[ΖΗΤΑΩ] NOMIKH ΣΥΜΒΟΥΛΗ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Αρχόντω
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
50 56
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: 28 Ιουν 2017, 11:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] NOMIKH ΣΥΜΒΟΥΛΗ

Δημοσίευση από Αρχόντω » 19 Μαρ 2018, 12:02

Παρακαλώ αν υπάρχει εδώ νομικός σύμβουλος ή δικηγόρος να με συμβουλέψει ?
Πριν μερικές ημέρες αγόρασα μια τραπεζαρία οικονομική από το διαδίκτυο και μόλις την παρέλαβα διαπίστωσα ότι ήταν ελαττωματική. Πλήρωσα τα μεταφορικά συν τον προιόν και πήρα απόδειξη. Μόλις του κάλεσα για να την επιστρέψω μου είπαν να τους στείλω φωτος για να δουν το πρόβλημα πράγματι το έκανα και δεν παραδέχονται ότι είναι ελάττωμα συγκεκριμένα μικροφθορές στον μεταλλικό τους σκελετό και ανύπαρκτες τρύπες οδηγοί για να μονταριστεί το τραπέζι και οι καρέκλες...Με τα πολλά κατάφερα να τους πίσω να έρθουν για να την πάρουν πίσω με μεγάλη ταλαιπωρία πήρα μια μέρα άδεια από την εργασία μου για την παραλαβή και την αποστολή. Μου είχαν πει ότι ο οδηγός θα έρθει με δελτίο επιστροφής πράγμα που δεν έφερε και μου έδωσε απλά μια εντολή της εταιρίας του για παραλαβή από την οικεία μου ένα μέιλ απλό της εταιρίας των επίπλων. Εγώ έδωσα και την απόδειξη πίσω. Το αποτέλεσμα είναι ότι έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και αυτοί μου επέστρεψαν ένα μέρος του ποσού από την αγορά γιατί με χρέωσαν πάλι τα μεταφορικά !!! δηλαδή τους πλήρωσα το ελαττωματικό προιόν προς επιστροφή !!! ΕΠΕΙΣΗΣΗ ΗΧΟΓΡΑΦΟΥΝ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ!!! Παρακαλώ πολύ έναν νομικό να μου πει τι μπορώ να κάνω γι αυτούς πως μπορώ να τους τρέξω δικαστικά ευχαριστώ
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στα περιορισμένα μέλη ώσπου να τακτοποιήσει την εκκρεμότητα στο viewtopic.php?f=112&t=169628

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: NOMIKH ΣΥΜΒΟΥΛΗ

Δημοσίευση από polvar » 19 Μαρ 2018, 14:41

Να αποταθείτε στον συνήγορο του καταναλωτή , www.synigoroskatanaloti.gr/

Άβαταρ μέλους
Αρχόντω
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
50 56
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: 28 Ιουν 2017, 11:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: NOMIKH ΣΥΜΒΟΥΛΗ

Δημοσίευση από Αρχόντω » 19 Μαρ 2018, 17:20

Eυχαριστώ πολύ η αγγελία θα κλείσει
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στα περιορισμένα μέλη ώσπου να τακτοποιήσει την εκκρεμότητα στο viewtopic.php?f=112&t=169628

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κλειστές αγγελίες)”