Ένα ευχαριστώ ανά μέλος που παίρνει και ανά αγγελία!

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
chrisel
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1794
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Ένα ευχαριστώ ανά μέλος που παίρνει και ανά αγγελία!

Δημοσίευση από chrisel » 27 Φεβ 2010, 13:18

Θα ήθελα να μιλήσω για κάτι που δεν είμαι σίγουρη αν συμφωνώ και δεν ήξερα που να το ποστάρω.. Αν είμαι offtopic παρακαλώ πείτε μου! Νομίζω πως προκαλεί κάποια σύγχυση για τόσα άτομα που ήμαστε στο site να παίρνει κάποιος 3 αντικείμενα από την ίδια αγγελία και να βάζει ένα ευχαριστώ.

Αν είναι έτσι, τότε δεν υπάρχει ακριβής αξιολόγηση των αγγελιών και πρέπει να μπαίνω σε κόπο να δω πόσα αντικείμενα έδωσε ή πήρε κάποιος, μπορεί να μην έχω χρόνο για κάτι τέτοιο (και, όντως, δεν έχω χρόνο για κάτι τέτοιο! :lol: :lol: ). Μήπως να γινόταν ένας διαχωρισμός των προϊόντων με βάση το μέγεθος? Αυτό ίσως να βοηθούσε στο αν πήρε κάποιος από αγγελία 2 καφετιέρες ή δύο ζευγάρια σκουλαρίκια. Νομίζω πως δεν είναι το ίδιο, ειδικά σε αγγελίες π.χ. με έπιπλα.

Μπορείτε να μου απαντήσετε? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Ελευθερία
[size=150Εάν υπάρχει κάποια εκκρεμότητα την οποία αμελώ, παρακαλώ ενημερώστε με με π.μ..

Ελευθερία[/size]
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Δημοσιεύσεις: 1748
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 08:43
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από s-stratos » 27 Φεβ 2010, 13:33

chrisel έγραψε:Θα ήθελα να μιλήσω για κάτι που δεν είμαι σίγουρη αν συμφωνώ και δεν ήξερα που να το ποστάρω.. Αν είμαι offtopic παρακαλώ πείτε μου! Νομίζω πως προκαλεί κάποια σύγχυση για τόσα άτομα που ήμαστε στο site να παίρνει κάποιος 3 αντικείμενα από την ίδια αγγελία και να βάζει ένα ευχαριστώ.
Ειναι η δομή του site τέτοια,που επιτρέπει 1 ευχαριστώ απο κάποιον σε μια αγγελία. Θα μπορούσαν να μπουνε παραπάνω,αν πατησει καποιος και 2ο ή 3ο σε υπολοιπες δημοσιευσεις του μελους που χαριζει (αρκει να εχει κι αλλες δημοσιευσεις στην ιδια αγγελια...) :mm:
chrisel έγραψε:Αν είναι έτσι, τότε δεν υπάρχει ακριβής αξιολόγηση των αγγελιών και πρέπει να μπαίνω σε κόπο να δω πόσα αντικείμενα έδωσε ή πήρε κάποιος, μπορεί να μην έχω χρόνο για κάτι τέτοιο (και, όντως, δεν έχω χρόνο για κάτι τέτοιο! :lol: :lol: ). Μήπως να γινόταν ένας διαχωρισμός των προϊόντων με βάση το μέγεθος? Αυτό ίσως να βοηθούσε στο αν πήρε κάποιος από αγγελία 2 καφετιέρες ή δύο ζευγάρια σκουλαρίκια. Νομίζω πως δεν είναι το ίδιο, ειδικά σε αγγελίες π.χ. με έπιπλα.

