Ενίσχυση κλεισίματος φακέλων με ταινία. Απαγορεύεται;

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάνια
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10869
Εγγραφή: 21 Οκτ 2011, 17:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από Τάνια » 01 Μαρ 2013, 18:42

Παιδια μεχρι και προχθες εστελνα οτι να'ναι(μαλακα, σκληρα, πολλα και διαρφορα :D ) στους προπληρωμενους, απλα τους εριχνα στο ταχ/κο κουτι(δηλαδη δεν πηγαινα ποτε στα ταμεια με τους προπληρωμνους)! Εφταναν στον προορισμο τους μια χαρα! Θελω να δωσω ομως μια συμβουλη οσων αφρα στο γεμισμα- αν βαλετε πρωτα τα αντικειμενα(ακομα και μεγαλουτσικα) σε μια απλη ζελατινα (απ'αυτες που βαζουμε σε δοσιε, που ειναι σε μεγεθος Α4 και εχουν τρυπουλες στο πλαι) και βεβαια την κλεισετε με καμια ταινια, και μετα την βαλετε στον φακελο θα δειτε οτι γινεται πολυ ομορφο, καθολου φουσκωμενο(γιατι καπως τα ''συμπυκνωνει'' τα πραγματα και ειναι ακριβως στο μεγεθος του φακελου) και δεν προκειται να σκιστει! Τοσο ευκολα! ;)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν χαριζω σε μελη που μονο ζητανε και δεν χαριζουν


Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από makis » 01 Μαρ 2013, 19:03

1,50€ συν 0,70€ για να το στειλετε παει 2,20€
Με κουριερ ειναι 3€ και ΜΠΟΡΕΙ να πέσει η τιμη αν στελνατε ΟΛΟΙ !

H τιμη με κουριερ ΜΠΟΡΕΙ να φτασει μεχρι και 1,80€ !!!
Αρα διαλεξτε αν θελετε ταλαιπωρια και "κρυφτώ" (που τα βαζετε κατευθειαν στο κουτι) η αμεσα


--> Καποια στιγμη θα το κοψουν τελειος και θα ΧΑΘΕΙ το προνόμιο να μπορειτε να στελνετε ΑΚΟΜΑ Και ΕΝΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ! <--


Φυσικα δεν μιλαω να μην στελνετε με πρoπληρωμενο για κατι μικρο πχ λιγα dvd , καποιο εσωρουχο , ενα μπλουζακι αλλα ΜΗΝ στελνετε παπουτσια σε πρoπληρωμενο !



edit : καπου δεν δεχονται και τα γραμματοσημα που στελνετε για συστημενο μεχρι 20 γραμμαρια !!!!!
ΑΣΕ που βγαινουν αυτα ΠΟΙΟ ακριβα απο κουριερ !


Αλλα τσαμπα "φωναζω" !!!!
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Τάνια
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10869
Εγγραφή: 21 Οκτ 2011, 17:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από Τάνια » 01 Μαρ 2013, 20:59

Δεν ειναι καθολου "κρυφτώ" (που τα βαζετε κατευθειαν στο κουτι) αλλα η ουσια του προπληρωμενου αυτη ειναι-για ευκολια και εξοικονομηση χρονου, να μην χρειαζεται να περιμενεις στα ταμεια και να χανεις το χρονο σου (ΕΛΤΑ Ένα σύγχρονο και πρακτικό προϊόν με μοναδικά πλεονεκτήματα που σας εξοικονομεί χρόνο, χρήμα και ανθρώπινους πόρους.
Οι Prepaid φάκελοι σας εξασφαλίζουν:
ευκολία
Είναι έτοιμοι για αποστολή, όλο το 24ωρο, χωρίς την ανάγκη γραμματοσήμου
Ταχυδρομούνται εύκολα, γρήγορα και απλά, στην Ελλάδα και το Εξωτερικό
ταχύτητα
Είναι Α' Προτεραιότητας
οικονομία
Έχουν ενιαία τιμή ανεξαρτήτως βάρους)

Οσων αφορα το κουριερ καποιοι δεν το προτιμουν γιατι θεωρουν κατι δυσκολο το α)να μπουν σε διαδικασια να γραφτουν στο κουριερ, β) να συμπληρωσουν τη φορμα γ) και μετα θα πρεπει να ειναι σπιτι για να περιμενουν για να το παραδοσουν, δηλαδη τους πιανει καποιο αγχος να το πω... Μου εχει τυχει να ζητησω μελη να μου στειλουν με το κουριερ και μονο που το ακουσαν ειπαν αστο..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν χαριζω σε μελη που μονο ζητανε και δεν χαριζουν

