Γραμματόσημο που δεν γράφει τιμή

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από athanasiamak » 19 Οκτ 2012, 21:46

Επειδή μου έχει τύχει μέλος να μου στείλει τέτοιο γραμματόσημο για αποστολή και 'γω το κοίταζα ξανά και ξανά :lol: μπορώ να σου πω ότι ισχύει, γιατί όταν πήγα ελτα να ταχυδρομήσω και τους ρώτησα.. μου είπαν.. "ναι, έτσι είναι" :- :D

ΜΟΛΙΣ με ενημέρωσε μέλος που χρησιμοποιεί συχνά ελτα πως δεν ισχύει. Οπότε είτε οι εκεί υπάλληλοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.. είτε οι εδώ... :z
Καλύτερα να πας ελτα να ρωτήσεις...

numismat
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 18:46
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από numismat » 19 Οκτ 2012, 21:51

athanasiamak έγραψε:Επειδή μου έχει τύχει μέλος να μου στείλει τέτοιο γραμματόσημο για αποστολή και 'γω το κοίταζα ξανά και ξανά :lol: μπορώ να σου πω ότι ισχύει, γιατί όταν πήγα ελτα να ταχυδρομήσω και τους ρώτησα.. μου είπαν.. "ναι, έτσι είναι" :- :D
Στη ΘΕσ/νικη παντως δεν περνανε αυτα τα γραμματοσημα αν μιλαμε για βαρος, πρεπει να παρετε γραμματοσημα με αξια γραμμενη πανω... Αυτα τα γραμματοσημα χωρις αξια (καραβακι με πρασινο ορθογονιο) κανουν μονο για αποστολες τον γραμματων με βαρος 20 γρ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΔΥΑΣΤΟΎΝ με κανονικα γραμματοσημα με αξια! αυτο μας λενε εδω, μπορει στη Κορινθια τα ΕΛΤΑ να ειναι πιο ΧΑΛΑΡΑ :lol:

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από athanasiamak » 19 Οκτ 2012, 21:53

ε εμείς numismat κάτω απ' τ' αυλάκι :D έχουμε άλλους όρους. χαχαχαχχα

Άβαταρ μέλους
Bella19
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
56 73
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 13:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Bella19 » 19 Οκτ 2012, 21:54

Ωχ ωραία.... τέλεια λαμπρά χαχα!!
και πήρα 2,55 από 4 φορές.... :(
10,20 Eυρώ πλήρωσα...
Μήπως έχει τύχει και σε άλλον κάτι ανάλογο;; Δεν έχω και τα γραμ/μα να σας τα δείξω....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μονο χερι με χερι σε στασεις μετρο κ τραμ. Σε οσα μελη δινω το κινητο μου, εχω Viber

Άβαταρ μέλους
Bella19
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
56 73
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 13:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Bella19 » 19 Οκτ 2012, 21:58

numismat έγραψε:
athanasiamak έγραψε:Επειδή μου έχει τύχει μέλος να μου στείλει τέτοιο γραμματόσημο για αποστολή και 'γω το κοίταζα ξανά και ξανά :lol: μπορώ να σου πω ότι ισχύει, γιατί όταν πήγα ελτα να ταχυδρομήσω και τους ρώτησα.. μου είπαν.. "ναι, έτσι είναι" :- :D
Στη ΘΕσ/νικη παντως δεν περνανε αυτα τα γραμματοσημα αν μιλαμε για βαρος, πρεπει να παρετε γραμματοσημα με αξια γραμμενη πανω... Αυτα τα γραμματοσημα χωρις αξια (καραβακι με πρασινο ορθογονιο) κανουν μονο για αποστολες τον γραμματων με βαρος 20 γρ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΔΥΑΣΤΟΎΝ με κανονικα γραμματοσημα με αξια! αυτο μας λενε εδω, μπορει στη Κορινθια τα ΕΛΤΑ να ειναι πιο ΧΑΛΑΡΑ :lol:
Δεν ήταν καραβάκι, ήταν κάπως μελιτζανί αν θυμάμαι καλά.. και πανω έγραφε ως 20 γρ.
Τι να πω... ούτε προπλ. φακέλους Α4 δεν έχουν και αναγκάζομαι να πληρώνω γραμματόσημα....

