Ένα ευχαριστώ ανά μέλος που παίρνει και ανά αγγελία!

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
thanos....
Platinum Member
Platinum Member
12 18
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 21:55
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Παπίγκου Ιωαννίνων
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XS
Επικοινωνία:

Re: ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ

Δημοσίευση από thanos.... » 25 Σεπ 2014, 08:52

κυριε μακη μας !!! επικεντροθητε σας παρακαλω στην με προσφορα σας στον κοσμο και μην ασχοληστε με μικροπρεπειες !!!!

μας ψεκαζουν σιγουρα !!! ειμαστε ετοιμοι να ανθησουμε !!!! χωρις ζιζανια !!!!
NAI! Eιμαι και εγω σχεδον σε ολα τα site πωλησεων!και δεν ξερω και που αλλου !ΑΠΟΦΕΥΓΩ και ΔΕΝ εχω πουλησει εως τωρα!ΕΧΩ αγορασει ομως παρα πολλα και νομιζω οτι αυτο μου δεινει και το δικαιωμα να π.ουλ.αω. νομιζω οτι μεχρι στιγμης εχω φωτογραφιση οτι ειχα πριν ξεκινησω να ζηταω και να ανταλασσω μεχρι σημερα απο το xariseto.gr ΘΕΛΩ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΑΧΥΔΡΟΜΗΜΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΛΗΡΟΜΕΝΟΥΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΖΗΤΑΩ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΗΣΩ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ SITE ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ!Αν καποιος δεν συμφωνη με αυτους τον παρακαλω να μου το λεει πριν την συναλλαγη και να βρισκουμε λυση!

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ένα ευχαριστώ ανά μέλος που παίρνει και ανά αγγελία!

Δημοσίευση από polvar » 18 Οκτ 2014, 10:24

Από εκεί που κάποια μέλη ήθελαν να πατήσουν το 'ευχαριστώ' σε μια αγγελία πάνω από μια φορές φθάσαμε στο άλλο άκρο, να θέλουν να ζητούν αντικείμενα από πολλές αγγελίες και να πατιέται το 'ευχαριστώ' σε μια μονάχα.

Ο κανόνας είναι σαφής: "όποιος παίρνει από μια αγγελία βάζει και 1 ευχαριστώ"
Οι εξαιρέσεις του κανόνα είναι 2:
1) Η αγγελία είναι 'χωρίς ευχαριστώ' (και το γράφει στον τίτλο) γιατί περιλαμβάνει αντικείμενα που έχουν μείνει αζήτητα από καιρό
2) το αντικείμενο ειναι ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ και γι αυτό προσφέρεται 'χωρίς ευχαριστώ'
Και στις δύο περιπτώσεις ο χαρακτηρισμός 'χωρίς ευχαριστώ' πρέπει να αναγράφεται ΕΞΑΡΧΗΣ και όχι αφού ζητηθεί το αντικείμενο γιατί έτσι μας "κάπνισε" να δώσουμε στο άλλο μέλος χωρίς 'ευχαριστώ'


Όλη η "φασαρία" γίνεται για να μην λαμβάνονται αντικείμενα από διάφορες αγγελίες με 1 'ευχαριστώ' και στο τέλος γίνεται παρερμηνεία του κανόνα από τον παραλήπτη, ότι δηλαδή επαφίεται στην δικαιοδοσία του χαρίζοντα για το αν θα βάλει το 'ευχαριστώ' και όχι ότι υποχρεώνεται από τους κανόνες
Ορίστε τρανταχτό παράδειγμα: viewtopic.php?f=284&t=121484&p=1105657#p1105678

Το 'ευχαριστώ' είναι (υποτυπώδης) ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΥΣ και θεσπίστηκε για να ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΖΗΤΟΥΛΕΣ.
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

