Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 14
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από socratisv » 19 Απρ 2015, 12:43

Θέλω να προσθέσω μια αγγελία για ζώα στην κατηγορία χαρίζονται. Την καταχωρώ με βάση το πού βρίσκονται τα ζώα και σε ποια περιοχή ψάχνουν σπίτι ή με βάση το πού βρίσκομαι εγώ;
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39420
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 19 Απρ 2015, 14:17

Στον νομό στον οποίο μπορεί κάποιος να παραλάβει ιδιοχείρως ή από όπου θα ξεκινήσει τυχόν αποστολή

Άβαταρ μέλους
alkat
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5782
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 23:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από alkat » 19 Ιούλ 2015, 21:36

Καλησπέρα...έχω μια απορία. Θέλω να βάλω αγγελία ζήτησης για να βρω σπίτι προς ενοικίαση στη Μεσσήνη. Σε ποια περιοχή θα βάλω την αγγελία...στη δική μου ή στο νομό Μεσσηνίας;;ευχαριστώ πολύ!
δειξτε υπομονη...ειναι λιγο δυσκολα λογω χρονου.. . οι αποστολές μου ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ λογω του ότι προσπαθώ να μαζεύω ομαδική......
Μου χρωσταει:eiritsel
. να με συγχωρείτε για τα χάλια στατιστικά μου...οι ανάγκες μεγαλώνουν όσο μεγαλώνουν και τα παιδιά....προσπαθώ να τα διορθώσω 😁...
Για αποστολες εχω μονο εθνική (και ebanking)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39420
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 19 Ιούλ 2015, 21:42

Αν προτίθεστε να βάλετε 'ευχαριστώ' προς όποιον σας βοηθήσει, τότε θα πρέπει να τη βάλετε στον νομό Μεσσηνίας για να την δουν τα μέλη εκείνης της περιοχής κατά βάση
Αν όχι, τότε να τη βάλετε στην "Οικονομική ζωή - Προσφορές / ζητήσεις υπηρεσιών"

Άβαταρ μέλους
alkat
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 5782
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 23:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από alkat » 19 Ιούλ 2015, 21:58

Ευχαριστώ πολύ!!!!θα ξεκίνησω με το να βάλω την αγγελία στο νόμο Μεσσηνίας!!!
δειξτε υπομονη...ειναι λιγο δυσκολα λογω χρονου.. . οι αποστολές μου ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ λογω του ότι προσπαθώ να μαζεύω ομαδική......
Μου χρωσταει:eiritsel
. να με συγχωρείτε για τα χάλια στατιστικά μου...οι ανάγκες μεγαλώνουν όσο μεγαλώνουν και τα παιδιά....προσπαθώ να τα διορθώσω 😁...
Για αποστολες εχω μονο εθνική (και ebanking)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

papaG
Gold Member
Gold Member
8 10
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 05 Δεκ 2010, 22:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Θεστιέων Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: Παναιτώλιο Αιτωλ/νίας
Επικοινωνία:

Απάντηση σε ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ-Περιορισμός Νομού

