Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Απάντηση
xarelle66
Diamond Member
Diamond Member
74 73
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 28 Αύγ 2011, 16:59
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Γιαννιτσών
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από xarelle66 » 18 Απρ 2013, 10:42

makis έγραψε: Φυσικα και μπορεις !

Η αγγελια μπαινει παντα στο νομο που ειναι το αντικειμενο-α ή το νομο που αφορα η ζητηση.
Άρα με αυτό που λες, απαντάς ουσιαστικά στο δικό μου ερώτημα και ουσιαστικά αυτό είναι που ζητάω και γω...

Οι αγγελίες ζήτησης να μπορούν να μπούν σε όποιο νομό θέλουμε να γίνει η παραλαβή!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Αυτόν τον λογαριασμό τον διαχειριζόμαστε μαζί με τον άντρα μου και κάποιες φορές απαντάει αυτός.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 18 Απρ 2013, 11:20

xarelle66 αναμασάμε συνεχώς τα ίδια λόγια!!!!!!!!!!!!!!!

Από την αρχή λέμε οι αγγελίες μπαίνουν όπου είναι το αντικείμενο ή όπου μπορούμε να παραδώσουμε "δια ζώσης" (χέρι με χέρι).
polvar έγραψε: Το "θέλουμε" αναφέρεται στο πού βρίσκεται το αντικείμενο (http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=3#p434) και άρα πού μπορεί να παραδοθεί αυτοπροσώπως (ή από αντιπρόσωπό μας) και όχι με το ταχυδρομείο
Όχι όμως να βάζουμε τις αγγελίες μας στην Θεσσαλονίκη, να ενδιαφέρεται μέλος από Θεσσαλονίκη και να του λέμε "θα σου στείλω (ή θα παραλάβω) το αντικείμενο με το ταχυδρομείο"

xarelle66
Diamond Member
Diamond Member
74 73
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 28 Αύγ 2011, 16:59
Νομός κατοικίας: Ν. Πέλλας
Δήμος - Κοινότητα: Γιαννιτσών
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από xarelle66 » 18 Απρ 2013, 14:08

polvar έγραψε:xarelle66 αναμασάμε συνεχώς τα ίδια λόγια!!!!!!!!!!!!!!!

Από την αρχή λέμε οι αγγελίες μπαίνουν όπου είναι το αντικείμενο ή όπου μπορούμε να παραδώσουμε "δια ζώσης" (χέρι με χέρι).
polvar έγραψε: Το "θέλουμε" αναφέρεται στο πού βρίσκεται το αντικείμενο (http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=3#p434) και άρα πού μπορεί να παραδοθεί αυτοπροσώπως (ή από αντιπρόσωπό μας) και όχι με το ταχυδρομείο
Όχι όμως να βάζουμε τις αγγελίες μας στην Θεσσαλονίκη, να ενδιαφέρεται μέλος από Θεσσαλονίκη και να του λέμε "θα σου στείλω (ή θα παραλάβω) το αντικείμενο με το ταχυδρομείο"
Το καταλαβαίνω ότι εμείς δεν επιτρέπεται να ζητήσουμε από το μέλος να μας το στείλει ταχυδρομικά. Όμως αν το ίδιο το μέλος δεν μπορεί ή δεν θέλει χέρι με χέρι και θέλει να το στείλει ταχυδρομικά ή με courier ποιό το πρόβλημα;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Αυτόν τον λογαριασμό τον διαχειριζόμαστε μαζί με τον άντρα μου και κάποιες φορές απαντάει αυτός.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 18 Απρ 2013, 17:39

Εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 25 Απρ 2013, 10:05

Σήμερα ανευρέθη και το μέλος sissy88 από την Πιερία να βάζει αγγελίες σε όλη την Ελλάδα
Το πράγμα όσο πάει και χειροτερεύει!

