωτησω κατι. Απλα αναφερω τα εγραψα και στις αγγελιες των πραγματων μου αλλα δεν
ειχα καποια απαντηση, λογικο να μην τα ειδατε και γ αυτο εψαξα το θεμα αυτο (της βοηθειας) και θα το γραψω εδω.
απλα για να ειμαι σωστη το μελος Sebilion λεει οτι βρηκε τον φακελο μου
-αρα τα εστειλα εγω τα αντικειμενα, ειμαι σωστη-
αλλα ανοιχτο και της αφησαν μεσα μονο ενα αντικειμενο κ τον προπληρωμενο που της
ειχα στειλει (για να μου στειλει μετα εκεινη ενα αντικειμενο) μαζι με ολα τα πραγματα που ειχε ζητησει.
τωρα δεν ξερω.. σας αναφερω τι μου ειπε. αρα τι γινεται τωρα; οι αγγελιες κλειδωνουν/μενουν χωρις ευχαριστω; :roll:
Χαρίζω σε παλαιότερα μέλη και μέλη που χαρίζουν.
Απαγορεύεται η πώληση όσων χαρίζονται!

Κοιτάξτε όλες τις αγγελίες μου

Εδώ είναι οι ενεργές αγγελίες μου
Ζητάω ΤΖΙΝ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ
δεν έχω πολύ χρόνο, μπαίνω για πολύ λίγο και θέλω οι συναλλαγές μας να γίνονται όσο το δυνατόν πιο γρήγορα
•Πλέον είναι ακόμα πιο φθηνό και ασφαλές, να μου καταθέτετε την αξία του δέματος 1.50€ όπως και εγώ σε σας.
•Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username και ποια πράγματα θέλετε.
•Παρακαλώ να με ενημερώνετε όταν στέλνετε/λαμβάνετε τον φάκελο.
•Όταν παραλάβετε,αφήνετε σχόλιο κ πατάτε το ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
xristinak89
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4110
Εγγραφή: 28 Φεβ 2009, 10:34
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από xristinak89 » 19 Ιαν 2011, 10:55

και γω θα θελα να μάθω, έχω στειλει στην stella3 κάτι σκουλαρίκια και δαχτυλίδια, αλλά τόσο καιρό δεν έχει παραλάβει...οπότε κλεινει η αγγελία και άν ποτέ παραλάβει ξανανοίγει για να πατήσει το ευχαριστώ??επίσης, ήταν να μου στειλει πίσω τα γραμματόσημα η στέλλα όταν θα έπερνε το φακελο, αλλά αφού δεν παρελαβε ουσιαστικά δεν μου τα στελνει πίσω...?
ευχαριστώ!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

--> (Διαθέτω λογαριασμό στην Εθνική Τράπεζα & Paypal)

(Τα μεταφορικά κόστη είναι διαφορετικά επειδή βρίσκομαι στο εξωτερικό)

Άβαταρ μέλους
Αθηνά Σ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 14 Απρ 2010, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Αθηνά Σ » 19 Ιαν 2011, 11:45

stella3 έγραψε:θελω να ρωτησω κατι. Απλα αναφερω τα εγραψα και στις αγγελιες των πραγματων μου αλλα δεν
ειχα καποια απαντηση, λογικο να μην τα ειδατε και γ αυτο εψαξα το θεμα αυτο (της βοηθειας) και θα το γραψω εδω.
απλα για να ειμαι σωστη το μελος Sebilion λεει οτι βρηκε τον φακελο μου
-αρα τα εστειλα εγω τα αντικειμενα, ειμαι σωστη-
αλλα ανοιχτο και της αφησαν μεσα μονο ενα αντικειμενο κ τον προπληρωμενο που της
ειχα στειλει (για να μου στειλει μετα εκεινη ενα αντικειμενο) μαζι με ολα τα πραγματα που ειχε ζητησει.
τωρα δεν ξερω.. σας αναφερω τι μου ειπε. αρα τι γινεται τωρα; οι αγγελιες κλειδωνουν/μενουν χωρις ευχαριστω; :roll:
Αφού δεν παρέλαβε όλα τα πράγματα κάποιες θα μείνουν χωρίς ευχαριστώ και θα κλειδώσουν.Απλά σε κάθε αγγελία ανφέρετε το συμβάν για να ξέρουμε οτι θα κλειδώσουν.
Ο τρόπος που δίνεις,έχει περισσότερη αξία απ' το ίδιο το δώρο!


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
Αθηνά Σ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2476
Εγγραφή: 14 Απρ 2010, 11:53
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Αθηνά Σ » 19 Ιαν 2011, 11:53

xristinak89 έγραψε:και γω θα θελα να μάθω, έχω στειλει στην stella3 κάτι σκουλαρίκια και δαχτυλίδια, αλλά τόσο καιρό δεν έχει παραλάβει...οπότε κλεινει η αγγελία και άν ποτέ παραλάβει ξανανοίγει για να πατήσει το ευχαριστώ??επίσης, ήταν να μου στειλει πίσω τα γραμματόσημα η στέλλα όταν θα έπερνε το φακελο, αλλά αφού δεν παρελαβε ουσιαστικά δεν μου τα στελνει πίσω...?
ευχαριστώ!
Εχει συμβεί κατά την αποστολή με ταχυδρομείο να χαθούν πολλα αντικείμενα.Απο τη στιγμή που εσύ έκανες την αποστολή μπορείς να ζητησεις τα γραμματόσημα σου πίσω,αυτό είναι το σωστό,αλλά μπορείτε να συννενοηθείτε μεταξύ σας γιαυτό.
Ο τρόπος που δίνεις,έχει περισσότερη αξία απ' το ίδιο το δώρο!


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

salepi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2379
Εγγραφή: 13 Σεπ 2010, 21:59
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Φάληρο
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από salepi » 25 Ιαν 2011, 01:15

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τη stellanutella αν έχει διαγραφεί εντελώς, γιατί δεν βρίσκω το όνομά της στα μέλη που πήραν ban. Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί κατά λάθος μου έστειλε παραπάνω γραμματόσημα αλλά είπαμε να το αφήσουμε και μπορεί να ζητούσε και κάτι άλλο στο μέλλον. Αν διαγράφηκε εντελώς, παρακαλώ ενημερώστε με για να της στείλω τα γραμματόσημα της πίσω.
Ευχαριστώ πολύ
Λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας όσοι ζητήσουν πράγματα παραλαμβάνουν από Σχολή Τυφλών ή από Καμάρα/Πανεπιστήμια κάποιες μέρες και ώρες ή με ΕΛΤΑ. Όποιος ζητάει με ΕΛΤΑ, αναλαμβάνει την ευθύνη, γι'αυτό παρακαλώ τα μέλη να πατάνε το "ευχαριστώ" ακόμη κι αν δεν παραλάβουν μετά από καιρό. Το ίδιο, φυσικά, ισχύει και για μένα.

Oι αγγελίες μου: http://goo.gl/dhA3H

Προσφέρω/Ανταλλάσσω μαθήματα Μονωδίας (κλασικού τραγουδιού)
Παραδίδω ιδιαίτερα φιλολογικών


Χρωστάω 55 λεπτά στη MairyZ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”