ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
telismush
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από telismush » 15 Μάιος 2012, 11:31

Καλημέρα,τι γίνεται όταν γεμίζει ο φάκελος των εισερχομένων μηνυμάτων?Υπάρχει κάποια προηδοποιήση ή αυτόματα σβήνονται τα μηνύματα?
Λόγο προσωπικών υποχρεώσεων όλες οι παραδόσεις θα πραγματοποιηθούν από Φεβρουάριο, ευχαριστώ για την κατανόηση.

Οι αποστολές διακόπτονται μέχρι νεοτέρας.

#ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ#
Άτομα τα οποία δεν σέβονται τους κανόνες ή δεν είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις τους, είτε έχει παρατηρηθεί να "συνωμοτούν" μεταξύ τους με πμ και τέλος άτομα που δρουν με "δόλιο" τρόπο θα αγνοούνται χωρίς καμία προειδοποίηση.
Τα αντικείμενα που χαρίζω οποιαδήποτε στιγμή υπάρχει η πιθανότητα να δοθούν εκτός κοινότητας.

Άβαταρ μέλους
nik_baby_girl
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
63 82
Νομός κατοικίας: Ν. Ξάνθης
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Κυδωνίας Χανίων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nik_baby_girl » 15 Μάιος 2012, 11:34

καλη σας ημερα, θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση, εχω στειλει κατι σε καποιο μελος εδω και παρα πολυ καιρο, κοντευει μηνας και δεν το εχει παραλαβει ακομα, μαλλον χαθηκε. τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? θα πρεπει να πατησει το ευχαριστω ή οχι? εγω κλειδωνω την αγγελια ή περιμενω μηπως και παραλαβει που χλωμο το κοβω, αφου δεν εγινε τοσο καιρο. ευχαριστω

εστειλα πραγματα:
περιμενω προπλ/μενο:
θα στειλω προπλ/μενο - γραμ/μα:
περιμενω πραγματα:
λογω μωρου ισως να καθυστερω καποιες φορες στις αποστολες,ιδιως στα πακετα
οταν μου ζητατε κατι ριχνετε και μια ματια στις υπολοιπες αγγελιες μου,τις εχω συγκεντρωμενες στην υπογραφη μου
ψαχνω http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=200&t=102498

Άβαταρ μέλους
chrisel
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chrisel » 15 Μάιος 2012, 11:35

polvar έγραψε:Αλλά όμως όταν χαρίζετε σε άτομο που έχει πάρει 47 και έχει δώσει 0 τι περιμένατε;
Ένα μικρό σχόλιο εδώ γιατί κι εγώ την πάτησα έτσι και συνήθως είμαι προσεκτική (έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον). Το συγκεκριμένο μέλος όταν ζητούσε από όλους, είχε πάρει γύρω στα 5-6 πράγματα αν θυμάμαι καλά. Και απλώς δε γίνεται κάθε φορά να έχουμε το χρόνο να κάνουμε λεπτομερή έρευνα, οπότε όταν είχε πάρει όλα τα πράγματα από όλους και ευχαρίστησε, τότε φάνηκε πόσα είχε πάρει.

Τουλάχιστον είχε την συνέπεια να ευχαριστήσει. Συγγνώμη για το άκυρο με το θέμα σχόλιο, απλώς θα ήθελα να πω πως είναι ανθρώπινα τα λάθη και πως δεν είναι τυχαίο που την πάτησαν 40 άτομα όλοι μαζί!

Και πάλι με συγχωρείτε.
[size=150Εάν υπάρχει κάποια εκκρεμότητα την οποία αμελώ, παρακαλώ ενημερώστε με με π.μ..

Ελευθερία[/size]
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από polvar » 15 Μάιος 2012, 11:50

