Επιτρέπονται ψησταριές με κάρβουνα στις πολυκατοικίες;;;

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Karamela3
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2019, 23:48
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται ψησταριές με κάρβουνα στις πολυκατοικίες;;;

Δημοσίευση από Karamela3 » 26 Αύγ 2019, 03:39

Καλησπερα προσφατα αγορασαμε μια ψησταρια με καρβουνα μικρη που περνει λιγα κρεατικα και μενουμε σε πολυκατοικια 4οροφη και εμεις μενουμε στον 2ο και οι γειτονες κανουν παραπονα οτι θα μας καταγγειλουν επειδη ψηνουμς ξερει κανεις εαν επιτρεπετε?
Επισης υπαρχει και ταρατσα ανοιχτη εκει μηπως επιτρεπετε εαν δεν μας αφηνουνε στο μπαλκονι?
Εαν καποιος γνωριζει να μας πεθ παρακαλω
Ευχαριστώ Αλέκα

Άβαταρ μέλους
Ederlezi
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3367
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 16:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Λαγκαδά Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Λαγκαδάς
Επικοινωνία:

Re: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ

Δημοσίευση από Ederlezi » 26 Αύγ 2019, 03:56

Δεν ξέρω τι ισχύει για διαμερίσματα αλλά θα σου πω μία περίπτωση που έτυχε πρόσφατα. Ένας γνωστός μας εχει καφενείο μέσα σε στοά. Εβαζε συχνά-πυκνά ψησταριά με κάρβουνα και εψηνε για τους πελάτες. Κάποιοι από τη γειτονιά τον κατήγγειλαν, ήρθε η αστυνομία και του έκοψαν πρόστιμο. Από ότι έχω ακούσει τα κάρβουνα απαγορεύονται σε πυκνοκατοικημένη περιοχή ακόμη και αυλή να έχεις και να είσαι σε μονοκατοικία. Απλά στα χωριά δεν δίνουν τόση σημασία όσο στην πόλη γιατί συνήθως δεν ενοχλούνται. Πάντως δεν είναι και πολύ ευχάριστο οταν ψήνει κάποιος στο μπαλκόνι του με κάρβουνα για αυτόν που μένει από πάνω. Μία φορά έψησαν οι από κάτω μας, στο μπαλκόνι μας δεν μπορούσες να βγεις γιατί δεν υπήρχε πια οξυγόνο και παρόλο που κλείσαμε και όλες τις μπαλκονόπορτες είχαμε πολύ καπνό και μέσα στο σπίτι. Φυσικά δεν τους κάναμε παρατήρηση αλλά έγινε μία και τελευταία φορά. Αν γινόταν συχνά δεν θα μου άρεσε και τόσο να σου πω την αλήθεια. Γιατί δεν παίρνεις μία ηλεκτρική να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου;
Όταν δίνεις,πλουτίζεις...δεν φτωχαίνεις...!

διαθέτω internet banking Εθνικής και web banking Πειραιώς
Στέλνω με ΕΛΤΑ και με box now.Δεκτή η παραλαβή από το χώρο μου.Για δέματα έως 2 κιλά υπάρχει δυνατότητα αποστολής στη πόρτα σας με κόστος 3,5€ μέσω ΕΛΤΑ κούριερ.
κάποιες φορές πουλάω αντικείμενα δικά μου σε ομάδες του facebook.


Ζητάω make up VICHY Dermablend

Άβαταρ μέλους
chryspatsioyras
Silver Member
Silver Member
1
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2016, 20:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Τοποθεσία: Αθήνα. Αμπελοκυποι
Επικοινωνία:

Re: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ

Δημοσίευση από chryspatsioyras » 26 Αύγ 2019, 06:11

στην ταράτσα μπορείς δεν ενοχλείς κάποιον.....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - χόμπι - διασκέδαση”