Μπορείτε να μου απαντήσετε? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Ελευθερία
Δεν μπορούμε να μπουμε σε αυτό το σκεπτικο για τους εξής λόγους. Καταρχην το μέγεθος δεν λέει κατι. πχ μια καρέκλα αρκετά φθαρμένη θα αξιζει λιγοτερο απο ενα χρυσο δακτυλιδι!
Δεν μπορούμε να κάνουμε αυτή τη δουλειά. Ειμαστε πολύ λιγα ατομα και θα σιγουρα θα αδικησουμε και καποιους που δίνουν πράγματα.
Δεν μπορούμε να γινουμε και εκτιμητές αντικειμένων!! Εδω μπαίνει και ο παράγοντας "αναγκη". Εαν ανοιγεις σπιτι,ενας φθαρμενος καναπες ειναι πιο πολυτιμος απο ενα ζευγαρι σκουλαρικια..
Ελπιζω να βοηθησα.
Το καλυτερο μέρος για αυτη την δημοσιευση θα ηταν στο : Σχολιασμός :wink:
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Άβαταρ μέλους
chrisel
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1794
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από chrisel » 27 Φεβ 2010, 13:46

Μία τελευταία διευκρίνιση και υπόσχομαι να γράψω άλλη φορά στο σχολιασμός! :D

Δηλαδή εννοείτε πως έχει να κάνει με το άτομο που ευχαριστεί, δηλαδή μπορεί αν θέλει να βάλει κάποιος και άλλα ευχαριστώ? Αυτό θα ήθελα να ξεκαθαρίσω. Τα υπόλοιπα στο σχολιασμό!

Ευχαριστώ και πάλι...
[size=150Εάν υπάρχει κάποια εκκρεμότητα την οποία αμελώ, παρακαλώ ενημερώστε με με π.μ..

Ελευθερία[/size]
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 27 Φεβ 2010, 14:09

chrisel έγραψε:Μία τελευταία διευκρίνιση και υπόσχομαι να γράψω άλλη φορά στο σχολιασμός! :D

Δηλαδή εννοείτε πως έχει να κάνει με το άτομο που ευχαριστεί, δηλαδή μπορεί αν θέλει να βάλει κάποιος και άλλα ευχαριστώ? Αυτό θα ήθελα να ξεκαθαρίσω. Τα υπόλοιπα στο σχολιασμό!

Ευχαριστώ και πάλι...
καλησπερα,

ενα ευχαριστω σε καθε αγγελια
, δεν χρειαζονται παραπανω ευχαριστω !
Ασχετα αν ειναι ενα η 10 π.χ ρουχα μαζι !

Ετσι και αλλιως αν μια αγγελια εχει παραπανω απο 1 ευχαριστω ανα μελος που παρελαβε , θα διαγραφονται !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
georgemarka
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
27 13
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 07 Ιαν 2010, 16:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα -Εξάρχεια
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από georgemarka » 27 Φεβ 2010, 16:01

και αν ειναι οντος 10 ρουχα τι γινεται με τα εδωσε/πηρε μετρανε ως ενα;
αυτο ειναι αδικια για αυτον που τα δινει γιατι αλλοι κανουν δεκα ξεχωριστες αγγελιες ακριβως για να παρουν 10 εδωσε ενω θα ταν πιο ευκολο σε μια

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 27 Φεβ 2010, 16:14

georgemarka έγραψε:και αν ειναι οντος 10 ρουχα τι γινεται με τα εδωσε/πηρε μετρανε ως ενα;
αυτο ειναι αδικια για αυτον που τα δινει γιατι αλλοι κανουν δεκα ξεχωριστες αγγελιες ακριβως για να παρουν 10 εδωσε ενω θα ταν πιο ευκολο σε μια
αγγελιες που εχουν ενα-ενα ρουχο η ενα-ενα μολύβι , ετσι και αλλιως σιγα-σιγα μαζευονται σε μια αγγελια !
και αν το κανουν συνεχεια καποια μελη (που ηδη φαίνονται) θα τους γίνεται παρατήρηση !

