ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
Τάτια
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
19 17
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Τάτια » 16 Ιαν 2012, 14:35

ynns έγραψε:Εχω μια ερώτηση για την αποστολή courier. Το Νοέμβριο το μέλος picasissy μου είχε στείλει με courier ένα δέμα. Πλήρωσα 12 Euro συν το βάρος του δέματος.
Τώρα το ίδιο μέλος θα μου στείλει ένα άλλο δέμα. Εκτός από το βάρος του δέματος θα ξαναπληρώσω τα 12 Euro?

Ευχαριστώ

Ynns
Έχω κι εγώ σχετική απορία. Πέρυσι (2011) πλήρωσα 4 αποστολές και τελικά δεν έγιναν όλες. Τώρα, πάλι απ' την αρχή; ή ισχύει το περσινό;
Ανταλλαγή κυρίως χέρι με χέρι ως το Σεπτέμβρη κυρίως Αθήνα, μετά Κρήτη. Δυστυχώς δυσκολεύομαι με τα ταχυδρομεία και τους λογαριασμούς, ού γαρ έρχεται μόνον.

STRAWBERRY8
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STRAWBERRY8 » 16 Ιαν 2012, 21:22

Γιατί όταν πατάω πάνω στο όνομά μου και μετά στις "ενεργές αγγελίες μέλους" δε μου βγάζει κανένα αποτέλεσμα,ενώ έχω ανοικτές αρκετές αγγελίες;Και δεν εννοώ να φαίνεται στην υπογραφή,εννοώ να
υπάρχει δυνατότητα άμεσης εμφάνισης μόλις κάποιος πατήσει το κουμπί "ενεργές αγγελίες".
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος STRAWBERRY8 την 17 Ιαν 2012, 14:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
XRISLA
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Δήμος - Κοινότητα: Τραγανού Ηλείας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από XRISLA » 18 Ιαν 2012, 00:40

Θα ηθελα κι εγω τη βοηθεια σας...
αρχικα υπαρχει καποιο προβλημα με τα εικονιδια των αγγελιων...δηλαδη εκει που εχει διαφορα μουτρακια που επιλεγεις αν θες να βαλεις καποιο σε μενα εχουν αρχισει να αντικαθεστουνται με προσωπικες φωτογραφιες τις οικογενειας μου που υπαρχουν στον υπολογιστη αλλα δε ξερω πως γινεται να μπηκαν στη σελιδα
και αφου ειδα οτι υπαρχουν σε διαφορες αναρτησεις μου κατι πατησα για τα εικονιδια και τωρα δε βλεπω ουτε εικονιδια ουτε τα κουμπια παραθεση ευχαριστω απαντηση κτλ...
μπορει καποιος να βοηθησει?
ευχαριστω
Kαποιοι ανθρωποι γυρω μας, μας εχουν αναγκη. Aς τους βοηθησουμε. Mπορουμε. Eιναι κριμα να υπαρχουν ανθρωποι που κρυωνουν, που πεινανε. Eχουν γεμισει οι γειτονιες μας. Aς σκυψουμε απο πανω τους και ας μη τους προσπερναμε. Aς δειξουμε την ανθρωπια μας!

Άβαταρ μέλους
Ελένη14
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 41
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Πως μετράνε τα αντικειμενα που χαρίζω?

Δημοσίευση από Ελένη14 » 22 Ιαν 2012, 16:39

Βλέποντας το προφίλ μου ανακάλυψα οτι εμφανιζεται πως έχω χαρίσει 3 αντικείμενα ενώ είναι 6...
1)2 όργανα γυμναστικης http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=30&t=61915
2)μια τσαντα http://www.eikona.info/images/26318450593534353866.jpg
3)2 ζευγαρια παπουτσια http://www.eikona.info/viewer.php?file= ... 877874.jpg
http://www.eikona.info/viewer.php?file= ... 845833.jpg
4) ένα ζευγάρι μποτάκια(τα οποια τα έστειλα την παρασκευη στο μελος οπότε καταλαβαινω γτ να μην εμφανιζεται)..
άρα χάρισα 5 αντικειμενα
τα αντικειμενα που χαριζω μετρανε κατα αγγελια ή κατα αντικειμενο?
Ρωταω περισσοτερο γτ προσπαθω να χαριζω οσα ζηταω..δεν θελω να νομισει καποιος οτι μονο ζηταω

Άβαταρ μέλους
VICKY1978
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VICKY1978 » 22 Ιαν 2012, 16:54

δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω, αλλά λαμβάνεισ ένα ευχαριστώ για κάθε αγγελία. δηλαδή, είτε χαρίσεισ ένα αντικείμενο σε μια αγγελία είτε όλα μετρά σαν ένα ευχαριστώ. εκτόσ αν από την ίδια αγγελία πάρουν δύο διαφορετικά μέλη (ένα ή περισσότερα πράγματα), οπότε πάρεισ δύο ευχαριστώ και άρα είναι σαν να έχεισ χαρίσει δύο φορέσ σε μια αγγελία.......................σε μπέρδεψα::::::: :yikes:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

χρωσταω 0,30 λεπτα απο ομαδικη σε:
marimari
Τανια

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
Ελένη14
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ελένη14 » 22 Ιαν 2012, 17:06

