Πώς μπορώ να διαγράψω τον λογαριασμό μου;

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από makis » 04 Μαρ 2013, 18:04

Να θυμησω απλα 2 βασικα πραγματα στην ιστορια (γιατι εχουν τεραστια διαφορα )

1. Του ζητηθηκαν ΠΡΩΤΑ εξηγήσεις μεσω πμ , αλλα ΔΕΝ μπηκε στο κοπο να πει τι τα κανει
2. Οταν εγινε δημοσιο θεμα ηταν ο πρωτος που ειπε οτι θα με κανει μυνηση , για κατι που δεν εδωσε εξηγησεις , οτι κανει συλλογη.
Φυσικα συλλεκτης καλων κινητων και λειτουργικων !!!!!!!
Δεν εχει γινει μεχρι και τωρα κατι για να πιστεψουμε οτι ειναι συλλεκτης , αφου ΑΚΟΜΑ δεν εχει στειλει φωτο με ολο οσα εχει παρει !!!!


Αρα οταν εισαι σωστος , διαβασεις τους κανονες , βλεπεις οτι λεει να ΜΗΝ παιρνουμε λειτουργικα κινητα
Ακομα και αν δεν τα πουλουσε , εχανε αλλο μελος ενα κινητο που μπορει να μην ειχε για να μεινει στο ραφι !!!!


Αρα αυτο που θες ειναι "ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΕΜΠΟΡΟΙ ΕΛΑΤΕ"
ΔΕΝ γινετε !


Και ξαναθυμηζω ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΜΕΣΩ ΠΜ την "αληθεια" ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΕΜΑ !


Ευχαριστω πολυ !
potaphkatsarida έγραψε: Αν μέσα στους όρους της σελίδας γράφετε πχ. η δημόσια διαπόμπευση ατόμων που υποπτεύεστε ότι έχουν παραβεί τους κανόνες..τότε ναι εγώ δεν επιθυμώ να είμαι μέλος αυτής της σελίδας.
Θυμάμαι ακόμα το περιστατικό με το μέλος kwstikas 321, που νομίζατε ότι πούλαγε τα κινητά που έπαιρνε από 'δω μέσα ενώ ήταν συλλέκτης χωρίς να το έχει δηλώσει με αποτέλεσμα να αναρτηθεί θέμα με τον αποτρόπαιο τίτλο: kwstikas321: ζήτουλας ή έμπορος;
Στο οποίο φυσικά αναλυόταν ο,τι είχε πάρει το μέλος, με διάφορα σχόλια του maki ενδιάμεσα, ανοιχτά τα σχόλια από κάτω για τον οποιονδήποτε, λες και είμαστε στο Κολοσσαίο..να περνάει ένα παιδάκι 20 χρονών από λαϊκό δικαστήριο!
Η αγγελία του περιφερόταν σε ένα site 30.000 μελών μπροστά-μπροστά για κανα 10ημερο;;;;
Επίσης είχε κάνει την εξυπνάδα ο admin να περάσει την όλη ιστορία δια βίας στην υπογραφή του παιδιού, υπό την απειλή, ότι αν την έσβηνε, θα έτρωγε μόνιμο ban..ο πλήρης εξευτελισμός!!
Είχε φάει άπειρες απειλές ότι θα τον σύρουν δικαστικά αν δεν φέρει απτές αποδείξεις ότι δεν πούλησε τα πράγματα, και του ζητούσαν να επιστρέψει ο,τι έχει πάρει από άλλα μέλη..
Θυμάμαι ακόμα τον πανικό του παιδιού γιατί μιλούσαμε μέσω μηνυμάτων κατ' ιδίαν και ένιωθα τόσο άσχημα, που δεν βγήκα εκείνη τη μέρα να σας στείλω όλους στο διάολο...

