Παρακολούθηση θεμάτων και διακοπή όσων δεν μας ενδιαφέρουν

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Poudim
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Poudim » 11 Σεπ 2016, 16:02

Υπάρχει τρόπος να "διαγράφουμε" από την ενότητα "οι δημοσιεύσεις σας" αγγελίες που δεν μας ενδιαφέρουν πλέον . Δηλαδή , ή κάποιες που ολοκλήρωσαν τον κύκλο τους , ή άλλες που εκδηλώσαμε ενδιαφέρον και στη συνέχεια το ακυρώσαμε , ή δεν είχε αίσιο τέλος ; Μαζεύονται τόσο πολλές που με ζαλίζουν . Ευχαριστώ .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω web-banking μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου . Εξαρτάται από τι εργασίες προκύπτουν και πότε πρέπει να ολοκληρωθούν . Το ίδιο ισχύει και για την ταχυδρόμηση αντικειμένων μέσω ΕΛΤΑ .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panteleon1 » 11 Σεπ 2016, 16:26

μήπως εννοείς να κάνεις διακοπή συνδρομής στον πίνακα ελέγχου?
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Poudim
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Poudim » 11 Σεπ 2016, 17:46

panteleon1 έγραψε:μήπως εννοείς να κάνεις διακοπή συνδρομής στον πίνακα ελέγχου?
Δεν γνωρίζω την διαδικασία για "διακοπή συνδρομής στον πίνακα ελέγχου" , ούτε τι αποτέλεσμα μπορεί να επιφέρει . Η ερώτησή μου θεωρώ ότι είναι απόλυτα σαφής .

Έχω web-banking μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου . Εξαρτάται από τι εργασίες προκύπτουν και πότε πρέπει να ολοκληρωθούν . Το ίδιο ισχύει και για την ταχυδρόμηση αντικειμένων μέσω ΕΛΤΑ .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !

Άβαταρ μέλους
melomakarono
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Ναυπάκτου Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από melomakarono » 11 Σεπ 2016, 18:00

Poudim έγραψε:Υπάρχει τρόπος να "διαγράφουμε" από την ενότητα "οι δημοσιεύσεις σας" αγγελίες που δεν μας ενδιαφέρουν πλέον . Δηλαδή , ή κάποιες που ολοκλήρωσαν τον κύκλο τους , ή άλλες που εκδηλώσαμε ενδιαφέρον και στη συνέχεια το ακυρώσαμε , ή δεν είχε αίσιο τέλος ; Μαζεύονται τόσο πολλές που με ζαλίζουν . Ευχαριστώ .
Εχω ρωτησει το ιδιο στο παρελθον, για τον ιδιο λογο...
Η απαντηση ειναι οτι δεν γινεται κατι τετοιο, δυστυχως..
↪ χρωσταω σε:
madissa: 1,5€

Poudim
VIP Member
VIP Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Poudim » 11 Σεπ 2016, 18:39

melomakarono έγραψε:
Poudim έγραψε:Υπάρχει τρόπος να "διαγράφουμε" από την ενότητα "οι δημοσιεύσεις σας" αγγελίες που δεν μας ενδιαφέρουν πλέον . Δηλαδή , ή κάποιες που ολοκλήρωσαν τον κύκλο τους , ή άλλες που εκδηλώσαμε ενδιαφέρον και στη συνέχεια το ακυρώσαμε , ή δεν είχε αίσιο τέλος ; Μαζεύονται τόσο πολλές που με ζαλίζουν . Ευχαριστώ .
Εχω ρωτησει το ιδιο στο παρελθον, για τον ιδιο λογο...
Η απαντηση ειναι οτι δεν γινεται κατι τετοιο, δυστυχως..
Ευχαριστώ .

Άβαταρ μέλους
Daffodil
Platinum Member
Platinum Member
28 13
Δήμος - Κοινότητα: Χαϊδαρίου Αττικής
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Πρόταση να σώζουμε αγγελίες για να τις απαντήσουμε αργότερα

Δημοσίευση από Daffodil » 11 Ιούλ 2017, 19:49

Είχα μία σκέψη πως χρήσιμο θα ήταν να υπήρχε δυνατότητα να σώζουμε μια αγγελία και να μπορούμε να τη βρούμε εύκολα αργότερα χωρίς απαραίτητα να την απαντήσουμε. Μου έχει τύχει πολλές φορές να σερφάρω και να βρίσκω αγγελίες ζήτησης που πιθανόν να έχω τα πράγματα που ζητάνε αλλά που θα πρέπει να το σιγουρέψω πρώτα αργότερα. Θα ωφελούσε από την άποψη ότι θα γλίτωνε ο σέρβερ από ορισμένα αχρείαστα μηνύματα και ότι δε θα προκαλούσαμε προσδοκίες στον αγγελιοδότη.

Βέβαια δε γνωρίζω τι κόστος θα είχε σε εργατοώρες και λογισμικό για να πραγματοποιηθεί αυτό. Μπορεί τελικά να προκαλούσε περισσότερο μπελά απ'ότι θα επέφερε διευκόλυνση. Είπα παρ'όλα αυτά να αφήσω εδώ την πρότασή μου μήπως κάποιος διαχειριστής/συντονιστής τη βρει ενδιαφέρουσα.

