Πώς μπορώ να διαγράψω τον λογαριασμό μου;

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 04 Μαρ 2013, 12:39

polvar έγραψε:Αν κάνουμε παραλληλισμό του xariseto (ή και οποιασδήποτε ιστοσελίδας κοινωνικής δικτύωσης) με την εκτός υπολογιστών ζωή θα διαπιστώσουμε ότι όλοι επιλέγουμε με ποιους θα συναναστρεφόμαστε. Δεν είναι υποχρεωτικό να το κάνουμε με όλους
Όσο για το "πλαίσιο", και στην Ελλάδα δεν μας αρέσουν πολλά πράγματα αλλά δεν σηκωνόμαστε (τουλάχιστον οι περισσότεροι) να φύγουμε αλλά παραμένουμε παλεύοντας να την αλλάξουμε
Επειδή ασχολούμαι και με τον κοινωνικό ακτιβισμό, προφανώς και δεν έχω σηκωθεί να φύγω, αλλά εκεί οι όροι είναι άλλοι..
Εδώ μίλησα με τον maki δια τηλεφώνου και μου είπε ότι οι όροι της σελίδας είναι αυτοί, είτε συμφωνώ, είτε όχι, αν δεν συμφωνώ απλούστατα να φύγω..
Αν μέσα στους όρους της σελίδας γράφετε πχ. η δημόσια διαπόμπευση ατόμων που υποπτεύεστε ότι έχουν παραβεί τους κανόνες..τότε ναι εγώ δεν επιθυμώ να είμαι μέλος αυτής της σελίδας.
Θυμάμαι ακόμα το περιστατικό με το μέλος kwstikas 321, που νομίζατε ότι πούλαγε τα κινητά που έπαιρνε από 'δω μέσα ενώ ήταν συλλέκτης χωρίς να το έχει δηλώσει με αποτέλεσμα να αναρτηθεί θέμα με τον αποτρόπαιο τίτλο: kwstikas321: ζήτουλας ή έμπορος;
Στο οποίο φυσικά αναλυόταν ο,τι είχε πάρει το μέλος, με διάφορα σχόλια του maki ενδιάμεσα, ανοιχτά τα σχόλια από κάτω για τον οποιονδήποτε, λες και είμαστε στο Κολοσσαίο..να περνάει ένα παιδάκι 20 χρονών από λαϊκό δικαστήριο!
Η αγγελία του περιφερόταν σε ένα site 30.000 μελών μπροστά-μπροστά για κανα 10ημερο;;;;
Επίσης είχε κάνει την εξυπνάδα ο admin να περάσει την όλη ιστορία δια βίας στην υπογραφή του παιδιού, υπό την απειλή, ότι αν την έσβηνε, θα έτρωγε μόνιμο ban..ο πλήρης εξευτελισμός!!
Είχε φάει άπειρες απειλές ότι θα τον σύρουν δικαστικά αν δεν φέρει απτές αποδείξεις ότι δεν πούλησε τα πράγματα, και του ζητούσαν να επιστρέψει ο,τι έχει πάρει από άλλα μέλη..
Θυμάμαι ακόμα τον πανικό του παιδιού γιατί μιλούσαμε μέσω μηνυμάτων κατ' ιδίαν και ένιωθα τόσο άσχημα, που δεν βγήκα εκείνη τη μέρα να σας στείλω όλους στο διάολο...

Το παιδάκι αποδείχθηκε εν τέλει αθώο, και φυσικά η όλη ιστορία πέρασε στο αρχείο, γιατί έλα μωρέ και τι έγινε;;;;
Αλλά εγώ δεν το βλέπω ΚΑΘΟΛΟΥ έτσι! Κι ακριβώς επειδή δεν το βλέπω έτσι, και δεν θα το βλέπω έτσι και με την επόμενη περίπτωση παιδιού που θα ξανασυμβεί - είμαι βέβαιη γι' αυτό - και τότε πιστεύω θα το βρω το θάρρος και θα σας στείλω στο διάολο, γι' αυτό λέω να το λήξω τώρα, ειρηνικά και όμορφα..
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9560
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από theosve » 04 Μαρ 2013, 12:56

φευγοντας θα αλλαξει κατι?
Και απαντω μονη οτι κατι θα αλλαξει.
Το επομενο πανικοβλητο παιδακι δεν θα εχει την κατσαριδα να το υποστηριξει...
Καλη συνεχεια
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 04 Μαρ 2013, 12:59

theosve έγραψε:φευγοντας θα αλλαξει κατι?
Και απαντω μονη οτι κατι θα αλλαξει.
Το επομενο πανικοβλητο παιδακι δεν θα εχει την κατσαριδα να το υποστηριξει...
Καλη συνεχεια
Θα δώσω τις μάχες μου για μια κοινωνία ισότητας, για το χαρισετο, ας κάνετε ο,τι σας φωτίσει ο Αλαχ..εγώ θα συνιστούσα στο παιδάκι που τραμπουκίζεται πάντως να ρίξει 10 μπινελίκια και να απαιτήσει την διαγραφή του.. :P
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