Ηδη εχουμε μαζέψει μια-μια αγγελιες και σε λιγες μερες που θα γινει εκκαθάριση τον ευχαριστω , θα χαθουν (απο μελη που βάζουν ενα-ενα μικρο αντικειμενο)

Φυσικα αν ειναι μια κανονικη αγγελια και παρουν 2 ή 3 ή 4 κ.ο.κ τοτε ο καθε παραληπτης δινει το αναλογο ευχαριστω !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
anastasiakl
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: 11 Μαρ 2010, 16:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Νεαπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από anastasiakl » 17 Μαρ 2010, 23:58

Θα ήθελα την βοήθεια σου....
στο προφίλ μου γράφει ότι έχω πάρει 12 είδη ένω έχω πάρει 7 και νομίζω το λάθος είναι δικό μου. Όταν παίρνω κάτι πατάω ευχαριστώ στο τελευταίο ποστ αλλά και στο πρώτο..... πως μπορω να το διορθώσω το νούμερο και τελικά σε ποιο ποστ πρεπει να παταω ευχαριστω? στο πρωτο?

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 18 Μαρ 2010, 01:36

anastasiakl έγραψε:Θα ήθελα την βοήθεια σου....
στο προφίλ μου γράφει ότι έχω πάρει 12 είδη ένω έχω πάρει 7 και νομίζω το λάθος είναι δικό μου. Όταν παίρνω κάτι πατάω ευχαριστώ στο τελευταίο ποστ αλλά και στο πρώτο..... πως μπορω να το διορθώσω το νούμερο και τελικά σε ποιο ποστ πρεπει να παταω ευχαριστω? στο πρωτο?
παταμε το ευχαριστω ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ , εκτος αν ειναι αγγελια ζητήσεις αρα θα μπει στο πρωτο του μελους που προσφέρεται να σου χαρισει κατι !
παντα στο πρωτο , για να μην ψαχνουμε σε ολα τα ποστ :wink:

σου ειχε πει χθες η γωγω να αναιρεσεις τα ευχαριστω , αλλα εσυ αδιαφορησες και τα μοιραζες απλοχερα !
δες που εδωσες διπλα και γραψε εδω τα λινκ των αγγελιων , αν ειναι στο αρχειο για να τα μεταφερουμε ξανα πισω και να αναιρεσεις , αν ομως ακομα ΔΕΝ πηγαν στο αρχειο , τοτε αναιρεσε το δευτερο (τελευταιο) ευχαριστω !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

salepi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2379
Εγγραφή: 13 Σεπ 2010, 21:59
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Φάληρο
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από salepi » 13 Ιαν 2011, 02:20

Έχω εδώ και καιρό απορίες με κάποιους κανόνες. Έψαξα αλλά δεν βρήκα απάντηση κάπου στο site . Συγγνώμη αν δεν το είδα κάπου γραμμένο ή αν γράφω την απορία μου σε λάθος θέμα. Λοιπόν, η ερωτήσεις μου έχουν να κάνουν με το όριο που μπορεί να ζητήσει κάποιος αντικειμενα.

Πρώτον, όπως έχω παρατηρήσει, παρ'όλο που σε κάποια αγγελία κάποιο μέλος μπορεί να δώσει σε κάποιο άλλο μέλος παραπάνω από ένα αντικείμενα θα λάβει μόνο ένα ευχαριστώ. Αυτό δεν είναι κάπως άδικο; Το όριο αναφέρεται στον αριθμό των αντικειμένων που παίρνει κάποιος ανα μήνα ή, ουσιαστικά, στον αριθμό των "ευχαριστώ" που δίνει; Πχ μπορεί να δηλώσει κάποιος ενδιαφέρον σε 5 αγγελίες αλλά η κάθε αγγελία να έχει 10 πράγματα;

