Ιδέες για γυμναστική μετά από απώλεια βάρους

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Ιδέες για γυμναστική μετά από απώλεια βάρους

Δημοσίευση από BaCh » 18 Μαρ 2020, 01:20

Χαίρετε.
Ψάχνω για βαράκια και οποιονδήποτε άλλο μηχανισμό εκγύμνασης για γοφούς, μπράτσα, κοιλιά.
Είμαι σε φάση απότομης απώλειας βάρους μετα από παχυσαρκία τρίτου βαθμού και χρειάζομαι σύσφιξη για να αποφύγω τον πλαστικό χειρουργό.
Ο περιορισμός στο σπίτι δε βοηθάει ιδιαίτερα :/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BaCh την 16 Ιουν 2020, 00:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12952
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Βαράκια γυμναστικής και μηχανισμούς εκγύμνασης

Δημοσίευση από andromachi » 18 Μαρ 2020, 10:06

Καλημέρα και καλή επιτυχία, στην προσπάθειά σας!
Δεδομένων των συνθηκών που ζούμε, έχω να σας προτείνω την σελίδα walk at home, της γυμνάστριας Leslie Sansone.
Έχει πάρα πολλά προγράμματα, τα περισσότερα ανεβασμένα στο You Tube.
Θα σας πρότεινα να ξεκινήσετε με τα μίλια, έχει τα 1, 2, 3 και 4 μίλια.
Σχετικά εύκολα και αρκετά ευχάριστα. Και λέω σχετικά εύκολα, γιατί αν κάνετε τα 3 ή 4 μίλια ευσυνείδητα, στο τέλος της ημέρας, θα ανακαλύψετε στο σώμα σας μύες, που δεν φανταζόσασταν, ότι υπήρχαν.
Όσο για τα υπόλοιπα προγράμματα, τα βοηθητικά αντικείμενα, θα μπορούσαν προσωρινά, ν΄αντικατασταθούν με μια ζώνη, με 2 κονσέρβες κλπ.
Ελπίζω να βοήθησα και καλή συνέχεια!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.


Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.
Επίσης δεν χαρίζω, σε όσους χαρίζουν αποκλειστικά χέρι με χέρι, στον τάδε σταθμό, αλλά ζητούν, να πάρουν πράγματα από άλλες πόλεις, μέσω ταχυδρομείου.


Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Ιωάννης Α.
new member
new member
7
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 08 Σεπ 2018, 23:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Φιλαδέλφειας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Βαράκια γυμναστικής και μηχανισμούς εκγύμνασης

Δημοσίευση από Ιωάννης Α. » 04 Απρ 2020, 17:13

Καλησπέρα σας και καλή δύναμη στην προσπάθειά σας!

Δεν έχω να σας χαρίσω όργανα, αλλά σας παραπέμπω στον Jeff Cavaliere, σπουδαίο Αμερικάνο φυσιοθεραπευτή και personal trainer. Έχει κανάλι στο Youtube, εγώ τον παρακολουθώ έναν χρόνο τώρα και είμαι σε θέση να σας εγγυηθώ για την υψηλή ποιότητα που προσφέρει. Τα βίντεό του είναι, με διαφορά, τα πλουσιότερα σε ουσιαστικό περιεχόμενο, χωρίς περιττολογίες και με ακριβέστατες οδηγίες εκτέλεσης των ασκήσεων.

Έχει και πολλά βίντεο για ασκήσεις στο σπίτι, χωρίς όργανα, και σας αφήνω έναν σύνδεσμο που θα σας εμφανίσει αποκλειστικά αυτά τα βίντεο. Αν τυχόν δυσκολεύεστε να παρακολουθήσετε τα αγγλικά του, δεν πειράζει, γιατί εκτελεί ο ίδιος τις ασκήσεις και καταλαβαίνετε τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνετε. Μακάρι να σας χαριστούν όργανα, αλλά, μέχρι τότε, θα διαπιστώσετε ότι υπάρχουν πολλά που μπορείτε να κάνετε και χωρίς όργανα! Και θα σας πρότεινα να πάρετε τα δύο βαράκια του ενός κιλού, όσο κι αν δεν το πιστεύετε, μπορούν να σας φανούν πολύ χρήσιμα... Καλή συνέχεια!

https://www.youtube.com/user/JDCav24/search?query=home

Γεια και χαρά!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - χόμπι - διασκέδαση”