Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 15 Απρ 2013, 17:38

Του έχει γίνει. Πότε μετακόμισε ξέρετε;
Γιατί κάποιες αγγελίες είναι παλιές στην Αθήνα αλλά υπάρχουν και καινούργιες
Στο μεταξύ ο νομός Κυκλάδων έχει κίνηση γιατί υπάρχουν εκεί αρκετά αξιόλογα μέλη.
Τέλος πάντων επειδή γράφει ότι έχει πρόβλημα υγείας θα κάνω λίγη υπομονή

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 17 Απρ 2013, 09:27

Εντοπίστηκε και το μέλος Νατάσα_Αλέξης από Ιερισσό Χαλκιδικής να βάζει αγγελίες στην Θεσσαλονίκη. Μεταφέρθηκαν όλες οι αγγελίες του στον νομό του.

(Τα γράφω για να μην νομίζει κανείς ότι τυχόν κρατώ κάποιο μέλος σε εύνοια ή σε δυσμένεια)

xarelle66
Diamond Member
Diamond Member
74 73
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 28 Αύγ 2011, 16:59
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Γιαννιτσών
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από xarelle66 » 17 Απρ 2013, 09:43

Πάντως το ερώτημα μου, στο οποίο κανένας δεν έκανε τον κόπο να απαντήσει είναι γιατί να μην μπορεί κάποιος να βάζει τις αγγελίες ζήτησης σε όποιο νομό θέλει; Γιατί στις αγγελίες χαρίσματος μπορείτε να ισχυριστείτε και να υποστηρίξετε ότι δεν μπορούμε να υποχρεώσουμε κάποιον να επιβαρυνθεί τα έξοδα αποστολής. Στις αγγελίες ζήτησης όμως; Δεν μπορείτε να πείτε κάτι ανάλογο, γιατί όποιος ζητάει από άλλους νομούς, από μόνος του αποδέχεται ότι θα επιβαρυνθεί τα έξοδα αποστολής εν γνώση του.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Αυτόν τον λογαριασμό τον διαχειριζόμαστε μαζί με τον άντρα μου και κάποιες φορές απαντάει αυτός.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 17 Απρ 2013, 09:47

1) Για τον ίδιο λόγο που τις αγγελίες χαρίσματος τις βάζουμε στον νομό μας: Δεν μπορούμε να υποχρεώσουμε τον οποιονδήποτε να κάνει συναλλαγή με κούριερ ή ταχυδρομείο. Βλέπει στον νομό του μια αγγελία ζήτησης, γράφει ότι μπορεί να δώσει και μετά, τσουπ, το άλλο μέλος λέει ότι δεν μπορεί να παραλάβει χέρι με χέρι.
2) Γιατί όσο πιο περίπλοκοι γίνονται οι κανόνες τόσο βλέπουμε περισσότερη καταστρατήγηση
3) Δεν μπορούν να ισχύουν άλλα για τα μεν μέλη και άλλα για τα δε

Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από VickyV » 17 Απρ 2013, 09:49

καλημερα :D .και συγνωμμη για την παρεμβαση ;) . εγω που ειμαι απο μικρο νομο και κανεις δεν μπαινει, ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα. παντοτε με βρισκανε. και οταν θελω κατι σπανια παω αναζητηση κατα νομο. παω με αναζητηση αυτου που ψαχνω. και πριν βγει αυτο το θεμα ουτε που το ειχα σκεφτει οτι επειδη δεν υπαρχουν αλλοι απο καρδιτσα θα εχω προβλημα. οποτε μην στεναχωριεσαι απο την εμπειρια μου δεν ειναι προβλημα αυτο.
:hump:
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
tougia2
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3043
Εγγραφή: 21 Απρ 2009, 00:36
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από tougia2 » 17 Απρ 2013, 10:16

vickyvaitsi έγραψε:καλημερα :D .και συγνωμμη για την παρεμβαση ;) . εγω που ειμαι απο μικρο νομο και κανεις δεν μπαινει, ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα. παντοτε με βρισκανε. και οταν θελω κατι σπανια παω αναζητηση κατα νομο. παω με αναζητηση αυτου που ψαχνω. και πριν βγει αυτο το θεμα ουτε που το ειχα σκεφτει οτι επειδη δεν υπαρχουν αλλοι απο καρδιτσα θα εχω προβλημα. οποτε μην στεναχωριεσαι απο την εμπειρια μου δεν ειναι προβλημα αυτο.
:hump:
καλημερα και απο μενα.
και εγω τα ιδια πιστεύω ακριβώς και νομιζω οτι αν εβαζε ο καθενας οπου ήθελε τις αγγελιες του, θα γινόταν ενα χάος.
και δεν μιλαω εκ του ασφαλούς αφου και στον δικο μου νομο υπαρχουν ενεργα(προσφατα κιολας), άλλα 2 μέλη.
να ειστε καλα. :}

