ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
marstav
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 17:43
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κιλκίς
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Νέα Σάντα Κιλκίς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από marstav » 23 Ιαν 2012, 14:30

καλησπερα. εκανα τη φορμα για αυτην την αγγελια http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=18&t=61849
και το κοστος βγηκε 19 € μπορουμε να ακυρωσουμε? αφου ειναι μεχρι 4 κιλα. και ο ογκοε δεν ειναι δα τοσο μεγαλος. λογω ογκου πηγε τοσο? αν ειναι οντως 19 € παρακαλω πολυ καποιος να το ακυρωσει!!!!!!!!!!
ευχαριστω πολυ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μπορείτε να παραλαμβάνετε και από Δυτική Θεσσαλονίκη όπου μένουν οι γονείς μου.

Η διεύθυνση ειναι όπως σας τη δίνω εξαρχής!
Στέλνω με boxnow.
Ευχαριστώ.


Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 23 Ιαν 2012, 15:37

Ελένη14 έγραψε: Οπότε ειναι καλύτερα να κανω ξεχωριστες αγγελιες για κάθε πράγμα...?
ΑΝ βαζεις ενα ενα μικρο πραγμα , τοτε καποια στιμγη γινονται μαζεμα και θα τα χασεις τα ευχαριστω !

Αρα νορμαλ να ειναι το μαζεμα "ευχαριστω" .
Γιατι αν βαλεις 4 αγγελιες με 4 πχ διακοσμητικες χαρτοπετσετες , τοτε καποια στιμγη (καθε μηνα) θα γινουν 1 ευχαριστω.

marstav έγραψε:καλησπερα. εκανα τη φορμα για αυτην την αγγελια http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=18&t=61849
και το κοστος βγηκε 19 € μπορουμε να ακυρωσουμε? αφου ειναι μεχρι 4 κιλα. και ο ογκοε δεν ειναι δα τοσο μεγαλος. λογω ογκου πηγε τοσο? αν ειναι οντως 19 € παρακαλω πολυ καποιος να το ακυρωσει!!!!!!!!!!
ευχαριστω πολυ.


Ειναι μεγαλος ο ογκος για να βγηκε τοσο ; ΔΕΝ εχουμε πει να το μετρατε πριν με το μετρο και να το υπολογίζετε ;
ΠΡΕΠΕΙ να εχει κανει ΜΕΓΑΛΟ κουτι χωρις λογο ή το μετρησες στο ΠΟΛΥ περιπου.
πρεπει να σας το πει η φορμα για να δειτε οτι ειναι ογκώδες και να το ακυρωσετε ;
Χρειαζεται το id της φορμας για ακυρωσει
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
marstav
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 17:43
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κιλκίς
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Νέα Σάντα Κιλκίς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από marstav » 23 Ιαν 2012, 18:17

το μετρησα ακριβως και δε φανταστηκα οτι θα φτασει ως εκει για να κανω υπολογισμο ογκου πρωτα. ειναι ενα κουτι νουνου περιπου. δεν υπαρχει στο ιστορικο μου. αυτο σημαινει οτι δεν εχει περαστει? ευχαριστω.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μπορείτε να παραλαμβάνετε και από Δυτική Θεσσαλονίκη όπου μένουν οι γονείς μου.

Η διεύθυνση ειναι όπως σας τη δίνω εξαρχής!
Στέλνω με boxnow.
Ευχαριστώ.

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από guzelina » 06 Φεβ 2012, 15:12

Καλημερα :D και εγω δεν εχω πολυ μεγαλη εμπειρια πο Η/Υ τωρα μαθαινω :oups: .Πηγα να στεπω πμ σε μια κοπελα που δεχτηκε να μου χαρισει κατι(ειναι vip member) και μου εγραψε δεν εχεις δικαιωμα να στειλεις πμ σε αυτο το μελος.Γιατι?
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6805
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από vadaris » 09 Φεβ 2012, 10:24

Καλημέρα. Στο προφίλ μου φαίνεται το παρακάτω μηνυμα.

ΠΡΟΣΟΧΗ :
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΙΤΕ ΠΡΙΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΤΕ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ (όταν βγάζει error)
Ο server είναι μικρός και αντί να βοηθήσετε να πάμε πιο γρήγορα σε νεο, κάνετε πιο δύσκολη την δουλειά των συντονιστών !! ! 10 μέρες ban σε όποιον αδιαφορεί και δεν ελενχει

Αλλα δεν εξηγεί που είναι το πρόβλημα και τι να ελέγξω. Μπορείτε να με βοηθησετε;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2703
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 14:25
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από rainbow88 » 11 Φεβ 2012, 22:31

Μάλλον επειδή αργεί το site, μπορεί να σου λέει κάποιο time limit ή πιθανόν να σου λέει ότι δεν έγινε η δημοσίευση κλπ. Μια λύση για να μην δημιουργούνται πολλές ίδιες αγγελίες ή δημοσιεύσεις είναι να έχεις σε ένα άλλο tab το "Προβολή των δημοσιεύσεών σας" κ άμα δεις ότι αργεί ή ότι έχει time limit ή ο,τιδήποτε άλλο, κάνε refresh στο tab "Προβολή των δημοσιεύσεών σας" κ θα δεις αν έχει γίνει η δημοσίευση σου ή όχι. Στην 1η περίπτωση κλείνεις το άλλο tab κ στη 2η περιμένεις την πριν ξανακάνεις. ;)
Αποστολές αποκλειστικά με Box Now.
Κατάθεση εξόδων αποστολής με σειρά προτίμησης:
Revolut, PayPal, Εθνική

Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6805
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από vadaris » 11 Φεβ 2012, 23:38

rainbow88 έγραψε:Μάλλον επειδή αργεί το site, μπορεί να σου λέει κάποιο time limit ή πιθανόν να σου λέει ότι δεν έγινε η δημοσίευση κλπ. Μια λύση για να μην δημιουργούνται πολλές ίδιες αγγελίες ή δημοσιεύσεις είναι να έχεις σε ένα άλλο tab το "Προβολή των δημοσιεύσεών σας" κ άμα δεις ότι αργεί ή ότι έχει time limit ή ο,τιδήποτε άλλο, κάνε refresh στο tab "Προβολή των δημοσιεύσεών σας" κ θα δεις αν έχει γίνει η δημοσίευση σου ή όχι. Στην 1η περίπτωση κλείνεις το άλλο tab κ στη 2η περιμένεις την πριν ξανακάνεις. ;)
ΜΑλλον αυτό πρεπει να είναι. Εχεις δίκιο. Ευχαριστώ.;)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

ευτυχια κοσμα
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1726
Εγγραφή: 01 Ιουν 2010, 18:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αριδαίας Πέλλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από ευτυχια κοσμα » 25 Φεβ 2012, 11:17

με συγχωρειτε πολυ και δεν ξερω αν βιαζομαι επειδη ακομα ειναι σε εξελιξη η αναβαθμιση αλλα διαπιστωνω οτι δεν ειναι ευχρηστες οι αγγελιες στην αρχικη σελιδα γιατι δεν μπορω να δω απο ποιο μελος εχουν δημοσιευτει αλλα και ουτε τις απαντησεις που εχουν δοθει ετσι ωστε αν ειναι πολλες να μην μπαινω αδικα να ζητησω η οτι αλλο...μια παρατηρηση κανω με ολο το σεβασμο για το εργο που κανετε....ευχαριστω
ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

http://1gr.me/xPh7n

mariael
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 22:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Παπίγκου Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από mariael » 26 Φεβ 2012, 11:57

Καλημέρα,είμαι σχετικά νέο μέλος,δεν έχω κάνει ακόμη καμοία συναλλαγή επειδή δεν έχω καταλάβει τίποτα σχετικά με την αποστολή,φακέλους,γραμματόσημα,ελτα,courier,χρεώσεις κ.τ.λ!!!μπορούμε να μην μπαίνουμε σ αυτή τη διαδικάσια που την βρίσκω κ χρονοβόρα κ στην τελική αντί να σου το χαρίσουν το αγοράζεις γίνεται να παίρνεις ή να δίνεις πράγματα μόνο χέρι με χέρι????σας ρωτάω κ τα λέω όλα αυτά γιατί κάποια στιγμή ζήτησα απο μια κύρια κάτι κ μου ζήτησε να της στείλω 3ευρώ κ κάτι γραμματόσημα....οκ για τα γραμματόσημα το καταλαβαίνω τα 3ε όμως γιατί??αν αφτή παίρνει 3ε σε κατι που υποτίθεται ότι χαρίζει στα 10 πράγματα που θα χαρίσει σε 10διαφορετικά άτομα θα βγάλει 30ε,άρα αυτή το έχει κάνει επάγγελμα.εάν εγώ της τα στείλω ο κόπος που θα κάνω να πάω ταχυδρομέιο να τα στείλω κ να ξαναπάω να παραλάβω κ τα έξοδα που θα κάνω δεν συμφέρει εν τέλει καλύτερα να πάω να το αγοράσω απο ένα μαγαζί κ θα είναι κ καινούργιο!!!!ευχαριστώ ελπίζω να έχω κάποια απάντηση κ να λυθούν οι απορίες μου!!!

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7757
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 26 Φεβ 2012, 13:33

mariael έγραψε:Καλημέρα,είμαι σχετικά νέο μέλος,δεν έχω κάνει ακόμη καμοία συναλλαγή επειδή δεν έχω καταλάβει τίποτα σχετικά με την αποστολή,φακέλους,γραμματόσημα,ελτα,courier,χρεώσεις κ.τ.λ!!!μπορούμε να μην μπαίνουμε σ αυτή τη διαδικάσια που την βρίσκω κ χρονοβόρα κ στην τελική αντί να σου το χαρίσουν το αγοράζεις γίνεται να παίρνεις ή να δίνεις πράγματα μόνο χέρι με χέρι????σας ρωτάω κ τα λέω όλα αυτά γιατί κάποια στιγμή ζήτησα απο μια κύρια κάτι κ μου ζήτησε να της στείλω 3ευρώ κ κάτι γραμματόσημα....οκ για τα γραμματόσημα το καταλαβαίνω τα 3ε όμως γιατί??αν αφτή παίρνει 3ε σε κατι που υποτίθεται ότι χαρίζει στα 10 πράγματα που θα χαρίσει σε 10διαφορετικά άτομα θα βγάλει 30ε,άρα αυτή το έχει κάνει επάγγελμα.εάν εγώ της τα στείλω ο κόπος που θα κάνω να πάω ταχυδρομέιο να τα στείλω κ να ξαναπάω να παραλάβω κ τα έξοδα που θα κάνω δεν συμφέρει εν τέλει καλύτερα να πάω να το αγοράσω απο ένα μαγαζί κ θα είναι κ καινούργιο!!!!ευχαριστώ ελπίζω να έχω κάποια απάντηση κ να λυθούν οι απορίες μου!!!
Καλημερα,ναι μπορεις να κανεις συνναλαγες χερι με χερι απο την πολη σου.Αυτο βασικα ειναι στην δικια σου κριση,οσο για τα γραμματοσημα ισως κατι δεν καταλαβες σωστα.Αν οχι παρακαλουμε να μας στειλεται το π.μ σας απο το μελος σε εμας για να δρασουμε αναλογως.
Ευχαριστω κ ελπιζω να σας καλυψα στην ερωτηση σας.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”