Το παιδάκι αποδείχθηκε εν τέλει αθώο, και φυσικά η όλη ιστορία πέρασε στο αρχείο, γιατί έλα μωρέ και τι έγινε;;;;
Αλλά εγώ δεν το βλέπω ΚΑΘΟΛΟΥ έτσι! Κι ακριβώς επειδή δεν το βλέπω έτσι, και δεν θα το βλέπω έτσι και με την επόμενη περίπτωση παιδιού που θα ξανασυμβεί - είμαι βέβαιη γι' αυτό - και τότε πιστεύω θα το βρω το θάρρος και θα σας στείλω στο διάολο, γι' αυτό λέω να το λήξω τώρα, ειρηνικά και όμορφα..
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από makis » 04 Μαρ 2013, 18:16

Καθως και να θυμισω οτι ΣΤΑ ΠΟΣΤ του ΔΕΝ ελεγε ΠΟΥΘΕΝΑ για συλλογη , αλλα ελεγε για να κανει το κινητο του , το κινητο της γιαγιας του κ.α
Ενω το πρωτο του ποστ ηταν "ειμαι με δανική συσκευη"

http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f= ... 50#p707612

το "ζητουλας" δεν ειναι βρισιά , αλλα ειναι το ατομο που ζηταει πολλα
και ειδικα εδω οταν ενα μελος αδιαφορει σε προιδοποιησεις και πμ που του λενε να σταματησει να ζηταει και συνεχίζει κανονικα , δεν μπορεις να το πεις καποιος αλλιως αυτο το ατομο , ΑΦΟΥ δεν το κανει απο αναγκη* !

*=αναγκη ειναι οταν θελεις ρουχα για το παιδι σου και δεν μπορεις να τα αγoρασεις !


potaphkatsarida έγραψε:Παρότι η αποχώρηση μου ήθελα να είναι αθόρυβη γιατί ήξερα ότι θα έπρεπε να μπω στη λογική χιλιάδων εξηγήσεων, κατάφερα το ακριβώς αντίθετο..
Μου εστειλες μυνημα και ρωτησα το λογο για να κανω την διαγραφη !
Ακομα περιμενω απαντηση !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από Othon » 04 Μαρ 2013, 18:20

potaphkatsarida έγραψε:Θυμάμαι ακόμα το περιστατικό με το μέλος kwstikas 321, που νομίζατε ότι πούλαγε τα κινητά που έπαιρνε από 'δω μέσα ενώ ήταν συλλέκτης χωρίς να το έχει δηλώσει με αποτέλεσμα να αναρτηθεί θέμα με τον αποτρόπαιο τίτλο: kwstikas321: ζήτουλας ή έμπορος;
Στο οποίο φυσικά αναλυόταν ο,τι είχε πάρει το μέλος, με διάφορα σχόλια του maki ενδιάμεσα, ανοιχτά τα σχόλια από κάτω για τον οποιονδήποτε, λες και είμαστε στο Κολοσσαίο..να περνάει ένα παιδάκι 20 χρονών από λαϊκό δικαστήριο!
Η αγγελία του περιφερόταν σε ένα site 30.000 μελών μπροστά-μπροστά για κανα 10ημερο;;;;
Επίσης είχε κάνει την εξυπνάδα ο admin να περάσει την όλη ιστορία δια βίας στην υπογραφή του παιδιού, υπό την απειλή, ότι αν την έσβηνε, θα έτρωγε μόνιμο ban..ο πλήρης εξευτελισμός!!
Είχε φάει άπειρες απειλές ότι θα τον σύρουν δικαστικά αν δεν φέρει απτές αποδείξεις ότι δεν πούλησε τα πράγματα, και του ζητούσαν να επιστρέψει ο,τι έχει πάρει από άλλα μέλη..
Θυμάμαι ακόμα τον πανικό του παιδιού γιατί μιλούσαμε μέσω μηνυμάτων κατ' ιδίαν και ένιωθα τόσο άσχημα, που δεν βγήκα εκείνη τη μέρα να σας στείλω όλους στο διάολο...
Απόλυτα δικαιολογημένη η έκρηξη της Αλεξίας και θα τολμήσω να αποδεχτώ προσωπικά τα διαόλια της, αφού κι εγώ συμμετείχα στο συγκεκριμένο περιστατικό που αναφέρει.
Όσον αφορά τον εξευτελισμό, εδώ πραγματικά γελάω, όχι με το σχολιασμό της Αλεξίας, αλλά για μένα προσωπικά, αφού όχι μόνο έχω δεχτεί εξευτελισμό, προσβολές, κατηγορίες και άλλα διάφορα, όπως βλέπετε όμως εξακολουθώ να βρίσκομαι εδώ.
Το θέμα δεν είναι τι νιώθουν οι άλλοι για σένα, αλλά εσύ πώς κρίνεις τον εαυτό σου.
Ακόμα κι αν κάποιος είναι εγωιστής και δεν αποδέχεται το σχολιασμό των άλλων, από τη στιγμή που τα έχει ο ίδιος καλά με τον εαυτό του, οι υπόλοιποι περισσεύουν.
Όταν φτάνεις στο σημείο να έχεις ακούσει κυριολεκτικά τα πάντα εδώ μέσα και τα αντιμετωπίζεις όλα με ένα απλό χαπάκι όπως αυτό του avatar μου, για μένα έχεις καταφέρει πολλά περισσότερα από τον ψυχίατρό σου.
Άρα αγαπητή μου κατσαριδούλα, που θα σε πάω με 1000 ακόμα κι αν με βρίσεις δημόσια, γράψτους όλους εκεί που δε γράφει η μελάνη (εμένα πρώτο πρώτο) και συνέχισε να προσφέρεις και να δέχεσαι την προσφορά των άλλων απροβλημάτιστα.