agg75 έγραψε:Καλημερα, βρηκα ενα χριστουγεννιατικο δεντρο απο μια αγγελια "χωρις ευχαριστω" και το δινω, η αγγελια μου ειναι η εξης: http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=279&t=70083 οπου μεσα αναφερεται το λινκ απο εκει που το βρηκα. Ηθελα να ρωτησω εγω πρεπει να το δωσω με τη σειρα μου "χωρις ευχαριστω"? και σε ποιες περιπτωσεις βαζουμε τετοιου ειδους αγγελιες "χωρις ευχαριστω"?
Αφού το πήρατε χωρίς ευχαριστώ το σωστό είναι με τον ίδιο τρόπο και να το δώσετε.
Τα χωρίς ευχαριστώ είναι τα αντικείμενα που είτε είναι τελείως άχρηστα, άρα θα πήγαιναν στα σκουπίδια, είτε αφορούν άυλα πράγματα (πχ αρχεία), είτε κατά την κρίση του μέλους που τα χαρίζει, τα χαρίζει έτσι για να τα ξεφορτωθεί.
telismush έγραψε:Καλημέρα,τι γίνεται όταν γεμίζει ο φάκελος των εισερχομένων μηνυμάτων?Υπάρχει κάποια προηδοποιήση ή αυτόματα σβήνονται τα μηνύματα?
Ανάλογα με το τι έχει επιλεγεί στις ρυθμίσεις μηνυμάτων
Εικόνα
Από προεπιλογή είναι τα μηνύματα να μετακινούνται (δηλαδή να σβήνεται το παλιότερο για να μπει το νεώτερο)

nik_baby_girl έγραψε:καλη σας ημερα, θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση, εχω στειλει κατι σε καποιο μελος εδω και παρα πολυ καιρο, κοντευει μηνας και δεν το εχει παραλαβει ακομα, μαλλον χαθηκε. τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? θα πρεπει να πατησει το ευχαριστω ή οχι? εγω κλειδωνω την αγγελια ή περιμενω μηπως και παραλαβει που χλωμο το κοβω, αφου δεν εγινε τοσο καιρο. ευχαριστω
Με το απλό ταχυδρομείο το στείλατε; Γνώμη μου είναι να περιμένετε και να πάρετε και κανένα τηλέφωνο στο κέντρο διαλογής της περιφέρειάς σας μήπως και υπήρξε κάποιο λάθος στην διεύθυνση ή τα γραμματόσημα και έχει μείνει εκεί, αλλά και γενικά για να παραπονεθείτε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος polvar την 19 Μάιος 2012, 09:42, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
nik_baby_girl
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
63 82
Νομός κατοικίας: Ν. Ξάνθης
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Κυδωνίας Χανίων
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nik_baby_girl » 15 Μάιος 2012, 13:17

ναι με απλο ταχυδρομειο, ηταν ενας μικρος φακελος,θα παω να ρωτησω, ευχαριστω, αν υπηρχε καποιο προβλημα ομως δεν θα γυρνουσε πισω σε εμενα? μεχρι στιγμης παντως οτι αλλο ελαβα και εστειλα ηρθε και πηγε κανονικα, δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα

εστειλα πραγματα:
περιμενω προπλ/μενο:
θα στειλω προπλ/μενο - γραμ/μα:
περιμενω πραγματα:
λογω μωρου ισως να καθυστερω καποιες φορες στις αποστολες,ιδιως στα πακετα
οταν μου ζητατε κατι ριχνετε και μια ματια στις υπολοιπες αγγελιες μου,τις εχω συγκεντρωμενες στην υπογραφη μου
ψαχνω http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=200&t=102498

Άβαταρ μέλους
telismush
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telismush » 20 Μάιος 2012, 23:46

Καλησπέρα τι έγινε με το χαρισομάγαζο??Πέρασα την Δευτέρα και την Πέμπτη και ήταν κλειστό
Λόγο προσωπικών υποχρεώσεων όλες οι παραδόσεις θα πραγματοποιηθούν από Φεβρουάριο, ευχαριστώ για την κατανόηση.

Οι αποστολές διακόπτονται μέχρι νεοτέρας.

#ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ#
Άτομα τα οποία δεν σέβονται τους κανόνες ή δεν είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις τους, είτε έχει παρατηρηθεί να "συνωμοτούν" μεταξύ τους με πμ και τέλος άτομα που δρουν με "δόλιο" τρόπο θα αγνοούνται χωρίς καμία προειδοποίηση.
Τα αντικείμενα που χαρίζω οποιαδήποτε στιγμή υπάρχει η πιθανότητα να δοθούν εκτός κοινότητας.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από polvar » 21 Μάιος 2012, 09:34

Άβαταρ μέλους
kelili
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
59 27
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kelili » 24 Μάιος 2012, 05:25