Άβαταρ μέλους
ΡΕΝΑ25
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5411
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012, 16:20
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από ΡΕΝΑ25 » 04 Μαρ 2013, 13:03

theosve έγραψε:φευγοντας θα αλλαξει κατι?
Και απαντω μονη οτι κατι θα αλλαξει.
Το επομενο πανικοβλητο παιδακι δεν θα εχει την κατσαριδα να το υποστηριξει...
Καλη συνεχεια

και για μενα ειχε υποθει οτι ειμαι ζητουλας...ναι,,,και εμενα με εχει πειραξει φοβερα...
αλλα....ετσι ειναι ο καθενας εδω μεσα εχει το ρολο του.,...
μη φυγεις επειδη στο ζηταμε εμεις...
γτ ολοι εμεις...ολοι ομως ειμαστε η ζωη εδω μεσα...ο καθενας μονος του..τι θα μπορουσε να κανει??
τιποτα...
γιαυτο....
ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΝΗΣΕΙΣ ΡΟΥΠΙ....
02/01/2016 μπαινω να ενημερωσω οτι δεν μπαινω τοσο συχνα μεχρι να μπω σε μια χαλαρη κατασταση γτ εχω ενα "θεματακι" υγειας...παρολο αυτα εχω επιστρεψει βαζω τα ευχαριστω μου...οτι ειναι πειτε μου ...ευχαριστω πολυ
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ-ΕΥΤΥΧΙΑ -ΧΙΟΥΜΟΡ....
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Ψαχνω για βαφτιση αγοριου
https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=201&t=138064

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από polvar » 04 Μαρ 2013, 13:13

Το έχω πει μπορεί και εκατοντάδες φορές:
Το χαρισετο είναι χτισμένο σε λογισμικό συζητήσεων. Αυτό έχει τα καλά και τα κακά του:
Τα καλά είναι λίγα: η σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των μελών, η επίλυση αποριών κλπ.
Τα κακά είναι πολλά: Πολύ μπλα μπλα, απουσία feedback μελών-αξιολόγησης συναλλαγών, εξαπατήσεις, κακοχαρακτηρισμοί κλπ.
Ένα custom λογισμικό που θα ταίριαζε στο σκοπό του site και θα περιόριζε τις αυθαιρεσίες και την κακή συμπεριφορά μελών (και διαχειριστών) κοστίζει και άρα δεν πρόκειται να γίνει τουλάχιστον στο ορατό μέλλον. Αν το είχαμε θα υπήρχε ελάχιστη παρέμβαση διαχειριστών που δεν θα γινόταν καν αντιληπτή, θα γινόταν όλα αυτόματα! Δείτε πχ το ebay, ricardo κλπ.
Αφού δεν το έχουμε, θεσπίστηκαν κανόνες συμπεριφοράς. Μην κάνετε αυτό και κάντε το εκείνο έτσι. Χωρίς κανόνες θα γινόταν μπάχαλο εδώ. Οπότε δεν γίνεται χωρίς αυτούς. Αν όλοι διάβαζαν και σέβονταν τους κανόνες (και το πνεύμα αυτών αλλά και όλου του xariseto) θα ήμασταν και ήσυχοι. Αλλά δεν υπάρχουν μόνο μιας κατηγορίας άνθρωποι.

Από εκεί και πέρα το xariseto είναι τα μέλη του.
Μπορείτε να το δείτε μόνο ως πλατφόρμα επικοινωνίας με τα μέλη; Αγνοήστε όλα τα υπόλοιπα (σεβόμενη εννοείτε τους κανόνες) και επικεντρωθείτε στον σκοπό και στα μέλη. Μόνο έτσι μπορείτε να "επιβιώσετε" σε κάτι που δεν λειτουργεί 100% σωστά.

ΥΓ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω που συμπεριλαμβάνομαι κι εγώ στους υποψήφιους για αποστολή στο δ....

Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 04 Μαρ 2013, 13:16

ΡΕΝΑ25 έγραψε:
theosve έγραψε:φευγοντας θα αλλαξει κατι?
Και απαντω μονη οτι κατι θα αλλαξει.
Το επομενο πανικοβλητο παιδακι δεν θα εχει την κατσαριδα να το υποστηριξει...
Καλη συνεχεια