Σας ευχαριστώ όλους για τισ απαντήσεις :)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μονο χερι με χερι σε στασεις μετρο κ τραμ. Σε οσα μελη δινω το κινητο μου, εχω Viber

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από athanasiamak » 19 Οκτ 2012, 22:00

δεν μπορώ να θυμηθώ ποιό μέλος μου το είχε στείλει... Νομίζω ήταν από Θεσσαλονίκη.. και μου το έγραφε... ότι αυτό το γραμματόσημο έχει τόση αξία.. και στα ελτα μου το επιβεβαίωσαν... αν δει τις δημοσιεύσεις θα μας βοηθήσει!!!

Άβαταρ μέλους
Bella19
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
56 73
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 13:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Bella19 » 19 Οκτ 2012, 22:03

athanasiamak έγραψε:δεν μπορώ να θυμηθώ ποιό μέλος μου το είχε στείλει... Νομίζω ήταν από Θεσσαλονίκη.. και μου το έγραφε... ότι αυτό το γραμματόσημο έχει τόση αξία.. και στα ελτα μου το επιβεβαίωσαν... αν δει τις δημοσιεύσεις θα μας βοηθήσει!!!
Μακάρι να' ναι έτσι
Σε ευχαριστώ πολύ!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μονο χερι με χερι σε στασεις μετρο κ τραμ. Σε οσα μελη δινω το κινητο μου, εχω Viber

Χριστίνα
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9017
Εγγραφή: 15 Ιουν 2010, 14:49
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Νεαπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Χριστίνα » 19 Οκτ 2012, 22:41

Bella19 έγραψε:
athanasiamak έγραψε:δεν μπορώ να θυμηθώ ποιό μέλος μου το είχε στείλει... Νομίζω ήταν από Θεσσαλονίκη.. και μου το έγραφε... ότι αυτό το γραμματόσημο έχει τόση αξία.. και στα ελτα μου το επιβεβαίωσαν... αν δει τις δημοσιεύσεις θα μας βοηθήσει!!!
Μακάρι να' ναι έτσι
Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Λοιπόν παιδιά, αυτό το γραμματόσημο για το οποίο έχει γίνει πολύς λόγος τελευταία, είναι αξίας 2,50 ευρώ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ. Συνδυάζεται φυσικά με τα πάντα. Ισχύει κανονικά για 20 γρ. ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ γράμμα αλλά φυσικά και για οποιαδήποτε άλλη αποστολή αξίας 2,50 ευρώ (δηλαδή απλή αποστολή περισσότερων γραμμαρίων). Αυτά από το δικό μας ταχυδρομείο όπου μου επεσήμαναν ότι πολλοί υπάλληλοι είναι άσχετοι και έχουν φτάσει στο σημείο ενδεχομένως και να μην το δέχονται.

Άβαταρ μέλους
Bella19
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
56 73
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 13:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Κορίτσι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Bella19 » 19 Οκτ 2012, 22:45

Ναι, έλεγε ότι είναι και συστημένο!
Ουφ επιτέλους! Με έκανες και ηρέμησα!
Να 'σαι καλά Χριστίνα! :)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Μονο χερι με χερι σε στασεις μετρο κ τραμ. Σε οσα μελη δινω το κινητο μου, εχω Viber

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από athanasiamak » 19 Οκτ 2012, 22:50

numismat έγραψε:
athanasiamak έγραψε:Επειδή μου έχει τύχει μέλος να μου στείλει τέτοιο γραμματόσημο για αποστολή και 'γω το κοίταζα ξανά και ξανά μπορώ να σου πω ότι ισχύει, γιατί όταν πήγα ελτα να ταχυδρομήσω και τους ρώτησα.. μου είπαν.. "ναι, έτσι είναι" :- :D
Στη ΘΕσ/νικη παντως δεν περνανε αυτα τα γραμματοσημα αν μιλαμε για βαρος, πρεπει να παρετε γραμματοσημα με αξια γραμμενη πανω... Αυτα τα γραμματοσημα χωρις αξια (καραβακι με πρασινο ορθογονιο) κανουν μονο για αποστολες τον γραμματων με βαρος 20 γρ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΔΥΑΣΤΟΎΝ με κανονικα γραμματοσημα με αξια! αυτο μας λενε εδω, μπορει στη Κορινθια τα ΕΛΤΑ να ειναι πιο ΧΑΛΑΡΑ
είδες τη δημοσίευση της Χριστίνα Λενάκι;
Άρα κάτω απ' τ' αυλάκι είμαστε ενημερωμένοι!! ;) :lol:
Να ΄σαι καλά Χριστίνα μας διαφώτισες!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”