ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
happinessva
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από happinessva » 25 Μαρ 2012, 01:10

Καλησπέρα, να ρωτήσω και γω κάτι, γιατί δεν μπορω να βγάλω άκρη μόνη μου...
Έστειλα πριν από καιρό ένα δεματάκι με την κούριερ του Χάρισε το και δεν ήξερα ότι πρέπει να συμπληρώσω στο τέλος τον αριθμό αποστολής στην φόρμα της κούριερ. Μετά απο αυτό ενημερώθηκα ότι θα έχω πρόστιμο. Με ποιον τρόπο ακριβώς θα πληρώσω? Αν γίνεται μέσω λογαριασμού στο site τότε είχα σκοπό να κάνω κατάθεση κάποια χρήματα, να συμπεριλάβω και αυτά. Ευχαριστώ..
Μην πλησιάζεις κατσίκα από μπροστά,
γάιδαρο από πίσω
και ηλίθιο από πουθενά!

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από polvar » 25 Μαρ 2012, 11:32

kelili έγραψε:Δεν έχω παρακολουθήσει αναλυτικά το θέμα με το ότι το χαρισετο άλλαξε έναν ή και περισσότερους servers, ούτε έχω καταλάβει τι ακριβώς έχει αποφασιστεί σε σχέση με το κόστος των server και την οικονομική στήριξη που ζητείται από τα μέλη. Κάποια πράγματα είχα διαβάσει σποραδικά σε κάτι προσωρινά σάιτ και στο facebook και τώρα που ξαναμπήκα στο φόρουμ ήθελα να δω τι έχει γίνει. Εδώ και καμιά ώρα, λοιπόν, ψάχνω το φόρουμ και διαβάζω θέματα προσπαθώντας να καταλάβω τι ακριβώς έχει γίνει. Μήπως μπορεί κάποιος να μου υποδείξει τι ακριβώς πρέπει να διαβάσω για να καταλάβω το ιστορικό; Και πού έχετε καταλήξει σχετικά με την οικονομική στήριξη (ύψος και συχνότητα); Συγνώμη που ρωτάω και φαίνομαι άσχετη αλλά είναι σκόρπιες οι πληροφορίες και δεν μπορώ να τις εντοπίσω και θα ήθελα να ξέρω τι έχει συμβεί πριν ξαναρχίσω να δραστηριοποιούμαι στο φόρουμ.
Παρακαλώ υποδείξετε μου κάποια λινκ να διαβάσω!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καταλήξαμε και πάλι στο ότι ο καθένας συνεισφέρει εθελοντικά όποιο ποσό θέλει. Μόνο που για να ενθαρρυνθούν τα μέλη να συνεισφέρουν, όποιος δώσει οποιοδήποτε ποσό υπέρ του site μπαίνει στην ομάδα οικονομικής υποστήριξης η οποία έχει το πλεονέκτημα τα μέλη της να διατηρούν τα 150 πμ στους φακέλους τους ενώ τα μέλη εκτός της ομάδας αυτής περιορίζονται στα 50πμ ανά φάκελο.
Επίσης αποφασίστηκε τα νεοεγγραφόμενα μέλη να μην έχουν το δικαίωμα να ζητήσουν από αγγελία παρά ή να προσφέρουν ή να ανοίξουν αγγελία ζήτησης.

Σχετικά link
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=216&t=10739#p59503
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=216&t=63019
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=216&t=63638
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=216&t=62820

Άβαταρ μέλους
Fazoo
Platinum Member
Platinum Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Θίσβης Βοιωτίας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fazoo » 25 Μαρ 2012, 15:56

Υπάρχουν 2 χωριστά θέματα, ένα για τα γατάκια που δίνουμε για υιοθεσία και ένα για τα σκυλάκια. Τα θέματα ενημερώνονται κάθε φορά που βρίσκει σπίτι κάποιο από τα ζωάκια μας, αλλά πλέον είναι αρκετά τα υιοθετημένα και πολλές αναρτήσεις είναι ενός έτους. Επίσης ο νέος νόμος ορίζει ότι οι αγγελίες πρέπει να έχουν είτε αριθμό τσιπ του ζώου, είτε αριθμό πρωτοδικείου του σωματείου. Δεν ισχύει αναδρομικά βέβαια, αλλά καλό θα ήταν να υπάρχει και ο αριθμός πρωτοδικείου όπως σε όλες τις νέες αγγελίες που ανεβάζουμε.

Η ερώτηση είναι, τι είναι πιο σωστό να γίνει? Μπορούν να κλειδωθούν ή να σβηστούν τα παλιά θέματα ώστε να αρχίσουμε από την αρχή με νέες ανανεωμένες αγγελίες? Αν ναι το κάνετε εσείς ή γίνεται και από τον χρήστη που άνοιξε το θέμα?

Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί ήδη κάπου οι ερωτήσεις, αλλά δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία σχετικά με το πώς λειτουργεί το site.
www.fazoo.gr
Υιοθεσία σκύλου και γάτας

randy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από randy » 26 Μαρ 2012, 03:47

Fazoo έγραψε:Υπάρχουν 2 χωριστά θέματα, ένα για τα γατάκια που δίνουμε για υιοθεσία και ένα για τα σκυλάκια. Τα θέματα ενημερώνονται κάθε φορά που βρίσκει σπίτι κάποιο από τα ζωάκια μας, αλλά πλέον είναι αρκετά τα υιοθετημένα και πολλές αναρτήσεις είναι ενός έτους. Επίσης ο νέος νόμος ορίζει ότι οι αγγελίες πρέπει να έχουν είτε αριθμό τσιπ του ζώου, είτε αριθμό πρωτοδικείου του σωματείου. Δεν ισχύει αναδρομικά βέβαια, αλλά καλό θα ήταν να υπάρχει και ο αριθμός πρωτοδικείου όπως σε όλες τις νέες αγγελίες που ανεβάζουμε.

Η ερώτηση είναι, τι είναι πιο σωστό να γίνει? Μπορούν να κλειδωθούν ή να σβηστούν τα παλιά θέματα ώστε να αρχίσουμε από την αρχή με νέες ανανεωμένες αγγελίες? Αν ναι το κάνετε εσείς ή γίνεται και από τον χρήστη που άνοιξε το θέμα?

Συγνώμη αν έχουν απαντηθεί ήδη κάπου οι ερωτήσεις, αλλά δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία σχετικά με το πώς λειτουργεί το site.
Αν θέλετε να γράψετε τον αριθμό τσιπ ή αριθμό πρωτοδικείου του σωματείου, υπάρχουν δυο λύσεις:
α) όπως είπατε, κλειδώνετε τις αγγελίες και ανοίγετε νέες με αριθμούς (δείτε εδώ πως κλειδώνετε: http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=28315 )
β) επεξεργάζεστε τις ήδη υπάρχουσες δημοσιεύσεις σας (αν έχετε αριθμό σωματείου γράψτε το μόνο στην πρώτη δημοσίευση, ενώ αν έχετε τσιπ γράψτε το σε κάθε δημοσίευση ξέχωρα)

Άβαταρ μέλους
Euphoria9
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Μυκόνου Κυκλάδων
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Euphoria9 » 27 Μαρ 2012, 09:34

Euphoria9 έγραψε:
vadaris έγραψε:Δοκίμασε να διαγράψεις τα cookies από τον browser σου και ξαναδοκίμασε.
Το εκανα αλλα δεν αλλαξε τιποτα :{
Ακομα περιμενω! :please:
Κανένας δεν έγινε φτωχός δίνοντας
-------------------------------------------------------
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

μου χρωστανε - virginiabts (1.84 Alphabank), ελενακι (1.40)

charoulenia
new member
new member
1 1
Δήμος - Κοινότητα: Ευεργέτουλα Λέσβου
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ]αποστολη και παραλαβή δέματος

Δημοσίευση από charoulenia » 30 Μαρ 2012, 16:58

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω γιατί ενω έχω αποστείλει και έχουν παραληφθεί επιτυχώς τα βρεφικά ρουχάκια που έστειλα στην πρώτη μου δημοσίευση απο τον χρήστη marimari, στο προφίλ μου αυτό δεν εμφανίζεται.

Ευχαριστώ

Eleny
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Πλατυκάμπου Λάρισας
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: αποστολη και παραλαβή δέματος

Δημοσίευση από Eleny » 30 Μαρ 2012, 17:04

δεν πατησε το ευχαριστω!

Άβαταρ μέλους
GIANNIS14
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GIANNIS14 » 30 Μαρ 2012, 17:33

charoulenia έγραψε:Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω γιατί ενω έχω αποστείλει και έχουν παραληφθεί επιτυχώς τα βρεφικά ρουχάκια που έστειλα στην πρώτη μου δημοσίευση απο τον χρήστη marimari, στο προφίλ μου αυτό δεν εμφανίζεται.

Ευχαριστώ
καλησπερα, δεν επρεπε να ανοιξετε θεμα εδω, αλλα να πατε εδω http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=3
το μελος marimari δεν εβαλε το ευχαριστω, στειλτε μου το λινκ της αγγελιας για να δω σε πμ...

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank-TTbank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 30 Μαρ 2012, 17:47

1. Aσχετος τιτλος
2. αν ο καθε ενας εκανε νεο θεμα , θα ειχαμε μπουκωσει.

Γαιυτο διαβασε τους κανονες για να ξερεις καποια πραγματα.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
XRISLA
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Δήμος - Κοινότητα: Τραγανού Ηλείας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από XRISLA » 10 Απρ 2012, 16:48

Θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται στο "προβολη των δημοσιευσεων μου " να εμφανιζονται μονο οι ενεργες αγγελειες και οχι οι κλειστες μαζι με τις ενεργες!χανομαι!!!
Kαποιοι ανθρωποι γυρω μας, μας εχουν αναγκη. Aς τους βοηθησουμε. Mπορουμε. Eιναι κριμα να υπαρχουν ανθρωποι που κρυωνουν, που πεινανε. Eχουν γεμισει οι γειτονιες μας. Aς σκυψουμε απο πανω τους και ας μη τους προσπερναμε. Aς δειξουμε την ανθρωπια μας!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”