Άβαταρ μέλους
apothiki
VIP Member
VIP Member
86 90
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 11 Σεπ 2008, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέων Παλατίων Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από apothiki » 01 Μαρ 2013, 23:44

Αν διαβάσετε τις προϋποθέσεις που αναγράφονται στον επίσημο τιμοκατάλογο των ΕΛΤΑ γράφει ότι οι ΑΠΛΟΙ προπληρωμένοι επιτρέπεται να έχουν μέγιστο ΠΑΧΟΣ 2 εκ. χωρίς περιορισμό στο περιεχόμενο. οι BUSINESS προπληρωμένοι (που είναι κόκκινοι) μπορoύν να περιέχουν ΜΟΝΟ ΕΓΓΡΑΦΑ. Αυτά είναι γραμμένα στον τιμοκατάλογο των ΕΛΤΑ και μπορείτε να τα βρείτε στο Διαδύκτιο.
Δεν Υπάρχουν εγκύκλιοι που να ΤΡΟΠΟΠΟΙΟΥΝ τους κανόνες, μόνο τους ερμηνεύουν και εδώ η διατύπωση είναι σαφέστατη και δεν χρειάζεται καμία ερμηνεία. Ας βρει κάποιο μέλος την αναφερόμενη εγκύκλιο να δούμε τι ακριβώς υποτίθεται οτι λεει.
ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ: ΡΟΛΟΓΙΑ & Άλλα Διάφορα
Τα άλλα Διάφορα είναι: Μινιατουράκια, Φωτογραφικές Μηχανές, Σπιρτόκουτα, Πατάκια της Μπύρας, Στυλό Διαφημιστικά, Μπρελόκ για κλειδιά, Γραμματόσημα, Νομίσματα και άλλα. Παρουσιάζονται ενδεικτικά στο παραπάνω link.

Πολλά και χρήσιμα για τη Διαχείριση και Συλλογή Γραμματοσήμων
Τα ελάχιστα που πρέπει να γνωρίζει, όποιος απoφασίζει να κάνει Συλλογή Γραμματοσήμων



.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από polvar » 02 Μαρ 2013, 00:05

Η εγκύκλιος υπάρχει στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=302& ... 08#p533108

Άβαταρ μέλους
apothiki
VIP Member
VIP Member
86 90
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 11 Σεπ 2008, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέων Παλατίων Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από apothiki » 02 Μαρ 2013, 00:55

polvar έγραψε:Η εγκύκλιος υπάρχει στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=302& ... 08#p533108
Και που λέει η εγκύκλιος ότι μπορούν να περιέχουν ΜΟΝΟ ΕΓΓΡΑΦΑ ???? Είμαι στραβός και δεν το βλέπω?? Ισα-ίσα γράφει ΑΣΧΕΤΟΣ ΒΑΡΟΥ΅ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ< ΤΕΤΟΙΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ. Πουθενα δεν λέει να είναι ΜΟΝΟ έγγραφα!!
Εσεις το βλέπετε κάπου?? Διβασατε όλη την εγκύκλιο και το συναντήσατε? Σας λέω: Για τους BUSINESS προπλήρωμένους λέει μόνο έγγραφα και πουθενά αλλού.
ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ: ΡΟΛΟΓΙΑ & Άλλα Διάφορα
Τα άλλα Διάφορα είναι: Μινιατουράκια, Φωτογραφικές Μηχανές, Σπιρτόκουτα, Πατάκια της Μπύρας, Στυλό Διαφημιστικά, Μπρελόκ για κλειδιά, Γραμματόσημα, Νομίσματα και άλλα. Παρουσιάζονται ενδεικτικά στο παραπάνω link.