Τέλος θα παρακαλούσα να σταματήσει αυτό το "το έχω ξαναδεί να γίνεται"
Δεν είμαστε σε θέση να ελέγχουμε το 100% των αγγελιών την ώρα που γράφονται ώστε να προλαβαίνουμε τις παρατυπίες πριν γίνουν.
Από την άλλη ειναι η ελληνική νοοτροπία που κατέστρεψε την χώρα, ότι δηλαδή καταλαβαίνουμε την παρανομία αλλά την κάνουμε κι εμείς γιατί "το κάναν κι άλλοι". Και όταν γίνεται προσπάθεια αποκατάστασης της ορθής τάξης τότε η κυβέρνηση ή η αστυνομία είναι ο "κακός" (εν προκειμένω εμείς)

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2703
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 14:25
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από rainbow88 » 08 Νοέμ 2014, 19:18

Καλησπέρα,

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν γι'αυτό που θα ρωτήσω υπάρχει η απάντησή του στο φόρουμ. Αν υπάρχει, μπορείτε να αγνοήσετε την ερώτηση.

Διάβασα εδώ:
10. Ανά αγγελία να πατάτε ένα ευχαριστώ και όχι σε 10 αγγελίες ένα ευχαριστώ, οτιδήποτε θέλετε να δώσετε χωρίς ευχαριστώ τα ομαδοποιείτε και καταχωρείτε την αγγελία στην κατηγορία ΧΩΡΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Σε κάποιες αγγελίες που έβαλα σχετικά πρόσφατα έγραψα ότι όποιος ζητήσει από και καποιες συγκεκριμένες παλαιότερες μπορεί να πάρει τα αντικείμενα από τη 1 με 1 ευχαριστώ. Έχω κάνει τέτοιες συναλλαγές κ σε όλες τις αγγελίες που έγινε αυτό για κάθε αντικείμενο έχω γράψει το όνομα του μέλους που το πήρε με σύνδεσμο προς τη συναλλαγή. Αυτό το έκανα για να μη βάζω πολύ συχνά συγκεντρωτικές αγγελίες όταν δεν υπάρχει ζήτηση.

Αυτό είναι ενάντια στους κανόνες; Αν ναι, να τις αποσυνδέσω κ να βάλω αργότερα συγκεντρωτική;



Επίσης, υπάρχει άνω όριο στο πόσα αντικείμενα μπορούν να μπουν σε συγκεντρωτική αγγελία;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Αποστολές αποκλειστικά με Box Now.
Κατάθεση εξόδων αποστολής με σειρά προτίμησης:
Revolut, PayPal, Εθνική

Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 08 Νοέμ 2014, 19:50

Δοσοληψίες αντικειμένων από πολλές αγγελίες με 1 'ευχαριστώ' δημιούργησαν παρεξηγήσεις για την υποχρέωση πατήματος του 'ευχαριστώ' σε άλλες αγγελίες (άλλων μελών)
Επομένως, αντί να καταστρατηγηθεί ο κανόνας του 'ευχαριστώ', δεν επιτρέπουμε πλέον τέτοιες δοσοληψίες. Να τα βάζετε σε συγκεντρωτικές αγγελίες.

Άνω όριο αντικειμένων ανά αγγελία δεν υπάρχει αλλά δεν μπορεί να είναι και τεράστιος αριθμός για λόγους λειτουργικότητας

rainbow88
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2703
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 14:25
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ένα ευχαριστώ ανά μέλος που παίρνει και ανά αγγελία!

Δημοσίευση από rainbow88 » 08 Νοέμ 2014, 20:15

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

Θα τις αποσυνδέσω κ θα τις ομαδοποιήσω σε 2-3 συγκεντρωτικές.
Αποστολές αποκλειστικά με Box Now.
Κατάθεση εξόδων αποστολής με σειρά προτίμησης:
Revolut, PayPal, Εθνική

Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2480
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Διάσταση απόψεων 2 μελών