και για μενα ειχε υποθει οτι ειμαι ζητουλας...ναι,,,και εμενα με εχει πειραξει φοβερα...
αλλα....ετσι ειναι ο καθενας εδω μεσα εχει το ρολο του.,...
μη φυγεις επειδη στο ζηταμε εμεις...
γτ ολοι εμεις...ολοι ομως ειμαστε η ζωη εδω μεσα...ο καθενας μονος του..τι θα μπορουσε να κανει??
τιποτα...
γιαυτο....
ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΝΗΣΕΙΣ ΡΟΥΠΙ....
Έχω δώσει μάχες για την ανθρώπινη αξιοπρέπεια, δεν μπορώ να δεχθώ την καταβαράθρωση της, λυπάμαι..
Ακόμα και για "ευγενείς" σκοπούς..
Δεν κάνω εκπτώσεις στις αξίες μου..είναι οριστικό, αναμένω την διαγραφή μου..
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 04 Μαρ 2013, 13:19

polvar έγραψε:Το έχω πει μπορεί και εκατοντάδες φορές:
Το χαρισετο είναι χτισμένο σε λογισμικό συζητήσεων. Αυτό έχει τα καλά και τα κακά του:
Τα καλά είναι λίγα: η σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των μελών, η επίλυση αποριών κλπ.
Τα κακά είναι πολλά: Πολύ μπλα μπλα, απουσία feedback μελών-αξιολόγησης συναλλαγών, εξαπατήσεις, κακοχαρακτηρισμοί κλπ.
Ένα custom λογισμικό που θα ταίριαζε στο σκοπό του site και θα περιόριζε τις αυθαιρεσίες και την κακή συμπεριφορά μελών (και διαχειριστών) κοστίζει και άρα δεν πρόκειται να γίνει τουλάχιστον στο ορατό μέλλον. Αν το είχαμε θα υπήρχε ελάχιστη παρέμβαση διαχειριστών που δεν θα γινόταν καν αντιληπτή, θα γινόταν όλα αυτόματα! Δείτε πχ το ebay, ricardo κλπ.
Αφού δεν το έχουμε, θεσπίστηκαν κανόνες συμπεριφοράς. Μην κάνετε αυτό και κάντε το εκείνο έτσι. Χωρίς κανόνες θα γινόταν μπάχαλο εδώ. Οπότε δεν γίνεται χωρίς αυτούς. Αν όλοι διάβαζαν και σέβονταν τους κανόνες (και το πνεύμα αυτών αλλά και όλου του xariseto) θα ήμασταν και ήσυχοι. Αλλά δεν υπάρχουν μόνο μιας κατηγορίας άνθρωποι.

Από εκεί και πέρα το xariseto είναι τα μέλη του.
Μπορείτε να το δείτε μόνο ως πλατφόρμα επικοινωνίας με τα μέλη; Αγνοήστε όλα τα υπόλοιπα (σεβόμενη εννοείτε τους κανόνες) και επικεντρωθείτε στον σκοπό και στα μέλη. Μόνο έτσι μπορείτε να "επιβιώσετε" σε κάτι που δεν λειτουργεί 100% σωστά.

ΥΓ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω που συμπεριλαμβάνομαι κι εγώ στους υποψήφιους για αποστολή στο δ....
Γλυκέ μου άνθρωπε την τιτλοφορία της ανάρτησης, που ήταν ΑΙΣΧΡΗ, κάποιος την εμπνεύστηκε..δεν ήταν από "λογισμικό συζήτησης"
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από polvar » 04 Μαρ 2013, 13:27

Ε ναι, είπα ότι άλλο λογισμικό δεν θα είχε καν χώρο να μιλάει κανείς ούτε ο διαχειριστής ούτε ο οποιοσδήποτε
Πάντως αφού επιμένετε να φύγετε, μπορείτε κάλλιστα να αποχωρήσετε και τελείωσε.
Ζητώντας διαγραφή, το πολύ πολύ που θα σας κάνουν είναι ένα είδος ban για να μην μπορείτε να ξαναμπείτε ποτέ με το ίδιο username.
Διαγραφή με την έννοια να σβηστούν όσα έχετε γράψει δεν υφίσταται όπως άλλωστε περιγράφεται και στο link που σας έδωσα παραπάνω.

Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 04 Μαρ 2013, 13:31

polvar έγραψε:Ε ναι, είπα ότι άλλο λογισμικό δεν θα είχε καν χώρο να μιλάει κανείς ούτε ο διαχειριστής ούτε ο οποιοσδήποτε
Πάντως αφού επιμένετε να φύγετε, μπορείτε κάλλιστα να αποχωρήσετε και τελείωσε.
Ζητώντας διαγραφή, το πολύ πολύ που θα σας κάνουν είναι ένα είδος ban για να μην μπορείτε να ξαναμπείτε ποτέ με το ίδιο username.
Διαγραφή με την έννοια να σβηστούν όσα έχετε γράψει δεν υφίσταται όπως άλλωστε περιγράφεται και στο link που σας έδωσα παραπάνω.
Συγνώμη δεν υπάρχει delete του account όπως υπάρχει σε όλα τα site;;;
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Απορία: πως διαγράφω τον λογαριασμό μου από το χαρισετο

Δημοσίευση από polvar » 04 Μαρ 2013, 13:33

Όχι γιατί έτσι θα χανόταν όλο το ιστορικό δοσοληψιών σας, τα ευχαριστώ που έχετε δώσει και πάρει και φυσικά ό,τι έχετε πει δημόσια

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”