Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pandi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
56 54
Δημοσιεύσεις: 702
Εγγραφή: 05 Απρ 2011, 10:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από pandi » 27 Ιουν 2011, 00:01

Καλησπέρα! Σας παρακαλώ μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ να κάνω το εξής:
Μπορώ να ανεβάσω αγγελία που αφορά ογκώδες αντικείμενο που βρίσκεται στον νομό Αττικής (έχω συγγενείς εκεί) και εκεί θα γίνει η παράδοσή του, κάνοντας "νέο θέμα" στον "Νομό Αττικής"; Ή θα πρέπει να την ανεβάσω στον Ν. Θεσσαλονίκης και να βάλω σημείωση πως το αντικείμενο βρίσκεται στην Αθήνα..... ; Τι θα δουλέψει καλύτερα στην αναζήτηση;
:thank:
> Προτιμώ τις παραδόσεις σε σταθμό μετρό. Αποστολές κάνω, μόνο με προπληρωμένους φακέλους η με courier του χαρισέ το.
Παρακαλώ, βάλτε μέσα σημείωση με ψευδώνυμο και τι σας χάρισα
[elta][/elta]
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
> Ταχυδρόμησα ότι χάρισα σε:
> Έστειλα φακέλους/γραμ/μα σε:
> Περιμένω φακέλους/γραμ/μα από:
> Εκκρεμούν παραδόσεις μου (χέρι-χέρι/courier) σε:
> Εκκρεμούν παραλαβές μου (χέρι-χέρι/courier) από:

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gogo » 27 Ιουν 2011, 00:02

εφοσον το αντικειμενο ειναι αττικη θα κανεις αγγελια εκει

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39649
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 08 Απρ 2013, 13:52

Προς xarelle66
Παρακαλώ πολύ τις αγγελίες σας να τις βάζετε στον νομό σας και όχι στην Θεσσαλονίκη.
Σε λίγο θα μεταφέρω όλες σας τις αγγελίες στον νομό Πέλλας

xarelle66
Diamond Member
Diamond Member
74 73
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 28 Αύγ 2011, 16:59
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Γιαννιτσών
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Χαλασμένο σκληρό δίσκο Western Digital (Συγκεκριμένο μον

Δημοσίευση από xarelle66 » 08 Απρ 2013, 13:53

polvar έγραψε:Παρακαλώ πολύ τις αγγελίες σας να τις βάζετε στον νομό σας και όχι στην Θεσσαλονίκη!
Σε λίγο θα μεταφέρω και όλες σας τις αγγελίες στον νομό Πέλλας
Απλά στον νομό μου θάβονται μετά που θα φύγουν από την κεντρική σελίδα γιαυτό τις βάζω εδώ.
Είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Αυτόν τον λογαριασμό τον διαχειριζόμαστε μαζί με τον άντρα μου και κάποιες φορές απαντάει αυτός.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39649
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Χαλασμένο σκληρό δίσκο Western Digital (Συγκεκριμένο μον

Δημοσίευση από polvar » 08 Απρ 2013, 13:54

Αν ακολουθούσαν όλοι την τακτική σας, θα έπρεπε όλες οι αγγελίες να μπαίνουν στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη.
Χώρια που θα μπορούσατε να βρείτε ότι ζητάτε ή και να δώσετε τα αντικείμενά σας στον τόπο σας
Για ποιο λόγο άλλωστε υπάρχουν οι νομοί;

xarelle66
Diamond Member
Diamond Member
74 73
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 28 Αύγ 2011, 16:59
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Γιαννιτσών
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Χαλασμένο σκληρό δίσκο Western Digital (Συγκεκριμένο μον