Άβαταρ μέλους
fanio
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1597
Εγγραφή: 27 Απρ 2010, 00:17
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Πολυγύρου Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από fanio » 25 Απρ 2013, 11:10

Καλημερα ! Ειμαι κατοικος Χαλκιδικης και βαζω τις αγγελιες μου στην Θεσσαλονικη γιατι κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα , σε αγγελια στην Χαλκιδικη δεν απαντησε κανεις, μολις την εβαλα Θεσσαλονικη υπηρξε κινητικοτητα. Μεχρι πριν 10 μερες μπορουσα να εξυπηρετω πολυ ευκολα σε συγκεκριμενες περιοχες της πολης λογω τις εργασιας του συζυγου μου πραγμα που εγραφα και στην υπογραφη μου. Σημερα μπηκα ακριβως για αυτο , να την αλλαξω ( αφου πλεον ειναι ανεργος , χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι δεν θα ξαναπαω Θεσσαλονικη να δωσω ή να παρω κατοπιν συννενοησης, ακριβως οπως και πριν.) Η παραβαση του κανονα εκ μερους μου δεν εγινε προς δημιουργια προβληματων αλλα καθαρα για πρακτικους λογους δικους μου και των αλλων μελων αφου ποτε δεν ειχα καποιο πρβλημα να στειλω με ελτα , κουριερ ή και χερι με χερι. Αλλωστε μου ειναι πολυ πιο ευκολο να παω Θεσσαλονικη για να δωσω κατι ,παρα στην Αρναια ή στην Σαρτη που ειναι στον νομο μου. Μηπως εκει δεν θα εστελνα με ελτα ή με κουριερ αν χρειαζοταν....;;; Τελος παντων συμφωνω με την xarelle και την katerin , νομιζω το ειπε μια απο τις δυο, ελαχιστα μου "λεει" ο νομος του καθενος, μεγαλυτερη σημασια εχουν τα στατιστικα του καθενος μας ...
Καλημερα και παλι
Θα σας παρακαλουσα ...
α. μαζι με την απαντηση σας σε καποια αγγελια να μου στελνατε και πμ για να μην ξεχαστω και παρεξηγηθω.
β. αφου παραλαβετε κατι απο μενα , εκτος απο το "ευχαριστω" να κανατε και καποιο σχολιο για το αντικειμενο
γ.οι συναλλαγες μας θα προτιμουσα να γινονται μεσω ταχυδρομειου γιατι μενω εκτος Θεσσαλονικης .
δ. Εχω λογαριασμο στην ΕΘΝΙΚΗ και μπορω να κανω e-banking μονο προς την ΕΘΝΙΚΗ
ε. Μοιραζομαι τον λογαριασμο με την κορη μου και υπογραφουμε με διαφορετικο αρχικο γραμμα.

Ευχαριστω πολυ.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 25 Απρ 2013, 11:53

Για να μην επαναλαμβάνω τα ίδια, θα πω μια κουβέντα:
Με το που εγγραφήκατε συμφωνήσατε με τους όρους και τη δομή του xariseto.
Η δομή περιέχει νομούς.
Οι αγγελίες μπαίνουν όπου βρίσκεται το αντικείμενο (και επειδή δεν μπορούμε να το ελέγξουμε αυτό λέμε, άντε, όπου μπορεί να παραδοθεί αυτοπροσώπως)

Εσείς με λίγα λόγια, "γράφετε τους κανόνες και την δομή του site στα παλιά σας παπούτσια" γιατί έτσι σας αρέσει ή σας βολεύει!
Αν συνεχίσετε, το επόμενο βήμα εκ μέρους του site ποιο λέτε να είναι;

(Πάντως οι αγγελίες σας θα μεταφερθούν στον ν.Χαλκιδικής)

Άβαταρ μέλους
fanio
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1597
Εγγραφή: 27 Απρ 2010, 00:17
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Πολυγύρου Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από fanio » 25 Απρ 2013, 12:15