VICKY1978 έγραψε:δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω, αλλά λαμβάνεισ ένα ευχαριστώ για κάθε αγγελία. δηλαδή, είτε χαρίσεισ ένα αντικείμενο σε μια αγγελία είτε όλα μετρά σαν ένα ευχαριστώ. εκτόσ αν από την ίδια αγγελία πάρουν δύο διαφορετικά μέλη (ένα ή περισσότερα πράγματα), οπότε πάρεισ δύο ευχαριστώ και άρα είναι σαν να έχεισ χαρίσει δύο φορέσ σε μια αγγελία.......................σε μπέρδεψα::::::: :yikes:
Οπότε ειναι καλύτερα να κανω ξεχωριστες αγγελιες για κάθε πράγμα...?
Γιατι ας πουμε εγω σε μια αγγελια χαριζω 4 αντικειμενα σε 4 διαφορετικα ατομα...δεν ειναι αδικο να φαινεται οτι χαρισα 1?εφοσον θα πάρω ενα ευχαριστω για 4 πραγματα...κ παλι να πω οχι οτι μετραω τα ευχαριστω..προς θεου εδω δεν μαζευουμε "ποντους χαρισματοα" απλα δεν θελω να νομιζουν τα αλλα μελη οτι μονο ζηταω

STRAWBERRY8
VIP Member
VIP Member
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STRAWBERRY8 » 22 Ιαν 2012, 17:09

Όχι,Ελένη.Εάν τα χαρίσεις σε διαφορετικά άτομα,θα πάρεις 4 ευχαριστώ.Εάν δώσεις 4 πράγματα σε ένα άτομο,θα πάρεις 1 ευχαριστώ.Γενικά τώρα όλα τα πράγματα δεν έχουν την ίδια βαρύτητα,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Ελπίζω να έγινα κατανοητή.

Άβαταρ μέλους
Ελένη14
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ελένη14 » 22 Ιαν 2012, 17:14

STRAWBERRY8 έγραψε:Όχι,Ελένη.Εάν τα χαρίσεις σε διαφορετικά άτομα,θα πάρεις 4 ευχαριστώ.Εάν δώσεις 4 πράγματα σε ένα άτομο,θα πάρεις 1 ευχαριστώ.Γενικά τώρα όλα τα πράγματα δεν έχουν την ίδια βαρύτητα,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Ελπίζω να έγινα κατανοητή.
Μάλιστα...ευχαριστω πολυ και τα 2 μελη για την βοηθεια..να είστε καλα!

Άβαταρ μέλους
marstav
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κιλκίς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από marstav » 23 Ιαν 2012, 14:30

καλησπερα. εκανα τη φορμα για αυτην την αγγελια http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=18&t=61849
και το κοστος βγηκε 19 € μπορουμε να ακυρωσουμε? αφου ειναι μεχρι 4 κιλα. και ο ογκοε δεν ειναι δα τοσο μεγαλος. λογω ογκου πηγε τοσο? αν ειναι οντως 19 € παρακαλω πολυ καποιος να το ακυρωσει!!!!!!!!!!
ευχαριστω πολυ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μπορείτε να παραλαμβάνετε και από Δυτική Θεσσαλονίκη όπου μένουν οι γονείς μου.

Η διεύθυνση ειναι όπως σας τη δίνω εξαρχής!
ΟΤΑΝ παραλαμβάνω (κι ας φαινεται οτι εχει φτασει στα ελτα 5 μερες πριν) ενημερώνω.
ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Μη βιάζεστε ν μου την πείτε απλά και μόνο επειδή βλέπετε στη διαδρομή των ελτα οτι παρέλαβα!!!!! Το ταχυδρομείο είναι δυο χωριά πιο εκεί και ο ταχυδρόμος δεν! :z
Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank-TTbank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 23 Ιαν 2012, 15:37

Ελένη14 έγραψε: Οπότε ειναι καλύτερα να κανω ξεχωριστες αγγελιες για κάθε πράγμα...?
ΑΝ βαζεις ενα ενα μικρο πραγμα , τοτε καποια στιμγη γινονται μαζεμα και θα τα χασεις τα ευχαριστω !

Αρα νορμαλ να ειναι το μαζεμα "ευχαριστω" .
Γιατι αν βαλεις 4 αγγελιες με 4 πχ διακοσμητικες χαρτοπετσετες , τοτε καποια στιμγη (καθε μηνα) θα γινουν 1 ευχαριστω.

marstav έγραψε:καλησπερα. εκανα τη φορμα για αυτην την αγγελια http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=18&t=61849
και το κοστος βγηκε 19 € μπορουμε να ακυρωσουμε? αφου ειναι μεχρι 4 κιλα. και ο ογκοε δεν ειναι δα τοσο μεγαλος. λογω ογκου πηγε τοσο? αν ειναι οντως 19 € παρακαλω πολυ καποιος να το ακυρωσει!!!!!!!!!!
ευχαριστω πολυ.

Ειναι μεγαλος ο ογκος για να βγηκε τοσο ; ΔΕΝ εχουμε πει να το μετρατε πριν με το μετρο και να το υπολογίζετε ;
ΠΡΕΠΕΙ να εχει κανει ΜΕΓΑΛΟ κουτι χωρις λογο ή το μετρησες στο ΠΟΛΥ περιπου.
πρεπει να σας το πει η φορμα για να δειτε οτι ειναι ογκώδες και να το ακυρωσετε ;
Χρειαζεται το id της φορμας για ακυρωσει
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”