1. Μόλις διαπίστωσα ότι σε μια αγγελία μου που είναι στο αρχείο υπάρχει (κάτι σαν) ευχαριστώ από ένα μέλος ενώ το αντικείμενο δεν δόθηκε ποτέ και η αγγελία κατέληξε στο αρχείο από αδράνεια.
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=213&t=36516

2. Επίσης, σε άλλη αγγελία μου που επίσης είναι στο αρχείο, το αντικείμενο έχει δοθεί στο μέλος που το ζήτησε αλλά λόγω του ότι καθυστέρησα πολύ την αποστολή η αγγελία είχε ήδη κλειδωθεί και το μέλος (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ) δεν μπορούσε πλέον να πατήσει "ευχαριστώ" και ύστερα, με τα μπερδέματα του σάιτ τότε δεν ζήτησα ξεκλείδωμα ώστε γίνει το τυπικό κλικ και να είμαστε οκ.
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=213&t=14467

Τι να κάνω στα δύο αυτά θέματα;

Άβαταρ μέλους
niki_Z
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Δήμος - Κοινότητα: Παμίσου Καρδίτσας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από niki_Z » 24 Μάιος 2012, 08:29

kelili έγραψε:1. Μόλις διαπίστωσα ότι σε μια αγγελία μου που είναι στο αρχείο υπάρχει (κάτι σαν) ευχαριστώ από ένα μέλος ενώ το αντικείμενο δεν δόθηκε ποτέ και η αγγελία κατέληξε στο αρχείο από αδράνεια.
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=213&t=36516

2. Επίσης, σε άλλη αγγελία μου που επίσης είναι στο αρχείο, το αντικείμενο έχει δοθεί στο μέλος που το ζήτησε αλλά λόγω του ότι καθυστέρησα πολύ την αποστολή η αγγελία είχε ήδη κλειδωθεί και το μέλος (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ) δεν μπορούσε πλέον να πατήσει "ευχαριστώ" και ύστερα, με τα μπερδέματα του σάιτ τότε δεν ζήτησα ξεκλείδωμα ώστε γίνει το τυπικό κλικ και να είμαστε οκ.
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=213&t=14467

Τι να κάνω στα δύο αυτά θέματα;
την δευτερη την ξεκλειδωσα να πατησει το μελος το ευχαριστω με την πρωτη τι θελεις να γινει? στειλε μου Pm να μου πεις και μολις πατηθει το ευχαριστω απο τον Αναστασιο κλειδωστε η ενημερωστε με
οταν δεν ενημερωνετε τις αγγελιες σας αυτα συμβαινουν!!
Δείτε εδώ τις ενεργές αγγελίες μου: http://bit.ly/gLm82f

Προτιμώ να χαρίζω σε άτομα που είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους
Αποστολή με ΔΕΜΑ ΕΛΤΑ

παρακαλώ πολύ τα μελή που μου στέλνουν γραμματόσημα να γραφούν μέσα για ποιο αντικείμενο είναι και το ψευδώνυμο τους όταν δεν παραλαμβάνω γραμματόσημα εντός 15 ημερών χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος το αντικείμενο θα πηγαίνει στον επόμενο ενδιαφερόμενο ευχαριστώ
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ

Άβαταρ μέλους
maraki11
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από maraki11 » 24 Μάιος 2012, 15:39

το μέλος vouxri μου ζήτησε κάποια μπλουζάκια και της είπα εντάξει,της έδωσα διευθυνση και μ ου είπε ότι έστειλε τον φάκελο αλλά τώρα βλέπω ότι πήρε ban και είναι αποκλεισμένο μέλος.
σε αυτή την περίπτωση δεν της στέλνω τίποτα ή αν είναι για λίγες μέρες περιμένω μέχρι να επανέλθει?
μάλλον τίποτα ε?

Παρακαλώ τα μέλη που μου κάνουν κατάθεση στην ΕΘΝΙΚΉ να μου στέλνουν το αποδεικτικό. Ένα μήνυμα ,οκ η κατάθεση,δεν αρκεί.

Περιμένω κατάθεση απo

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR viewtopic.php?f=302&t=139395#

Έχουμε σκυλάκι, το αναφέρω για τυχόν αλλεργίες.
Χρωστάω 0.30 σε:ΜΑΡΑΚΙ,titaki,vagmary,melomakarono

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”