Δημοσίευση από xarelle66 » 08 Απρ 2013, 13:58

polvar έγραψε:Αν ακολουθούσαν όλοι την τακτική σας, θα έπρεπε όλες οι αγγελίες να μπαίνουν στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη.
Χώρια που θα μπορούσατε να βρείτε ότι ζητάτε ή και να δώσετε τα αντικείμενά σας στον τόπο σας
Στον τόπο μου δυστυχώς οι αγγελίες είναι ελάχιστες....
polvar έγραψε:Για ποιο λόγο άλλωστε υπάρχουν οι νομοί;
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω σε τι εξυπηρετούν οι νομοί. Δεν ξέρω για ποιό λόγο υπάρχουν. Εσείς έχετε κάνει έτσι τη δομή...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Αυτόν τον λογαριασμό τον διαχειριζόμαστε μαζί με τον άντρα μου και κάποιες φορές απαντάει αυτός.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39649
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Χαλασμένο σκληρό δίσκο Western Digital (Συγκεκριμένο μον

Δημοσίευση από polvar » 08 Απρ 2013, 14:12

Σας εξήγησα, γιατί αν ζητούσατε κάτι και το βρίσκατε από κοντά σας δεν θα ήταν καλύτερα;
Ή αν χαρίζατε κάτι και το έπαιρνε κάποιος από την πόλη σας δεν θα ήταν καλύτερα;
Επίσης βάζοντας τις αγγελίες σας στον νομό σας αυξάνετε την πιθανότητα να ασχοληθούν και άλλοι με το xariseto στο ν.Πέλλας.
Και φυσικά, δεν γίνεται να είναι όλοι οι νομοί μπερδεμένοι. Δεν μπορούν όλοι να ασχολούνται με το ταχυδρομείο ή το κούριερ, υπάρχει και η προσωπική επαφή που είναι ακόμα καλύτερη.
Επίσης δεν μπορείτε να "σνομπάρετε" τα μέλη που ανήκουν στον ίδιο νομό με εσάς, βάζοντας τις αγγελίες σας αλλού. Και βέβαια πώς γίνεται να ισχύει κάτι για εσάς που δεν ισχύει για κανένα άλλο μέλος;

Επειδή όμως καταλαβαίνω το πρόβλημά σας, κάλλιστα θα μπορούσατε να βάλετε ένα σύνδεσμο προς τις αγγελίες σας στην υπογραφή σας ώστε να τις βρίσκουν τα μέλη που επισκέπτονται άλλες αγγελίες στις οποίες έχετε δημοσιεύσει. ;)
Δείτε viewtopic.php?f=305&t=142657&start=10#p576747

xarelle66
Diamond Member
Diamond Member
74 73
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 28 Αύγ 2011, 16:59
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Γιαννιτσών
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Χαλασμένο σκληρό δίσκο Western Digital (Συγκεκριμένο μον

Δημοσίευση από xarelle66 » 08 Απρ 2013, 14:20

polvar έγραψε:Σας εξήγησα, γιατί αν ζητούσατε κάτι και το βρίσκατε από κοντά σας δεν θα ήταν καλύτερα;
Ή αν χαρίζατε κάτι και το έπαιρνε κάποιος από την πόλη σας δεν θα ήταν καλύτερα;
Επίσης βάζοντας τις αγγελίες σας στον νομό σας αυξάνετε την πιθανότητα να ασχοληθούν και άλλοι με το xariseto στο ν.Πέλλας.
Και φυσικά, δεν γίνεται να είναι όλοι οι νομοί μπερδεμένοι. Δεν μπορούν όλοι να ασχολούνται με το ταχυδρομείο ή το κούριερ, υπάρχει και η προσωπική επαφή που είναι ακόμα καλύτερη.
Αυτές είναι οι δικές σας απόψεις... Εγώ βλέπω ότι όσοι έχουν ασχοληθεί στο νομό μου με το χάρισέτο αργά ή γρήγορα τα παρατάνε γιατί δεν υπάρχει ανταπόκριση στις αγγελίες του Νομού. Και σας εξήγησα ότι οι αγγελίες στον νομό μου θάβονται ότανφύγουν από την κεντρική σελίδα. δεν νομίζω ότι χωράει καμία αμφιβολία σε αυτό και δεν νομίζω εσείς να έχετε αντίθετη άποψη.