Άβαταρ μέλους
chrismother
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2705
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 22:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 52
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από chrismother » 05 Μαρ 2013, 22:54

potaphkatsarida έγραψε:Προσπαθώ εδώ και κάτι ώρες να βρω την αντίστοιχη ρύθμιση, αλλά φαίνεται σαν να μην υπάρχει, επίσης αναζήτησα το θέμα στις συχνές ερωτήσεις..πουθενά!
Ρώτησα 2 admin και δεν μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν, οπότε θεώρησα σωστό να το γνωστοποιήσω, για να μου πει κανένας χριστιανός πως μπορώ να κάνω delete τον λογαριασμό μου..
Πιστεύω πως πρέπει να το ξανασκεφτείτε...είναι κρίμα...σας το ζητάνε τόσα άτομα....δεν αξίζει γι'αυτά τα άτομα να μείνετε?....Πιστεύω όμως πως έχετε επηρεαστεί λάθος...μην παρασύρεστε...
Μην ξεχνάτε όμως ...για όλους οτι είμαστε ανθρώποι ...και οι ανθρώποι κάνουν λάθη...
Άλλο όμως το λάθος...και άλλο η εκμετάλλευση. ..
Εάν εσείς είστε τυπικο μέλος με τα υπόλοιπα μέλη και με το forum...αυτό δεν σημαίνει οτι ειναι όλοι σαν εσάς..όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίδια.
Ευτυχώς που υπάρχουν αυτοί οι κανόνες στο φόρουμ αυτό..γιατί αυτοί οι κανόνες στον βαθμό "που μπορούν" εμποδίζουν τους κακοπροαίρετους να μας εκμεταλλευτούν. Για σκεφτείτε να χαρίζατε εσείς ένα παιχνίδι παιδικό και να το έπαιρνα εγώ και να το στερούσα απο κάποιον που πραγματικά το έχει ανάγκη και να το πουλούσα στο διαδίκτυο? το θεωρείτε σωστό? ή κάποιο μέλος που έχει ζητήσει 20 πράγματα και χαρίζει 0 είναι σωστό?
Σκεφτείτε το σας παρακαλώ να μην φύγετε...σας το ζητάω ..και ας μην έχουμε συνεργαστεί ποτέ...από όσο θυμάμαι.
:thank:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Έκανα τέστ υπομονής και βγήκε αρνητικό.https://postimg.cc/BjgsZm1D