Δημοσίευση από papaG » 28 Οκτ 2015, 18:08

polvar έγραψε:Παρακαλούμε τις αγγελίες σας να τις βάζετε στον νομό σας και όχι αλλού
Το είδα και το διόρθωσα, αλλά θεωρείτε ότι υπάρχει έστω και υποτυπώδης ισότητα με αυτόν τον τρόπο; Οι νομοί Αττικής και Θεσσαλονίκης εκπροσωπούν σε πληθυσμό πάνω από την μισή Ελλάδα.
Ενημερωτικά σας γνωρίζω -και μπορείτε να το διαπιστώσετε εξάλλου- ότι όσο καιρό έχω αναρτημένη την αγγελία μου προσφοράς, κανείς από τον νομό μου δεν έδειξε ενδιαφέρον, παρά ταύτα όσα "ευχαριστώ" εισέπραξα αφορούσαν άλλους νομούς. Κι αυτό από ότι έχω δεί δεν είναι μόνο προσωπική μου άποψη.
Περιορίζετε λοιπόν την επαρχία, στο να μην μπορεί να συμμετέχει σε αυτή την ιστοσελίδα, αφού οι όροι Προσφοράς-Ζήτησης είναι (και συμφωνώ) ΙΣΟΙ.
Μπράβο και που ελέγχετε τους διπλούς λογαριασμούς.
ΑΛΛΑ: Δεν μου δίνετε την δυνατότητα να προσφέρω, εκεί που υπάρχει μεγαλύτερη ζήτηση, άρα δεν μπορώ και να ζητήσω.
Ειλικρινά βρίσκω εξαιρετικά "στενόμυαλη" αυτή την τακτική, για να μην πω εγωιστική και ετσιθελική.
Θέτετε κανόνες με αυστηρά προσωπικά κριτήρια, και το χειρότερο ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΩΝΕΣ.
Αφού είναι έτσι γράψτε έναν τίτλο "ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ - ΜΗΝ ΕΙΣΕΡΧΕΣΤΕ" ή "ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ" και αφήστε εμάς τους υπόλοιπους να δούμε τι μπορεί να γίναι με κάποια παρόμοια κίνηση, την δημιουργία δηλαδή κάποιου παρόμοιου ιστότοπου με ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.
Εκτός κι αν πιστεύετε ότι δεν έχουμε τις ικανότητες ή την στοιχειώδη νοημοσύνη, να ξεπεράσουμε τα όποια εμπόδια θέτετε με "άλλους" τρόπους, αλλά αυτό είναι κάτι που δεν θέλω να κάνω, θέλω να είμαι ΑΛΗΘΙΝΟΣ.
Ευχαριστώ για την φιλοξενία, θα φροντίσω σύντομα να διαγράψω και την αγγελία μου προσφοράς και κάθε άλλη "ενόχληση" της Ιδιωτικότητάς σας.

Άβαταρ μέλους
Aspasoula
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: 05 Ιουν 2015, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Απάντηση σε ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ-Περιορισμός Νομού

Δημοσίευση από Aspasoula » 28 Οκτ 2015, 20:14

Καλησπερα papaG. Δεν ειμαι διαχειριστρια....ειμαι κ γω νεο μελος οπως και συ και μαλιστα απ'την επαρχια και με κακα στατιστικα :D ...
Κατ'αρχας υπαρχουν γυρω στα 2000 μελη χρηστες σ' αυτον τον ιστοτοπο. Φανταζεσαι ολοι να ζητουσαν οποιαδηποτε αλλαγη στους κανονες...? Θα επικρατουσε χαος. Και εγω θα ηθελα καποια πραγματα να ειναι αλλιως αλλα μπορω να συμβιβαστω στους υπαρχοντες κανονες. Οσοι δεν μπορουν (οπως ειπες και συ), μπορουν απλα να μην ασχοληθουν ή να αποχωρησουν...
Οσο για την αγγελια σου...προφανως δεν εχει ανταποκριση λογω του οτι δεν ετυχε να ενδιαφερει καποιον. Οι αγγελιες ανεξαρτητως νομου εμφανιζονται και στην αρχικη σελιδα μολις αναρτηθουν δινοντας την ευκαιρια σε ολα τα μελη του σαιτ να τη δουν. Μην απογοητευεσαι τοσο ευκολα...Μπορεις να κλεισεις την αγγελια σου και να την ανοιξεις εκ νεου, αν ειναι πολυ καιρο ανοιχτη, προσθετοντας και αλλα πραγματα που ισως θες να χαρισεις.
Ελπιζω να βοηθησα καπως. Καλο σου βραδυ
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ.
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ 3,5€ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 2KG ΚΑΙ 1€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΛΟ
Οι αποστολές γίνονται άμεσα

Εχω ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ALPHA BANK - ΕΘΝΙΚΗ - PAYPAL

www.facebook.com/TobaccoPouch
----------------------------------------------------------------
Από διαχείριση: Ο λογαριασμός αυτός είναι νέος λογαριασμός του μέλους eleana1987 με τον οποίο πήρε 367 φορές και έδωσε 216. Κανονικά θα έπρεπε να αποκλειστεί αλλά για καλή καρδιά τον αφήνουμε. Όμως η ένταξη στις ομάδες περιορισμού θα γίνεται ανάλογα με το άθροισμα των στατιστικών και των δύο λογαριασμών.

