2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Κλειδωμένο

Θα ερθετε στον Καφε

Το δημοψήφισμα λήγει την 26 Οκτ 2009, 22:23

Ναι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Οχι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δεν ξερω ακομα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 0

trοmeros
Banned member !!
Banned member !!
14 6
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 22 Σεπ 2009, 13:14
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από trοmeros » 18 Οκτ 2009, 22:51

η επιλογή του μουσείου έχει αρκετά θετικά και λόγω μετακίνησης(μετρό από παντού,λεωφορεία από παντού) και σου δίνει και κίνητρο και λόγω επίσκεψης,πεζόδρομου...έχει πολλά θετικά...


Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 23 Οκτ 2009, 10:32

Αν το αποφασίσετε τελικά για μουσείο θα έρθω κι εγώ με όλη την οικογένεια!!!! :roll: :roll: Δεν είναι απειλή είναι προειδοποίηση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Και έχω και καναπέ κρεβάτι να φιλοξενήσω δυστυχώς μόνο ένα άτομο ή πολύ ερωτευμένο ζευγάρι που θα κοιμάται στριμωχτά ή ζευγάρι που βαρέθηκαν ο ένας τον άλλο :oops: και ο ένας εκ των δύο θα διαλέξει να πάει στον άλλο καναπέ που δεν γίνεται κρεβάτι.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Καλή διάθεση να υπάρχει και όλα τα άλλα....Αν καταλήξετε τελικά για μουσείο θα τα πούμε απο κοντά!!!
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
EGor
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
10 11
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 05 Οκτ 2009, 13:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από EGor » 23 Οκτ 2009, 22:56

Νομίζω πως το μουσείο είναι το επικρατέστερο!
Αρκεί να διαλέξουμε μια καλή μέρα και ώρα ώστε να μη γίνεται χαμός αλλά και να μπορούν όλοι.
Όπως ίσως Παρασκευή απόγευμα (?).
Εγώ έχω δεύτερη κρεβατοκάμαρα στο σπίτι και δεν έχω βρει ακόμη νέο συγκάτοικο.
Επίσης έχω δύο καναπέδες-διπλά κρεβάτια στο σαλόνι.
Που σημαίνει ότι φιλοξενώ άνετα 4-5 άτομα.
Υπενθυμίζω ότι θα λείπω όμως 27/11-04/12, οπότε αν γίνει η συνάντηση μέσα σε αυτές τις ημερομηνίες είναι ακυρη η πρόταση φιλοξενίας.
Φιλικά,
Είμαι πολυ πιεσμένη χρονικά αυτήν την περίοδο και θα πρέπει να κάνετε υπομονή για να παραλάβετε ό.τι δικό μου σας ενδιαφέρει. Στείλτε μου e-mail αν χρειάζεστε κάτι άμεσα.
Φιλικά,
ΕGor

Άβαταρ μέλους
panos
Συντονιστής
Συντονιστής
4 1
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από panos » 23 Οκτ 2009, 23:13

aser έγραψε:Δεν ξερω βρε παιδια αλλα σκεφτομαι να βαλω ψηφοφορια για το που προτεινουν η ποιο πολυ τι λετε; εκτος και αν το κανει καποιος admin. Πριν το κανω ας ανεβασετε μερικες ιδεες για να ειναι αρκετες οι υποψηφιες περιοχες.
Προτεινετε και θα βαλει ψηφοφορια ο makis !

Αλλα μην γραφετε περιτα σχολια γιατι θα χανονται καποιοι για να δουν τι λετε ! :wink:
Μερικοί ΚΑΝΟΝΕΣ
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και με pm ΜΟΝΟ τηλέφωνό ΑΝ τελικα το πάρετε εσείς !
-Παρακαλώ τα μηνύματα να τα γράφετε με μικρά ελληνικά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή greeklish.
-Να είστε ευγενικοί , αναλυτική στην δημοσίευση, συνεπής στα ραντεβού , να ελέγχετε της απαντήσεις στις αγγελίες σας και ΜΗΝ ζητάτε ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
- Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] ΤΑΔΕ ή [ΖΗΤΑΩ] ΤΑΔΕ ,μαζί με της αγκύλες !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους !

ΜΗΝ στέλνετε pm για απορίες ! Υπάρχει ανάλογο ΘΕΜΑ ! Ωστε να μαθαίνουν και άλλοι !