Παράδοση χέρι χέρι Πειραιά-Αιγάλεω-Χαιδάρι ή και ταχυδρομείο.
Έχω Paypal και λογαριασμό Eurobank, HSBC αλλά και Πειραιώς παρ'ολο που δεν είναι δικός μου αλλά της οικογενειάς μου, οπότε μπορώ να εξυπηρετήσω.
Για άτομα με αλλεργίες/έγκυες: Στο σπίτι έχω σκυλάκι-γατάκια

Το μέλος piano123 είναι η μητέρα μου

Άβαταρ μέλους
Daffodil
Platinum Member
Platinum Member
28 13
Δήμος - Κοινότητα: Χαϊδαρίου Αττικής
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση να σώζουμε αγγελίες για να τις απαντήσουμε αργότερα

Δημοσίευση από Daffodil » 11 Ιούλ 2017, 20:20

Μόλις αντιλήφθηκα τη χρησιμότητα των σελιδοδεικτών :rofl:
Όποιος τυχόν έχει απορία, σε κάθε αγγελία κάτω από τη γρήγορη απάντηση υπάρχει μια λίστα επιλογών. "Προσθήκη σε σελιδοδείκτες" κάνει την επιθυμητή δουλειά.

Το θέμα μπορεί να κλείσει αν κάποιος διαχειριστής δεν έχει αντίρρηση.

Παράδοση χέρι χέρι Πειραιά-Αιγάλεω-Χαιδάρι ή και ταχυδρομείο.
Έχω Paypal και λογαριασμό Eurobank, HSBC αλλά και Πειραιώς παρ'ολο που δεν είναι δικός μου αλλά της οικογενειάς μου, οπότε μπορώ να εξυπηρετήσω.
Για άτομα με αλλεργίες/έγκυες: Στο σπίτι έχω σκυλάκι-γατάκια

Το μέλος piano123 είναι η μητέρα μου

Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chryssa77 » 30 Σεπ 2018, 12:20

Καλημέρα! παρακαλώ ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να διαγράψω τις παλιές μου αγγελίες από το προφίλ μου,οι οποίες είναι πλέον κλειδωμένες.Δεν θέλω να εμφανίζονται στις " ενεργές αγγελίες μου ".Θα ήθελα όμως να έχω ένα αρχείο των αγγελιών που έχω εγώ δημιουργήσει.Να υπάρχει δηλαδή σε κάποια άλλη ενότητα,ώστε να μπορώ να ανατρέξω κάποια στιγμή αν θέλω.Επίσης πως γίνεται να μην έρχονται συνεχώς ειδοποιήσεις στα θέματα τα οποία έχω απαντήσει ; Αν για παράδειγμα πάρω κάποιο αντικείμενο από κάποια αγγελία και τακτοποιήσω και το "ευχαριστώ",δεν επιθυμώ να έρχονται ειδοποιήσεις συνεχώς από Post που κάνουν άλλα μέλη.Υπάρχει αυτή η δυνατότητα ;; ή γενικά τελοσπάντων,μπορούμε εμείς να ρυθμίζουμε από ποια θέματα θα λαμβάνουμε ειδοποιήσεις ;
Ευχαριστώ!

Μετά από αρκετό διάστημα επέστρεψα.Είχα και έχω ακόμη πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Δυστυχώς έχασα και τον πατέρα μου ξαφνικά.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά.

]Παραδόσεις εντός Αθήνας,κάνω με συνάντηση.
Αποστολές μόνο εκτός Αττικής.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω εκτός αν έχετε κάποιον δικό σας να παραλάβει από τον χώρο μου και να το κάνει για εσάς.Αλλιώς με courier.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από polvar » 01 Οκτ 2018, 20:07

Οι κλειδωμένες αγγελίες θα φύγουν από το δικό σας "ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ" όταν κάποιος συντονιστής τις πάει στο αρχείο

Για να δείτε όλες τις αγγελίες που έχετε δημιουργήσει θα κάνετε τα βήματα που περιγράφονται στο viewtopic.php?f=305&t=142657&start=10#p1348069 αρκεί να βάλετε στο 1 το δικό σας username και στο 2 όλες τις κατηγορίες του νομού σας , μαζί και το αρχείο

Για να έρχονται ειδοποιήσεις από όλα τα θέματα στα οποία συμμετείχατε , θα έχετε ενεργοποιήσει το "Να ενημερώνομαι μετά από απαντήσεις ως προεπιλογή" στο ucp.php?i=ucp_prefs&mode=post. Αυτό θα πρέπει να το απενεργοποιήσετε. Μετά όμως, για να έρχονται ειδοποιήσεις από τα θέματα που εσείς θέλετε, κάντε αυτό που λέω στο viewtopic.php?f=305&t=70194&start=40#p1442440

Intruder
Gold Member
Gold Member
6 10
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Τριανδρίας Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις

Δημοσίευση από Intruder » 12 Αύγ 2019, 15:16

Δε ξέρω τι πιστεύουν οι άλλοι και κατά πόσο είναι σημαντικό, αλλά εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να έρχεται ειδοποίηση κάθε φορά που κάποιος/α απαντάει σε ένα από τα θέματα μου. Ώστε να μη χρειάζεται κάθε φορά να μπαίνω στο προφίλ μου και να ψάχνω αν υπάρχει κάτι καινούργιο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”