Αν το όριο αναφέρεται στα πράγματα, προσωπικά το θεωρώ μικρό, γιατί πολλές φορές μαζεύουμε στα σπίτια μας πράγματα που θέλουμε να "φεύγουν" από τα πόδια μας και τα μέλη φοβούνται να δηλώνουν ενδιαφέρον από φόβο μήπως ξεπεράσουν το όριο. Αλλά αυτό δε βοηθά τη διακίνηση των αντικειμένων.
Επίσης θεωρώ ότι το 1 αντικείμενο τη βδομάδα είναι κάπως λίγο, γιατί μπορεί πχ. κάποιος να ενδιαφερθεί για 2 ή 3 συναφή αντικείμενα που τα έβγαλε ένα μέλος όλα μαζεμένα σε διαφορετικές αγγελίες, γιατί δε χωρούσαν σε μία, αλλά να μη ζητήσει τίποτε άλλο όλο τον υπόλοιπο μήνα.
Θα μπορούσε επίσης να μπει ένας προσωπικός μετρητής που να εμφανίζεται αυτόματα στον καθένα για να ξέρουμε πότε προσεγγίζουμε το όριο και πότε το ξεπερνάμε;
Είδα βέβαια ότι το όριο διευρύνεται αν όπως γράφετε, "χαρίζουμε ανάλογα". Ανάλογα σημαίνει 1 προς 1; Και αν χαρίζουμε αλλά δεν εκδηλώνεται ενδιαφέρον; Αυτό πιάνεται ή πρέπει για κάθε εκδήλωση του δικού μας ενδιαφέροντος να υπάρχει και εκδήλωση ενδιαφέροντος άλλου μέλους για αντικέιμενο δικής μας αγγελίας;

Επίσης, υπάρχουν αντικείμενα για τα οποία δεν υπάρχει ενδιαφέρον και "σέρνονται" από μήνα σε μήνα για πολύ καιρό. Θα μπορούσαν αυτά τα αντικείμενα να εξαιρεθούν από τον κάνόνα των 5 αντικειμένων ανά μήνα, ώστε να διευκολυνθεί η προώθησή τους; Πχ μετά από 2-3 μήνες να παίρνουν κάποια επισήμανση "εκτός ορίου";

Και κάτι τελευταίο. Στους κανόνες λέει ότι "Τα πιστοποιημένα μέλη έχουν μεγαλύτερο όριο ,10/Μήνα και 15/Μήνα." Έχουν 10 ή 15 αντικείμενα ανά μήνα;

Ελπίζω να μη σας κούρασα, αλλά εδώ και καιρό ήθελα να διευκρινήσω κάποια πράγματα που δεν τα κατάλαβα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και για την απάντησή σας προκαταβολικά.
Λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας όσοι ζητήσουν πράγματα παραλαμβάνουν από Σχολή Τυφλών ή από Καμάρα/Πανεπιστήμια κάποιες μέρες και ώρες ή με ΕΛΤΑ. Όποιος ζητάει με ΕΛΤΑ, αναλαμβάνει την ευθύνη, γι'αυτό παρακαλώ τα μέλη να πατάνε το "ευχαριστώ" ακόμη κι αν δεν παραλάβουν μετά από καιρό. Το ίδιο, φυσικά, ισχύει και για μένα.

Oι αγγελίες μου: http://goo.gl/dhA3H

Προσφέρω/Ανταλλάσσω μαθήματα Μονωδίας (κλασικού τραγουδιού)
Παραδίδω ιδιαίτερα φιλολογικών


Χρωστάω 55 λεπτά στη MairyZ

s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Δημοσιεύσεις: 1748
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 08:43
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από s-stratos » 13 Ιαν 2011, 02:40