Αγαπητε polvar, αν ειχα γραψει τους κανονες και τους ορους στα παλια μου τα παπουτσια δεν θα ειχα κανει ποτε αγγελια στον νομο Χαλκιδικης... ;) Ετσι δεν ειναι ?
Τι περιμενω /-ουμε απο σας ; Καλο ερωτημα ! Θα απαντησω μονο στο τι περιμενω εγω... ! (τον πληθυντικο τον ερμηνευω σαν πληθυντικο ευγενειας! ) Πραγματα που προφανως ηδη κανετε οσον αφορα την ευρυθμια του χαρισετο, γιατι προσωπικα δεν ειχα καποιο θεμα , χωρις να σημαινει οτι συμφωνω σε ολα ή παντα .
Επειδη ομως θα παει μακρυα η βαλιτσα, μεσα στις επομενες μερες θα μεταφερω τις αγγελιες μου στο νομο Χαλκιδικης. Αντε να δουμε ; Θα τις δει κανεις ???
Αυτο δεν περιμενεντε κι εσεις απο μενα :::
Καλο μεσημερι . Εχει ωραια μερα σημερα, δεν επιτρεποντια γκρινιες....
Θα σας παρακαλουσα ...
α. μαζι με την απαντηση σας σε καποια αγγελια να μου στελνατε και πμ για να μην ξεχαστω και παρεξηγηθω.
β. αφου παραλαβετε κατι απο μενα , εκτος απο το "ευχαριστω" να κανατε και καποιο σχολιο για το αντικειμενο
γ.οι συναλλαγες μας θα προτιμουσα να γινονται μεσω ταχυδρομειου γιατι μενω εκτος Θεσσαλονικης .
δ. Εχω λογαριασμο στην ΕΘΝΙΚΗ και μπορω να κανω e-banking μονο προς την ΕΘΝΙΚΗ
ε. Μοιραζομαι τον λογαριασμο με την κορη μου και υπογραφουμε με διαφορετικο αρχικο γραμμα.

Ευχαριστω πολυ.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από polvar » 25 Απρ 2013, 12:25

Οι αγγελίες σας μεταφέρθηκαν!
Κάθε αγγελία που δεν έχει απαντήσεις εμφανίζεται αν πατήσει κανείς τον σύνδεσμο της αρχικής σελίδας "Αναπάντητες αγγελίες" (πάνω αριστερά)
Κάθε παλιά αγγελία που δέχεται μια νέα δημοσίευση εμφανίζεται αν πατήσει κανείς τον σύνδεσμο της αρχικής σελίδας "Προβολή των νέων δημοσιεύσεων" (πάνω αριστερά)

Έτσι γίνονται ορατές αγγελίες από όλη την Ελλάδα, αρκεί να θέλει κανείς να τις δει.

Τέλος να ξέρετε ότι κρατούνται και στατιστικά στοιχεία ανά νομό τα οποία αλλοιώνονται όταν βάζουμε αγγελίες όπου να ναι.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Σε ποιο νομό πρέπει να βάζουμε τις αγγελίες μας;

Δημοσίευση από Aria » 25 Απρ 2013, 12:28

Θέμα: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ τους ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ!



1) Θέλω να χαρίσω κάτι! Τι κάνω;
Είναι απλό! Δημιουργείτε μια νέα καταχώρηση κάνοντας κλικ στο ΝΕΟ ΘΕΜΑ Εικόνα. Βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει προσεκτικά αυτήν τη σελίδα και πριν ξεκινήσετε τη σύνταξη της αγγελίας σας φροντίστε να είστε βέβαιοι ότι έχετε επιλέξει το σωστό forum (την πόλη όπου βρίσκεται το αντικείμενο και την κατηγορία όπου ανήκει)! Αν η αγγελία σας αφορά κινητό ή τα παρελκόμενά του (π.χ. αξεσουάρ) τότε θα πρέπει να επιλέξετε το forum "Κινητά". Αν η αγγελία σας δεν έχει καμία απολύτως σχέση με κάποια από τις υπάρχουσες κατηγορίες , τότε θα πρέπει να επιλέξετε το forum "διάφορα". Αν τοποθετήσετε την αγγελία σε λανθασμένη περιοχή, τότε απλά θα διαγραφεί.

Άρα ΟΛΕΣ οι αγγελίες σε λάθος νομούς απλά πρέπει να διαγράφονται!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”