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Απάντηση σε ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ-Περιορισμός Νομού

Δημοσίευση από echelon2011 » 28 Οκτ 2015, 23:20

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σας, αλλά σαν παλιό μέλος, θα ήθελα να σας εξηγήσω πως (έχω καταλάβει ότι) γίνονται οι αναζητήσεις εντός της κοινότητας.
Αρχικά η αγγελία τοποθετείται στον αντίστοιχο νομό - και εκεί έχετε δίκιο - καταχωρείται με τρόπο που απευθύνεται μόνο στα μέλη που κατοικούν στον νομό σας και ενδεχομένως θα δουν την αγγελία σας. Με την γεωγραφική καταχώριση, δημιουργείται μια λειτουργική λίστα αναζήτησης. Φαντάζεστε τι πρόβλημα θα ήταν για έναν πχ Αθηναίο, να βρίσκει καταχωρίσεις αντικειμένων και αφού διαβάσει την αγγελία, να συνειδητοποιεί ότι το αντικείμενο βρίσκεται μακριά... Αυτή όμως η μέθοδος εύρεσης της αγγελίας σας, είναι μάλλον η σπανιότερη.
Αυτό που είθισται να συμβαίνει, είναι να διαβάζουν τα μέλη τις νέες αγγελίες στην ροή των αγγελιών και να ζητούν τα αντικείμενα, ανεξαρτήτως νομού καταχώρησης. Αφού περάσουν δυο μέρες, συνήθως η αγγελία δεν εμφανίζεται πλέον στη λίστα νέων αγγελιών. Ο δεύτερος τρόπος αναζήτησης αγγελιών είναι μέσω της λειτουργίας "αναζήτησης" της σελίδας. Εκεί ο ενδιαφερόμενος αναζητά ότι τον ενδιαφέρει και λαμβάνει αποτελέσματα ανεξαρτήτως νομού.
Αν ζείτε σε έναν νομό που έχει λιγότερα μέλη, σίγουρα θα έχετε μικρότερες έως και ανύπαρκτες πιθανότητες αυτοπρόσωπης παράδοσης και παραλαβής. Αυτό δεν θα άλλαζε, ακόμα και αν καταχωρούσατε την αγγελία σας σε άλλο νομό. Αν όμως στέλνετε αντικείμενα μέσω ΕΛΤΑ, τότε η πιθανότητα ανταπόκρισης της αγγελίας σας είναι σχεδόν ίδια όσο των υπολοίπων μελών. Θα έλεγα εκ πείρας ότι στο ενενήντα τοις εκατό των δικών μου αγγελιών, η απόκριση γίνεται όσο η αγγελία είναι στην πρώτη σελίδα. Επομένως σε αυτή την περίπτωση, ο νομός της καταχώρησης δεν λειτουργεί ανασταλτικά για την εύρεση της αγγελίας.
Ο πιο σημαντικός παράγοντας για να χαριστεί ένα αντικείμενο (ειδικά τον τελευταίο χρόνο με την έκπτωση των ΕΛΤΑ) είναι η χρησιμότητά του, το εύρος της χρήσης του και το ενδιαφέρον που προκαλεί στους αναγνώστες της αγγελίας. Αν για παράδειγμα χαρίζει κάποιος μια καφετιέρα, σίγουρα θα την ζητήσει κάποιο μέλος. Αν όμως χαρίζει μια κανάτα ως ανταλλακτικό για την "Χ" καφετιέρα, τότε το κοινό της αγγελίας περιορίζεται.
Να ξέρετε ότι οι διαχειριστές δείχνουν πάντα κατανόηση και ανεκτικότητα σε μέλη που έχουν ενεργές αγγελίες χαρίσματος που δεν έχουν ανταπόκριση. Αξιολογούν περισσότερο την προδιάθεση για αλληλεγγύη και λιγότερο τις ίδιες τις συναλλαγές. Οι αυστηροί κανόνες δεν μπήκαν για να ταλαιπωρούν εμάς, ή να στιγματίζουν τα μέλη με περιορισμένες δυνατότητες χαρισμάτων, αλλά για να προστατέψουν την κοινότητα από επιτήδειους εμπόρους. Θα έλεγα να μην σας απογοητεύουν οι κανόνες, και απλά να συνεχίσετε να συμμετέχετε στην ιστοσελίδα, συγκρατώντας τα οφέλη της από κοινωνική, οικολογική και υλική άποψη. Καλή συνέχεια!

papaG
Gold Member
Gold Member
8 10
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 05 Δεκ 2010, 22:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Δήμος - Κοινότητα: Θεστιέων Αιτωλοακαρνανίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: Παναιτώλιο Αιτωλ/νίας
Επικοινωνία:

Re: Απάντηση σε ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ-Περιορισμός Νομού