Άβαταρ μέλους
giοrginaa
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 2657
Εγγραφή: 14 Ιουν 2009, 02:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Άλιμος
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από giοrginaa » 23 Οκτ 2009, 23:15

EGor έγραψε:Νομίζω πως το μουσείο είναι το επικρατέστερο!
Αρκεί να διαλέξουμε μια καλή μέρα και ώρα ώστε να μη γίνεται χαμός αλλά και να μπορούν όλοι.
Όπως ίσως Παρασκευή απόγευμα (?).
Εγώ έχω δεύτερη κρεβατοκάμαρα στο σπίτι και δεν έχω βρει ακόμη νέο συγκάτοικο.
Επίσης έχω δύο καναπέδες-διπλά κρεβάτια στο σαλόνι.
Που σημαίνει ότι φιλοξενώ άνετα 4-5 άτομα.
Υπενθυμίζω ότι θα λείπω όμως 27/11-04/12, οπότε αν γίνει η συνάντηση μέσα σε αυτές τις ημερομηνίες είναι ακυρη η πρόταση φιλοξενίας.
Φιλικά,
δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει και να λείπεις ΕΣΥ.......
Το μελος giorginaa εχει αποχωρίσει ,

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από gogo » 23 Οκτ 2009, 23:15

μια ερωτηση : η καφετερια του μουσειου τι ωρες ειναι ανοιχτη? δεν γνωριζω και μου εχει μεινει μια περιεργεια. :D

Άβαταρ μέλους
giοrginaa
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 2657
Εγγραφή: 14 Ιουν 2009, 02:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Άλιμος
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από giοrginaa » 23 Οκτ 2009, 23:16

panos έγραψε:
aser έγραψε:Δεν ξερω βρε παιδια αλλα σκεφτομαι να βαλω ψηφοφορια για το που προτεινουν η ποιο πολυ τι λετε; εκτος και αν το κανει καποιος admin. Πριν το κανω ας ανεβασετε μερικες ιδεες για να ειναι αρκετες οι υποψηφιες περιοχες.
Προτεινετε και θα βαλει ψηφοφορια ο makis !

Αλλα μην γραφετε περιτα σχολια γιατι θα χανονται καποιοι για να δουν τι λετε ! :wink:
το μέλος Egor έχει κάνει προτάσεις...και από αυτές η επικρατέστερη μέχρι τώρα είναι του μουσείου.....
Το μελος giorginaa εχει αποχωρίσει ,

Άβαταρ μέλους
EGor
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
10 11
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 05 Οκτ 2009, 13:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από EGor » 23 Οκτ 2009, 23:45

gogo έγραψε:μια ερωτηση : η καφετερια του μουσειου τι ωρες ειναι ανοιχτη? δεν γνωριζω και μου εχει μεινει μια περιεργεια. :D
http://www.theacropolismuseum.gr/defaul ... =Cafe&la=1

Δείτε εδώ το μέρος!
Είναι ανοιχτό 8.00 - 20.00! Θα μπορούσαμε να συναντηθούμε γύρω στις 17.00-18.00 ώστε και να μπορέσουμε να επισκεφτούμε το Μουσείο νωρίτερα αλλά και να έχουμε χρόνο να καθίσουμε εκεί.
Ειδάλλως, γύρω στην περιοχή υπάρχουν πολλά cafe (όπως το "Σημείο" που ανέφερα και στο πρώτο μήνυμα) που προσφέρονται σε περίπτωση που θέλετε να συναντηθούμε πιο μετά. Έτσι μπορούμε όσοι θέλουμε να συνδυάσουμε και την επίσκεψη στο Μουσείο.

Δείτε και αυτό για όσους δεν είχαν την ευκαιρία να το δουν τις ημέρες των εγκαινίων:
http://www.youtube.com/watch?v=IUrL9PUeUL4
Είμαι πολυ πιεσμένη χρονικά αυτήν την περίοδο και θα πρέπει να κάνετε υπομονή για να παραλάβετε ό.τι δικό μου σας ενδιαφέρει. Στείλτε μου e-mail αν χρειάζεστε κάτι άμεσα.
Φιλικά,
ΕGor

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από gogo » 23 Οκτ 2009, 23:49

αν κλεινει στις 8 νομιζω δεν πολυβολευει, αν πειτε στις 6 θα μαζευτείτε ως τις 6μιση οποτε θα εχετε λιγο χρονο, εμεις ειχαμε συναντηθει στις 7 και φυγαμε στις 11 απο εκει , αν και ειχε κλεισει απο τις 10 το καφε.

Άβαταρ μέλους
giοrginaa
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 2657
Εγγραφή: 14 Ιουν 2009, 02:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: Άλιμος
Επικοινωνία:

Re: 2η Συνάντηση μελών στη Αθήνα

Δημοσίευση από giοrginaa » 24 Οκτ 2009, 00:59

φοβερό βίντεο...το συγκεκριμένο δεν το είχα δει....έχει δίκιο η Γωγώ....αλλά μπορούμε να κανονίσουμε Σάββατο μεσημέρι.......εκτός αν συναντηθούμε εκεί κ πάμε στο δίπλα που προτείνεις.....
Το μελος giorginaa εχει αποχωρίσει ,

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Εκδηλώσεις”