απορια αν ξερει καποιος για φύτεμα χωραφιού

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
30nikos
Banned member !!
Banned member !!
1 4
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010, 11:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

απορια αν ξερει καποιος για φύτεμα χωραφιού

Δημοσίευση από 30nikos » 30 Μαρ 2013, 21:06

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καποιος επειδη θελω για να φυτεψο 1 ντοματες σε ενα κτημα μυσο στρεμμα και γενικα πατατες και αλλα πως το κανω γιατι θελω να μαθω και να γινω αγροτις μετα σιγα σιγα αν ξερει καποιος :please:
Ίδιο μέλος με patrotas, nanos, nikos nikes


morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: απορια αν ξερει καποιος

Δημοσίευση από morfo212 » 30 Μαρ 2013, 21:20

Ρίξε μια ματιά εδώ οι κηπουροί του MEGA ή google it!!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
30nikos
Banned member !!
Banned member !!
1 4
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010, 11:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: απορια αν ξερει καποιος

Δημοσίευση από 30nikos » 30 Μαρ 2013, 21:25

δυστυχως στο μεγα δεν μου τα αναγνωρίζει τα βιντεος επειδη ειναι παλιος ο υπολογηστης αλλα ευχαριστω
Ίδιο μέλος με patrotas, nanos, nikos nikes

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: απορια αν ξερει καποιος

Δημοσίευση από echelon2011 » 30 Μαρ 2013, 21:35

30nikos έγραψε:καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καποιος επειδη θελω για να φυτεψο 1 ντοματες σε ενα κτημα μυσο στρεμμα και γενικα πατατες και αλλα πως το κανω γιατι θελω να μαθω και να γινω αγροτις μετα σιγα σιγα αν ξερει καποιος :please:

Να ξεκινήσετε μαθαίνοντας ορθογραφία, γιατί θα πάτε να καλλιεργήσετε κύμινο, και εσείς κατά λάθος θα καλλιεργήσετε κινίνο και θα δηλητηριάσετε τη μισή λαϊκή αγορά.
Και μη μου πουν παρακαλώ οι moderator για "ειρωνείες" εκ μέρους μου. Όλοι γνωρίζουν πόσο ευγενικός είμαι, αλλά δεν είναι δυνατόν να δεχόμαστε το μόνιμο trolling χρηστών τύπου 30nikos και patrotas, και να μην αντιδρούμε. Και πέραν αυτού είναι πλέον προφανές ότι πρόκειται για άτομο με πολλαπλούς λογαριασμούς που έχει το ίδιο μοτίβο αγγελιών. Ξεκινά με [Ζητάω], συνεχίζει με εκδήλωση απορίας επαγγελματικού τύπου (πχ πως θα γίνω λιμενοφύλακας, αστροναύτης κτλ) και φυσικά διανθίζει την αγγελία με ανορθογραφίες. Και αν του προκύψει κάτι σοβαρό, πχ να χρειαστεί να δώσει ένα κατοικίδιο (patrotas) τότε θυμάται τη γραμματική του Τριανταφυλλίδη.

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: απορια αν ξερει καποιος

Δημοσίευση από polina27 » 30 Μαρ 2013, 22:05

καλησπέρα
καταρχάς με μισο στρέμμα δεν γίνεσαι αγρότης επαγγελματίας. το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να καλλιεργήσεις για σένα.
εγώ είμαι επαγγελματίας αγρότισσα αλλά πριν να γίνω αυτόνομη προσπαθούσα να μάθω όσα μπορώ και μου βγηκαν τα ματια να δοιαβάζω βιβλία και η μέση για να μάθω να καλλιεργώ.. (στα λέω όλα με όλη την καλή διαθεση γιατι πραγματικά είναι ένα δυσκολο επαγγελμα και θέλει γνώσεις δεν μπορεις να γίνεις απο την μια στιγμή στην αλλη επαγγελματιας αγρότης θέλει δουλεια , τρέξιμο, γνωσεις σε σχέση με τα φυτα κλπ)
τώρα αυτό που μπορείς να κάνεις εσύ είναι να το χρησιμοποιησεις το κτηματακι σου για προσωπική χρήση για να έχεις τα δικά σου ζαρζαβατικά και να ξέρεις τι τρως.
δυστηχώς η εποχη της σποράς έχει περάσει.
έπρεπε τον φεβρουάριο να σπείρεις πατάτες κλπ .
τα σπορικά χρειάζονται θερμοκήπιο. κάτι που για να φτοιάξεις θές το λιγότερο χιλια ευρώ μην σου πω και παραπάνω για να γίνει σωστά..
(2500 στοίχισε το δικό μας και το κάναμε χωρις να πάρουμε εργάτες... εμείς μονο τα υλικά. βγήκαν τόσο φαντάσου)
απο τον μαιο που ξεκινάν οι ζέστες όμως μπορείς να βάλεις τα καλοκαιρίνα φυτα
φυτά όχι σπορους...
ντοματιες, αγγουριες, κολοκυθιες, μελιτσανιες, πιπεριες.
θα σε συμβουλευα να βαλεις αυτά και να τα βάλεις και στην καταψυξη για το χειμώνα και όλα το καλοκαιρι θα τρως φρέσκα δικά σου προιόντα.
επίσης απο τις ντοματες μπορείς να κάνει σπιτικη σάλτσα έτσι το χειμώνα θα έχεις αποθηκη για να περάσεις ...
ελπίζω να σε κατατοπίσα
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
abundance
Banned member !!
Banned member !!
46 69
Δημοσιεύσεις: 757
Εγγραφή: 20 Δεκ 2012, 21:01
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κάσου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: απορια αν ξερει καποιος

Δημοσίευση από abundance » 30 Μαρ 2013, 22:16

Αγαπητε κυριε στο να γινεις αγροτης δεν ειναι οτι ευκολοτερο...αλλα για τα θεματα φυτεματος ,καλλιεργειας και ολα αυτα υπαρχουν οι γεωπονοι και βεβαια ειδικα σεμιναρια που αναφερονται πανω στο αντικειμενο.
Υπαρχει η Αμερικανικη Γεωργικη Σχολη (Θεσ/νικη),η Σχολή Συγγρου(Αθήνα) & Επαγγελματική Σχολή του Οργανισμού Γεωργικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης και Απασχόλησης (ΟΓΕΕΚΑ)- Δήμητρα
Αρα θελει διαβασμα και το φυτεμα πατατας κ ντοματας.
Και θελω να ενημερωσω επι την ευκαιρια οτι δεν ζηταω καποια επιπλεον πραγματα γιατι ειμαι ζητουλας καταναλωτης.
Τα χρειαζομαι επειδη δεν μπορω να τα αγορασω.
Ευχαριστω πολυ


Καποιες φορές στέλνω με δικά μου έξοδα..Παρακαλω με ενδιαφερει οι συναλλαγες να γινονται μεσω εθνικης τραπεζας...εχω e-banking

''Μην απελπίζεις άνθρωπο με τη δική σου γνώση, γιατί δεν ξέρει ο Θεός τι έχει να σου δώσει...''

Άβαταρ μέλους
root60
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 03:35
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: Ανάληψη
Επικοινωνία:

Re: απορια αν ξερει καποιος για φύτεμα χωραφιού

Δημοσίευση από root60 » 01 Απρ 2013, 02:49

" Στη γλώσσα του Διαδικτύου, η λέξη τρολ ή τρολλ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες. Η συμπεριφορά αυτή πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του".(πηγή http://el.wikipedia.org)
Εχω internet banking στην Eurobank

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - χόμπι - διασκέδαση”