salepi έγραψε:Πρώτον, όπως έχω παρατηρήσει, παρ'όλο που σε κάποια αγγελία κάποιο μέλος μπορεί να δώσει σε κάποιο άλλο μέλος παραπάνω από ένα αντικείμενα θα λάβει μόνο ένα ευχαριστώ. Αυτό δεν είναι κάπως άδικο;
Αυτο ακούγεται "αδικο" για αυτούς που μαζεύουν ευχαριστώ και οχι οσους θελουν να δωσουν οτι μπορουν... Εσεις θελετε να βοηθησετε ανθρώπους ή να μαζεψετε ευχαριστώ? ειχαμε παλαιοτερα τετοια κρούσματα και απομακρύνθηκαν απο το σιτε....
salepi έγραψε: Το όριο αναφέρεται στον αριθμό των αντικειμένων που παίρνει κάποιος ανα μήνα ή, ουσιαστικά, στον αριθμό των "ευχαριστώ" που δίνει; Πχ μπορεί να δηλώσει κάποιος ενδιαφέρον σε 5 αγγελίες αλλά η κάθε αγγελία να έχει 10 πράγματα;
2-3 ή και περισσοτερα πανω απο το οριο δεν ειναι κατι τραγικό. Εμεις κανουμε συστάσεις οταν ξεπεραστει κατα πολύ το οριο ή γινεται συστηματικα. Μην κολλατε απολυτα στους αριθμούς.... ;)
salepi έγραψε: Αν το όριο αναφέρεται στα πράγματα, προσωπικά το θεωρώ μικρό, γιατί πολλές φορές μαζεύουμε στα σπίτια μας πράγματα που θέλουμε να "φεύγουν" από τα πόδια μας και τα μέλη φοβούνται να δηλώνουν ενδιαφέρον από φόβο μήπως ξεπεράσουν το όριο. Αλλά αυτό δε βοηθά τη διακίνηση των αντικειμένων.
Επίσης θεωρώ ότι το 1 αντικείμενο τη βδομάδα είναι κάπως λίγο, γιατί μπορεί πχ. κάποιος να ενδιαφερθεί για 2 ή 3 συναφή αντικείμενα που τα έβγαλε ένα μέλος όλα μαζεμένα σε διαφορετικές αγγελίες, γιατί δε χωρούσαν σε μία, αλλά να μη ζητήσει τίποτε άλλο όλο τον υπόλοιπο μήνα.
Αυτο δεν εχει γινει ποτέ !!! Καποιος δηλαδη να δει κατι που θελει αλλα επειδη εχει ηδη ζητησει αρκετα να μην ζητησει για ενα μήνα...
Κανεις δεν το κανει (δυστυχως)
salepi έγραψε: Θα μπορούσε επίσης να μπει ένας προσωπικός μετρητής που να εμφανίζεται αυτόματα στον καθένα για να ξέρουμε πότε προσεγγίζουμε το όριο και πότε το ξεπερνάμε;
Είδα βέβαια ότι το όριο διευρύνεται αν όπως γράφετε, "χαρίζουμε ανάλογα". Ανάλογα σημαίνει 1 προς 1; Και αν χαρίζουμε αλλά δεν εκδηλώνεται ενδιαφέρον; Αυτό πιάνεται ή πρέπει για κάθε εκδήλωση του δικού μας ενδιαφέροντος να υπάρχει και εκδήλωση ενδιαφέροντος άλλου μέλους για αντικέιμενο δικής μας αγγελίας;
Οσο για το μετρητη,θα πρεπει να απαντησει ο μακης , αλλα μου φαινεται καπως δυσκολο. Οσο για την αναλογια ισχυει οτι ειπα στην δευτερη μου απαντηση.
salepi έγραψε: Επίσης, υπάρχουν αντικείμενα για τα οποία δεν υπάρχει ενδιαφέρον και "σέρνονται" από μήνα σε μήνα για πολύ καιρό. Θα μπορούσαν αυτά τα αντικείμενα να εξαιρεθούν από τον κάνόνα των 5 αντικειμένων ανά μήνα, ώστε να διευκολυνθεί η προώθησή τους; Πχ μετά από 2-3 μήνες να παίρνουν κάποια επισήμανση "εκτός ορίου";
Υπαρχει Αθηνα και Θεσσαλονικη , κατηγορια ΧΩΡΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , αλλα δεν ζηταει ΚΑΝΕΙΣ σχεδον να μεταφερθει εκει αγγελια !
salepi έγραψε: Και κάτι τελευταίο. Στους κανόνες λέει ότι "Τα πιστοποιημένα μέλη έχουν μεγαλύτερο όριο ,10/Μήνα και 15/Μήνα." Έχουν 10 ή 15 αντικείμενα ανά μήνα;
5/Μηνα για απλα μελη ,
10/μηνα για τα Νεα πιστοποιημενα
20/Μηνα για παλια ενεργα μελη για συντονιστές
Αναλυτικα τα ορια
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”