Πολλά και χρήσιμα για τη Διαχείριση και Συλλογή Γραμματοσήμων
Τα ελάχιστα που πρέπει να γνωρίζει, όποιος απoφασίζει να κάνει Συλλογή Γραμματοσήμων



.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από makis » 02 Μαρ 2013, 02:18

Τάνια έγραψε:Δεν ειναι καθολου "κρυφτώ" (που τα βαζετε κατευθειαν στο κουτι)
Ξερω οτι ειναι γιαυτο ο πρoπληρωμενος , "κρυφτω" λεω οταν το γεμιζουν φισκα και το πανε στο κουτι !
Τάνια έγραψε: α)να μπουν σε διαδικασια να γραφτουν στο κουριερ,
β) να συμπληρωσουν τη φορμα
γ) και μετα θα πρεπει να ειναι σπιτι για να περιμενουν για να το παραδοσουν
α. Αφου θεωρουν πιο ευκολο να γραψουν μια φορα τα στοιχεια τους αντι ΚΑΘΕ φορα , τι να πω
β. απο το να πατησουν ενα κουμπι και να βαλουν ογκο και βαρος με σχεση να στελνουν πμ τα στοιχεια τους καθε φορα
γ. μπορουν να το αφησουν και σε ελτα αν δεν μπορουν να περιμενουν !

Αρα ολα αυτα ειναι φθηνες δικαιολογίες ! ΧΩΡΙΣ βαση !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από BaCh » 02 Μαρ 2013, 02:22

apothiki έγραψε:
polvar έγραψε:Η εγκύκλιος υπάρχει στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=302& ... 08#p533108
Και που λέει η εγκύκλιος ότι μπορούν να περιέχουν ΜΟΝΟ ΕΓΓΡΑΦΑ ???? Είμαι στραβός και δεν το βλέπω?? Ισα-ίσα γράφει ΑΣΧΕΤΟΣ ΒΑΡΟΥ΅ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ< ΤΕΤΟΙΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ. Πουθενα δεν λέει να είναι ΜΟΝΟ έγγραφα!!
Εσεις το βλέπετε κάπου?? Διβασατε όλη την εγκύκλιο και το συναντήσατε? Σας λέω: Για τους BUSINESS προπλήρωμένους λέει μόνο έγγραφα και πουθενά αλλού.
Όντως δεν αναφέρεται πουθενά.
Εν ολίγοις λέει:
Μην παραφουσκώνετε τους φακέλους (σε σημείο να σκίζονται)
Μην ενισχύεται εξωτερικά τους φακέλους με κολλητική ταινία σπάγκους κλπ.
Μην χρησιμοποιείτε τους φακέλους ως περιτύλιγμα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
Τάνια
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10869
Εγγραφή: 21 Οκτ 2011, 17:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από Τάνια » 02 Μαρ 2013, 08:58

makis έγραψε:
Τάνια έγραψε:Δεν ειναι καθολου "κρυφτώ" (που τα βαζετε κατευθειαν στο κουτι)
Ξερω οτι ειναι γιαυτο ο πρoπληρωμενος , "κρυφτω" λεω οταν το γεμιζουν φισκα και το πανε στο κουτι !
Τάνια έγραψε: α)να μπουν σε διαδικασια να γραφτουν στο κουριερ,
β) να συμπληρωσουν τη φορμα
γ) και μετα θα πρεπει να ειναι σπιτι για να περιμενουν για να το παραδοσουν
α. Αφου θεωρουν πιο ευκολο να γραψουν μια φορα τα στοιχεια τους αντι ΚΑΘΕ φορα , τι να πω
β. απο το να πατησουν ενα κουμπι και να βαλουν ογκο και βαρος με σχεση να στελνουν πμ τα στοιχεια τους καθε φορα
γ. μπορουν να το αφησουν και σε ελτα αν δεν μπορουν να περιμενουν !