Άβαταρ μέλους
noodles
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1420
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 12:16
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από noodles » 01 Μάιος 2013, 11:36

αν θελω να διαγραψω τον λογαριασμο μου πως μπορω να το κανω;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
οταν ενδιαφερεστε για κατι αφου δηλωσετε ενδιαφερον ,στειλτε μου πμ
οταν χαριζω θεσ/κη προτιμω χερι με χερι , ή σε εξαιρετικες περιπτωσεις που δεν γινεται αλλιως τελη ή χαρισομάγαζο και η επικοινωνια γινεται απο εσας
οταν χαριζετε σεβομαι τι βολευει εσας
αποστολη εκτος θεσ/κης με προπληρωμενο ή δεμα
εχω λογαριασμο σε ΤΤ και εθνικη

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39725
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 01 Μάιος 2013, 11:42

Στέλνετε πμ στον makis ή τον Dimitris&Alice για να σας κάνουν αποκλεισμό
Ή απλά δεν ξαναμπαίνετε.
Να διαγραφούν οι μέχρι τώρα δημοσιεύσεις σας και δοσοληψίες σας δεν γίνεται
(http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=75445)

Άβαταρ μέλους
κουρακου ιωαννα
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1071
Εγγραφή: 25 Σεπ 2013, 22:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάσου Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από κουρακου ιωαννα » 04 Δεκ 2013, 09:40

Καλημέρα δεν ξέρω αν είναι το ανάλογο θέμα. Θέλω να διαγραφω από μέλος λόγο της έντασης που προκλήθηκε από Μία αγγελία μου. Νιώθω άσχημα για διάφορους λόγους και δεν το αντέχω. Θα ήθελα αν γίνεται να δώσω τα πράγματα που μου έχουν ήδη ζητηθεί και τίποτα αλο! Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39725
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Πώς μπορώ να διαγράψω τον λογαριασμό μου;

Δημοσίευση από polvar » 04 Δεκ 2013, 10:19

Αν και αποθαρρύνουμε τα μέλη από το να διαγραφτούν και θα θέλαμε να παραμείνουν κοντά μας, αν επιμένετε διαβάστε το θέμα στο οποίο μετέφερα την δημοσίευσή σας

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23537
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aria » 04 Δεκ 2013, 11:02

κουρακου ιωαννα έγραψε:Καλημέρα δεν ξέρω αν είναι το ανάλογο θέμα. Θέλω να διαγραφω από μέλος λόγο της έντασης που προκλήθηκε από Μία αγγελία μου. Νιώθω άσχημα για διάφορους λόγους και δεν το αντέχω. Θα ήθελα αν γίνεται να δώσω τα πράγματα που μου έχουν ήδη ζητηθεί και τίποτα αλο! Ευχαριστώ.
Καλημέρα!
Θέλετε να το ξανασκεφτείτε? Αν σας αναστάτωσε κάποιο μέλος απλά αγνοήστε το και μην ασχολήστε μαζί του. Είναι κρίμα να αποχωρήσετε επειδή υπάρχει κάποιος περίεργος...απλά μην του δίνετε σημασία. Άλλωστε για να βοηθήσετε και να βοηθηθείτε είστε εδώ στην ουσία όπως όλοι μας! Δεν αξίζει πιστεύω να αποχωρήσετε για κανέναν...

christine K
Silver Member
Silver Member
3 5
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 02 Σεπ 2013, 21:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Παιανίας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

ΑΠΟΧΩΡΩ

Δημοσίευση από christine K » 05 Δεκ 2013, 11:42

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ... ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΣΑΣ. ΕΓΩ ΑΠΟΧΩΡΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ. #ΚΑΙ ΝΑΙ ΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ..# :wall:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”