Γιατί δεν λαμβάνω νέα πμ στα εισερχόμενα;

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
ORE
Platinum Member
Platinum Member
34 34
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 10 Σεπ 2012, 01:47
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νίκαιας Πειραιά
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Επικοινωνία:

Γιατί δεν λαμβάνω νέα πμ στα εισερχόμενα;

Δημοσίευση από ORE » 28 Δεκ 2012, 18:52

Χρονια πολλα σε ολους. Ενα μελος παραπονοθηκε οτι δεν απανταω στα ΠΜ της τα οποια ομως δεν εχω λαβει ποτε. Για ποιο λογο δεν εχουν ερθει? Ειχε γεμισει ο χωρος με τα εισερχομενα μου αλλα ακομα και οταν εσβησα καποια, τα ΠΜ δεν ηρθαν ποτε. Πως γινεται λοιπον να φαινεται σε καποιον οτι τα εχω λαβει ενω δεν εχουν φτασει ποτε? :thank:


Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΜ

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 28 Δεκ 2012, 20:03

Βασικά συνήθως αυτό που συμβαίνει, σβήνονται τα παλιά μηνύματα και αυτομάτως γίνεται επανεγγραφή των καινούριων μηνυμάτων στην θέση των προηγούμενων..
Τώρα δεν ξέρω στην δική σου περίπτωση τι μπορεί να πήγε στραβά..
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

Άβαταρ μέλους
apothiki
VIP Member
VIP Member
86 90
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 11 Σεπ 2008, 21:30
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέων Παλατίων Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΜ

Δημοσίευση από apothiki » 28 Δεκ 2012, 21:50

Όταν ο δικαιωματικός χώρος του μέλους για τα εισερχόμενα μηνύματα περιορίζεται στα 50, όσα επιπλέον φτάσουν περιμένουν στην αναμονή μέχρι να σβηστούν χειροκίνητα και όχι αυτόματα όσα επιλέξει το μέλος να σβήσει από τα προηγούμενα, άσχετα με την παλαιότητά τους. Όσα μηνύματα σβηστούν με τον τρόπο αυτό, αφήνουν ελεύθερο χώρο για άλλα τόσα νεοεισερχόμενα. Αν υπάρχουν εκείνη τη στιγμή μηνύματα στην αναμονή, το γράφει μία πινακιδούλα και λεει και πόσα είναι. Το μέλος πρέπει να κλικάρει επάνω στην πληροφορία και αυτά που περιμένουν θα περάσουν στα «εισερχόμενα». Προϋπόθεση είναι ότι ο αριθμός αυτών που περιμένουν θα είναι ίσος ή μικρότερος από τον ελεύθερο χώρο που υπάρχει στα «εισερχόμενα». Τίποτα δεν σβήνεται αυτόματα.
ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ: ΡΟΛΟΓΙΑ & Άλλα Διάφορα
Τα άλλα Διάφορα είναι: Μινιατουράκια, Φωτογραφικές Μηχανές, Σπιρτόκουτα, Πατάκια της Μπύρας, Στυλό Διαφημιστικά, Μπρελόκ για κλειδιά, Γραμματόσημα, Νομίσματα και άλλα. Παρουσιάζονται ενδεικτικά στο παραπάνω link.

Πολλά και χρήσιμα για τη Διαχείριση και Συλλογή Γραμματοσήμων
Τα ελάχιστα που πρέπει να γνωρίζει, όποιος απoφασίζει να κάνει Συλλογή Γραμματοσήμων



.

Άβαταρ μέλους
potaphkatsarida
Diamond Member
Diamond Member
49 32
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 25 Δεκ 2011, 20:49
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγαθονησίου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΜ

Δημοσίευση από potaphkatsarida » 29 Δεκ 2012, 00:17

Στα δικά μου εισερχόμενα, πάντα διαγράφονταν τα παλιότερα από μόνα τους όταν ερχόντουσαν νέα μηνύματα με αποτέλεσμα να χάνω τα παλιότερα μηνύματα και να τα ψάχνω..
Αναγκαστικά έχω ανοίξει κι έναν δεύτερο φάκελο εισερχομένων και σβήνω πριν φτάσουν τα 50 για να μην έχω αυτό το πρόβλημα..
"Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θέλουν πραγματικά ελευθερία, επειδή η ελευθερία προϋποθέτει ανάληψη ευθύνης, και οι περισσότεροι άνθρωποι τρέμουν την ανάληψη ευθύνης..." - Ζίγκμουντ Φρόυντ, 1856-1939, Αυστριακός ψυχίατρος

Δεν τηρώ σειρά προτεραιότητας

Οι αγγελίες μου: http://1gr.me/Etom0

Άβαταρ μέλους
Sofoli
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1077
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΜ

Δημοσίευση από Sofoli » 29 Δεκ 2012, 01:06

Θα συμφωνήσω με την ποταπή κατσαριδούλα, κι εμένα αυτόματα σβήνονται παλιότερα μηνύματα όταν μου έρχονται καινούργια και δεν έχω χώρο, και έχω χάσει κι εγώ κάποια εξαιτίας αυτού.
Επειδή δεν μπαίνω στο site συχνά, όποιος θελήσει κάτι ή έχουμε κάποια εκκρεμότητα, ας μου στέλνει και ένα πμ για να το δω πιο σύντομα! Ευχαριστώ!

Η παραλαβή όσων δίνω θα γίνεται από το κέντρο, ή όπου αλλού βολεύει κατόπιν συνεννοήσεως. Στο χαρισομάγαζο δεν αφήνω, ούτε θέλω να μου αφήνουν. Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 29 Δεκ 2012, 08:31

Εδω και πολυ καιρο (μπορει και ενα χρονο) οταν γεμιζουν τα πμ διαγραφουν τα παλια (γιατι πολλα μελη δεν ηξεραν οτι επρεπε να διαγραφουν τα παλια μηνυματα και δεν μπορουσαν να παρουν νεα)

Φυσικα ισως στα παλια μελη (πριν κανω την αλλαγη) να μην το αλλαζει !!