Δημοσίευση από Poudim » 05 Ιουν 2015, 21:11

Παρακαλώ κάποιον συντονιστή να παρέμβει στο ακόλουθω θέμα . Άν έχω άδικο , να μ’ενημερώσει καί πώς θα «βγεί» ο λογαριασμός μου . Ευχαριστώ εκ των προτέρων .(1) από Poudim : 4/6. Ταχυδρόμησα σήμερα 4/6 , CP329588325GR . Παρακαλώ όταν παραλάβετε να κλικάρετε 2 ευχαριστώ , ένα για κάθε μέλος/παραλήπτη , τα οποία χρειάζομαι για να μην βγώ σε υπεζήτηση . (2).από taramas : 5/6 , καλησπερα μολις παραλαβω θα πατησω ενα ευχαριστω,αλλωστε και εγω εχω τυχει να χαρισω 2 και παραπανω τεμαχια σε μια αγγελεια και εχω παρει ενα ευχαριστω.αν το γνωριζα δεν θα τα επερνα.μπορουσατε να μου το πειτε πριν τα ταχυδρομισετε να μου στελνατε πισω τα χρηματα μου..αν εχω αδικο παρακαλω καποιος συντονιστης να μου πει.ευχαριστω παρα πολυ!!! .(3) από Poudim : 5/6 Νομίζω , διατηρώντας επιφύλαξη υπέρ της αποψής σας , ότι αφού ξεκίνησα την αγγελία "ένα ζεύγος ανά μέλος" , διακαιούμαι τα 2 ευχαριστώ . Θα δεχθώ έστω και το 1 , όμως θα ζητήσω καί την άποψη συντονιστή , την οποία θα δείτε δημοσία . Το κακό για 'μένα είναι ότι ο λογαριασμός μου βγαίνει μόνον με 2 ευχαριστώ . Άν καί πέσανε πολλά "ευχαριστώ" στο τραπέζι , ευχαριστώ για την κατανόηση .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Aria » 05 Ιουν 2015, 22:04

Φυσικά και μπαίνει ΜΟΝΟ ένα ευχαριστώ σε κάθε αγγελία ανεξάρτητα το πόσα αντικείμενα θα πάρουμε από αυτήν. Το έχουμε πει τόσες φορές.

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2480
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Poudim » 05 Ιουν 2015, 23:34

ΟΚ . Όταν όμως δίδονται στην ίδια αγγελία περισσότερα του ενός διαφορετικά πράγματα , γιατί μπαίνει ευχαριστώ για το καθένα ;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
Lizaki
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5877
Εγγραφή: 07 Μάιος 2014, 16:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Χορτιάτη Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Lizaki » 06 Ιουν 2015, 09:54

καλησπερα, πηρα το θαρρος να απαντησω, για να βοηθησω λιγο
Σε ποια αγγελία ειδατε περισσότερα του ενός διαφορετικά πράγματα, οτι μπαίνει ευχαριστώ για το καθένα από ενα μελος?
π.χ. εχω μια αγγελια με 10 διαφορετικα πραγματα, μπορει να τα ζητησει όλα 1 μελος, εαν θελω τα δινω και παιρνω φυσικα 1 ευχαριστω για όλα. Εαν ομως θελω να τα μοιρασω και τα δωσω σε 10 π.χ. διαφορετικα μελη, τότε καθε μελος οταν παραλάβει θα πατησει ευχαριστω.
Εξαρτάται απο εμενα το αν θελω να τα μοιρασω και πόσα θα δωσω.
Αν θελω να τα δωσω όλα σε εναν, θα τα δωσω ασχετα που θα 'μπει' 1 ευχαριστω ;)

καθε μελος σε καθε αγγελια, ασχετα με το τι και πόσα θα πάρει, παταει 1 φορα το ευχαριστω


Ζητάω: Λεξικό Μπαμπινιώτη, παιδική λογοτεχνία

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2480
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ένα ευχαριστώ ανά μέλος που παίρνει και ανά αγγελία!

Δημοσίευση από Poudim » 06 Ιουν 2015, 11:39

Ευχαριστώ για την αναλυτική(με παράδειγμα) ενημέρωση .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”