Αρα ολα αυτα ειναι φθηνες δικαιολογίες ! ΧΩΡΙΣ βαση !
Ουτε εγω μπορω να καταλαβω ποσο δυσκολο μπορει να ειναι να κανεις αυτα τα τρια βηματα με το κουριερ, αλλα ειναι γεγονος οτι δεν το θελουν καποιοι, τι να κανουμε τωρα?..Οταν παιρνω αρνητικη απαντηση για το κουριερ και μου λενε οτι καλυτερα με τον προπληρωμενο δεν μπαινω σε διαδικασια να πεισω τον αλλον με ολα αυτα επιχειρηματα.
Οσων αφορα στο ''κρυφτο'' να το γεμισει κανεις τιγκα και να το ριξει στο ταχ.κουτι, ειμαστε συμφωνοι(νομιζα οτι να το ριχνει κανεις στο κουτι το θεωρειτε ''κρυφτο''). Εγω μιλησα γενικοτερα για τους προπληρωμενους και το που οντως βλεπω την ευκολια στη χρηση. Δεν εχουν ολοι ταχ/μεια διπλα στα σπιτια τους. Και επισης οταν εισαι στις μεγαλες πολεις καμια φορα σημβαινει το εξης- ακομα και να πλησιασεις ταμειο ταχ/μειου με μια ερωτηση μονο προκαλει σε καποιους (που καθονται στην ουρα) νευρα και ορεξη για τσακωμο(ειμαι σιγουρη οτι σε ολους εχει τυχει και οσοι ζουν στις μαγαλουπολεις καταλαβαινουν αυτο που λεω), οποτε αποφευγεις την πρωινη συγχυση ριχνοντας τον φακελο στο κουτι. Η πρακτικη συμβολυη με τη ζελατινα ισχυει, δεν την προτεινα για να γεμισει κανεις με αυτα που δεν χωρανε(γιατι αυτα που δεν χωρανε ουτως η αλλως δεν θα μπουν σε ζελατινα), ομως για καποια που φαινονται μεγαλα ενω ειναι πανινα και δεν μπορει κανεις να τα τυλιξει ομοιομορφα (ας πουμε χοντρες μπλουζες ), οποτε βαζοντας τα σε ζελατινα να εχει ομορφο αποτελεσμα ο φακελος και μην σκιζεται( εχει τυχει να μου στειλουν πολλα μικρα αντικειμενα σε μεγαλο προπληρωμενο χωρις καμια σακουλα μεσα :- και σκιστηκε σε καποια σημεια γ'αυτο το λογο ).
Ευχαριστω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Τάνια την 02 Μαρ 2013, 16:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν χαριζω σε μελη που μονο ζητανε και δεν χαριζουν

Άβαταρ μέλους
apothiki
VIP Member
VIP Member
86 90
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 11 Σεπ 2008, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέων Παλατίων Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με τους προπληρωμένους (προσοχη ΜΗΝ τους παραγε

Δημοσίευση από apothiki » 02 Μαρ 2013, 10:28

Τη συζήτηση με την εγκύκλιο την άνοιξα διότι μου αρέσει, όπως πιστεύω και σε κάθε δίκαιο άνθρωπο, να λεει τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη. Δεν μπορεί να φανταζόμαστε και να δημοσιοποιούμε πράγματα που δεν ισχύουν. Κάποιοι επικαλούνται έγραφα δίνοντας τη δική τους ερμηνεία για ανύπαρκτα θέματα. Δυστυχώς ένας από τους λόγους που έχουμε φτάσει εδώ που φτάσαμε είναι και η επιπολαιότητα του "αδιάφορου που παπαγαλίζει" ή του "ξερόλα που κομπάζει". Δεν έχω τίποτα με την υπηρεσία κούριερ. Απλά εγώ δεν την χρησιμοποιώ διότι τα αντικείμενα του ενδιαφέροντός μου είναι πολύ μικρά γι' αυτήν. Όμως πρέπει να παραδεχτούμε ότι με την επιμονή και τις προσπάθειες του Μάκη, έχει επιτευχθεί ένα πολύ ευνοϊκό τιμολόγιο. Δεν πρέπει επίσης να ξεχνάμε ότι κάθε προσφορά συνδυάζεται και με κάποια δέσμευση. Η εφαρμογή του μειωμένου τιμολογίου για τα μέλη, προϋποθέτει σαφέστατα και ένα ελάχιστο πλήθος αποστολών σε ορισμένη χρονική περίοδο. Τα ΕΛΤΑ δεν δωρίζουν απλά ανταλλάσσουν χαμηλή χρέωση με πλήθος αποστολών. Πρέπει λοιπόν να είναι κατανοητό ότι η χρήση της υπηρεσίας κούριερ, όσο είναι δυνατόν περισσότερο, εξασφαλίζει και το οικονομικό όφελος για όλους.
ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ: ΡΟΛΟΓΙΑ & Άλλα Διάφορα
Τα άλλα Διάφορα είναι: Μινιατουράκια, Φωτογραφικές Μηχανές, Σπιρτόκουτα, Πατάκια της Μπύρας, Στυλό Διαφημιστικά, Μπρελόκ για κλειδιά, Γραμματόσημα, Νομίσματα και άλλα. Παρουσιάζονται ενδεικτικά στο παραπάνω link.

Πολλά και χρήσιμα για τη Διαχείριση και Συλλογή Γραμματοσήμων
Τα ελάχιστα που πρέπει να γνωρίζει, όποιος απoφασίζει να κάνει Συλλογή Γραμματοσήμων



.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”