Μυνηματα δεν χανονται παντως , η το μελος το εστειλε αλλου , ή το διεγραψε με το που το εστειλε κσι ετδι δεν το πηρες ποτε.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΜ

Δημοσίευση από polvar » 29 Δεκ 2012, 08:45

Δηλαδή συνοπτικά:

Στα νεώτερα μέλη τα μηνύματα έρχονται αυτόματα σβήνοντας τα παλαιότερα από τα 50 που δικαιούνται (παρεμπιπτόντως, όσοι γίνουν οικονομικοί υποστηρικτές δικαιούνται 150 μηνύματα).

Σε παλαιότερα μέλη, τα νέα μηνύματα περιμένουν σε αναμονή μέχρι να σβηστούν ισόποσα μηνύματα (από τα 50) για να χωρέσουν. Όμως σε αυτήν την περίπτωση, στον αποστολέα τα μηνύματα θα εξακολουθούν να φαίνονται ως εξερχόμενα και όχι ως απεσταλμένα. Οπότε ας πει το μέλος που έστειλε στον ORE τα μηνύματα, τα βλέπει ως απεσταλμένα ή ως εξερχόμενα;

ntite
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1825
Εγγραφή: 03 Δεκ 2010, 18:50
Νομός κατοικίας: Κύπρος
Δήμος - Κοινότητα: Λευκωσίας Κύπρου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από ntite » 07 Φεβ 2015, 00:24

καλησπέρα στα εισερχόμενα μηνύματα λέει ότι έχω 50 επιτρεπόμενα, ο φάκελος είναι πλήρες κατά 86%, τι θα γίνει αν φτάσω στα 50 μηνήματα δεν θα μπορώ να λάβω άλλα??
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω λογαριασμό σε Εθνική τράπεζα(για Ελλάδα) και Τράπεζα Κύπρου
Περιμένω δέμα από :

Δεμ μπαινω πολύ συχνά στο site παρακαλώ υπομονη αν ζητήσετε κάτι. Εχω μετακομισει στην Κύπρο. Ευχαριστώ πολυ τα μέλη και την κοινότητα του χάρισε το που με βοηθησε σε μια πολύ δυσκολη περίοδο της ζωής μου

Άβαταρ μέλους
Muttley Black
VIP Member
VIP Member
65 43
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 10 Μαρ 2014, 12:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Muttley Black » 07 Φεβ 2015, 08:40

ntite έγραψε:καλησπέρα στα εισερχόμενα μηνύματα λέει ότι έχω 50 επιτρεπόμενα, ο φάκελος είναι πλήρες κατά 86%, τι θα γίνει αν φτάσω στα 50 μηνήματα δεν θα μπορώ να λάβω άλλα??
Καλημέρα.

Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να κάνετε διαγραφή μερικών μηνυμάτων σας. Μηνύματα που σας είναι άχρηστα, λόγο του ότι έχουν τακτοποιηθεί αποστολές/παραλαβές και είναι από παλιές σας αγγελίες.

Σας ανεβαζω μια φωτογραφία για πιθανότατα να μην γνωρίζετε τον τρόπο. Το πάνω βελάκι δείχνει ότι κάνουμε επιλογή μηνυμάτων, στην δική σας περίπτωση για διαγραφή. Στο κάτω βελάκι πατάμε πάνω στο κουμπάκι και επιλέγουμε την επιλογή "Διαγραφή επιλεγμένων" από το αναδυόμενο μενού. Τέλος πατάμε το κουμπί "Μετάβαση". Τα επιλεγμένα μηνύματά σας έχουν διαγραφεί και τώρα έχετε περισσότερο χώρο.

Το ίδιο ισχύει και για τα απεσταλμένα σας μηνύματα. Αν και εκεί δεν έχετε χώρο, κάντε το ίδιο.


Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας. Χαρίζω σε αυτούς που πιστεύω ότι το έχουν πιο πολύ ανάγκη και ακολουθούν
τους κανονισμούς του site.

Παράδοση με ΕΛΤΑ ή χέρι με χέρι στον τερματικό σταθμό του μετρό στο ελληνικό.
Διαθέτω λογαριασμό PayPal & τραπεζικό λογαριασμό στις τράπεζες Πειραιώς, Εθνική & N26.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 07 Φεβ 2015, 09:06

ntite έγραψε:καλησπέρα στα εισερχόμενα μηνύματα λέει ότι έχω 50 επιτρεπόμενα, ο φάκελος είναι πλήρες κατά 86%, τι θα γίνει αν φτάσω στα 50 μηνήματα δεν θα μπορώ να λάβω άλλα??
Το τι θα γίνει όταν φθάσετε τα 50 μηνύματα εξαρτάται από την ρύθμιση που έχετε στο Πίνακας Ελέγχου Μέλους - Προσωπικά Μηνύματα - Κανόνες, φάκελοι & ρυθμίσεις.
Αν έχετε την επιλογή να διαγράφονται τα πιο παλιά μηνύματα, θα διαγραφούν τα παλαιότερα αποθηκευμένα για να εισέλθουν τα νέα
Αν όμως έχετε την επιλογή "Μη αποδοχή νέων μηνυμάτων", δεν θα μπορείτε να δεχτείτε τα νέα μηνύματα αν δεν διαγράψετε μόνη σας τα παλιά όπως είπε ο Muttley Black πιο πάνω

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”