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από Aria » 17 Απρ 2013, 11:39

polvar έγραψε:Του έχει γίνει. Πότε μετακόμισε ξέρετε;
Γιατί κάποιες αγγελίες είναι παλιές στην Αθήνα αλλά υπάρχουν και καινούργιες
Στο μεταξύ ο νομός Κυκλάδων έχει κίνηση γιατί υπάρχουν εκεί αρκετά αξιόλογα μέλη.
Τέλος πάντων επειδή γράφει ότι έχει πρόβλημα υγείας θα κάνω λίγη υπομονή
Καλημέρα!
Μετακόμισε Το Δεκέμβρη πριν τα Χριστούγεννα. Το τσεκάρισα από μια αγγελία μου που είχαμε μια συναλλαγή και την καθυστερήσαμε γιατί μετακόμιζε και περίμενα να μου δώσει την νέα δ/νση.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από Aria » 17 Απρ 2013, 11:51

vickyvaitsi έγραψε:καλημερα :D .και συγνωμμη για την παρεμβαση ;) . εγω που ειμαι απο μικρο νομο και κανεις δεν μπαινει, ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα. παντοτε με βρισκανε. και οταν θελω κατι σπανια παω αναζητηση κατα νομο. παω με αναζητηση αυτου που ψαχνω. και πριν βγει αυτο το θεμα ουτε που το ειχα σκεφτει οτι επειδη δεν υπαρχουν αλλοι απο καρδιτσα θα εχω προβλημα. οποτε μην στεναχωριεσαι απο την εμπειρια μου δεν ειναι προβλημα αυτο.
:hump:
+1
Κι εγώ που είμαι από Αθήνα χάνονται μετά από λίγο οι αγγελίες μου. Ε και? τι έγινε δλδ? Λεφτά χάνω στην τελική???
Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που αντιδρούν κάποια μέλη ειλικρινά.....Ωραία και πήγε πιο πίσω η αγγελία μου, σιγά τα λάχανα δλδ! Έλεος!!!
Όταν θα κάνω ανανέωση θα ξαναβγεί στην επιφάνεια.
Αλλά και να βγει τι με αυτό......? Μέχρι να περάσουν δύο ώρες θα έχει χαθεί και πάλι!
Στο φινάλε χίλιες φορές να ήμουν σε ένα νομό που θα έμπαιναν ελάχιστες αγγελίες γιατί όποιος θα έμπαινε θα τις έβλεπε φόρα παρτίδα!!!!
Ορίστε ένα παράδειγμα http://xariseto.gr/viewforum.php?f=182 το μέλος μόνο του κάνει παιχνίδι εκεί μέσα και είναι ο καλύτερος του χωριού!!!!!!!!!!
Τι λύσσα είναι αυτή να μπαίνουν ΟΛΟΙ Αθήνα Θεσσαλονίκη δεν μπορώ να το καταλάβω........

Άβαταρ μέλους
magikalia
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
41 54
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2009, 02:44
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Χαλκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από magikalia » 18 Απρ 2013, 02:19

Εγώ θα ήθελα να βάλω αγγελία στον νομό Αχαΐας για παραλαβή στην Πάτρα. Πρέπει να ζητήσω κάποια άδεια? Πρόκειται να ζητήσω κουζίνα γα το σπίτι των γονιών μου στην Πάτρα και μόνο από τον νομό Αχαΐας θα μπορούσε να γίνει η παραλαβή. Επιτρέπεται κάτι τέτοιο? Αν όχι ... τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ !
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ!!!

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ!!!

ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ... ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!

ΞΟΔΕΥΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΡΟΥΧΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ... !!!


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 18 Απρ 2013, 07:47

magikalia έγραψε:Θα ήθελα να βάλω αγγελία στον νομό Αχαίας για παραλαβή στην Πάτρα. Πρέπει να ζητήσω κάποια άδεια? Πρόκειται να ζητήσω κουζίνα γα το σπίτι των γονιών μου στην Πάτρα και μόνο από τον νομό Αχαίας θα μπορούσε να γίνει η παραλαβή. Επιτρέπεται κάτι τέτοιο? Αν όχι ... τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ !

Φυσικα και μπορεις !

Η αγγελια μπαινει παντα στο νομο που ειναι το αντικειμενο-α ή το νομο που αφορα η ζητηση.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”