Δημοσίευση από papaG » 29 Οκτ 2015, 10:17

Μπράβο, πολύ ωραία μου τα λέτε, αλλά το αποτέλεσμα προφανώς δεν αλλάζει.
Δεν ζητάω προσωπική ικανοποίηση -ποσώς με ενδιαφέρει- ούτε την επιβολή "δικών μου" κανονισμών.
Είναι σαφές από το όλο εγχείρημα ότι όσοι είμαστε επαρχία δεν έχουμε την ίδια να το πω απλά "βαθμολογία" στις συναλλαγές, και δεν γίνεται σωστή προβολή των αγγελίών. Οπωσδήποτε κατανοώ την διαχειριστική συμπεριφορά εναντίον των εμπόρων, και δεν με απογοητεύει η μη ανταπόκριση όπως λέτε στην αγγελία μου, αφού αν παρατηρούσατε θα βλέπατε ότι συνεχώς προσθέτω ή αφαιρώ πράγματα, σε μια προσπάθεια να μην πετάξω τίποτα που σε κάποιον θα ήταν χρήσιμα.
Δεν με πείθετε ότι βοηθά αυτός ο τρόπος ανταλλαγών, και είναι σαφές ότι βιαστήκατε να απαντήσετε θεωρώντας ίσως ότι επιτίθεμαι εναντίον του αγαπημένου σας site. Κάνετε λάθος, και δεν έχω πρόβλημα ούτε με τους διαχειριστές ούτε με κανέναν άλλον, εξέφρασα όμως μία άποψη ΔΗΜΟΣΙΑ και όχι ΜΟΝΑΔΙΚΗ, περί λειτουργικότητας, ναί ίσως με έντονο ύφος γιατί αισθάνομαι αδικημένος. Και η προβολή μιας αγγελίας δεν γίνεται με το να προβληθεί για λίγο και μετά να "θαφτεί" γιατί αυτό συμβαίνει, δεν κάθεται κανείς -και δεν υπάρχει χρόνος γι' αυτό- με τις ώρες μπροστά στον υπολογιστή, ούτε είναι δυνατόν να ψάχνει διαρκώς σε διάσπαρτες αγγελίες από π.χ. καλτσάκια μέχρι κι εγώ δεν ξέρω τι για να διαπιστώσει αν τον ενδιαφέρει κάτι. Με αυτή την λογική έγραψα όσα έγραψα, και συνεχίζω να πιστεύω ότι ο τρόπος λειτουργίας περιορίζει την συμμετοχή.
Είναι δύσκολο δηλαδή ή αθέμιτο το να προβάλλονται αγγελίας άλλων νομών;
Τόσο πρόβλημα δημιουργεί;
Mήπως δυσχεραίνει την λειτουργικότητα του site;
Είμαι ανοιχτός για κάθε άποψη και συζήτηση, αλλά με ΣΑΦΕΙΣ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ.
Φιλικά.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39420
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Απάντηση σε ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ-Περιορισμός Νομού

Δημοσίευση από polvar » 29 Οκτ 2015, 12:01

papaG μόνος σας λέτε ότι στις αγγελίες σας ανταποκρίνονται μέλη από άλλους νομούς, επομένως ποιο είναι το πρόβλημά σας;
Το ότι η μισή Ελλάδα βρίσκεται σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη δεν το κάναμε εμείς
Βρείτε μου ένα site αγγελιών οπου οι αγγελίες δεν είναι κατανεμημένες κατά γεωγραφικές περιοχές!

Και τέλος να μου εξηγήσετε όλοι εσείς που θέλετε να μπαίνουν οι αγγελίες σας στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη, πώς το μέλος skrissos έχει φθάσει τα 786 (!!!!) χαρίσματα βάζοντας τις αγγελίες του στον νομό Καβάλας καθώς και ένα σωρό άλλα μέλη από νομούς της "επαρχίας"
Επομένως δεν έχει καμιά σχέση ο νομός με την αποτελεσματικότητα του πάρε - δώσε

Οι κανόνες έχουν βγει από την συσσώρευση της εμπειρίας από την λειτουργία του site εδώ και χρόνια. Φυσικά και ακούμε όλες τις απόψεις και είμαστε έτοιμοι να εφαρμόσουμε αλλαγές στα πλαίσια των δυνατοτήτων της πλατφόρμας αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είμαστε και υποχρεωμένοι να κάνουμε αυτόματα ότι προτείνει ένα μέλος.

Τέλος τα ίδια τα έχω πει πολλές φορές παραπάνω, κάντε ένα κόπο να τα διαβάσετε

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”