Εν πάσει περιπτώσει έχουμε spamάρει την αγγελία μου, μάλλον χωρίς καμία ουσία. Επειδή πιστεύω ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να βρεθεί στον νομό μου άτομο που να έχει αυτό που ζητάω, ειδικά γιαυτή την αγγελία, Θα σας παρακαλούσα να την αφήσετε εκεί που είναι. Έτσι κιαλλιώς η Θεσσαλονίκη είναι πολύ κοντά και αν βρεθεί κάποιος που να χαρίζει αυτό που θέλω, το πιθανότερο είναι ότι θα το παραλάβω προσωπικά (άρα δεν χάνεται η προσωπική επαφή).

Εγώ τώρα θα αλλάξω τα προσωπικά μου στοιχεία και θα βάλω νομός Θεσσαλονίκης ώστε να μην έχετε πρόβλημα στις μελλοντικές μου αγγελίες. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και γιαυτό!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Αυτόν τον λογαριασμό τον διαχειριζόμαστε μαζί με τον άντρα μου και κάποιες φορές απαντάει αυτός.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39649
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Χαλασμένο σκληρό δίσκο Western Digital (Συγκεκριμένο μον

Δημοσίευση από polvar » 08 Απρ 2013, 14:26

Δεν μπορείτε να δηλώσετε άλλο νομό. Γιατί τα μέλη θα βλέπουν τις αγγελίες σας στην Θεσσαλονίκη και κάποιοι θα θέλουν συνάντηση, δεν μπορείτε να τους υποχρεώνετε σε ταχυδρομική αποστολή.
Και επιτέλους μάθετε να σέβεστε τους κανόνες!
Άλλωστε την ίδια τακτική ακολουθούν και όλα τα site αγγελιών

Οι αγγελίες σας έχουν ήδη μεταφερθεί.

xarelle66
Diamond Member
Diamond Member
74 73
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 28 Αύγ 2011, 16:59
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Γιαννιτσών
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Χαλασμένο σκληρό δίσκο Western Digital (Συγκεκριμένο μον

Δημοσίευση από xarelle66 » 08 Απρ 2013, 14:48

polvar έγραψε:Δεν μπορείτε να δηλώσετε άλλο νομό. Γιατί τα μέλη θα βλέπουν τις αγγελίες σας στην Θεσσαλονίκη και κάποιοι θα θέλουν συνάντηση, δεν μπορείτε να τους υποχρεώνετε σε ταχυδρομική αποστολή.
Αν κάποιος θέλει συνάντηση στη Θεσσαλονίκη πολύ ευχαρίστως, γιατί βρίσκομαι εκεί τουλάχιστον 1 φορά τη βδομάδα.
polvar έγραψε:Και επιτέλους μάθετε να σέβεστε τους κανόνες!
Άλλωστε την ίδια τακτική ακολουθούν και όλα τα site αγγελιών

Οι αγγελίες σας έχουν ήδη μεταφερθεί.
Μου φαίνεται ότι έχετε βάλει τόσο πολλούς κανόνες σ' αυτό το site που ούτε εσείς οι ίδιοι τους θυμάστε, ή αναλόγως με τις περιστάσεις τους παραποιείτε ή τους ερμηνεύετε όπως εσείς θέλετε κάθε φορά.

Αν και είχα διαβάσει τους κανόνες επίτηδες κάθισα και τους ξαναδιάβασα και δεν βρήκα πουθενά κάποιον κανόνα να λέει ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να βάζουμε αγγελίες σε άλλον νομό.

Αντίθετα μάλιστα βρήκα αυτό:
viewtopic.php?f=305&t=28307

HELP: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΑΣ ΑΓΓΕΛΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό admin1 » Πέμ 18 Νοέμ, 2010 1:03 am
Ας υποθέσουμε ότι θέλουμε να χαρίσουμε ένα κουτί υπολογιστή.
Τα βασικά βήματα για να κάνουμε την νέα αγγελία είναι τα εξής:
1) Μεταβαίνουμε στον νομό όπου θέλουμε να μπει η αγγελία από τον χάρτη που βρίσκεται στην αρχική σελίδα του xariseto.gr.


Μάλλον εσείς πρέπει να σεβαστείτε ορισμένα πράγματα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xarelle66 την 08 Απρ 2013, 14:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Αυτόν τον λογαριασμό τον διαχειριζόμαστε μαζί με τον άντρα μου και κάποιες φορές απαντάει αυτός.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”