ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ

Δημοσίευση από guzelina » 02 Απρ 2014, 06:36

Καλημερα :D
Μου αρεσουν παρα πολυ τα λευκα τραπεζομαντηλα με βελονακι της γιαγιας, οι δαντελες που βαζουμε στις μαξιλαροθηκες και στα σεντονια και οτι παρομοιο . Επειδη απο οτι ειδα ειναι αρκετα ακριβα θα ηθελα να ξεκινησω να μαθω βελονακι .Εαν ασχολειται καποια απο εσας με αυτο το ειδος μπορει να με συμβουλεψει πως να αρχισω να το μαθω ευκολοτερα ? Και τι πρεπει να προμηθευτω.
Ευχαριστω εκ των προτερων :D
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ


Άβαταρ μέλους
katerina eyripidis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 20127
Εγγραφή: 28 Φεβ 2012, 12:38
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ

Δημοσίευση από katerina eyripidis » 02 Απρ 2014, 09:34

νατασα βελονακι, οχι πολυ ψιλο για αρχη και νημα για πλεξιμο. το βασικο ειναι η αλυσιδα που γινεται. αν εχεις καποιον εκει κοντα να σου δειξει να κανεις την αλυσιδα, μετα κουτακια και πως γεμιζουν τα κουτακια. αυτα ειναι τα βασικα. αν κανεις μετα λιγο θα αρχισει να στρωνει το χερι σου σιγα σιγα. δες και μεσα στο ιντερνετ για τεχνικες. ειναι πολυ αγχωλυτικο!
Eδω ολες οι ενεργες αγγελιες μου

Εχω λογαριασμο σε εθνικη. ΔΕΝ κανω συναντησεις(εκτος αν κριθει απαραιτητο λογω ογκου κτλ)!στελνω με ελτα!

μου χρωστανε0,30 απο ομαδικη:tonia1990,marcor,marialena1992
χρωσταω:alikigr(0,80)
μου χρωστανε:katerina22 (0.40),αποστολια γρεβενα (0.50), Nancy.v(1.50),ΜΕΛΑΓΚΕΛ(0,50),tatis(3.10)
μου χρωστανε ευχαριστω:

Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3404
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2011, 11:35
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ

Δημοσίευση από taramas » 02 Απρ 2014, 09:47

καλημερα μια καλη λυση ειναι να πας στο youtube και να πατησεις πλεξιμο με βελονακι βημα βημα για να το βλεπεις....
οσο για το τι να προμηθευτεις πρεπει να διευκρινησεις τι ακριβως θελεις να φτιαξεις....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK , ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ και στη paypal

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....

Άβαταρ μέλους
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: 21 Μαρ 2011, 06:57
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ

Δημοσίευση από pisicasissy » 02 Απρ 2014, 11:04

Καλημερα κοπελια,στο Ιντερνετ αν πληκτρολωγεις "μαθηματα βελονακη" σου βγαζει ενα σορο σαιτ που μπορεις να "παρεις ματι". :D
Εδω εχεις μονο ενα... http://www.youtube.com/watch?v=2k-HOj3L38c
Αντε και καλο ξεκηνημα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ

Δημοσίευση από guzelina » 02 Απρ 2014, 11:06

Σας ευχαριστω παρα πολυ!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Panos3
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3427
Εγγραφή: 15 Ιαν 2013, 12:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γλυκών Νερών Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ

Δημοσίευση από Panos3 » 02 Απρ 2014, 14:28

Καλημέρα και από δω!
Γραφω κι εδω για να μην το ψάχνω αλλά έχεις και πμ!
Αγχωλυτικό και πολύ πολύ δημιουργικό!
Αν σε ενδιαφέρει η πρότασή μου το βλεπουμε παρέα!
:poze: καλή αρχή guzelina!
Παρακαλώ πολύ να με ενημερώνετε σε περίπτωση που μας χαρίζετε κάτι και φιλοξενείτε καποιο κατοικίδιο (σκυλο ή γάτα). Ευχαριστώ!
Dum spiro spero
Αργώ αλλά δε λησμονώ..
ή άλλιως
Οποιος βιάζεται μην μου ζητάει...


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΙ

Δημοσίευση από guzelina » 03 Απρ 2014, 06:42

Καθε συμβουλη κοριτσια ειναι ευπροσδεκτη σας ευχαριστω πολυ!μου αρεσει πολυ και θελω να το μαθω :D
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - χόμπι - διασκέδαση”