Παρακολούθηση θεμάτων και διακοπή όσων δεν μας ενδιαφέρουν

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Παρακολούθηση θεμάτων

Δημοσίευση από polvar » 20 Ιούλ 2012, 08:59

Θέμα στο οποίο έχετε γράψει κάτι, δεν γίνεται να μην εμφανίζεται στο παράθυρο "Προβολή των δημοσιεύσεων σας"
Ετσι είναι ρυθμισμένο το λογισμικό του site. Μην ξεχνάτε άλλωστε ότι είμαστε φόρουμ, επομένως θα πρέπει κάπως να ειδοποιούμαστε όταν κάποιος σχολιάσει σε μια συζήτηση που συμμετείχαμε
Αλλωστε, αν εσείς είχατε δημιουργήσει την αγγελία, θα ήταν απολύτως απαραίτητο να βγει η αγγελία πάνω πάνω στις δημοσιεύσεις σας μόλις δεχτεί νέα δημοσίευση από άλλο μέλος ώστε να το δείτε


Άβαταρ μέλους
venybzz
Diamond Member
Diamond Member
94 64
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 21 Ιουν 2010, 03:40
Νομός κατοικίας: Ν. Έβρου
Δήμος - Κοινότητα: Αλεξανδρούπολης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Παρακολούθηση θεμάτων

Δημοσίευση από venybzz » 23 Ιούλ 2012, 00:24

Εγώ ήθελα να μάθω γιατι δεν βολεύει πολύ αν έχεις 3-4 σελίδες με δημοσιεύσεις να κοιτάς κάθε φορά αν κάποιος σου έχει γράψει κάτι σε δικό σου θέμα. Τέλοσπάντων, δεν πειράζει. Πάντως ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση :)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πριν ζητήσετε κάτι, αναρωτηθείτε: "Το έχω πραγματικά ανάγκη";

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Παρακολούθηση θεμάτων

Δημοσίευση από polvar » 23 Ιούλ 2012, 09:00

Εγώ με 2250 δημοσιεύσεις δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα αξιοποιώντας τις λειτουργίες του φόρουμ. Τις γράφω μήπως και κάποιες σας διαφεύγουν αλλά και γιατί διαβάζουν και νέα μέλη:
Όταν υπάρχει νέα δημοσίευση σε ένα θέμα όπου έχετε γράψει κι εσείς, το θέμα θα εμφανιστεί πρώτο ψηλά, στο πάνω μέρος της 1ης σελίδας των δημοσιεύσεών σας για να το δείτε εύκολα και να το διαβάσετε. Αυτό γίνεται γιατί, αν δεν έχετε μεταβάλλει τις επιλογές στον Πίνακα Ελέγχου Μέλους και τις έχετε όπως παρακάτω,
Εικόνα
τα θέματα ταξινομούνται κατά τη χρονολογία της τελευταίας δημοσίευσης σε αυτά.
Επίσης, αν από την τελευταία σας επίσκεψη σε θέμα στο οποίο έχετε γράψει υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις που δεν έχετε διαβάσει, στα αριστερά του τίτλου του θέματος (στην "Προβολή των δημοσιεύσεών σας") εμφανίζεται κόκκινο κυκλάκι Εικόνα (δείτε και εδώ) και ένα πορτοκαλί κουτάκι Εικόνα
που αν το πατήσετε σας πάει κατευθείαν στις μη αναγνωσμένες από εσάς δημοσιεύσεις του θέματος αυτού.

Συνοπτικά λοιπόν, κάθε φορά που μπαίνετε στο φόρουμ, πηγαίνετε κατευθείαν στo "Οι δημοσιεύσεις σας" και στην 1η σελίδα βλέπετε όλα τα θέματα που έχουν κόκκινο κυκλάκι/πορτοκαλί κουτάκι. Πιο ψηλά βρίσκονται αυτά που έχουν τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις. Όταν διαβάζετε κάθε ένα από αυτά φεύγει η σήμανσή του. Στο τέλος δεν σας έχει ξεφύγει τίποτα και χωρίς πολύ κόπο :D

Άβαταρ μέλους
venybzz
Diamond Member
Diamond Member
94 64
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 21 Ιουν 2010, 03:40
Νομός κατοικίας: Ν. Έβρου
Δήμος - Κοινότητα: Αλεξανδρούπολης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Παρακολούθηση θεμάτων

Δημοσίευση από venybzz » 23 Ιούλ 2012, 16:35

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου φίλε μου, ομολογώ πως δεν γνώριζα αυτό με το πορτοκαλί οκυτάκι. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει νέα δημοσίευση σε θέμα στο οποίο έχω γράψει και να μην εμφανίζεται στην πρώτη σελίδα.

π.χ Στην πρώτη σελίδα έχω 30 θέματα εκ των οποίων:
Τα πρώτα 5 δεν έχουν νέες δημοσιέυσεις.
Τα επόμενα 3 έχουν νέες δημοσιέυσεις
Τα επόμενα 4 δεν έχουν νέες δημοσιεύσεις κοκ

Εν ολίγις για ποιο λόγο όταν σε κάποιο θέμα υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις που δεν έχω διαβάσει δεν εμφανίζεται πάνω πάνω?
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πριν ζητήσετε κάτι, αναρωτηθείτε: "Το έχω πραγματικά ανάγκη";

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Παρακολούθηση θεμάτων

Δημοσίευση από polvar » 23 Ιούλ 2012, 18:04

Αφού δεν γνωρίζατε το πορτοκαλί κουτάκι τότε πιθανόν όλες οι σελίδες των δημοσιεύσεών σας να περιέχουν θέματα με αδιάβαστες δημοσιεύσεις.

Επίσης είπαμε ότι στην "Προβολή των δημοσιεύσεων σας" τα θέματα κατατάσσονται κατά ημερομηνία και ώρα της τελευταίας δημοσίευσης που περιέχει το καθένα και κατά φθίνουσα σειρά δηλαδή το θέμα με την νεώτερη χρονολογικά δημοσίευση εμφανίζεται πάνω πάνω κοκ.
Επομένως, αν εσείς διαβάσατε μερικά μόνο από τα θέματα αυτά στο (άμεσο ή απώτερο) παρελθόν, επόμενο είναι, όσα τα έχετε διαβάσει εξ' ολοκλήρου να μην έχουν κόκκινο κυκλάκι/πορτοκαλί κουτάκι ενώ όσα τα προσπεράσατε να έχουν, ανεξάρτητα από την σειρά κατάταξης.

Αν κάνετε μια φορά τον κόπο να διαβάσετε όλα τα θέματα με το πορτοκαλί κουτάκι, τότε την επόμενη φορά που θα μπείτε, όλα τα νέα θέματα με το κόκκινο κυκλάκι/πορτοκαλί κουτάκι θα είναι πάνω πάνω

Τέλος, αν πάτε στο Ευρετήριο Δ.Συζήτησης > Αγγελίες Ελλάδας (ή όποια άλλη μεγάλη κατηγορία θέλετε) και πατήσετε πάνω πάνω το "Σημειώστε τις Δ. Συζητήσεις αναγνωσμένες" ή το "Σημειώστε τις υπό-συζητήσεις αναγνωσμένες" ή κάτω κάτω το "Σημειώστε τις Θ. Ενότητες αναγνωσμένες" τότε όλα τα κόκκινα κυκλάκια/πορτοκαλί κουτάκια της συγκεκριμένης κατηγορίας θα εξαφανιστούν, κάτι που βέβαια θα πρέπει να το χρησιμοποιήσετε με προσοχή και γενικά δεν το συνιστώ γιατί μετά δεν θα ξέρετε τι έχετε διαβάσει και τι όχι.

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από athanasiamak » 11 Οκτ 2012, 11:18

Καλημέρα! Μια βοήθεια παρακαλώ με τους σελιδοδείκτες.
Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι που να με βοηθήσει :z
Μπορώ να προσθέσω στους σελιδοδείκτες ένα θέμα και πώς; Γιατί όταν πηγαίνω στη διαχείριση σελιδοδεικτών μου εμφανίζει απλά το παρακάτω μήνυμα:
Μπορείτε να βάλετε σελιδοδείκτες σε θέματα για μελλοντική αναφορά. Επιλέξτε το κουτί επιλογής για όποιον σελιδοδείκτη επιθυμείτε να διαγράψετε, μετά πατήστε το κουμπί Διαγραφή επιλεγμένων σελιδοδεικτών.
Δεν έχετε δηλώσει σελιδοδείκτες.
Δεν μου παρουσιάζει κάποιο υπερσύνδεσμο όμως στον οποίο μπορώ να πατήσω ώστε να προσθέσω σελιδοδείκτη, ούτε σε κάποιο θέμα που με ενδιαφέρει βλέπω κάποιον ανάλογο υπερσύνδεσμο.
Σίγουρα κάπου είναι η λύση αλλά... δεν τη βρίσκω... helppppp???? :please:

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 11 Οκτ 2012, 11:34

Για να προσθέσετε ένα θέμα στους σελιδοδείκτες πρέπει να πάτε στο θέμα αυτό και να πατήσετε το κουτί με το γερμανικό κλειδί
Εικόνα
και να επιλέξετε το "Προσθήκη σε σελιδοδείκτες"

anastasia poly
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
92 78
Δημοσιεύσεις: 1435
Εγγραφή: 12 Σεπ 2012, 16:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από anastasia poly » 17 Οκτ 2012, 11:31

καλημερα σας!!!!!!να ρωτησω πως φευγουν οι ''κλειδωμενες αγγελιες'' απο την αρχικη σελιδα μου οταν μπαινω στην ''προβολη δημοσιευσευων μου'' ??????
Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων ''Εχω κατοικίδιο''

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 17 Οκτ 2012, 11:33

Δεν φεύγουν, απλά αφού δεν θα δημοσιεύει κανείς στο εξής σε αυτές, και καθώς θα προστίθενται νέες, κάποτε θα φύγουν από την πρώτη σελίδα και θα πάνε στις πιο πίσω.

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

αρίθμηση αγγελιών

Δημοσίευση από Poudim » 13 Οκτ 2014, 14:57

Στην λίστα προβολής των νέων δημοσιεύσεων , των μη αναγνωσμένων , αλλά και στις νέες αγγελίες , προτείνω να υπάρχει αρίθμηση(1,2,3,....) , ώστε να μην χάνεις την σειρά όταν τις διαβάζεις . Όταν κάποια αγελία έρχεται πρώτη - για οποιονδήποτε λόγο - να μην «κουβαλάει» τον αριθμό της , αλλά να γίνεται το 1 . Δεν ξέρω αν είναι εφικτό , αλλά πιστεύω ότι θα είναι πολύ λειτουργικό . Ευχαριστώ .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”